امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
aveen
| بازدیدها: 1289

۱-اولین سبب وارد شدن به بهشت شهادت و گواهی حق است: .که وزن و مقدار آن گواهی به اندازه وزن آسمان و زمین است.این گواهی این است که هیچ معبودی به حق نیست مگر خدای یکتا و هیچ شریکی ندارد، ومحمد بنده و رسول خداست.هرکس این گواهی را بدهد وبه ارکان ان عمل نماید وخدا را به یگانگی پرستش کند.وارد بهشت می شود.

۲-حفظ کردن نامهای نیک خداوند: ابو هریره از رسول اکرم(ص)روایت می کند که ایشان فرمودند:ان لله تسعه و تسعین اسما.مائه الا واحده.من احصاها دخل الجنه.(متفق علیه)

ترجمه:خداوند نود و نه(۹۹)اسم دارد.کسی که ان اسم هارا بشناسد وبه مقتضای ان ها.وان چنان که سزاور است عمل کند.وارد بهشت می شود.

۳.از سخنان رسـول الله (ص) است که بعضی از سوره ها و آیه ها سبب وارد شدن به بهشت مى شود؛ چنان که أبو أمامه (رض) از رسول اکرم (ص) روایت مى کند که آن حضرت (ص) فرمود: ((من قرأ آیه الکرسی دبر کل صلاه مکتوبه لم یمنعه من دخول الجنه إلاَّ أن یموت)).[نسائی وطبرانی وابن حبان وصححه الألبانی]. هرکس پس از هر نماز فرض، آیه الکرسی را بخواند، هیچ چیز مانع وارد شدن او به بهشت نمى شود، مگر این که دنیا را وداع گوید.

۴٫کسی که علم و دانشی بیاموزد و آن را صرفاً برای خدا بخواهد، خداوند راه بهشت را بر وی آسان مى گرداند. ابوهریره (رض) روایت مى کند که رسول اکرم (ص) فرمودند: ((ومن سلک طریقا یلتمس فیه علماً سهل الله له به طریقا إلی الجنه))[مسلم]. کسی که راهی بپیماید تا علم و دانشی بیاموزد، خداوند راه بهشت را بر وی آسان مى گرداند.

۵٫ازگنجینه های بهشت، گفتن (لا حول ولا قوه إلاَّ بالله) است. أبو موسی (رض) از رسول اکرم (ص) روایت مى کند که آن حضرت فرمودند: ((ألا أدلک علی کنـز من کنوز الجنه؟ فقلت بلی یا رسول الله قال: قل: لا حول ولا قوه إلاَّ بالله)). [متفق علیه]. آیا تو را از گنجی از گنج های بهشت با خبر سازم؟ گفتم: بلی ای رسول خدا! فرمود: بگو: (لا حول ولا قوه إلاَّ بالله).

۶٫اگر بهشت را طلب کنی، بهشت به دعای تو آمین مى گوید. أنس (رض) از رسول اکرم (ص) روایت مى کند که آن حضرت (ص) فرمود: ((من سأل الله الجنه ثلاث مرات قالت الجنه اللهم أدخله الجنه، ومن استجار من النار ثلاث مرات قالت النار اللهم أجره من النار)). [ترمذى ونسایی وابن ماجه وصححه الألبانی]. هرکس سه بار از خدا بهشت را درخواست کند، بهشت مى گوید: بارخدایا! او را به بهشت وارد کن و کسی که از آتش دوزخ سه بار به خدا پناه برد، آتش دوزخ مى گوید: خدایا! او را از آتش دوزخ پناه ده.

۷٫رسول اکرم (ص) دعایی را برای طلب مغفرت به سید الاستغفار وصف نموده و آن را عاملی از عوامل ورود به بهشت دانسته است. ای برادر مسلمان! آن را حفظ کن و ورد صبح و شام خود بگردان. شداد بن اوس (رض) از رسول اکرم (ص) روایت مى کند که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: سید الاستغفار عبارت است از این که بگوید: ((اللهم أنت ربى لا إله إلاَّ أنت، خلقتنى وأنا عبدک وأنا علی عهدک ووعدک ما استطعت، أعوذ بک من شر ما صنعت، أبوء لک بنعمتک علىّ وأبوء بذنبى فاغفر لى، فإنَّه لا یغفر الذنوب إلاَّ أنت)). [بخارى]. هر کس در هنگام روز، این دعا را به طور یقین بگوید و پیش از آغاز شب بمیرد، از اهل بهشت است، و کسی که آن را شب از روی یقین بگوید و پیش از صبح بمیرد، از اهل بهشت است.

۸٫ثوبان (رض) از رسول خدا (ص) روایت مى کند که رسول الله (ص) فرمودند: ((من عاد مریضاً لم یزل فى خرفه الجنه، قیل یا رسول الله وما خرفه الجنه؟ قال: جناها)). [مسلم]. کسی که به عیادت بیماری برود همچنان در خرفه الجنه است تا وقتی که بازگردد.گفته شد: ای رسول خدا خرفه الجنه یعنی چه؟ فرمود: میوه های تازه چیده شده بهشت.

……………………………………………..
کتاب دروازه های بهشت 
تألیف: یوسف بن محمد العوید

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

| ۱۲ خرداد ۱۳۹۴
یک پاسخ به “دروازه های بهشت”

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 34نفر
  • بازدید امروز 85904
  • بازدید دیروز 139863
  • بازید کل 49956930

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2184
  • کل نظرات 8649
  • کل اعضا 1555
  • جدیدترین عضو oliviatyh062081

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com