توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

امکانات کاربری
آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2286
  • کل نظرات 9467
  • کل اعضا 1652
  • جدیدترین عضو badboy

پیام مدیر

از زمانی که بشر آفریده شده عبد وعبودیت برای آفریدگارش از ویژگی های بارز او بوده است اگر چنانچه خود را ازعبدیت خدا کنار بکشد با انواع بیماری های روحی از جمله تکبر و غرور مبتلا خواهد شد لذا عبدیت برای الله زینت بخش حیات بشرست

وااسلاماه
| بازدیدها: 665

سنی‌آنلاین/ دکتر سید احمد هاشمی، مدرس عالی مدارس جنوب کشور، طی سخنانی در بیست‌وپنجمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان اظهار داشت: hashemi-95-320x201یکی از سنت‌های الهی در بین انسان‌ها وجود سنت تنوع یا به تعبیر قرآن «اختلاف» است. خداوند هر چیز را مختلف خلق کرده است.
وی در ادامه افزود: تنوع از صفات مخلوق و وحدت، اتحاد و یگانگی از صفات خالق است. تنوع در خلقت یکی از نشانه‌هایی است که به صفت خالقیت خداوند یک نوع زیبایی‌ می‌بخشد. یک قالی هراندازه گل‌ها و رنگ‌های متنوع‌تری داشته باشد زیباتر خواهد شد.
مسئول هیئت اجرائی «جماعت دعوت‌واصلاح» در استان فارس به تنوع قومی و مذهبی در ایران اشاره کرد و گفت: ما در ایران ادیان، مذاهب و اقوام مختلفی داریم که هر ملت و مذهب و قومی ویژگی‌هایی دارد که در دیگری یافت نمی‌شود. این تنوع و اختلاف می‌تواند فرصتی باشد برای شناخت بیشتر و بهتر.
وی در ادامه با تلاوت آیه «إنا خلقناکم من ذکر و أنثی و جعلناکم شعوبا و قبائل لتعارفوا» گفت: این آیه زیباترین آیه در مورد تنوع است. قبل از این آیه عدم تمسخر، عدم غیبت و عدم تجسس مطرح شده است، سپس به این مطلب می‌پردازد که شما را از مرد و زن آفریدیم که این‌ دو یکدیگر را کامل می‌کنند. شما را قبیله قبیله کردیم و هدف از این تنوع این است که همدیگر را بشناسید. تعارف منتجر به این می‌شود که عناد، جنگ و دشمنی از بین برود.
سید احمد هاشمی خاطرنشان کرد: ما نیاز به شناخت بیشتر از یکدیگر داریم. باید یکدیگر را بشناسیم. چیزی که ما در بحث تنوع نیاز داریم «دگرپذیری» است. البته منظور از «دگرپذیری» این نیست که هر کسی باید به دین، مذهب و فکر دیگری بگراید، اگر اینطور باشد باید افراد باید هر روز یک دین و مذهب داشته باشند، بلکه به این معناست که در کنار یکدیگر زندگی کنیم و همدیگر را با هر اختلافی که داریم بپذیریم و تحمل کنیم و زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشیم. معنای دگرپذیری این نیست که همدیگر را نصیحت نکنیم، بلکه با یکدیگر حرف بزنیم ولی به یکدیگر ظلم نکنیم.
وی تاکید کرد: اگر نتوانیم خود را تحمل کنیم درگیر جنگ‌هایی خواهیم شد که قرن‌ها قبل اروپا درگیر آن بود و فقط با پذیرفتن یکدیگر از این درگیری‌ها نجات یافت.

| ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید *

جستجو

آخرین مطالب

پیوندهای محبوب
آمار سایت

  • کاربران آنلاین 21نفر
  • بازدید امروز 70118
  • بازدید دیروز 115237
  • بازید کل 92258975

خبرنامه

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com