توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

امکانات کاربری
پیام مدیر

آنهایی که اسباب گناه را برای بندگان خداوند مهیا می سازند دشمن هستند و آنهایی که راه بهشت را مخلصانه به مردم نشان می دهند بهترین دوستان آنها هستند، تعداد دوستان بسیار اندک است

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2256
  • کل نظرات 9139
  • کل اعضا 1629
  • جدیدترین عضو nazari

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 347

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که برای یک سفر استانی به آذربایجان غربی سفر کرده، در یک سخنرانی در مهاباد گفته “به عنوان رئیس جمهوری و رئیس شورای امنیت ملی به صراحت اعلام می‌کنم در ایران اسلامی هیچ کسی حق ندارد، بین مسلمانان و پیرو یک مذهب با مذهبی دیگر امتیازی قایل شود.”

آقای روحانی امروز ۱۱ خرداد (۳۱ مه) گفته است: “نباید بین مذاهب و اقوام تبعیض قائل شویم و اصل اساسی در مسئولیت‌ها باید شایستگی باشد و هر کس در هر منطقه‌ای دارای شایستگی بالاتر است باید متناسب با توانایی‌هایش زمینه فعالیت و بالندگی برای او مهیا شود.”

او همچنین گفته که وجود تنها یک سفیر سنی در میان سفرای ایران از نظر او کافی نیست. اشاره او به صالح ادیبی، سفیر ایران در ویتنام است.

امروز همچنین یک نماینده سنی مجلس ایران برای نخستین بار به عضویت هیئت رئیسه دائم مجلس در آمد. محمد قسیم عثمانی، نماینده بوکان به عنوان ناظر هیئت رئیسه انتخاب شد.

مهاباد یکی از شهرهای کردنشین و سنی استان آذربایجان غربی است.

رئیس جمهور ایران گفته “برای من کافی نیست که در میان سفرای ما یک سفیر از اهل سنت و کردستان داشته باشیم و یا در وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارت نفت یک معاون کرد فعالیت کند چرا که برای ما بین ترک، کرد، فارس، بلوچ و عرب و دیگر اقوام مان هیچگونه تفاوتی نباید وجود داشته باشد”.

او گفته “قبل از مسئله قومیت همه ایرانی و مسلمان هستیم” و “به ایرانی بودن و مسلمان بودن‌مان افتخار می‌کنیم و مسئله قومیت در مرحله سوم است.”

رئیس جمهور ایران تبعیض قومیتی را محکوم کرده و گفته است که در استخدام ها باید دانش و شایستگی و تعهد اصل باشد.

آقای روحانی در این سخنرانی خبر داده که “دستور تأسیس مرکزی برای آموزش زبان کردی در منطقه داده شده” و گفته که “برای اجرای اصل پانزدهم قانون اساسی در وزارت آموزش و پرورش بحث و بررسی‌های لازم انجام شده است”.

اصل‏ پانزدهم قانون اساسی ایران می گوید “‎‎‎‎‎زبان‏ و خط رسمی‏ و مشترک‏ مردم‏ ایران‏ فارسی‏ است‏” اما “استفاده‏ از زبان های‏ محلی‏ و قومی‏ در مطبوعات‏ و رسانه‏ های‏ گروهی‏ و تدریس‏ ادبیات‏ آنها در مدارس‏، در کنار زبان‏ فارسی‏ آزاد است‏.”

| ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

تبلیغات

تغییر باور ها

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 29نفر
  • بازدید امروز 67969
  • بازدید دیروز 119276
  • بازید کل 81677447

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com