امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 37224

67076434427167510746

فَارْتَقِبْ یَوْمَ تَأْتِی السَّمَاء بِدُخَانٍ مُّبِینٍ [الدخان : ۱۰] یَغْشَى النَّاسَ هَذَا عَذَابٌ أَلِیمٌ [الدخان : ۱۱] رَبَّنَا اکْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ [الدخان : ۱۲] أَنَّى لَهُمُ الذِّکْرَى وَقَدْ جَاءهُمْ رَسُولٌ مُّبِینٌ [الدخان : ۱۳] ثُمَّ تَوَلَّوْا عَنْهُ وَقَالُوا مُعَلَّمٌ مَّجْنُونٌ [الدخان : ۱۴] إِنَّا کَاشِفُو الْعَذَابِ قَلِیلاً إِنَّکُمْ عَائِدُونَ [الدخان : ۱۵] یَوْمَ نَبْطِشُ الْبَطْشَهَ الْکُبْرَى إِنَّا مُنتَقِمُونَ   [الدخان : ۱۶]حضرت مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۵اردیبهشت۹۳) با تلاوت آیات۱۰ تا ۱۶ سوره دخان به خلاصه موضوع این سوره پرداخت و فرمود:

همانطورکه همه ی شما مستحضرید الله تعالی برای هدایت و اصلاح بشر بالاخص و به طور عموم برای انس و جن الله ذوالجلال کتاب نازل کرد و نبی مبعوث کرد ، انبیاء را معلم و مصلح برای آنها قرار داد که انبیاء علیهم السلام کتب الهی را می خواندند و برای آنها حقایق را روشن می کردند شبهات و اشکالاتی را که در ذهن آنها بود رفع می کردند هر اعتراضی ، هر شبهه و شکی که در رابطه به توحید الله تعالی یا درباره قیامت یا درباره رسالت یا درباره کتاب داشتند الله متعال اشکالات و سوالات آنها را جواب می داد جوابات عقلی ، جوابات نقلی می آمد و برای آنها رفع ابهام و اشکال می شد و بعد از رفع ابهام و اشکال انتظار بر این بود که آنها ایمان بیاورند و حق را بپذیرند و همین مسئله تا قیامت ادامه دارد بعد از خاتم نبین صلی الله علیه و سلم نبی دیگری نمی آید ، بعد از قرآن کتاب دیگری نمی آید اما جواب شبهات آنها و اشکالات آنها در قرآن عظیم الشان آمده است و رسول صلی الله علیه و سلم تشریح کرده و شبهات آنها را جواب داده است اگر در ذهن شما الان این سوال پیدا شود که قرآن در زمان پیغمبر نازل شده است و شبهات و سوالات مردم آن زمان را قرآن جواب داده و ما که الان هزاروچهارصدو سی و اندی سال است که از هجرت رسول گذشته از کجا سوالات ما جواب داده شده اند ما که الان آمده ایم سوالات و اشکالات ما الان برای ما پیش می آیند؟ جواب این است نازل کننده این کتاب و ارسال کننده رسول صلی الله علیه و سلم و پیدا کننده ما و عقل و دانش ما الله متعال است و الله ذوالجلال علم اول و آخر را دارد علم اولین و علم آخرین را دارد حال آنهایی را که در زمان رسول الله بوده اند می دانست و حال ما و شما و آنهایی که آینده می آیند تا قیامت حال همه را الله تعالی می داند.

هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ الله ذات ازلی ست که ابتدا ندارد و ابدی است که انتها ندارد وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ و آنچه که ظاهر و پیدا است از اعمال و اقوال  و حالات ما می داند و آنچه که پوشیده و مخفی است آن را می داند او به اعتبار صفات ظاهر است و به اعتبار حقیقت و کل ماهیت پوشیده است. هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ ، جای دیگر می فرماید لَّیْسَ کَمَثَلِ شَیْءٍ مثل و مانند خدا نیست شما مخلوق و چیز دیگری را بر خدا قیاس نکنید شما احوال و حالات ماضی و گذشته را نمی دانید و حال آینده را نمی دانید فقط بعضی از حالات موجوده را می دانید همه را هم نمی دانید اما الله اینجوری ذاتی است که علم اولین و آخرین را دارد علم موجودین را دارد چرا؟ که او خالق است.

خَلَقَ کُلَّ شَیْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِیراً پیدا کرده همه را و به یک اندازه ای پیدا کرده همه را ، یک حدی و اندازه ای داده است او خالق همه است او می داند که در آینده چه می خواهند و چه نیاز دارند ، بیماری آنها چیست و نسخه شفا ی آنها چیست یعنی بیماری همه را دانسته و نسخه را از قبل پیچیده و آماده کرده است. نسخه چیست؟ قرآن است.

یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْکُم مَّوْعِظَهٌ مِّن رَّبِّکُمْ وَشِفَاء لِّمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَهٌ

بگو ای رسول صلی الله علیه و سلم ای انسانها قَدْ جَاءتْکُم مَّوْعِظَهٌ مِّن رَّبِّکُمْ آمده برای شما وعظی از جانب پروردگار. این درمان و علاج است برای تمام بیماری هایی که شما در دل دارید.اگر بیماری اعتقادی دارید این نسخه است ، اگربیماری عداوت و دشمنی  دارید این نسخه است ، اگر بیماری حسد دارید این نسخه است ، اگر بیماری اخلاقی دارید این نسخه است ، اگربیماری عملی دارید این نسخه است. این نسخه را استفاده کنید تا بیماریهای قلبی ، اخلاقی و عملی شما علاج شوند. هرکسی نسخه قران را استفاده می کند او سالم است و کسانی که امروز می بینید بیمار هستند آنها از این نسخه قرآن محروم اند و دوری می کنند لذا محرومیت آنها به سبب فاصله از قرآن است. الله گفته این شفا و علاج و این درمان کامل برای شما است.

لهذا رسول خاتم صلی الله علیه و سلم این نسخه را دادند اولاً این نسخه را پیش کردند برای مردم مکه و به خویشاوندان خود و به شهر خود و به زادگاه خود برای مردم خود پیش کردند.

قولو لااله الاالله تفلحوا ای خویشان من ، ای باشندگان ام القری ، ای قریشی ها ، هاشمی ها ، عرب ها و عجم ها :

اولین کسانی که قرآن را شنیده اند اهل مکه بوده اند رسول الله فرمود این نسخه را بردارید استفاده کنید تا از جمیع امراض سالم باشید و سلامتی برای شما بیاید.

این هفته از  ۱ اردیبهشت تا ۷ اردیبهشت اعلام شده هفته سلامت ، سلامتی خود را پیدا کنید و سالم زندگی کنید ،زیستن سالم و حیات سالم در درجه اول با ایمان است با اخلاق اسلامی است با رعایت شئونات اسلامی است و جمیع امراض روحی و جسمی با این است که از دین کسی فاصله بگیرد از قرآن فاصله بگیرد و از سنت های پاک رسول الله صلی الله علیه و سلم هرکسی فاصله بگیرد او بیمار است. اگر شما سعی کنید که جسم را سالم پرورش کنید و نگهداری کنیددرحالیکه اصل روح است ، روح بیمار باشد بیماری روحی بر می گردد به جسم و جسم را بیمار می کند.قرآن میفرماید: فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ

شما اگر یک خبر خوشی می شنوید اگر کسالت دارید خبر خوشی را وقتی می شنوید کسالت شما رفع می شود و روح شما شاد می شود.اگرخبر فتح و پیروزی برسد که فلسطینیان بیت المقدس را آزاد کردند و بیت المقدس از اسارت یهود آزاد شد و آن جا حکومت مستقل مسلمین برپا شده شما چقدر خوشحال می شوید؟ و من این را بگویم که هر کسی بیمار باشد در بیمارستان بستری باشد بلند می شود و راه می رود و سالم می شود چراکه روحش سالم شد. الله تعالی این روز را بیاورد برای مسلمانان. و اگر خدای ناخواسته خبر ناخوشی برسد همان شخصی که تندرست و سالم است اگر ایستاده باشد می نشیند اگر نشسته باشد سرش را بر بالین می گذارد و بیمار می شود. پس سلامتی بر می گردد به سلامتی روح و روان ، اول شما روح و روان را علاج کنید درمان روحی انسانیت ایمان است ، سنت رسول الله صلی الله علیه و سلم است.

مولانا محمد عثمان در ادامه سخنان خود بیان نمود:ملت ایران همه دیندار ،موحد ، خداپرست شوند شما می بینید که بیماری ها برطرف می شوند صفها در بیمارستان  ، پشت سر  ایستادن برای نوبت دکتر، آن موقع می بینید که صفها کم می شوند و کمبودی دارو مرتفع می شود و کمبودی دکتر و پزشک هم مرتفع می شود. نمونه اش در زمان رسول الله صلی الله علیه و سلم  است که انحضرت صحابه را  درمان روحانی کرده بود آنها از نظر روحی پاک شدند هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیِّینَ رَسُولاً مِّنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ رسول الله صلی الله علیه و سلم به وسیله تلاوت قرآن آنها را تزکیه کرد ، پاک کرد ، مومن شدند ، موحد شدند ، مسلم شدند ، مخلص شدند ، یکتاپرست شدند و متبع سنت شدند. برای درمان بیماریهای جسمانی آنها در مدینه پزشک آمد.پزشک  مدتی نشست دید تا کسی مراجعه نمی کند و پیش طبیب نمی آید برایش سوال پیش آمد که ما آمدیم اعلام وجود کردیم چرا کسی برای معالجه جسمی پیش ما نمی آید ؟!!!!!! صحابه گفتند ما قومی هستیم که تا گرسنه نشویم غذا نمی خوریم و تا اینکه هنوز سیر نشده ایم وشکم ما پر نشده است  دست از غذا خوردن  می کشیم. گفتند این نسخه  را چه کسی برای شما تجویز کرده است؟ گفتند حبیب دو عالم، معلم کامل، طبیب کامل محمد عربی صلی الله علیه و سلم ما را این تعلیم را داده است.کُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ( الأعراف : ۳۱]  ما را معلم ما تعلیم داده است تا گرسنه نشدیدغذا نخورید و هنوز تا اشتهای خوردن را دارید بس کنید این نسخه سلامتی شما است. ما این نسخه را استفاده می کنیم ما بیمار نمی شویم علاج و درمان روحانی ما با قرآن شده ، قرآن ما را پاک کرده است رسول الله صلی الله علیه و سلم با تعلیمات عالیه خود باطن ما را روح ما را علاج و درمان کرده است روح ما سالم است. سبحان الله

بلال حبشی روحش چنان پاک است که الله ذوالجلال او را با صورت مثالی در جنت شبی که رسول الله در معراج رفته بود روح بلال حبشی را ، اینقدر بالا و بلند برد که در جنت قدم می زد رسول الله صدای کفش بلال را در جنت شنید در بخاری آمده که رسول الله سوال کرد: ای بلال تو چه عملی می کنی که من صدای کفش تو را در جنت شنیده ام؟ فرمود: عادت من این است که هرگاه من طهارت می کنم دو رکعت نماز تحیه الوضو م می خوانم. علما آورده اند که هر کسی بر این سنت عمل کند حکمت و فواید زیادی دارد و یکی از حکمت ها و فواید این است هنگام موت کلمه بر زبانش جاری می شود: اشهد ان لااله الاالله و اشهد ان محمد رسول الله.

حدیث آمده رسول الله فرمود: من کان آخر کلامه لا اله الاالله دخل الجنه هرکسی آخرین کلام او لااله الاالله باشد  وارد جنت می شود. الله نصیب کند.

پاکی و سلامتی می خواهد سلامتی در اسلام است ، سلامتی در سنت های رسول الله است ، سلامتی در نماز است شما وقتی پنج بار  نماز می خوانیدپنج بار وضو می گیرید تمام گناهان صغیره شما را الله تعالی به وسیله وضو گرفتن می زداید و می بخشد. روح سالم می شود جمعه تا جمعه دیگر ، رمضان تا رمضان دیگر و یک نماز تا نماز دیگر ، اینها مکفرات هستند برای گناهان، روح وقتی سالم شود جسم هم سالم است.

الان بیشتر اطباء به این نتیجه رسیده اند که روح و روان اگر سالم باشند جسم هم سالم است و توصیه و تاکیدشان این است که از نظر روحی شما سعی کنید که خود را سالم نگه دارید . سلامتی روحی در دین و اسلام و در تلاوت قرآن و نمازو نماز تهجد اطباء به این نتیجه رسیده اند کسانی که برنماز تهجد پایبند هستند کمتر سکته قلبی برای آنها پیش می آید. این سنت است. الله تعالی نصیب بفرماید.

مدیرمدرسه مدینه العلوم خاش در پایان سخنان خود افزود:یکی از مسائلی که به سلامتی کمک می کند امنیت است وقتی ما احساس امنیت کنیم آرامش روحی و روانی داشته باشیم این موجب سلامتی است و به سلامتی می افزاید و خوف ، ترس ، اضطراب ، استرس اینها بیماری هستند اینها بیماری می آورند. خیلی باید شما مردم ایران ملت ایران مردم استان سیستان و بلوچستان بخصوص هوشیار باشید دشمنان داخلی و خارجی حربه های زیادی برای این ملت و دولت دارند می خواهند بکار بگیرند و یکی از اراده شوم و غلط و ناپسندی که دارند می خواهند دامنه به نا امنی بزنند. مسائل کوچک را بزرگ کنند دشمنان داخلی و خارجی بر این هستند که به مسائل امنیتی لطمه وارد کنند و جو را آشفته کنند و بهره برداری غلط کنند اما این اشتباه است این تفکر آنها چون آنها جزئی از این جامعه هستند آنهایی که در داخل اند و می خواهند به مسائل امنیتی لطمه وارد کنند آنها هم جز جامعه هستند اگر نا امنی پیش بیاید آنها هم در این آتش نا امنی می سوزند. لذا انسان عاقل کسی است که برای امنیت سعی کند دولت با چالش ها و مشکلات زیادی روبرو است افراد بیماری در داخل هم وجود دارد و هم در خارج ولی مضر ترین دشمن، دشمن داخلی است. گرگ در لباس میش است، ظاهراً خود را خیرخواه نظام جلوه می دهند و می خواهند به مسائل نا امنی دامنه بزنند اینها در هرمقامی وپستی که هستند ودر هر کجای کشور که هستند خیرخواه نظام و ملت ایران و مردم استان نیستند. لذا شما مردم هوشیار باشید به حمدلله هوشیار بوده اید و هوشیاری شما با این دوره دولت یازدهم ثابت شد رئیس جمهور هم هوشمندی مردم این استان را ابراز کرد ، رهبر از هوشیاری این مردم و دید بلند این ملت بعد از این انتخابات تشکر کرد. که فرصتی به دست دشمنان نداده اند اما دشمنان هنوز دست بر دار نیستند می خواهند دولت را کمرنگ کنند دولت را تضعیف کنند و به مسائل نا امنی دامنه بزنند. آب را گل آلود کنند و ماهی بگیرند اما ان شا الله کور خوانده اند ملت ایران خیلی از این فهم و درک ملت بالاتر است. و ان شا الله به دسیسه های شوم آنها پاسخ اتحاد ، وحدت را داده است و فرصتی نمی رسد به آنها که آنها بهره برداری کنند ان شا الله خداوند به همه توفیق بدهد و امنیت قومی و شهری خودتان را حفظ کنید. برادر کشی حرام است ، قتل مسلمان حرام است ، مال مسلمان را ضایع کردن و هلاک کردن حرام است به مسائل نا امنی از طرف هر کسی و هر قومی و هر گروه و جماعتی باشد محکوم است. ما امنیت می خواهیم ما اتحاد و سلامتی را می خواهیم و ملت مسلمانی هستیم و با شئونات و با دستورات اسلامی زندگی می کنیم ان شا الله و از جمیع ناهنجاری ها و نا همواری ها دوری و پرهیز می کنیم.

| ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 19نفر
  • بازدید امروز 33931
  • بازدید دیروز 80422
  • بازید کل 49765094

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2184
  • کل نظرات 8645
  • کل اعضا 1555
  • جدیدترین عضو oliviatyh062081

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com