پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

دعای حضرت رسول در غدیر

اللّٰهُمَّ وَالِ مَنْ وَالَاهُ وَعَادِ مَنْ عَادَاهُ

خدایا! دوست داشته باش هر که را که او را دوست دارد

و دشمن بدار کسی را که با او دشمنی می‌کند

آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2307
  • کل نظرات 9529
  • کل اعضا 1666
  • جدیدترین عضو abuwbaker
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 448

سنی آن‌لاین/ مولانا مفتی محمد قاسم قاسمی، استاد برجسته‌ی حدیث و فقه دارالعلوم زاهدان در بیست‌وپنجمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان:

الله تعالی به فضل خودش این فضا را برای ما فراهم کرده است. ما زمانی می‌توانیم از این فضا بهره ببریم که نیت ما استفاده و اصلاح نفس باشد. انسان هر چه بیشتر آداب را رعایت کند، بیشتر بهره‌مند می‌شود.
*به گفته مؤرخین ماه رجب ماه معراج است. علامه مقدسی می‌گوید آخر رجب معراج صورت گرفته است. این ها همه برای ما خیر و برکت است.
*الله می‌فرماید رحمت من وابسته به آن زاری‌ها و تضرعات است. الله این تضرعات را دوست دارد. رحمت الهی به جوش می‌آید. ای فرستاده‌ام! اگر زمینی‌ها قدر تو را نمی‌دانند، ابوبکر و عمر دانستند. اما همه ندانستند؛ بعد فوج فوج وارد اسلام شدند.
*بعد از رنج، گنج آمد. گویا خداوند فرمود اگر جهانیان تو را نمی‌شناسند اهل آسمان تو را می‌شناسند. جبرئیل تو را می‌شناسد. من تو را می‌شناسم. اگر امروز هم تضرع باشد، رحمت الهی خواهد آمد. الله تعالی پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم را به دیدار خود برد؛ از مکه به بیت المقدس و از آنجا تا آسمان‌ها.
*وقتی روحیه‌ی انسان به‌خاطر الله مشوش می‌شود، الله به او عزت می‌دهد. زمانی عزت به اوج می‌رسد که مکه و بیت‌المقدس اتصال یابند. پیام معراج این است که در راه الله هر سختی را که تحمل نمائیم، الله ما را به اوج عزت می‌رساند.
*نخستین صفت رسول‌الله توحید و توکل ایشان بود. عقیده باید درست باشد. پیامبر به طرف الله دعوت می‌داد نه به‌سوی خود؛ فرمود خدا را بخوانید و مرا سجده نکنید. او معلم توحید بود.
*پیامبر علیه‌السلام مواظب بود، از حالات و اتفاقات استفاده‌ی ابزاری نگردد. پس از وفات ابراهیم، فرزند آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم خورشیدگرفتگی شد. برخی گفتند به‌خاطر ابراهیم است، اما رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم فرمود خورشیدگرفتگی نشانه‌ای از الله است و به امر الله است.
*رسول‌الله‌ صلی‌الله‌علیه‌وسلم با حیوانات مهربان بود. با اهل و عیال مهربان بود. فرمود: بهترین شما کسی است که با خانواده‌اش خوش‌رفتار باشد. کسانی که می‌گویند پیامبر خشونت کرده، باید تاریخ را بخوانند؛ وقتی لشکر می‌فرستاد، می‌گفت آنها را دعوت بدهید اگر قبول نکردند بجنگید. اما زن‌ها را نکشید. اطفال و پیران را نکشید. درختان را قطع نکنید.
*جهاد اسلام یعنی جراحی غده‌های مسری و بدخیم انسانی. باید از یک جراح تشکر کرد. در جنگ‌های زمان رسول‌الله هزار و هجده نفر از دو طرف کشته شدند، اما در جنگ جهانی چندین میلیون نفر قربانی شدند. در دادگاه‌های تفتیش عقاید دوازده میلیون نفر کشته شدند.
*نماز، روزه، ‌عدالت و بعثت مقرونه با بعثت امت از دستاوردهای رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم است. رسول الله را نصرت کنید و در دعوتش همراه باشید .
*بدانید هر مشکلی که مسلمانان دارند، به این خاطر است که از مسیر توحید، اطاعت و سنت رسول الله خارج شده‌اند. خودمان را محاسبه کنیم که چطوریم؟ باید بترسند کسانی که مخالفت رسول الله را می‌کنند؛ باید از مشکلات و فتنه‌ها، مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هراس داشته باشند. با اسلام زنده باشیم و مردم را به اسلام فراخوانیم.
*برای اطلاعات بیشتر در مورد سیرت رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم کتاب‌های «فروغ جاویدان»، «نبی رحمت»، «سیره‌ی ابن‌هشام» و غیره را مورد مطالعه قرار دهید و یا به علما مراجعه کنید.

| ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 9نفر
  • بازدید امروز 15859
  • بازدید دیروز 46120
  • بازید کل 97578926

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com