پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2320
 • کل نظرات 9617
 • کل اعضا 1683
 • جدیدترین عضو علی
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 802

چه دلیلی وجود دارد که دین مسیحیت باطل و دین اسلام جایگزین شده

کاربری بنام مهدی می پرسد :Capture

سلام، من در راه پیدا کردن حقیقت خیلی تلاش کردم و به دنبال انتخاب دین حقیقی برای خودم هستم دین های زیادی رو تجربه کردم،اما به نظرم مسیحیت و اسلام باید حق باشند از هر دو این دو تا دین معجزه دیدم. حالا من با خودم این فکر و میکنم و اعتقاد دارم دو راه وجود داره:
یا مسیحیت برحق است و معجزاتی که از اسلام دیدم کار شیطان بوده، یا اینکه اسلام برحق است و معجزاتی که از مسیحیت دیدم کار شیطان بوده است. اگر مورد اول درست نباشد شما چه پاسخی برای تکذیبش دارید؟

پاسخ :

سرور گرامی؛ تلاش شما برای پیدا کردن دین بر حق باطل می باشد، دین حقیقی با تجربه و نظرات اشخاص مشخص نمی شود . همچنین آنچه که شما به پندار خودتان معجزه نامیده و مشاهده نموده اید مردود می باشد چرا که معجزه فقط برای پیامبران ع می باشد، آنها برای اینکه عموم مردم نبوت و کلام شان را تصدیق نمایند به دستور خداوند معجزه به مردم ارائه می دهند که کار شخص دیگری نیست .
بدون شک دین مسیحیت و اسلام هر دو از جانب الله تعالی می باشند با این تفاوت که دین مسیحیت موقتی بوده و تا ظهور پیامبر بعدی اعتبار داشته است و با آمدن پیامبر جدید، کتاب و آئین جدیدی از جانب خداوند برای هدایت نازل می شده است ودین جدید دین قبلی را منسوخ می کند و با تشریف فرمایی آخرین فرستاده خداوند یعنی حضرت محمد مصطفی ع ادیان آسمانی قبلی منسوخ گشتند و دیگر احکام آنها باطل و خواندن آنها هیچ مزدی نزد خداوند ندارد چرا که از جانب الله تعالی پیروان ادیان قبلی موظف به ایمان آوردن به آخرین پیامبر و آخرین کتاب آسمانی می باشند و اگر کسی نپذیرد به معنی انکار نمودن و رد نمودن کلام خداوند است که کفر می باشد.
لذا سرورگرامی بر حق بودن ادیان را کتاب های آسمانی روشن می سازند نه موارد دیگر، و بر هر انسانی لازم است که به کتاب های آسمانی جهت بر حق بودن دین خودش مراجعه کند که کتاب خدا و راست ترین می باشند، قرآن مشخص می کند که دین برحق کدام دین است همینطور تورات و انجیل به آمدن محمد مصطفی ع خبر داده اند و اگر کسی قصد دارد به تورات و انجیل ایمان بیاورد بایستی این سخن تورات و انجیل را نیز پذیرفته و به آن ایمان داشته باشد.

قرآن کریم موضوع را روشن می سازد:

وَإِذْ قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ إِنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُم مُّصَدِّقًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیَّ مِنَ التَّوْرَاهِ وَمُبَشِّرًا بِرَسُولٍ یَأْتِی مِن بَعْدِی اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَیِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِینٌ (صف آیه۶).
و (یادآور باش) هنگامی که عیسی پسر مریم گفت: «ای بنی اسرائیل! بی‌گمان من فرستاده الله به سوی شما هستم، آنچه از تورات که پیش از من بوده تصدیق می‌کنم و (نیز) مژده دهنده به رسولی هستم که بعد از من می‌آید، و نامش «احمد» است» پس هنگامی که او (احمد) با معجزه‌ها (و دلایل روشن) به سوی آنان آمد، گفتند: «این جادوی آشکار است»
قرآن کریم همچنین می فرماید :
الَّذِینَ یَتَّبِعُونَ الرَّسُولَ النَّبِیَّ الأُمِّیَّ الَّذِی یَجِدُونَهُ مَکْتُوبًا عِندَهُمْ فِی التَّوْرَاهِ وَالإِنْجِیلِ یَأْمُرُهُم بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَاهُمْ عَنِ الْمُنکَرِ وَیُحِلُّ لَهُمُ الطَّیِّبَاتِ وَیُحَرِّمُ عَلَیْهِمُ الْخَبَآئِثَ وَیَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالأَغْلاَلَ الَّتِی کَانَتْ عَلَیْهِمْ فَالَّذِینَ آمَنُواْ بِهِ وَعَزَّرُوهُ وَنَصَرُوهُ وَاتَّبَعُواْ النُّورَ الَّذِیَ أُنزِلَ مَعَهُ أُوْلَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (اعراف آیه۱۵۷).
آنان که از (این) رسول (خدا), پیامبر «أمی» (= درس ناخوانده) پیروی می کنند, که صفاتش را در تورات وانجیلی که نزدشان است, نوشته می یابند. آنها را به (کارهای) خوب وپسندیده فرمان می دهد واز زشتی (وکارهای نا پسند) بازشان می دارد. وپاکیزه ها را برایشان حلال می گرداند, وپلیدیها را بر آنان حرام می کند, وبارهای سنگین, وقید (وزنجیرهایی) را که بر آنها بود, از (دوش) آنها بر می دارد, پس کسانی که به او ایمان آوردند, و او را گرامی داشتند, و او را یاری دادند, واز نوری که با او نازل شده پیروی نمودند, آنانند که رستگا رند».
این دو آیه نشان دهنده‌ی این است که پیامبر ص در تورات و انجیل یاد شده است و سخن الله متعال بهترین و راست‌ترین سخن است

و در تورات در باره ی محمد مصطفی چنین آمده است:

ای موسی من برای بنی‌اسرائیل پیامبری از برادران شان خواهم گذاشت (سفر تثنیه، اصحاح هجدهم).
منظور از برادران ، برادر دینی مراد است و آن فرزندان حضرت اسماعیل می باشند چرا که قرآن وقتی پیامبر را از خود آنها مبعوث گرداند چنین می فرماید که (پیامبری از خود آنها) و این اصطلاح قرآن کریم است و اینجا می بینیم که فرموده پیامبری از برادران شان و نه از خود شان .

و در انجیل یوحنا، اصحاح شانزدم، بخش‌های ۱۶ و ۱۷ آمده است: برای شما بهتر است که من به راه افتم، چرا که اگر نروم، فارقلیط نخواهد آمد چرا که هرگاه او بیاید جهان را برای گناه تنبیه خواهد کرد و من سخن بسیار دارم که می‌خواهم آن را بگویم اما شما تحمل آن را نخواهید داشت، اما هنگامی که روح حق بیاید، اوست آنکه شما را به سوی همه‌ی حق هدایت خواهد کرد زیرا از نزد خود سخن نمی‌گوید بلکه بر اساس آنچه شنیده سخن می‌گوید و شما را از هر چه خواهد آمد باخبر می‌سازد. و این وصف تنها بر پیامبر ص صدق می کند
ابن قیم رحمه الله می‌گوید: در تورات در سفر پنجم می‌گوید: «خداوند از سینا آمد و از ساعیر متجلی شد و از کوه‌های فاران ظاهر گردید که گروه‌هایی از پاکان در سمت راستش بودند» که این سه بشارت را در خود دارد: پیامبری موسی و عیسی و محمد ﷺ. آمدن وی از «سینا» که همان کوهی است که خداوند بر آن با موسی سخن گفت، خبر از نبوت اوست و متجلی شدنش از ساعیر که محل ظهور مسیح در بیت المقدس است و «ساعیر» روستایی است که تا امروز مشهور است، و این بشارت به نبوت مسیح است.

و «فاران» همان مکه است. الله سبحانه و تعالی نبوت موسی را به آمدن صبح تشبیه نمود و نبوت مسیح با روشنایی و نورش پس از آن قرار دارد و پیامبری خاتم الانبیاء به هنگام بلند شدن خورشید و آشکار شدن نور آن در آفاق است، و دقیقا همانطور شد که وی سبحانه و تعالی خبر داده است، چرا که الله سبحانه و تعالی نبوت موسی را در شب کفر آشکار نمود و با نبوت او فجر آن را نورانی نمود و با نبوت مسیح بر روشنایی آن افزود و با نبوت محمد ﷺ آن روشنایی را کامل و فراگیر نمود و در همه‌ی زمین گستراند. ذکر این سه نبوت که در این بشارت آمده همانند ذکر آن در آغاز سوره‌ی تین است: ﴿وَالتِّینِ وَالزَّیْتُونِ (۱) وَطُورِ سِینِینَ (۲) وَهَذَا الْبَلَدِ الْأَمِینِ﴾ [تین/ ۱-۳] (سوگند به انجیر و زیتون (۱) و طور سینا (۲) و این شهر امن)» مراجعه نمایید به: هدایه الحیاری (۱۱۰). بخشی که ابن قیم یاد کرده در عهد قدیم (تورات) سفر تثنیه اصحاح ۳۳ بخش اول است.

در این خصوص به کتاب (إظهار الحق) نوشته ی شیخ رحمت الله هندی مراجعه کنید.

در این باره بیشتر بخوانید:

آیا ادیان دیگر جز اسلام پذیرفته می شوند ؟

چرا دین اسلام بهترین دین است ؟

آیا انجیل کلام خدا است؟ – بخش ۱

دلیل بطلان الوهیت عیسی علیه السلام از انجیل

خوشبختی انسانها فقط در پیروی از پیامبر (ص) می باشد

images

| ۷ مرداد ۱۳۹۶
۴ پاسخ به “چه دلیلی وجود دارد که دین مسیحیت باطل و دین اسلام جایگزین شده”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  مجید says:

  اسلام واقعا دین کاملی است…و حیف است وحتما گمراهی که گروه گروه هستید.نباید نام گروه را ببریم .فقط بگویید مسلمانم…مسلمان

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  حمید says:

  سلام لطفا در مورد این شبهه شیعه توضیح دهید خواهشا زود:عالمان اهل سنت از پیامبر دو روایت نقل کرده اند: یکی این که فرمود: دخترش فاطمه سرور تمام بانوان جهان است و دیگر این که درمورد عایشه فضیلتی را بیان داشت که دیگر زنان آن فضیلت را ندارند. چگونه می شود وقتی حضرت فاطمه سرور تمام بانوان جهان باشد، عایشه فضیلتی داشته باشد که دیگر زنان حتی حضرت فاطمه از آن محروم باشد؟! بین دو جمله ای که عالمان اهل سنت نقل کرده اند ، ناسازگاری وجود دارد. برخی از آنان همانند «طحاوی» که ناقل آن حدیث هستند، برای رفع ناسازگاری چاره اندیشی کرده و گفته اند: جمله دوم که درباره عایشه فضیلتی را برشمرده است که دیگر زنان حتی فاطمه از آن محروم است، مربوط به زمانی است که فاطمه کوچک و نابالغ بود؛ یعنی در هنگامی از فضیلت عایشه یاد شد که حضرت فاطمه خردسال بود و آن فضیلت مربوط به افراد بالغ بود. همو می گوید : فاطمه در بیست و پنج سالگی درگذشت؟

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  farogh says:

  مسابقه اینترنتی امت اسلام علیه تکفیر
  ویژه استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی
  قالب آثار:
  وبلاگ نویسی، توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و تلگرام
  جوایز:
  لپ تاپ، تبلت، موبایل و…
  زمان ثبت نام:
  آخرین مهلت ثبت نام ۳۰ مرداد ماه
  اختتامیه:
  ۱۸ شهریور ماه
  آدرس ثبت نام و توضیحات در:

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  رحیم says:

  درود خدا بررسول مکرم واهل وبیتش واصحاب وانصار وازواج واتباعش.
  خداوند بوسیله حضرت رسول یک دین برای مافرستاده که نامش اسلام است،لطفا بفرمایید چرا این امت متفرق شدوگروه،گروه گردیدوهرگروهی خودرابرحق میخواند.آیا درصدراسلام شیعه وسنی وجودداشته؟

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 17نفر
 • بازدید امروز 34280
 • بازدید دیروز 114256
 • بازید کل 100392967

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com