پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

ای انسان خودت را برای عبادت من فارغ گردان، درونت را پر از بی نیازی می گردانم، حدیث قدسی

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کسی که خداوند را ذکر می کند و کسی که او را ذکر نمی‌کند همچون زنده و مرده‌اند

زبانت همیشه از یاد خداوند تر و تازه است

خدا را به کثرت ثنا بگویید زیرا خدا حامدون را دوست میدارد

به زمانه ناسزا نگویید که موجب ناراضگی الله می شود

آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2309
  • کل نظرات 9539
  • کل اعضا 1669
  • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
aveen
| بازدیدها: 1624

هر کس که می خواهد زبان عربی را خوب یاد گیرد باید اصول شش گانه زیر را خوب رعایت کند:

۱  -گوش دادن به زبان عربی 

اولین شرط در یاد گیری هر زبان گوش دادن با آن زبان است، شما به یک کودگ را نگاه کنید؛ زمانی که می خواهد زبان مادریش را یاد بگیرد، اول به پدر ،مادر وافرادی که در اطرافش هستند گوش می دهد که آنها چه می گویند وسپس آنها را اندک اندک یاد گرفته وسخن می گوید. لذا شما هم اگر می خواهید که زبان عربی را یاد بگیرید باید نوارها و سیدیهای تلاوت قرآن ، سخنرانی واخبار زبان عربی را بسیارگوش دهید. تا بدین طریق روش تلفظ و سخن گفتن عربی را یاد بگیرید.

۲ – حرف زدن به عربی 

دومین شرط در یاد گیری هر زبان سخن گفتن با آن زبان است،  شما به یک کودگ را نگاه کنید؛ زمانی که می خواهد زبان مادریش را یاد بگیرد آهسته آهسته ،شکسته شکسته ،کوتاه کوتاه وناقص ناقص سخن می گوید، تا رفته رفته در زبان مادری ماهر می گردد ، لذا شما هم که می خواهید زبان عربی را یاد بگیرید باید با روش یک کودک این زبان را یاد بگیرید. یعنی کلمه کلمه ، جمله جمله ولو ناقص و اشتباه سخن گفته تا رفته رفته زبان عربی و سخن گفتن به آن را یاد بگیرید.

۳ – نوشتن به عربی

سومین چیزی که در راستا یادگیری زبان عربی باید انجام دهید، نوشتن به زبان عربی است شما باید رفته رفته وآهسته آهسته مطالبی را بزبان عربی بنویسید ویا اینکه از کتابهای عربی رو نوشت کنید ، زیرا هر زبان برای خودش حروفی داشته و در نوشتن با زبانهای دیگر فرق می کند و هر زبان قوانین وضوابط  نوشتاری خودش را دارد ، عربی نیز ازاین قاعده وقانون خارج نیست لذا شما باید به عربی نوشته تا اینکه همانگونه که خواندن عربی را یاد می گیرید نوشتن آن را نیز یاد بگیرید.

۴ – مطالعه نمودن کتب عربی 

چهارمین چیزی که در راستا یادگیری زبان عربی باید انجام دهید، مطالعه نمودن کتب عربی است شما باید قرآن، احادیث و دیگر کتب ادبی عربی را زیاد مطالعه کنید تا با این طریق ذخیره الفاظ شما زیاد شده و با کلمات عربی چشم گرم شوید و چون انسان با
مطالعه زمانی که جملات را می خواند از سیاق وسباق کلمات معنای بسیاری از کلماتی را می فهمد که اگر تنها آن کلمات جلوی فرد گذاشته شود شاید معنای آنها را نداند .

۵ – حفظ مفردات و ذخیره الفاظ داشتن

پنجمین کاری که شما در راستای یادگیری این زبان باید انجام دهید حفظ مفرادات و کلمات عربی است تا بدین طریقه ذخیره الفاظ و فرهنگ لغت قوی داشته باشید تا در گفتار ونوشتار خویش کم نیاورده وکمبود الفاظ نداشته باشید.

۶ – یادگیری دستورزبان عربی 

عربی نیز همانند دیگر زبانها دستور زبان خاصی دارد که باید  انسان آن را خوب بداند ، تا بتواند خوب بنویسد وخوب سخن بگوید، و در این زبان مهارت پیدا کند، دستور زبان عربی داری علوم متعددی می باشد ولی مهم ترین آنها صرف، نحو، بلاغت ومعانی است که باید این علوم را یاد گرفته تا اینکه فرد در جمله بندی گفتاری و نوشتاری وهمچنین فهم مطالب دچار اشتباه نگردد .
برای دریافت سلسله آموزش کامل زبان عربی برای غیر عرب زبانان کلیک کنید

موضوع:, گوناگون
| ۸ فروردین ۱۳۹۴

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 14نفر
  • بازدید امروز 31667
  • بازدید دیروز 68197
  • بازید کل 97862772

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com