امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
خواهرمسلمان
| بازدیدها: 37518

ظهور زنان عریانِ پوشیده
یکی دیگر از نشانه های قیامت  خارج شدن زنان از آداب اسلامی با آشکار کردن زینت، مو و بدن و پوشیدن لباسهایی است که عوراتشان را پنهان نمیکنند عبدالله بن عمر میگوید از پیامبر خدا – صلى الله علیه وسلم- شنیدم فرمودند: «سیکون فی آخر أمتی رجال یرکبون على السروج، کأشباه الرجال، ینـزلون على أبواب المساجد، نساؤهم کاسیات، عاریات على رؤوسهم کأسنمه البخت العجاف العنوهن فإنهنّ ملعونات، لو کانت وراءکم أمه من الأمم لخدمن نساءکم نساءهم کما یخدمنّکم نساء الأمم قبلکم» «رواه امام احمد»(1).«در امت آخر الزمان مردانی پیدا میشوند بر زینهایی مانند رحال شترها سوار هستند و جلو درب مساجد پیاده میشوند. زنانشان لباس بر تن دارند اما در واقع لختند روی سر آنها مانند کوهان شترِ لاغر اندام است بر آنان نفرین کنید، آنان نفرین شده هستند اگر بعد از شما امت دیگر میبود زنان شما به زنان آنان خدمت میکردند همانطور که زنان امتهای گذشته به شما خدمت میکنند». حاکم در روایتی(۲) آورده است: «سیکون فی آخر هذه الأمه رجال یرکبون على المیاثر حتى یأتوا أبواب مساجدهم نساؤهمکاسیات عاریات»«در نسلهای آخر این امت مردانی هستند که سوار بر زینهای بزرگ میشوند تا اینکه جلو درب مساجد پیاده میشوند. زنانشان گرچه لباس بر تن دارند ولی اندام آنها آشکار است.
از ابوهریره روایت شده است گفت: «از جمله نشانههای قیامت…. این است که لباسهایی درست میشودکه زنان آن را میپوشند ولی در عین حال لختند»(3).
این احادیث از معجزات پیامبر گرامیصلى الله علیه وسلم- به حساب می آیند زیرا تمام آنها قبل از ما و همچنین امروز بیشتر از گذشته تحقق یافتهاند(۴).
پیامبر گرامی این نوع زنان را «کاسیات عاریات» نامیده است زیرا لباس میپوشند ولی چون لباسها شفاف و ناز کند بدن آنان را نمیپوشاند مانند اغلب لباس زنان امروزی(۵)
برخی گفتهاند «کاسیات عاریات» یعنی لباسها بدن را میپوشانند ولی آنقدر تنگ و چسبان هستند تمام مفاتن بدن زن از جمله پشت و سینه, برجسته و آشکارند و یا قسمتی از بدنش را لخت میکند تا بر اساس آن قسمتهای دیگر بدنشان حدس زده شود(۶)
ابوهریره -رضی الله عنه- میگوید پیامبر خدا -صلى الله علیه وسلم- فرمودند: «صنفان من أهل النار لم أرهما: قوم معهم سیاط کأذناب البقر یضربون بها الناس ونساء کاسیات عاریات ممیلات مائلات رؤوسهنّ کأسنمه البخت المائله لا یدخلن الجنه ولا یجدن ریحها وإن ریحها لیوجد من مسیره کذا و کذا»(7)
«دو صنف از انسانها جزو اهل جهنم هستند تاکنون آنها را ندیده بودم. افرادی که شلاقی مانند دم گاو در دست دارند و با آن مردم را میزنند. و زنانی پوشیده از لباس ولی در عین حال لخت و عریانند آنان از طاعت خدا بدورند و با بی حجابی خود را به طرف مردان سوق میدهند. سر آنان مانند کوهان شتر لاغر اندام است. به بهشت وارد نمیشوند و بوی آنرا نیز حس نمیکنند در صورتی که بوی بهشت از فاصله فلان و…. حس میشود».
«ممیلات مائلات رؤوسهن کأسنمه البخت المائله» بیان کرده است همان صفاتی که امروز مشاهده میشوند درست مثل اینکه پیامبر خدا به زمان ما مینگریسته و آن را برایمان توصیف میکرده است.
در عصر ما مکانهایی برای آرایش موهای زنان با مدلهای گوناگون به نام (کوافیر) ساخته شده است که مردانی بر آن مشرفند و گرانترین قیمتها را دریافت میکنند. بلکه بسیاری از زنان به موهای طبیعی خود اکتفا نمیکنند بلکه به موهای مصنوعی پناه میبرند و آن را به موهای خودشان پیوند میزنند تا جذابیت و زیبایی آن بیشتر گردد و مردان بیشتر مجذوب آن شوند(۸)

___________________________
المرجع: علامات الساعه: للشیخ یوسف بن عبدالله بن یوسف الوابل
(۱) «
مسند احمد» (12/36 (حدیث ۷۰۸۳) تحقیق: احمد شاکر او میگوید: حدیث صحیح الاسناد است).
(۲)«
مستدرک حاکم» (4/436) او میگوید: این حدیث صحیح و مطابق شرط شیخین است
در صحیحین روایت نشده است.
(۳)
هیثمی میگوید: بعضی از آن در حدیث صحیح آمده است «مجمع الزوائد» (7/327).
(4)«
شرح نووی بر مسلم» (17/190).
(5)«
الحلال و الحرام» یوسف قرضاوی (ص ۸۳).
(۶)«
شرح نووی بر مسلم» (17/190).
(7)«
شرح نووی مسلم» (17/191) باب جهنم أعاذنا الله منها.
(۸)«
الحلال و الحرام» یوسف قرضاوی (ص ۸۴).

| ۳ بهمن ۱۳۹۲
۸ پاسخ به “ظهور زنان پوشیده عریان، یکی از نشانه های قیامت”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  فردین می‌گه:

  سلام

  متاسفانه زنان محجبه بسیار کم شده اند و حتی زنانی رو مشاهده میکنم که بسیار پایبند دین هستن اما ظاهرشان ….

  خدا هدایتشون کنه که نه تنها خودشون بلکه هزاران پسر جوون رو به گناه میندازن

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

 • کاربران آنلاین 22نفر
 • بازدید امروز 28819
 • بازدید دیروز 183558
 • بازید کل 49253781

آمار کلی سایت

 • کل مطالب 2183
 • کل نظرات 8631
 • کل اعضا 1552
 • جدیدترین عضو karimi

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com