توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

امکانات کاربری
آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2285
  • کل نظرات 9461
  • کل اعضا 1651
  • جدیدترین عضو بهنام

پیام مدیر

از زمانی که بشر آفریده شده عبد وعبودیت برای آفریدگارش از ویژگی های بارز او بوده است اگر چنانچه خود را ازعبدیت خدا کنار بکشد با انواع بیماری های روحی از جمله تکبر و غرور مبتلا خواهد شد لذا عبدیت برای الله زینت بخش حیات بشرست

وااسلاماه
| بازدیدها: 413

سنی آن‌لاین/ مولانا مفتی محمد قاسم قاسمی، استاد برجسته‌ی حدیث و فقه دارالعلوم زاهدان در بیست‌وپنجمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان:

الله تعالی به فضل خودش این فضا را برای ما فراهم کرده است. ما زمانی می‌توانیم از این فضا بهره ببریم که نیت ما استفاده و اصلاح نفس باشد. انسان هر چه بیشتر آداب را رعایت کند، بیشتر بهره‌مند می‌شود.
*به گفته مؤرخین ماه رجب ماه معراج است. علامه مقدسی می‌گوید آخر رجب معراج صورت گرفته است. این ها همه برای ما خیر و برکت است.
*الله می‌فرماید رحمت من وابسته به آن زاری‌ها و تضرعات است. الله این تضرعات را دوست دارد. رحمت الهی به جوش می‌آید. ای فرستاده‌ام! اگر زمینی‌ها قدر تو را نمی‌دانند، ابوبکر و عمر دانستند. اما همه ندانستند؛ بعد فوج فوج وارد اسلام شدند.
*بعد از رنج، گنج آمد. گویا خداوند فرمود اگر جهانیان تو را نمی‌شناسند اهل آسمان تو را می‌شناسند. جبرئیل تو را می‌شناسد. من تو را می‌شناسم. اگر امروز هم تضرع باشد، رحمت الهی خواهد آمد. الله تعالی پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم را به دیدار خود برد؛ از مکه به بیت المقدس و از آنجا تا آسمان‌ها.
*وقتی روحیه‌ی انسان به‌خاطر الله مشوش می‌شود، الله به او عزت می‌دهد. زمانی عزت به اوج می‌رسد که مکه و بیت‌المقدس اتصال یابند. پیام معراج این است که در راه الله هر سختی را که تحمل نمائیم، الله ما را به اوج عزت می‌رساند.
*نخستین صفت رسول‌الله توحید و توکل ایشان بود. عقیده باید درست باشد. پیامبر به طرف الله دعوت می‌داد نه به‌سوی خود؛ فرمود خدا را بخوانید و مرا سجده نکنید. او معلم توحید بود.
*پیامبر علیه‌السلام مواظب بود، از حالات و اتفاقات استفاده‌ی ابزاری نگردد. پس از وفات ابراهیم، فرزند آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم خورشیدگرفتگی شد. برخی گفتند به‌خاطر ابراهیم است، اما رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم فرمود خورشیدگرفتگی نشانه‌ای از الله است و به امر الله است.
*رسول‌الله‌ صلی‌الله‌علیه‌وسلم با حیوانات مهربان بود. با اهل و عیال مهربان بود. فرمود: بهترین شما کسی است که با خانواده‌اش خوش‌رفتار باشد. کسانی که می‌گویند پیامبر خشونت کرده، باید تاریخ را بخوانند؛ وقتی لشکر می‌فرستاد، می‌گفت آنها را دعوت بدهید اگر قبول نکردند بجنگید. اما زن‌ها را نکشید. اطفال و پیران را نکشید. درختان را قطع نکنید.
*جهاد اسلام یعنی جراحی غده‌های مسری و بدخیم انسانی. باید از یک جراح تشکر کرد. در جنگ‌های زمان رسول‌الله هزار و هجده نفر از دو طرف کشته شدند، اما در جنگ جهانی چندین میلیون نفر قربانی شدند. در دادگاه‌های تفتیش عقاید دوازده میلیون نفر کشته شدند.
*نماز، روزه، ‌عدالت و بعثت مقرونه با بعثت امت از دستاوردهای رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم است. رسول الله را نصرت کنید و در دعوتش همراه باشید .
*بدانید هر مشکلی که مسلمانان دارند، به این خاطر است که از مسیر توحید، اطاعت و سنت رسول الله خارج شده‌اند. خودمان را محاسبه کنیم که چطوریم؟ باید بترسند کسانی که مخالفت رسول الله را می‌کنند؛ باید از مشکلات و فتنه‌ها، مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هراس داشته باشند. با اسلام زنده باشیم و مردم را به اسلام فراخوانیم.
*برای اطلاعات بیشتر در مورد سیرت رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم کتاب‌های «فروغ جاویدان»، «نبی رحمت»، «سیره‌ی ابن‌هشام» و غیره را مورد مطالعه قرار دهید و یا به علما مراجعه کنید.

| ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید *

جستجو

آخرین مطالب

پیوندهای محبوب
آمار سایت

  • کاربران آنلاین 29نفر
  • بازدید امروز 53490
  • بازدید دیروز 143522
  • بازید کل 91745641

خبرنامه

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com