امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 37992

جراحی زیبایی بر دو نوع است:

۱- جراحی برای از بین بردن عیب واشکالی که مادرزادی نیست

۲- جراحی صرفآ برای زیبایی

نوع اول: جراحی زیبایی برای از بین بردن عارضه ها وعیب ونقص واشکالاتی است که مادرزادی نبوده ودر نتیجه تصادفات، سوختگی، شکستن، قطع شدن و غیره به وجود آمده باشد، که این نوع شرعا جایز است واشکالی ندارد بدلیل اینکه رسول الله صلی الله علیه وسلم به مردی که در جنگ بینی اش قطع شده بود، جازه داد تا بینی مصنوعی ازجس طلا بسازد.

نوع دوم: جراحی زیبایی در صورت ضرورت و صرفا برای زیباسازی،

این نوع جرای زیبایی حرام است. بدلیل حد یث صحیح ” لعن الله الواصله والمستوصله والواشمهوالمستوشمه والنامصه والمتنمّصه والمتفلجات للحسن المغیرات خلق اللهمتفق علیه.

 لعنت خدابر کسیکه موی تقلبی وغیر طبیعی را به موی سر دیگران می چسباند وبر کسیکه برای او این کار را انجام می دهند و لعنت خدا بر کسیکه برای دیگران خالکوبی می کند و بر کسیکه بر روی پوست او خالکوبی می کنند لعنت خدا بر کسیکه موی ابروی دیگران را باریک کرده و بر کسیکه موی ابرویش را باریک می کند لعن خدا بر کسانیکه میان دندانهای خود برای زیبایی فاصله می اندازند، اینان تغییر دهندگان در خلقت خدایند { لعنت در اینجا برای تحذیر شدید از این منکرات است -مترجم}

علمای مکرم و بزرگوار با استنباط واستناد به این حدیث شریف، هر نوع جراحی زیبایی را که صرفا برای زیبا سازی چهره و بدن باشد، حرام دانسته اند.

تغییر دادن، بلند و یا کوتاه کردن شکل، اندام، پا، سینه، لب، بینی، ابرو و غیره بعلت زیبایی، که این مورد قطعا حرام بوده و فاعل آن ملعون و مطرود از رحمت خدا است، پیامبر صلی الله علیه و سلم فرموده است که: “لعن الله المتفلجات للحسن المغیرات لخلق الله (متفق علیه) یعنی: “خداوند لعنت کرده است کسانی که بین دندانهایشان بعلت زیبایی جدایی میافکند و خلقت خدا را تغییر میدهند”. و این اشخاص با این عملشان در واقع دنباله رو و تابع شیطان بوده اند، خداوند در قرآن میفرماید که شیطان گفت: … وَلَأُضِلَّنَّهُمْ وَلَأُمَنِّیَنَّهُمْ وَلَآمُرَنَّهُمْ فَلَیُبَتِّکُنَّ آذَانَ الْأَنْعَامِ وَلَآمُرَنَّهُمْ فَلَیُغَیِّرُنَّ خَلْقَ اللَّهِ [النساء:۱۱۹]. یعنی: “(شیطان گفت) و من آنها (بنی آدم) را دستور میدهم تا اینکه خلقت خداوند را تغییر دهند”.

موضوع:, فقه و احکام
| ۱۹ خرداد ۱۳۹۲

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 24نفر
  • بازدید امروز 96150
  • بازدید دیروز 80422
  • بازید کل 49827313

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2184
  • کل نظرات 8645
  • کل اعضا 1555
  • جدیدترین عضو oliviatyh062081

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com