امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 1580

به مسلمانان اعتراض وارد می کنند، و می گویند از نشانه های مسلمانان این است که دین و آئینی غیر از دین  خودرا نمی پذیرند چرا که فقط دین خودرا بر حق و آئینCapture دیگران را باطل می دانند .

در پاسخ باید گفت که برداشت ما از دین بر خلاف برداشت شما از دین است ، ما دین را نه ابزاری برای سرگرمی میدانیم و نه میدانی برای رقابت بازی ، بلکه از دیدگاه ما دین به مجموعه ی از قوانینی اطلاق می گردد که  در پرتوی آن بسوی خوشبختی ابدی می توان حرکت کرد، قوانینی که بشر در پیدایش آنها نقشی نداشته است و تنها مصوبات پروردگار جهانیان هستند . لذا ما بر اساس این مصوبات الهی تصمیم میگیریم که ممکن است مطابق با میل ما هم نباشد اما چون به الله تعالی ایمان کامل داریم موظف به پذیرش همه موارد هستیم . نتیجه این می شود که ما دین را وسیله ی برای اطاعت از الله تعالی میدانیم که بر خلاف خواهشات نفس است و شما دین را ابزاری برای سرگرمی و خواهشات نفس میدانید که بر خلاف اطاعت از الله تعالی است .

سوال می شود که آیا ادیان آسمانی مانند دین یهود و مسیحیت دین مقبول و راه نجات به حساب می آیند یا خیر ؟

پاسخ این است که  هم دین یهود و هم دین مسیحیت در زمانی که الله تعالی آنهارا دین مشروع و راه نجات قرار داده بود بدون شک راه نجات و سعادت ابدی بودند و مردمی که در آن دوران به این ادیان ایمان آورده و بر شریعت ادیان یاد شده عامل بودند مومن و نجات یافته به حساب می آیند ، اما این ادیان با ظهور آخرین دین الهی که دین اسلام نام دارد همه منسوخ شده اند و دیگر جزو ادیان مشروع و راه نجات به حساب نمی آیند.

چرا ادیان گذشته با آخرین دین منسوخ شدند ؟

پاسخ این است ، الله تعالی ده ها هزار پیامبر را برای هر قوم وقبیله ای برای هدایت و راهنمایی مردم در زمانه های مختلف فرستاده است که شریعت همه پیامبران محدودیت زمانی و مکانی داشته اند، یعنی هر کدام از آن آئین ها برای زمانی محدود و مکانی محدود بوده است و با رحلت پیامبری پیروان آن پیامبر می بایست به پیامبر بعدی که مبعوث می شد ایمان می آورند و پیرو شریعت او می شدند و این تنها راه رسیدن به رستگاری برای آنها بود. همین روند ادامه داشت تا اینکه الله تعالی آخرین دین را بعنوان کامل ترین، جامع ترین و ابدی ترین دین برای تمام بشریت در کره خاکی نازل کرد و اعلام فرمود از این روز ببعد هیچ دینی جز اسلام پذیرفته نمی شود ، به این ترتیب  دیگر ادیان مطلقا منقضی  و منسوخ گشتند .

و شروط این دین سه تا اعلام شدند ۱_ ایمان به یگانگی الله تعالی ۲_ ایمان به روز معاد ۳_ ایمان به آخرین فرستاده خدا یعنی حضرت محمد صلی الله علیه و سلم ، پس کسانی که تا آن روز به حضرت عیسی و موسی علیهما السلام ایمان داشتند و یا بر دین حضرت ابراهیم بودند لازم بود که به ایشان ایمان بیاورند در غیر اینصورت جزو منکران نبوت محسوب می گردند که حکم کفر را دارد که سومی شرط مسلمانی است .

دلایل ، آخرین دین یگانه دین نجات و منسوخ شدن ادیان گذشته کدام است ؟

قرآن کریم کلام خدایی است که تورات ، انجیل ، زبور و دیگر صحیفه ها ی پیامبران کلام او هستند قطعا میزان اعتقاد به همه کتابهای آسمانی باید یکی باشد از معانی خدا باوری پذیرش کلام خدا است و کسی که ادعای خداباوری کند اما کلام خدا را نپذیرد جاهل است . لذا قرآن کریم که آخرین کتاب آسمانی است، جایگاه دین مبین اسلام را برای همه روشن می سازد.

الله تعالی در سوره مبارکه سباء آیه ۲۸ می فرماید :  وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا کَافَّهً لِّلنَّاسِ بَشِیرًا وَنَذِیرًا ترجمه :  و ما تو را جز بشارتگر و هشداردهنده ‌برای‌ تمام‌ مردم‌ نفرستادیم . که عرب، عجم، هرنژاد و هر ملیتی در جهان را شامل می شود.

چنانچه آنحضرت می فرماید : بعثت‌ الی‌ الاسود و الاحمر: یعنی من  به ‌سوی‌ سیاه‌ و قرمز مبعوث شده‌ام‌ ، که کنایه از عموم انسانهاست .

همچنین الله تعالی در سوره مبارکه مائده می فرماید : الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَرَضِیتُ لَکُمُ ‏الإِسْلاَمَ دِینًا .

 ترجمه : امروز دین‌ شما را برایتان‌ کامل‌ گردانیدم ، و نعمت‌ خود را بر شما ‏‏تمام‌ گردانیدم و دین‌ اسلام‌ را برای‌ شما پسندیدم . این آیه زمانی نازل گردید که آنحضرت ۲۳ سال تلاشش به پایان رسیده بود و دینی که مرحله به مرحله درظرف ۲۳ سال نازل می گشت بالاخره کامل شد و خداوند مهر تایید را بر این دین و عملکرد ۲۳ ساله آنحضرت زد . این تصریحی بر این است که دین معتبر شما فقط اسلام است .

و در سوره مبارکه آل عمران آیه ۸۵ می فرماید :  وَمَنْ یَبْتَغِ غَیْرَ الْإِسْلَامِ دِینًا فَلَنْ یُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِی الْآَخِرَهِ مِنَ الْخَاسِرِینَ . ترجمه : هرکس‏ دینی سوای اسلام را پیروی کند، هرگز از او پذیرفته نخواهد شد و او روز قیامت جز زیانکاران خواهد بود.

 بنابر این تمامی ادیان گذشته و ادیان جعلی فعلی و ادیانی که در زمانه های بعدی در نقاط مختلف دنیا ساخته می شوند هیچکدام پذیرفتنی نیستند و پیروی کنندگان آنها در روز آخرت جزو زیانکاران خواهند بود. و این سخنی هیچ فرد یا افرادی نیست بلکه سخن خدایی است که اکثر انسانها به وجودش اعتقاد دارند .

آیا تکلیف اعمال شایسته افراد در ادیان دیگر چه می شود ؟

در بین پیروان ادیان جز اسلام هستند افرادی که مومن به خدا هستند و دارای اعمال شایسته می باشند مانند توحید ، پرستش خداوند ، صدقه دادن ، کمک به مستمندان و بیچارگان و غیره ، هیچ کدام از اعمال شان اعتباری و ارزشی نزد خداوند ندارند به دلیل اینکه ایمان شان ناقص و مردود است و شرط قبولیت اعمال ، صحیح و کامل بودن ایمان است و ایمان زمانی کامل و صحیح است که به اصول دین (توحید، نبوت، معاد) معتقد باشند و اعمال بدون اعتقاد به این سه اصل حتی که صد سال هم دوام داشته باشد اعتباری ندارند.

مومن بودن را قرآن کریم اینطور وصف می کند :  الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَیُقِیمُونَ الصَّلاهَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنفِقُونَ * والَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِمَا أُنزِلَ إِلَیْکَ وَمَا أُنزِلَ مِن قَبْلِکَ وَبِالآخِرَهِ هُمْ یُوقِنُونَ* أُوْلَئِکَ عَلَی هُدًی مِّن رَّبِّهِمْ وَأُوْلَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ  . سوره بقره آیه۳٫۵

ترجمه : آنان که به غیب ایمان می‏آورند و نماز را بر پا می‏دارند و از آنچه به ایشان روزی داده‏ایم انفاق می‏کنند و آنان که به آنچه به سوی تو فرود آمده (یعنی قرآن و نبوت) و به آنچه پیش از تو نازل شده است ایمان می آورند و آنانند که به آخرت یقین دارند (معاد) آنان برخوردار از هدایتی از سوی پروردگار خویشند و آنان همان رستگارانند.

معلوم شد که از دیدگاه قرآن کسانی که این شرایط را دارای نباشند برخوردار از هدایتی از سوی پروردگار نیستند و رستگار نخواهند شد.

اسلام برای جایگزینی ادیان دیگر است

الله تعالی در سوره مبارکه توبه آیه ۳۳ می فرماید: هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ .

ترجمه : او کسی است که پیامبرش را با هدایت و دین درست فرستاد تا آن را بر تمام دینها غالب گرداند. این آیه برتری دین اسلام را بر ادیانی دیگر ثابت می کند .

در آیه بعد خداوند اهل کتاب را فرمان میدهد که به قرآن ایمان بیاورند و در غیر اینصوت جزو کافران به حساب می آیند.

قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ لَسْتُمْ عَلَی شَیْءٍ حَتَّیَ تُقِیمُواْ التَّوْرَاهَ وَالإِنجِیلَ وَمَا أُنزِلَ إِلَیْکُم مِّن رَّبِّکُمْ وَلَیَزِیدَنَّ کَثِیرًا مِّنْهُم مَّا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ طُغْیَانًا وَکُفْرًا فَلاَ تَأْسَ عَلَی الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ . سوره مائده آیه ۶۸

ترجمه : بگو ای اهل کتاب تا [هنگامی که] به (مقتضیات) تورات و انجیل ( که همانا تصدیق پیامبر آخر الزمان است) و آنچه از پروردگارتان به سوی شما نازل شده است (یعنی قرآن) عمل نکرده‏اید بر هیچ [آیین بر حقی] نیستید و قطعا آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده بر طغیان و کفر بسیاری از آنان خواهد افزود پس بر گروه کافران اندوه مخور.

آیا تورات و انجیل همان تورات و انجیل اصلی هستند ؟

تورات و انجیلی که اکنون در دست اهل کتاب است دستخوش تحریف گشته است و پیروان آنها هر فرمانی از خداوند را که به نفع شان نبود حذف کردند و احکامات سخت از این کتابها برداشته است و احکامی باقی مانده که مطابق میل آنهاست .

در این باره قرآن کریم چنین تصریح می فرماید : اِّنَ الَّذِینَ هَادُواْ یُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَن مَّوَاضِعِهِ .سوره نساء آیه ۶۴

ترجمه : بعضی از یهود، کلام (الله) را از جای خود، تحریف می‏کنند.

و در سوره مبارکه مائده آیه ۱۳ می فرماید : فَبِمَا نَقْضِهِم مِّیثَاقَهُمْ لَعنَّاهُمْ وَجَعَلْنَا قُلُوبَهُمْ قَاسِیَهً یُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَن مَّوَاضِعِهِ وَنَسُواْ حَظًّا مِّمَّا ذُکِّرُواْ .

ترجمه : ولی بخاطر پیمان‏شکنی، آنها را از رحمت خویش دور ساختیم، و دلهای آنان را سخت و سنگین نمودیم؛ سخنان (خدا) را از موردش تحریف می‏کنند، و بخشی از آنچه را به آنها گوشزد شده بود، فراموش کردند .

و در سوره مبارکه بقره آیه ۷۹ می فرماید : فَوَیْلٌ لِّلَّذِینَ یَکْتُبُونَ الْکِتَابَ بِأَیْدِیهِمْ ثُمَّ یَقُولُونَ هَـذَا مِنْ عِندِ اللّهِ لِیَشْتَرُواْ بِهِ ثَمَناً قَلِیلاً فَوَیْلٌ لَّهُم مِّمَّا کَتَبَتْ أَیْدِیهِمْ وَوَیْلٌ لَّهُمْ مِّمَّا یَکْسِبُونَ.

ترجمه : هلاکت است برای کسانی که با دستان خویش کتاب را می نویسند سپس می گویند این از جانب خداست تا آن را به بهای اندک بفروشند. ویل به حال ایشان از آنچه با دستان خویش نوشته اند و ویل به حال آنان از آنچه بدست آورده اند.

آیا نام و نشان رسول الله صلی الله علیه و سلم در تورات و انجیل ذکر شده است ؟

آنحضرت تمام کفار و مشرکان ازجمله یهود را به اسلام دعوت می کرد بعضی از آنها که ایمان می آورند به حقانیت آنحضرت و ذکر نام ایشان در کتاب خود اعتراف می کردند حتی در بین یهود علمای شان از جمله عبدالله بن سلام رضی الله عنه به آنحضرت ایمان آورند.

قرآن کریم در سوره مبارکه اعراف آیه ۱۵۷ به وجود نام آنحضرت در تورات و انجیل اشاره دارد. النَّبِیَّ الأُمِّیَّ الَّذِی یَجِدُونَهُ مَکْتُوبًا عِندَهُمْ فِی التَّوْرَاهِ وَالإِنْجِیلِ ترجمه : پپغمبر امّی که (‌خواندن و نوشتن نمی‌داند و وصف او را) در تورات و انجیل نگاشته می‌یابند.

لذا با توجه به پیشین گویی تورات و انجیل، یهودیان انتظار ظهور رسول الله را می کشیدند  و منتظر بودند که پیامبر از نسل آنها باشد و چون از نسل آنها نبود و قریشی بود آنها بخاطر تعصب و نژاد پرستی که داشتند دست به لجاجت زدند.

حضرت عیسی علیه السلام قومش را به تشریف فرمائی آخرین فرستاده خدا خبر داده است.

سوره مبارکه صف آیه ۶ : وَإِذْ قَالَ عِیسَی ابْنُ مَرْیَمَ یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ إِنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُم مُّصَدِّقًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیَّ مِنَ التَّوْرَاهِ وَمُبَشِّرًا بِرَسُولٍ یَأْتِی مِن بَعْدِی اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَیِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِینٌ.

ترجمه : و هنگامی را که عیسی پسر مریم گفت ای فرزندان اسرائیل من فرستاده خدا به سوی شما هستم تورات را که پیش از من بوده تصدیق می‏کنم و به فرستاده‏ای که پس از من می‏آید و نام او احمد است مژده دهنده هستم پس وقتی برای آنان دلایل روشن آورد گفتند این سحری آشکار است.

حضرت عطاء بن یسار رضی الله عنه می گوید از عبدالله بن عمروبن عاص رضی الله عنه خواستم که اوصاف رسول الله صلی الله علیه وسلم را برای من بیان کند، گفت :

والله؛ پیامبرصلی الله علیه وسلم در تورات‌ به‌ بعضی‌از اوصافی‌ که‌ در قرآن‌ برای‌ ایشان‌ ذکر شده، توصیف‌ شده‌اند، از جمله‌ این‌که‌ درتورات‌ آمده‌ است‌: ای‌ پیامبر آخرالزمان‌! بی‌گمان‌ ما تو را شاهد، مژده‌دهنده، بیم‌دهنده‌ و پناهگاهی‌ برای‌ امی‌ها فرستادیم، تو بنده‌ ما و پیامبر ما هستی، ما تو را متوکل‌ نامیده‌ایم، تو نه‌ درشتخو هستی‌ نه‌ سنگدل، نه‌ جیغ‌ و دادکننده‌ در بازارها، تو بدی‌ را با بدی‌ پاداش‌ نمی‌دهی‌ بلکه‌ عفو می‌کنی‌ و درمی‌گذری‌ و هرگز خداوند تو را قبض ‌روح‌ نمی‌کند تا آن‌گاه‌ که‌ به‌وسیله‌ تو ملت‌ کج‌ و منحرف‌ را راست‌ گرداند، به‌ این‌که‌ بگویند: لااله‌الاالله و به ‌وسیله‌ تو چشمهای‌ نابینا و گوشهای‌ ناشنوا و دلهای‌ قفل ‌شده‌ را باز می‌گرداند. پیامبری‌ که‌ آنان‌ را به‌ معروف‌ امر می‌کند. معروف‌: تمام‌ مکارم‌ اخلاقی‌ای‌ است‌ که‌ در دلها پسندیده‌ است، نه‌ زشت ‌و ناپسند . و آنان‌ را از منکر نهی‌ می‌کند . منکر: یعنی‌ آنچه‌ که‌ دلها آن‌ را زشت‌ و ناپسند می‌شناسد؛ چون‌ بدی‌ها و ناهنجاری‌های‌ اخلاقی‌ و کردارها و گفتارهای ‌زشت‌ و نامیمون.

همچنین در انجیل یوحنا فصل ۱۵ آمده است (یسوع‌ مسیح‌ گفت: فارقلیط روح‌ حقی‌ است‌ که‌ خدای‌ من‌ او را می‌فرستد، او همه‌ چیز را به ‌شما تعلیم‌ می‌دهد ) فارقلیط: لفظی‌ است‌ که‌ بر حمد دلالت‌ می‌کند و به‌ احمد و محمد دو نام‌ پیامبر ما صلی الله علیه وسلم اشاره‌ دارد. 

بنابر این شایان ذکر است وقتی دین اهل کتاب مردود می باشد بقیه ادیان بطور اولی مردود می باشند و هیچ یک از اعمال نیک و عبادت شان پذیرفته نخواهد شد تا زمانی که به اسلام بازگردند، ایمان به اصول دین حیثیت ریشه ی درخت را دارد تا ریشه نباشد درخت هم نیست ، همینطور تا ایمان نباشد اعمال هم نیست و روز قیامت جزو زیانکاران خواهند بود.

حقوق غیر مسلمانان در اسلام کلیک کنید

منبع : وااسلاماه

| ۱۳ مهر ۱۳۹۴
۹ پاسخ به “آیا ادیان دیگر جز اسلام پذیرفته می شوند ؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  سعید می‌گه:

  شاید دین به آنها ارائه نشده یا حداقل درست ارائه نشده.تکلیف اونها چیه؟
  مثلا یه همچین فرد مسیحی اگر واقعا انسان خوبی باشد و تمامی دستوراتی که در دینش امده را اجرا کند ایا جهنمی است؟

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  حامد می‌گه:

  السلام علیکم
  خسته نباشید برادران
  خدا اجرتان دهد . سایت بسیار مفیدی دارید . امیدوارم برای مدت های زیاد این سایت پا بر جا باشد و شما به این عمل نیکتان ادامه دهید. جزا کم الله خیر

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  فرشته می‌گه:

  مطالب بسیارآموزنده ومفیدی بود کامل خواندم جزاکم الله خیرا
  دین فقط اسلام دینی کامل وزیبا

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  اشعار مولانا رومی می‌گه:

  پارسی گو گرچه تازی خوشتر است عشق را خود صد زبان دیگر است
  بگذر از گفت ترکی و رومی که از این اصطلاح محرومی
  گوی از پارسی و تازی که در این دو همی خوش تازی
  ای بسا هندو و ترک همزبان ای بسا دو ترک چون بیگانگان
  فارسی گو که جمله دریابند گرچه زین غافلاند و در خوابند
  مولانا رومی

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد رضا می‌گه:

  مطالب تامل برانگیزی بود اسلام دین بر حق و ادیان دگه همه باطلن دلیلش اینه که با سواد ترین اونا به اسلام می گروند و بی سواد ترین مسلمونا سمت اونا میرن .


 6. خواهرمسلمان می‌گه:

  رضیتُ باللَّهِ رَبًّا وبالْإِسْلام دینًا وبمُحَمَّد نبیًّا
  باید اینگونه زندگی کردن را آموخت,هر کس که از اسلام برداشت نادرستی دارد با دیدن ایمان, اخلاق وکردارمان دیدگاهش را بسوی اسلام با نگرشی مثبت سوق دهیم.
  *خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار*

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  نگین می‌گه:

  سلام و سپس از شما مطلب عالی بود ولی دلم سوخت این همه آدم از ادیان دیگه برن تو سیاه چاه جهنم باید واسه شون دعا کنیم


 8. شیعه علی می‌گه:

  با سلام..
  با تشکر از مطالب خوبتان.
  استفاده کردیم.

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب
آمار سایت

 • کاربران آنلاین 32نفر
 • بازدید امروز 16625
 • بازدید دیروز 129035
 • بازید کل 50314434

آمار کلی سایت

 • کل مطالب 2184
 • کل نظرات 8613
 • کل اعضا 1555
 • جدیدترین عضو iran4556

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com