پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9756
 • کل اعضا 1708
 • جدیدترین عضو Shahram
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 2380

پرسشی که غیرمسلمانان مطرح می کنند در واقع خبری ناخوشایند برای آنهاست ، این دسته در چندین مورد برای تشویش اذهان جوانان مسلمان شبهه سازی می 635756099139849691کنند که بعضا همراه با اهانت و اسائه ی ادب بوده است از جمله ی اهانت ها مطرح نمودن ازدواج پیامبر گرامی اسلام ص با دختری کم سن یعنی عایشه صدیقه رض می باشد که آن را کودک آزاری عنوان میدهند. دوم، با تحریک نمودن حس ناسیونالیستی مسئله عرب زبان بودن پیامبر و صحابه را مطرح می کنند و سعی در جدایی این ملت با مسلمانان صدر اسلام می نمایند ، همچنین کلمات ناشایست دیگری برای اصحاب رسول بکار می برند. سوم به فتح ایران توسط لشکراسلام در زمان امیرالمومنین عمرایراد وارد می کنند و نامش را تجاوز می نامند و شبهاتی دیگر از این قبیل .

موضوع بحث ما فعلا گزینه سوم است . باید گفت محمد بن عبدالله که به محمد امین در بین مردم مکه شهرت داشت در یکی روزهایی که در غار حرا مشغول عبادت خداوند سبحان بود پیامی از جانب خدای جهان دریافت کرد و آن ابلاغ دین مبین اسلام به جهانیان بود جهانی که پس از گذشت ۶۰۰ سال از زمان پیامبر قبلی یعنی حضرت عیسی علیه السلام در تاریکی و جهل به سر می برد خدای جهان باردیگر برای منور ساختن قلب انسانها با نور هدایت آسمانی، این مرد بی نظیر و ستودنی در تاریخ بشریت را مامور ساخت تا آنچه را که او می خواهد ایشان انجام وظیه کنند. هر چند نقطه آغاز رسالت مکه بود اما هدف از آن فراگیرشدن در نقاط مختلف جهان بود. در ابتدای امر پیامبر خدا ابلاغ را از نزدیکان خود و بطور مخفیانه آغاز نمود سپس ماموریت ابلاغ علنی را از جانب خداوند دریافت نمود ماموریتی بسیار سخت که برای آنحضرت آزار و رنج ها را به همراه داشت. آنحضرت با تحمل انواع مشقتها و آزارها به ابلاغ دین مبین اسلام ادامه می داد در حالیکه هیچ نیرو مدافعی نداشت ، به این مرد بزرگ تاریخ انسانیت کلماتی همچون ساحر و دیوانه را اطلاق می کردند و مومنین به رسول الله را روی اخگرها داغ میدادند، از محاصره اقتصادی و گرسنه کردن آنها دست نکشیدند، نقشه ترور پیامر را طرح ریزی کردند تا که آنحضرت ناچار به ترک وطن پدری خود شد وبا یارانش هجرت نمود. خداوند در این باره در سوره مبارکه انفال آیه ۳۰ می فرماید :  وَإِذْ یَمْکُرُ بِکَ الَّذِینَ کَفَرُواْ لِیُثْبِتُوکَ أَوْ یَقْتُلُوکَ أَوْ یُخْرِجُوکَ وَیَمْکُرُونَ وَیَمْکُرُ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ . ترجمه : به خاطر بیاور هنگامی را که ‌کافران نقشه می‌کشیدند و توطئه می‌کردند که تو را به زندان بیفکنند و حبس‌ کنند یا به قتل برسانند و یا ازمکه اخراج‌کنند آنها چاره می‌اندیشیدند و تدبیر می‌کردند و خداوند هم تدبیر می‌کرد و چاره می‌اندیشید و خداوند بهترین چاره اندیش و مدیر و مدبر است‌.

اما مدتی نگذشت که ظلم دشمنان اسلام به شهر هجرت پیامبر یعنی مدینه منوره هم سرایت کرد در این موقعیت مسلمانان ناچار شدند برای دفاع از دین و امنیت خود شمشیر به دست بگیرند و خدای جهان برای اولین باربرای مسلمانان مجوز جهاد را صادر فرمود در حالیکه قبلا این کار برای آنان ممنوع بود واین اثبات کننده این است که اسلام دین شمشیر وزور نبوده است بلکه دین دفاع از مظلومیت خود بوده است.  و آیه اذن جهاد این است :  أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ* الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ /سوره حج آیه ۳۹ .

ترجمه : به آنها که جنگ برآنان تحمیل شده است اجازه جهاد داده شده است یعنی می‌توانند مسلحانه جهاد کنند، چراکه مورد ستم قرارگرفته‌اند و خداوند قادر است برنصرت و یاری آنها، آنها که ازخانه و لانه خود بدون حق و بدون هیچ دلیلی اخراج شدند و تنهاگناهشان این بودکه می‌گفتند: پروردگار ما الله است‌ .

در آیه بعدی خداوند اشاره می فرماید که اگر دفاع  نبود مساجد توسط مشرکان ویران می شدند و دین اسلام از دست کفار ضربه می خورد، و بطور کلی می توان گفت هدف از جهاد حفاظت از دین الهی ، برپا داشتن نمازها، آدای زکات و امر به معروف و نهی از منکر می باشد نه به دست آوردن ثروت و دارایی. کسانی که مسئله کسب ثروت و دارای را مطرح می کنند باید بدانند که دوستداران ثروت و پول هیچگاه خون نداده و نخواهند داد، جهاد و فداکاری از قوت ایمانی سرچشمه میگیرد که دلیلی ست بر محبت الله و رسول .

پس از این مرحله خداوند جهاد را بر مسلمانان فرض گردانید . چنانچه در سوره مبارکه بقره آیه ۲۱۶ می فرماید:  کُتِبَ عَلَیْکُمُ الْقِتَالُ وَهُوَ کُرْهٌ لَّکُمْ وَعَسَی أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَی أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ . ترجمه : خداوند جنگ با دشمنان را بر شما فرض‌کرده است در حالیکه شما از آن بدتان می‌آید و شاید از چیزی بدتان بیاید که در واقع برای شما خیر و نیکی است و شاید چیزی را دوست داشته باشید که در واقع برای شما شر و بدی است و الله می‌داند و شما نمی‌دانید.

بنابر این جهاد برای پیامبر و اصحابش اطاعت از خداوند بود و حکم آن برای اصحاب بعد از پیامبر خدا متوقف نمی شود، چرا که بعنوان یک فریضه الهی بوده و می باشد وتفسیرحکم الهی  بعنوان تجاوز و زور یک اشتباه محض است که از بی اطلاعی از قرآن کریم ناشی می شود.

مسلمانان صدر اسلام از حمایت الهی در دفاع از اسلام برخوردار بودند

در ابتدای امرکسانی که به رسول الله صلی الله علیه و سلم ایمان آورند اکثرا ازاقشار ضعیف و فقیر جامعه بودند که از توانایی رزمی برخوردار نبودند اما در میادین جهاد از حمایت آسمانی برخوردار بودند، در آیه ی که الله سبحانه و تعالی به آنها اجازه جهاد و دفاع صادر نمود وعده یاری آنها را نیز داد (وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ یعنی ، خداوند قادر است برنصرت و یاری آنها) بر پایه این حمایت الهی از مسلمانان آنها توانستند در میادین مختلف بر دشمن خویش غالب آیند ، و درغزوه بدر فرشتگان خود به یاری مسلمانان شتافته و شمشیر بر کفار زدند که همه اینها دلیل است بر اینکه آنها مسیر اسلام را صحیح پیمودند و جهاد شان اطاعت از خداوند بوده نه زور و تحمیل و خداوند بندگان فرمانبردار را دوست دارد و یاری می رساند.

اهمیت جهاد برای دین خداوند تا حدی زیاد بوده است که کسانی که از جهاد رفتن به سبب عذری  بازمی ماندند خدمت آنحضرت حاضر شده و از ایشان عذر خواهی و طلب استغفار می کردند و کسانی که بدون عذر از رفتن به معرکه نبرد سرباز می زدند توسط پیامبر خدا صلوات الله علیه تنبیه می شدند مانند حضرت کعب بن مالک رضی الله عنه که رسول خدا تا ۵۰ روز با این صحابی حرف نزد و تمام مردم و اقوام را امر کردند تا با این شخص حرف نزنند حتی همسرش اجازه نداشت با شوهرش حرف بزند و نزدیکی کند داستان کامل را اینجا بخوانید.

مرحله سوم جهاد با هدف گسترش و استواری دین اسلام و نابودی داعیان الحاد و کفر و در واقع نجات انسانیت بوده است . چنانچه خدای جهان در سوره مبارکه انفال آیه ۳۹ می فرماید : وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّی لَا تَکُونَ فِتْنَهٌ وَیَکُونَ الدِّینُ کُلُّهُ لِلَّهِ . ترجمه : با آنان پیکار کنید تا فتنه‌ای باقی نماند و دین خالصانه از الله گردد.

ودر آیه بعدی خداوند دستور می فرماید که هرگاه نیاز به جهاد شد و حاکم مسلمان دستور داد باید شرکت کنید .

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا مَا لَکُمْ إِذَا قِیلَ لَکُمُ انْفِرُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَی الْأَرْضِ أَرَضِیتُمْ بِالْحَیَاهِ الدُّنْیَا مِنَ الْآَخِرَهِ فَمَا مَتَاعُ الْحَیَاهِ الدُّنْیَا فِی الْآَخِرَهِ إِلَّا قَلِیلٌ * إِلَّا تَنْفِرُوا یُعَذِّبْکُمْ عَذَابًا أَلِیمًا وَیَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَیْرَکُمْ وَلَا تَضُرُّوهُ شَیْئًا وَاللَّهُ عَلَی کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ . سوره توبه آیه ۳۸ و ۳۹

ترجمه : ‏ای مؤمنان! چرا هنگامی که به شما گفته می‌شود:  ( برای جهاد ) در راه خدا بیرون روید، سستی می‌کنید و دل به دنیا می‌دهید؟ آیا به زندگی این جهان به جای زندگی آن جهان خشنودید؟  متاع این جهان در برابر متاع آن جهان، چیز کمی بیش نیست.‏ ‏اگر برای جهاد بیرون نروید، خداوند شما را ( در دنیا با استیلاء دشمنان و در آخرت با آتش سوزان) عذاب دردناکی می‌دهد و (شما را نابود می‌کند و) قومی را جایگزینتان می‌سازد که جدای از شمایند (و پاسخگوی فرمان خدایند و در اسرع وقت دستور او را اجرا می‌نمایند) و هیچ زیانی به خدا نمی‌رسانید و خدا بر هر چیزی توانا است.

بنابر این برای اجرای فرمان الهی خود رسول الله صلی الله علیه و سلم  در بیش از ۲۰ میدان نبرد شخصا حضور یافته و در راه خدا شمشیر زده است و ده ها نبرد دیگر را فرماندهی کرده است شرح بیشتر را اینجا بخوانید.

و پس از رسول الله  خلفای رسول الله برای اجرای فرمان الهی مسیر آنحضرت را دقیقا به همان روشی که ایشان شروع فرموده بودند ادامه دادند و نهال اسلام را که رسول خدا کاشته بود نگذاشتند خشکیده شود بلکه با جان و مال و با فداکاری آن را آبیاری کردند و امروزه به برکت آن فداکاری ها ما از نعمت ایمان و اسلام برخورداریم .

ایران در ادامه اطاعت از فرمان الهی و سنت نبوی درزمان خلیفه ی فتح شد که با آن همه شجاعت ایمانی و قدرتی که داشت شبها شخصا در شهر به گشت زنی می پرداخت تا فقیر و گرسنه ای را بیاید و به او کمک کند و هر بار که نیازمندی را می یافت مواد خوراکی در حالی بر شانه خود برای نیازمند حمل می کرد که خدمتکارش با او همراه بود ! خصوصیتی که در هیچ جا تاریخ به خود ندیده و نخواهد دید.

آیا سپاهیان اسلام هنگام فتوحات به مردم زور گفتند ؟

حقیقت عکس این است و اینها تهمتی بیش نیستند ، اسلام دین رحمت ورافت بوده و خواهد بود . راه حل برای نا باوران دین اسلام این است که لزوما ابتدا اسلام را بفهمند تا اسلام را درک کنند و سردرگمی ها و باورهای نادرست ناشی از عدم فهم صحیح آنها از دین اسلام می باشد. همچنین توصیه می کنیم اسلام را از زبان قرآن بفمهند فهم اسلام از دیدگاه تاریخ یک اشتباه دیگر است چرا که زمانی که اسلام خودرا با زبان خویش معرفی می کند لزومی ندارد که از زبان دیگران معرفی شود، تاریخ به شرطی که  راست باشد در مرحله سوم پس از قرآن و سنت قرار دارد و اگر دروغ باشد هیچ ارزشی ندارد. ما در این جا به مثال بسیار جالبی از رحمت بودن دین اسلام اشاره می کنیم:  پیامبر مسلمانان در شهر طایف توسط مشرکین و دشمنانش سنگ باران شد و خون از نقاط مختلف بدن مبارکش جاری شد ، ایشان در حالی با چنین وضع دردناکی مواجه شدند که برای هدایت و نجات آنها نزدشان سفر کرده بود اما آنها مهمان شان را که سرورعالم بود با سنگ و کتک پذیرایی و اخراجش کردند، آنگاه خداوند فرشته ی را برای نجات او نازل فرمود واز آنحضرت در خواست نمود به او اجازه دهد که برای انتقام او شهر طایف را میان دو کوه نابود سازد اما پیامبر رحمت فرمود خیر اجازه نمیدهم چرا که اگر اینها دعوت خداوند را نپذیرفتند اما امیدوار هستم در آینده فردی از نسل اینها به دعوت الهی لبیک بگوید و حتی آنحضرت آنهارا نفرین هم نکرد! .

روش سپاهیان اسلام در برخورد با جنگ طلبان

  باید دانست که روش اسلام در برخورد با مخالفان  و دشمنان اسلام تحمیل جنگ نیست مگر اینکه آنها آغازگرجنگ باشند و بلکه روش اسلامی این است که ابتدا حاکم مملکت را به اسلام فرا می خوانند اگر آن حاکم اسلام را بپذیرد و یا جنگجویان او اسلام را بپذیرند جهاد با آنها حرام می گردد آنها می توانند بدون هیچ تغییری در سلطنت به زندگی عادی خویش ادامه دهند ، و یا حتی اگر آنها اسلام را هم نپذیرند بازهم سپاه اسلام حق ندارد با آنها بجنگد به شرطی که به آنان اجازه دهد تا دین جهانی اسلام را در بین مردم از طریق دعوت به نشر برسانند و مسلمانان بتوانند با داشتن آزادی بیان به تبلیغ اسلام  و آدای رسالت آسمانی خویش بپردازند. فراموش نکنیم که رسول الله صلی الله علیه وسلم نامه ی را به خسروپرویز پادشاه وقت ایران فرستاد و اورا به اسلام دعوت کرد، خسرو پرویز تنها پادشاهی بود با کمال بی ادبی و گستاخی پاسخ داد و از نبی رحمت بعنوان برده خود یاد کرد و نامه اورا پاره کرد! ، بنابر این سپاه اسلام فقط در یک مورد دست به شمشیر می برد و آن زمانی است که جنگجویان طرف مقابل راه حل هارا نپذیرند و با شمشیر جلو بیایند. لذا بدین منظور مسلمانان تا چند روز قبل از وقوع جنگ در حال گفتگو با کفار بوده و اتمام حجت نمودند اما آنها روش ها و پیشنهادات اسلامی را نپذیرفتند و خود حاضر به نبرد با سپاه اسلام شدند و مسلمانان هم نتوانستند حکم خدا و رسول را در مورد کفاربشکننند و نهایتا حق بر باطل طبق وعده الهی پیروز گشت در این باره بیشتر بخوانید

حدیث پیش گویی رسول الله صلی الله علیه وسلم در باره فتح ایران و روم

حکومت ایران و روم توسط سپاه اسلام سرنگون می شود و اموال آنها در راه خدا انفاق می گردد.

قال رسول الله صلی الله علیه و سلم إِذَا هَلَک کسْرَى فَلَا کسْرَى بَعْدَهُ وَإِذَا هَلَک قَیصَرُ فَلَا قَیصَرَ بَعْدَهُ وَالَّذِی نَفْسِی بِیدِهِ لَتُنْفَقَنَّ کنُوزُهُمَا فِی سَبِیلِ اللَّهِ / منبع کتاب صحیح بخاری .

ترجمه : وقتی کسری هلاک شد بعد از وی کسرای دیگری نخواهد بود و بعد از نابودی قیصر قیصر دیگری سر کار نخواهد آمد، سوگند به خدایی که جان محمد در قبضه قدرت او است، شما (صحابه) خزانه‌ها و مال و ثروت قیصر و کسری را در راه خدا انفاق خواهید کرد.

همینطور شد کسری و قیصر سرنگون شدند و کسری و قیصر دیگری نیامدند. در پیشگویی رسول الله ص شکی وجود ندارد.

پس صحابه اموال غنیمت را در راه خدا انفاق می کنند و برای خود خزانه جمع نمی کنند و سخن این مرد معصوم که درود خدا براو باد راست و صحیح است و سخن دیگران نادرست و تهمت هستند.

نتیجه :

اسلام دین رحمت و پیامبرش پیامبر رحمت بوده و هدف از فرو فرستادن این دین نجات بشریت می باشد ظلم و استبداد در ذات دین اسلام جایگاهی ندارد، و فتح ایران که بخشی از فتوحات مسلمانان بود از جمله برنامه های الهی و لبیک گفتن به ندای الله و رسول بود که هیچ دلیلی برای زیر سوال بردن ان وجود ندارد مگر برای کسیکه اسلام و خود پیامبر را زیر سوال ببرد. کسانی که برای اسلام فداکاری کردند مردان واقعی خدا بودند که  برای جان خود و اموال این دنیا اهمیت قایل نشده و بلکه آنها زندگی این دنیا را به رسمیت نشناختند این دنیا در نگاه شان ذلیل و خدا و رسول در نگاه شان عزیز بود . خدا و رسول هم از آنها اعلام رضایت کردند.

ردی بر آئین زرتشت

منبع : پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

| ۲۲ آذر ۱۳۹۴
۱۳ پاسخ به “چرا سپاه اسلام در زمان امیرالمومنین عمررض به ایران حمله کرد ؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  سروش says:

  سلام درود الله بر شما برادران شبهاتی در باب این فتوحات توسط مسلمین است لطفا اگر قادر هستید کتابی برای خواند و روش فتح ایران با نقل تک تک شهرهودرگیری ها معرفی کنید یا در یک مقاله شرح ان را مفصل بدهید چون بنده عربیم زیاد خوب نیست و اکثر کتب تاریخی هم عربی هستند و صحیح وضعیف دارن مانند طبری اگر بزرگواری کنید ممنون با تشکر یکی از برادران موحد شما وردشبهات اسلامی

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  علی says:

  بخارى در جاى دیگر از کتابش نیز همین سخن را با اندکى تفاوت از عمر نقل کرده است؛ او مى نویسد: ابن عباس مى گوید; وقتى که بیمارى پیامبر شدت یافت، فرمود: «ائتونى بکتاب اکتب لکم کتاباً لا تضلّوا بعده، قال عمر: إنّ النبىّ(صلى الله علیه وآله)غلبه الوجع، وعندنا کتاب الله حسبنا»؛ (براى من کاغذى حاضر کنید، تا براى شما نامه اى بنویسم که پس از آن گمراه نشوید! عمر گفت: بیمارى بر پیامبر چیره شده و کتاب الهى که ما را کافى است، نزد ماست).
  ۱ . صحیح بخارى، کتاب العلم، باب ۳۹ (باب کتابه العلم)، ح ۴; کتاب الجهاد والسیر; باب ۱۷۵، ح ۱; کتاب الجزیه، باب ۶، ح ۲; کتاب المغازى، باب ۸۴ (باب مرض النبى ووفاته)، ح ۴; همان باب، ح ۵; کتاب المرضى، باب ۱۷ (باب قول المریض قوموا عنى)، ح ۱ .

  پاسخ :
  پاسخ این مطلب در لینک زیر موجود است .
  http://vaislamah.com/1211.html

  • وضعیت کاربر : مهمان
   سعید says:

   سلام
   مگر نمی گفتند پیامبر امی و بیسواد بود؟آن زمان مگر کاغذ بوده؟پیغمبر نوشتن بلد بوده؟بخاری از کجا نقل کرده؟

  • وضعیت کاربر : مهمان
   هویدا says:

   برادر من این بخاری با بخاری که ما تو خونه داریم فرق میکنه اینا چینی زیاد به جنسش اعتبار نیست!!

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  علی says:

  لطفا نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز نیست را حذف نکنید
  چندبار به این عمل اقدام شده است
  اگر من مطلبی میگذارم که از نظر من روشنگر است ، اگر اشتباهی دارد بگویید چرا آن را حذف میکنید؟

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  فاطمه says:

  سلام و احترام خدمت شما برادران و خواهران عزیز اهل سنت خواستم از سایت بسیار ارزشمندتون تشکر و قدردانی کنم سایت شما به همراه دیگر وب سایتها وبلاگهای برادران و خواهران اهل سنت باعث شد که من علاقه قلبیم نسبت به اهل سنت عزیز خیلی بیشتر بشه تا جایی که خواندن نماز پیشت سرشان و همسفره شدن برای من افتخار بشه ،چون متوجه شدم که خیلی از نظر اعتقادی شبیه هم هستیم و خیلی شباهت بین ما وجود داره تا تضاد، و فهمیدم که سنت واقعا خوبن، البته قبلا هم می دونستم که خیلی خوبن چون من زاهدان درس خوندم ولی ایمانم بیشتر شد به اهل سنت عزیز ، ولی نکته ای که بسیار من رو ازار میده بسیار ناراحتم ازاهل سنت عزیزمان خصوصا سایتها خصوصا باز سایت وااسلامای عزیز ان اینکه درباره وهابیت و کارهای داعش و اینها من چیزی تاکنون در سایت شما ندیدم ، کلا احساس خیلی بدی دارم وقتی می بینم برادران اهل سنت یک راه پیمایی خود جوش تا کنون دربرابر داعش و تکفیری ها که به اسم اسلام و به اسم اهل سنت دارن این همه جنایت انجام میدن راه ننداختن اگر داشتن چرا رسانه ای نمیکنید، خیلی من ازرده خاطرم ، خواهش میکنم صدای من رو به گوش برادرمحترم مولوی عبدالحمید و بقیه علمای محترم اهل سنت برسانید. من به عنوان یک مسلمان به عنوان یک شیعه برام فرقی نمیکنه که این ادمی که از من کمک میخواد این ادمی که بهش ظلم شده چه دین و مذهبی داره حتی اگر خدا را قبول نداشته باشه ولی مورد ظلم واقع بشه احساس مسولیت می کنم دربرابرش چون اون یک انسان است ، خواهش میکنم برادران و خواهران اهل سنت هم جبهه شون رو دربرابر این داعش خبیث و تکفیری ها و وهابی های خبیث واضح تر نشان بدن ما منتظریم ،احساس می کنم احساسم خیلی بده خیلی بده ولی میخوام باشما درمیان بزارم گاهی احساس می کنم برادران و خواهران اهل سنت از ما شیعیان بدشون میاد دوست دارن ما قتل وعام بشیم چرا باید من این احساس بد رو داشته باشم خواهش میکنم مواضعتون رو روشن تر و واضحتر با صدای رسا بیان کنید ناراحتم از دست شما خیلی، گاهی برادران اهل سنت عزیز فکرمیکنم البته سریع این فکررو از ذهنم بیرون میکنم می گم این اهل سنت که پیرو سه خلیفه هستند حتما ان خلفا خوب نبودن که این ها اینطوری اند خوب پیشوا مهمه که چجور باشه تا پیروانش چجور باشند ولی سریع این فکر رو از ذهنم بیرون میکنم چون اقا گفتد توهین به مقدسات اهل سنت حرام است خواهش می کنم به پیام من ترتبیب اثر بدید و این نکات ابهام رو از ذهن من و شاید خیلی های دیگه دور کنید خواهش می کنم ، خواهش می کنم خواهش می کنم تمنا میکنم استدعا می کنم.

  پاسخ :

  درود الله تعالی بر شما بزرگوارباد. شمایی که با اهل سنت آشنایی دارید نبایستی این شبهات را در ذهن داشته باشید این شبهات کسی است که اهل سنت را ندیده و یا از کسانی دیگر نام اهل سنت را یا به بدی و یا به خوبی شنیده است .
  اهل سنت درسی از قرآن و سنت فرا گرفتند و آن این است که با خدا زندگی کنند واز مسیر نفس و شیطان بگریزند و از این مسیر بسوی خدا حرکت کنند پس ما تلاش مان بسوی قرب الهی است اینکه ما فرقه گرایی نمی کنیم سخن شما صحیح است واقعا ما این کار را نمی پسندیم چون درس آموزه های دینی ما چنین است و به ما درس کینه آموخته نشده است، دشمنان اسلام که قاتل جان ما هستند ما دوست داریم برای آنها نیز دعای هدایت و بهشت کنیم و این میراث پیامبر ست که به ما رسیده است و مسیر واااسلاماه همین می باشد لذا هیچ کس انتظارنداشته باشد که این سایت به جبهه ای علیه کسی یا گروهی تبدیل شود بلکه جبهه ای علیه نفس وشیطان و نجات بشریت است و نجات بشریت مسیر تمام انبیای الهی بوده است . شیعه بندگان الله تعالی هستند خالق شان الله است رازق شان الله است و حساب شیعه و سنی هم با خدایی است که هیچ کس نمی تواند در کارش دخالتی داشته باشد و هر انسانی برای ما محبوبیت دارد و شیعه بعنوان همسایه حق دو محبوبیت بر ما دارد و از شما سرورگرامی تمنا داریم کلمات نا شایست مانند خبیث! و امثال این در سایت ما استفاده نفرمایید متاسفانه بسیاری از اظهارنظرها حاوی کلماتی هستند که در شان یک مسلمان نیست و در شان زبانی که برای خداوند سجده کنان سبحان ربی الاعلی می گوید نیست! گروه های تندرویی که در خارج دست به اعمال خشونت آمیز می زنند حساب شان با خودشان است ، افراطی ها، تروریستها و ظالمین در دنیا زیادند ما مطمئنیم آنها خدایی دارند که نظارگر اعمال شان هست و آن خدا اعمال همه انسانها را ثبت و رسیدگی خواهد کرد و بدان امت به خداوند واگذارند. اما در مجموع اگر کافری از دنیا برود و مستحق جهنم باشد ما ناراحت خواهیم شد چون به جهنم رفتن و مجازاتش سودی برای ما ندارد و بهشت رفتنش برای ما سود دارد و این حدیثی است که رسول الله صلی الله علیه و سلم به حضرت علی رضی الله عنه فرمودند که ای علی اگر خداوند یک نفر را توسط تو هدایت کند برای تو از شتر سرخ رنگ بهترست چیزی که در آن زمان محبوب ترین بود. می خواهیم این اخلاق پیامبر و علی در ما همچنان باقی بماند و بر این اخلاق به ملاقات خدا برویم.
  این تنها موضع ما نیست بلکه موضع اهل سنت است شما تمام تریبون های اهل سنت در سراسر کشور را بررسی کنید خواهید دید که آنها سخن شان الله و فرار از گناه است و تلاش برای قرب الهی است در هیچ منبری به شیعه تا به امروز لعن فرستاده نشده است و نه به مقدسات عزیزان ما حتی یک مورد و این افتخاربزرگ و دلیل قوی برای برادری و محبت ما با عزیزان است.
  دلیلی که ما برخی مسایل اختلافی را گاهی مطرح می کنیم اولا بر خلاف میل ماست و ثانیا به دلیل رفع کدورت و استحکام برادری است یعنی ما تمایل به بیان مسایل اختلافی نداریم اما وقتی می بینیم طرف مقابل شبهه سازی علیه مقدسات ما می کند تا زمینه اهانت گری و تفرقه را فراهم سازد ما برای رفع چنین هوس هایی کینه زدایی می کنیم . امیدواریم همه مسلمانان اینطور باشند و دست از اهانت به مقدسات در نشریه ها و سایتها بردارند و بسوی اسلام ناب برگردند و از گناه همسایه آزاری توبه کنند.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   صباح says:

   سلام علیکم، جوابتون خیلی کامل و خوب بود فقط چند نکته رو اشاره نکردید. ۱- ما در اهل سنت مذهب یا عقیده ای به اسم وهابی نداریم و اون عربستانی که شما بهش وهابی میگید اهل سنت و برادر ما و پیرو امام حنبل علیه سلام هستند. که خودشون شاگرد امام شافعی بودند. و امام عبدالوهاب یکی از بزرگان دینی ما هستند. کلمه وهابی هم به عرب هایی که در برابر تجاوز عربستان می گفتند اطلاق شد و چون نمیدونستند معنیش میشه خیلی بخشنده این عنوان را بهشون دادند.
   ۲- اگر بحث بر تکفیر باشد شیعه هرکس یک امام رو قبول نداشته باشه کافر و خارج از دین میدونند و بر این اساس مذاهب مختف شیعه رو نیز تکفیر میکنند که یکی یا چند امام رو قبول ندارند.
   ولی اهل سنت تنها بر سر توحید و چیزی که الله گفتن کسی رو تکفیر میکنند.

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد says:

  سلام با توضیحات جامع که در مطلب و در لینکهای داده شده بیان شده جای هیج سوالی باقی نمونده !

  • وضعیت کاربر : مهمان
   حسین says:

   اسلام دین رحمت و پیامبرش پیامبر رحمت بوده و هدف از فرو فرستادن این دین نجات بشریت می باشد ظلم و استبداد در ذات دین اسلام جایگاهی ندارد، و فتح ایران که بخشی از فتوحات مسلمانان بود از جمله برنامه های الهی و لبیک گفتن به ندای الله و رسول بود که هیچ دلیلی برای زیر سوال بردن ان وجود ندارد مگر برای کسیکه اسلام و خود پیامبر را زیر سوال ببرد.
   سوال کردن ورفع ابهام از مطالب گفته شده شما زیر سوال بردن اسلام و پیامبر عظیم الشان اسلام نیست .اولا به چه دلیل ارایه سوال زیر سواال بردن اصل اسلام باشد یعنی دلیل ارایه کنید که مطالب و برداشتهای شما از وقایع مذکور صددرصد صحیح است و مطابق اراده ربالعلمین و رسول گرامیش میباشد ؟ثانیا واقعه شهادت ومصیبت غیر قابل انکار شهادت امام حسین علیه السلام در هنگام حیات برخی اصحاب و تابعین هم جزو برنامه و ااراده الهی بوده یا حکام ظلم و جورکه خلیفه اسلام شده اندمسبب آن هستند و چرا لطفا تحلیل خود را با دلیل بیان کنید . واز چون وچرا دلخور و ناراحت نشوید…من الله التوفیق

 6. وضعیت کاربر : مهمان
  مصطفی says:

  بسیار زیبا نوشتید اینقدر باید درک کرد که اسلام دین آسمانی است که از طرف خدا برای نجات بشریت نازل شده و اسلام دارای برنامه ایست که توسط مجریان آن یعنی پیامبر و صحابه کرام اجرا شدند و بی عدالتی در اسلام وجود نداره جهاد علیه کفر و متمردین یکی از برنامه های آسمانییست . کسانی که چشم دوختن به اموال را در جنگها مطرح می کنند اینقدر باید درک داشته باشن که صحابه بدون حقوق ماهانه جهاد می کردند و زمانی که شهید می شدند دیه به خانوادش داده نمی شد حتی به مجاهدین از طرف حکومت غذا داده نمی شد غذای آنها خرما و نان خشکی که بود از خونه می بردند از طرفی آنها برای شهید شدن در راه خدا جهاد می کردند تا شهید شوند و بهشت را بعنوان جایزه ببرند نویسنده مقاله نکته جالبی نوشتند (باید اسلام را یاد گرفت تا اسلام را درک کرد) هر کس نمی فهمد عشق به خدا یعنی چه . کسی که شهادت می خواهد پول را می خواهد چکار! آنها هیچ حساب بانکی که نداشند. همین اخلاص آنها باعث شد تا در همه جا پیروز بشوند و قدرتهای بزرگ رو شکست بدن.

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  مجتبی says:

  این اظهار نظر به دلیل اهانت و فحاشی حذف گردید!

 8. وضعیت کاربر : مهمان
  مهدي says:

  ولما فتحت أرض فارس ووجدوا فیها کتبا کثیره کتب سعد أبن أبی وقاص إلى عمر بن الخطاب لیستأذنه فی شأنها وتنقلها للمسلمین فکتب إلیه عمر أن اطرحوها فی الماء فإن یکن ما فیها هدى فقد هدانا الله بأهدى منه فإن یکن ضلالا فقد کفانا الله فطرحوها فی الماء أو فی النار وذهبت علوم الفرس فیها عن أن تصل إلینا

  زمانی که سرزمین ایران فتح شد (مسلمانان) به کتابهای بسیاری دست یافتند . سعد بن ابی وقاص نامه ای به عمر نوشت و از او درباره این کتابهای و انتقال آنها به (بلادِ) مسلمانان اجازه خواست . عمر به سعد نوشت :
  آنها را در آب بریز . اگر در این کتابها هدایت است که ما را خدای تعالی به نحو بهتری (توسط قرآن) هدایت کرده . اگر هم این کتابها حاوی ضلالت و گمراهی است که خداوند ما را کفایت نموده است ( و ما را از آنها در امان خواهد داشت ) .
  لذا ( با این دستور عمر ) همه کتابها را در آب ریختند و یا در آتش سوزاندند و ( بدین ترتیت ) علوم ایرانیان از بین رفت و به دست ما نرسید .

  مقدمه ابن خلدون ، ج ۱ ص ۴۸۰ ( الفصل الثالث عشر – فی علوم العقلیه و اصنافها ) ، اسم المؤلف: عبد الرحمن بن محمد بن خلدون الحضرمی الوفاه: ۸۰۸ ، دار النشر : دار القلم – بیروت – ۱۹۸۴

  الطبعه : الخامسه
  أبجد العلوم الوشی المرقوم فی بیان أحوال العلوم ، ج ۲ ص ۲۵۰ ، اسم المؤلف: صدیق بن حسن القنوجی الوفاه: ۱۳۰۷ ، دار النشر : دار الکتب العلمیه – بیروت – ۱۹۷۸ ، تحقیق : عبد الجبار زکار

  پاسخ :
  این یک تهمت می باشد و شرح پاسخ در آدرس زیر موجود است لطفا روی آن کلیک کنید.
  آیا سپاهیان اسلام کتابخانه های ایران و مصر را آتش زدند ؟

 9. وضعیت کاربر : مهمان
  وبلاگ وی هرت says:

  باید دانست که روش اسلام در برخورد با مخالفان و دشمنان اسلام تحمیل جنگ نیست مگر اینکه آنها آغازگرجنگ باشند و بلکه روش اسلامی این است که ابتدا حاکم مملکت را به اسلام فرا می خوانند اگر آن حاکم اسلام را بپذیرد و یا جنگجویان او اسلام را بپذیرند جهاد با آنها حرام می گردد آنها می توانند بدون هیچ تغییری در سلطنت به زندگی عادی خویش ادامه دهند ، و یا حتی اگر آنها اسلام را هم نپذیرند بازهم سپاه اسلام حق ندارد با آنها بجنگد به شرطی که به آنان اجازه دهد تا دین جهانی اسلام را در بین مردم از طریق دعوت به نشر برسانند و مسلمانان بتوانند با داشتن آزادی بیان به تبلیغ اسلام و آدای رسالت آسمانی خویش بپردازند. فراموش نکنیم که رسول الله صلی الله علیه وسلم نامه ی را به خسروپرویز پادشاه وقت ایران فرستاد و اورا به اسلام دعوت کرد، خسرو پرویز تنها پادشاهی بود با کمال بی ادبی و گستاخی پاسخ داد و از نبی رحمت بعنوان برده خود یاد کرد و نامه اورا پاره کرد! ، بنابر این سپاه اسلام فقط در یک مورد دست به شمشیر می برد و آن زمانی است که جنگجویان طرف مقابل راه حل هارا نپذیرند و با شمشیر جلو بیایند. لذا بدین منظور مسلمانان تا چند روز قبل از وقوع جنگ در حال گفتگو با کفار بوده و اتمام حجت نمودند اما آنها روش ها و پیشنهادات اسلامی را نپذیرفتند و خود حاضر به نبرد با سپاه اسلام شدند و مسلمانان هم نتوانستند حکم خدا و رسول را در مورد کفاربشکننند و نهایتا حق بر باطل طبق وعده الهی پیروز گشت در این باره بیشتر بخوانید

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 43نفر
 • بازدید امروز 60375
 • بازدید دیروز 112414
 • بازید کل 107658998

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com