امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 58

مسجد عمر فاروق شهر اوترخت هلند در روز دوشنبه (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱) شاهد فعالیت های انجمن ملی، بین مسلمانان جدید برای پنجمین سال متوالی بود. در این جلسه گزارش هایی از مذاکرات حقوق بشر در مورد گسترش تبعیض علیه مسلمانان ارائه شد. ۱۵ نفر نیزبه دین مبین اسلام پیوستند.

به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از الجزیره ،در این نشست بیش از ۱۵۰۰ نفر که دو سومشان زن بودند مشارکت داشتند. این جلسه توسط مؤسسه “شناخت اسلام” و “انجمن ملی مسلمانان جدید” سازمان دهی می شود و اعضای این دو مؤسسه از تازه مسلمانان هستند.

رییس انجمن یعقوب ون دیر بلوم گفت که هدف از گردهمایی، تبادل تجربیات بین مسلمانان جدید در برابر مواجه شدن با مشکلات خانوادگی، حرفه ای و آموزش وپرورشی برای این گروه از جامعه است، و افزود: برگزارکنندگان برای دعوت تازه مسلمانان باتجربه حریص بودند، تا این جلسه پر بارتر باشد و تازه مسلمانان حرف همدیگر را بشنوند.

دیر بلوم بیان کرد که تازه مسلمانان به این گرده همایی آمده اند تا اسلام آوردنشان را به خانواده هایشان نشان دهند، و افزود”ما میخواهیم ترسی که بعد اسلام آوردن فرزندانشان به آن ها دست می دهد را از بین ببریم”.

در این نشست امام دانمارکی “عبدالواحد پدرسن” که سی سال پیش اسلام آورده، امام مسجد مسلمانان اروپا در آمستردام “رونالد کرون” که ۱۰ سال پیش اسلام آورده ، خواننده مشهور رپ بین جوانان مسلمانان غرب “مسلم بلال” و دکتر “جمال بدوی” کانادایی (مصری الاصل) حضور داشتند.

یاسین الفورقانی امام جوانی که رابطه نزدیکی با تازه مسلمانان دارد اشاره کرد که تازه مسلمانان سریع به گروه های سلفی جذب می شوند و خیلی سریع با خانواده هایشان اختلاف پیدا می کنند و گفت: “این جذب بیشتر در دهه هشتاد و نود در بین گروه سلفی ها وجود داشت و جایگزینی برای این گروه وجود نداشت، ولی الان با انتشار گروه های میانه این وضعیت تغییر کرده است. وافراد جامعه احساس نیاز به دینی می کنند که بتواند در کنار کارهای دینی به کارهای اجتماعی نیز بپردازند”.

در مورد اینکه آمارها نشان می دهد اکثر تازه مسلمانان زنان هستند گفت: این درست است زیرا زنان غیر مسلمان با آشنایی اسلام و شناخت اسرار این دین، خودشان را با آن وفق می دهند.

 

در این جلسه ۳ مرد و ۱۲ زن اسلام آوردند. بنا به آمارهای غیر رسمی تعداد تازه مسلمانان در هلند رو به افزایش است نزدیک ۱۵هزار مسلمان در این کشور زندگی می کنند.

با توجه به گزارش صادر شده از سازمان عفو بین الملل، مسلمانان هلندی علی الخصوص تازه مسلمانان در زمینه تحصیل و بازار کار مورد تبعیض نژادی قرار می گیرند.

این سازمان به منع ورود دانشجوی با حجاب به مدرسه کاتولیک در هلند و اینکه قوانین منع تبعیض در زمینه کار در هلند اجرا نمی شود، اشاره کرد.

اخبار جهان اسلام

| ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۱

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 26نفر
  • بازدید امروز 61149
  • بازدید دیروز 144335
  • بازید کل 49569882

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2183
  • کل نظرات 8636
  • کل اعضا 1554
  • جدیدترین عضو 365mahdi

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com