پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2321
 • کل نظرات 9631
 • کل اعضا 1684
 • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
خواهرمسلمان
| بازدیدها: 4613

نام:نجم الدین فرج احمد معروف به ماموستا کریکhttp://s5.picofile.com/file/8142507700/images.jpg

به این خاطر خود را دربین مردم کریکار معرفی کرده چون در خانواده ای فقیر متولد شده  ودر سنین نوجوانی وجوانی کارگر بوده و کارگر در کُردی به معنای “کریکار” است.

کُردها ایشان را با نام ماموستا فاتح کریکار می شناسند و جوانان مسلمانکُرد در ایران و عراق از وی بنام ماموستا کریکار یاد می‌کنند و درضمن بخاطر اشعار شورانگیز کُردی واسلامیش از محبوبیت بیشتری دربین مردم برخوردار است.ویکی ازعالمان و مجاهدان شناخته شده وفعال کُردمسلمان است.

زبان :کُردی……مذهب:اهل سنت

ملیت:عراقی……متولد: ۱۹۵۶م- سلیمانیه عراق و در منطقه شاره‌زور

مسلط بر زبان های:فارسی/عربی/انگلیسی/ترکی/نروژی/آمریکایی/پاکستانی وآلمانی می باشند.

مدرک:ماموستا کریکار دانشجوی دکترا علم حدیث بود که بخاطر فاجعه حلبچه تحصیل را ترک کرد ابتدا به امور خیریه وبعد به فعالیت سیاسی روی آورد و سپس به عراق برگشت.

دارای یک زن و چهارفرزنداست وفرزندانش به نام های(ابن تیمیه ، سیدقطب، معالم و ظلال) است.

بیش از هزار نوار سخنرانیدر زمینه های مختلف دینی و سیاسی دارد و چهل کتاب درمورد موضوعات گوناگون تالیف نموده دیوان شعر او بالغ بر۳۰۰ ورق است و اکنون کتاب خاطراتی نوشتهو به فعالیت هایش مشغول است. و در این کتاب بیشتر مردم اروپا را مخاطب قرار داده است.

شاعری که شعر های فراوانی به زبانهای کردی سروده است،از جمله سرودهای که نشان از مظلومیت امت مسلمان و ملت کرد و همچنین این شاعر گران قدر در زندان هم شعرهای حماسی می سرود از جمله در زندان (فوخت)هلند. ازادبیات کُردی بهره لازم را دارد واز تاریخ اسلام و دیگر ملت ها نیز آگاهی کامل دارد. نویسنده ای که مقالات و کتاب های فراوانی به چندین زبان مختلف نوشته است از جمله زبان های کردی،فارسی،پاکستانی،عربی، نروژی، انگلیسی، آلمانی ،آمریکایی وترکی.

مجاهدی که زندگی گوهربارش با نور جهاد نورانی ترشده است،از جمله کشورهای که در آنها مجاهد وارانه جهاد چند ساله کرده است افغانستان و عراق است .ایرانیان غیر کُرد که باور نمی کنند ایشان در اصل عراقی باشند ایشان را به نام فاتح محمد امیری می شناسند.

چکیده زندگی ماموستا فاتح کریکار:

شیخ سن نوجوانی و جوانی خود را در کُردستان عراق سپری کرد اولین حرکت و کار تنظیمی شیخ زمانی که ۱۷ سال داشت شروع شد . در آن زمان یکی از سربازان ملا مصطفی بارزانی بود که برای آزادی کُردستان می جنگیدند.و بعد از آن در تنظیم اخوان المسلمین قرار گرفت از اینجا بود که شیخ فاتح کریکار اولین حرکت اسلامی خود را شروع کرد.شیخ از سال ۱۹۷۵در شهر اربیل (هولیر) در شمال عراق به کار تنظیمی اسلامی مشغول بود .تااینکه از عراق به ایران هجرت کرد و به مدت دو سال در ایران زیسته (۱۹۸۲ ـ ۱۹۸۴). در مدتی که در ایران بود تلاش زیادی کرد که بتواند در یکی از دانشگاه های تهران مشغول خواندن شود اما موفق به خواندن نشد تا اینکه در یکی از شهرهای سنی نشین کُرد زبان ایران مشغول امامت در مساجد شد.و بعد ازآنکه به شهر کرج هجرت کردند وجماعتی از دانشجویان را درست کرد و به آنها درس های مذهبی می داد. سرانجام در سال۱۹۸۵ به پاکستان و بعد به افغانستان مهاجرت کرد و در پاکستان در دانشگاه زمانی که ۳۰ سال داشت مشغول به تدریس شد این دانشگاه زیر نظردانشگاه الاهزربود. درعین حال هم با جماعت های اسلامی وجهادی هم کاری می کرد .روحاً و جسماً با معانات و ناگواریهای مسلمانان زیسته به عزت مسلمانان علاقمند و درک عزیزانه از دین بر اندیشه‌هایش می‌درخشد.تا اینکه سال ۱۹۸۸ بعد از بمباران حلبچه از اخوان جدا شد ضمن شرکت در جهاد افغانستان به جمع‌آوری کمک برای مردم کُردستان هم پرداخت و بعدها به کردستان برگشتند.دربزوتنوه ی اسلامی کردستان عضو شورای رئیسی بزوتنوه شد.بعد از مدت زیادی که بزوتنوه چند شاخه شد شیخ فاتح کریکاررا به عنوان امیر جماعت انصاروالسلام انتخاب کردند.جماعت انصاروالسلام روز به روز قوت بیشتری می گرفتند تا اینک طاغوت بزرگ آمریکا به کشور عراق حمله کرد و جوانان رشید و جوانمردان مسلمان کُرد زبان را زیر اتش قرار می داد ، ماموستا کریکارکه ازسال”۱۹۹۱درنروژ زندگی میکرد که می خواست به کمک برادرانش به عراق برگردد که توسط کشورهلند بازداشت وبه کشورنروژ برگردانده شد.در این مدت که ۴ ماه در زندان بود وچند بار ف ب ای می خواستند ماموستا را بدزدن وترور کنند اما خوشبختانه موفق نشدند.بعد از چند سال دادگاهی و دها بار قضاوت حکمت نروژ به هیچ مدرکی نرسید که شیخ به اصطلاح انها تروریست باشد اما چون مجلس نروژخواهان اخراج شیخ است این حکم را به نا حق برماموستا چسپاندند شیخ هرازگاهی توسط دادگاههای اروپایی به محاکمه کشیده می‌شود. اما خوشبختانه ازاتهامات تروریستی تبرئه شد..

ازتمامی حقوق تعلیم و تعلم، سخنرانی، کار، سفر و داشتن پول از او سلب شده است. و آخرین بار بخاطر دفاع از مقدسات اسلام در سال ۲۰۱۲ دادگاهی شد و به پنج سال زندان محکوم گردید و در تاریخ ۲۷/۳/۲۰۱۲ از سوی پلیس نروژ دستگیر شد.

http://s5.picofile.com/file/8142510384/images1.jpg

ماموستا فاتح کریکار دراروپا نه به دفاع ازخود بلکه دیگرمسلمانان نیز می‌پردازد.

ماموستا کریکار از لحاظ فکری سخت تحت تأثیر اندیشه‌های «عمر عبدالرحمن (عالم نابینای مصری زندانی در امریکا)»، «عبدالله عزام (عالم ازهری و مجاهد افغانی ترور شده در پیشاور)»، «سید قطب (متفکر اسلامی)» و «ابن تیمیه» است

ماموستا فاتح کریکار سالها در افغانستان در زمان عبدالله عزاّم چون یک مجاهد زیر نظر او فعالیت داشته از وی بسیار تأثیر پذیرفته است دارای آگاهی های سیاسی و تاریخی مناسب و اطلاعات خوبی از وضعیت و افکار حرکتهای اسلامی می‌باشد او استادانش را اینگونه معرفی می‌کند: (در نواری به مناسبت سالگرد شهادت استادش)

معجونی که چهار شخصیت در تکوین و ساختنش سهیم بوده‌اند ابن تیمیّه در عقیدهسید قطب در منهج حرکتیشرف‌الدین نووی در فقهابن قیّم جوزیه در سلوک عرفانی

ودرآخر شخصیت وویژگی های شناخته شده از ماموستا کریکار:

استادی راشد ، مباخی ربانی ، خطیبی ناطق ، مفکری توانا ، شاعری حماسی ، نویسنده ای منطقی ، مجاهدی دلاور ، مفتی که فتوا را با دلیل و برهان ایراد می نمود ، حق خواهی که در مناقشاتش با دشمنان اسلام بر سر دفاع از اسلام و مجاهدان به میدان می خواند و به شکر الله تنها با سر بلندی و سرفرازی از ان فاروغ می شد بیانات او علاوه بر حماسه و شور خالی از احوالات روحی هم نیست..امیر که با شواهد جندهای امارت ، شیخ به پیامبر (ص) و صحابه ، تابعین وعلمای این امت اسلام اقتدای کامل و تمام دارد .طلاب شیخ همه گواه برانند که از استاد خود درس ها را با فهم قران و تفسیر صحابه آموخته اند.شیخ در دعوت خود با دلیل و برهان قانع کننده هر شنونده و بیننده ای را به قناعت می رساند. مفکری که تمام نقشه های ظالمانه دشمنان اسلام را به خوبی مطالعه می کند و با اصلحه تقوا ، ایمان وجهاد به جنگ افکار آنها می رود.

تجارب وخطابه های غرا و بی نظیرماموستا کریکار در ایجاد حرکت های اسلامی بنیاد گرا و جهادی در کردستان عراق تاثیر مستقیم داشته است .ماموستا کریکار با تسلطی که بر اوضاع سیاسی و اقتصادی سرزمین های اسلامی بویژه مناطق کُرد نشین در آثارش از خود بروز می دهد، توانسته است نقش مهمی را در بیداری اسلامی در کردستانات بخصوص در میان طبقه ی تحصیل کرده و دانشگاهی ایفا کند و همین عامل او راa به چهره ای محبوب و مورد توجه در بین دوست و دشمن تبدیل کرده است.

اکنون“ماموستا فاتح کریکار”دربند اسارت هستند.برایشان دعا کنیم که از بند اسارت آزاد شوند.

نویسندگان: زهاوی وخواهرمسلمان

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

موضوع:, شخصيتها
| ۸ مهر ۱۳۹۳
۳ پاسخ به “کوتاهی از زندگینامه ماموستا فاتح کریکار”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  حمید says:

  کرد ها در … زیر نظر هستند در کردستان عراق عده ای بی دین بر کرد های مسلمان حکمرانی میکنن و در ترکیه کرد ها و ترک ها زیر نظیر لاییک ها هستند

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  موحد says:

  سلام العلیکم ورحمهالله وبرکاته.جزاک الله خیرا.

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  علی says:

  سلام علیکم زندگی نامه عالی بود کورد مسلمان و باشهامت

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 40نفر
 • بازدید امروز 65714
 • بازدید دیروز 134971
 • بازید کل 101297088

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com