پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9760
 • کل اعضا 1708
 • جدیدترین عضو Shahram
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 4770

در ادامه واکنش علمای اهل سنت در خصوص توهین و افترا به زنان و دختران بلوچ استان سیستان و بلوچستان، ائمه جمعه اهل سنت برخی از شهرستانهای کشور به این اقدام تفرقه انگیز واکنش نشان داده و به شدت آن را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین انتشار مطلبی توهین آمیز- که حاوی افترا به زنان و دختران پاکدامن بلوچ بود- در برخی از سایت‏های افراطی و تفرقه افکن و تکرار آن توسط آیت الله قزوینی در شبکه “ولایت” باعث جریحه دار شدن احساسات جامعه اهل سنت، به ویژه مردم بلوچ شد.  
 ائمه جمعه اهل سنت برخی از شهرستانهای کشور نیز در خطبه های نماز جمعه این اقدام را به شدت محکوم کرده و بر عذرخواهی آیت الله قزوینی و شبکه ولایت تاکید کردند.
 طبق گزارشهای رسیده به سنی آنلاین مولانا “محمد حسین گرگیج” امام جمعه اهل سنت آزادشهر، مولانا “محمد عثمان” امام جمعه اهل سنت خاش و مدیر حوزه علمیه مدینه العلوم خاش، و مولوی “عیسی امیری” امام جمعه موقت چابهار در مراسم نماز جمعه، ضمن رد و محکوم کردن افترائات مطرح شده در شبکه “ولایت” خواستار عذرخواهی شدند.


شیخ التفسیر مولانا گرگیج: به جای اهانت اگر مرد هستید در میدان علمی جوابگو باشید

شیخ التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزادشهر و مدیر مدرسه دینی گالیکش (استان گلستان) در بخشی از خطبه های نماز جمعه دیروز (۲۲ شهریور) اظهار داشت: اهانت قزوینی را به قوم بلوچ محکوم می کنیم و کسانی که این دروغ را گفته اند باید جوابگو باشند و معذرت خواهی کنند.
ایشان همچنین در مورد اصطلاح «جهاد نکاح» و نسبت دادن این نوع نکاح به اهل سنت خاطرنشان کرد: لعنت بر کسی که چنین تهمتی بزند و لعنت بر کسی که چنین فتوایی بدهد. ما چنین ننگی را نمی پذیریم. مگر مرد کم است که زنها بروند در سوریه جهاد کنند؟! ما از مرگ هراسی نداریم.
مولانا گرگیج ضمن تقبیح سخنان مطرح شده در شبکه ولایت، تاکید کرد: با اینگونه صحبتها قوم، شخص، یا مذهبی را بدنام نکنید، بلکه اگر مرد هستید بیایید در میدان علمی جوابگو باشید.

شیخ التفسیر مولانا محمد عثمان: ملت بلوچ ملتی غیور، با حیا و باشهامت است
مولانا محمد عثمان، امام جمعه اهل سنت خاش و مدیر حوزه علمیه مدینه العلوم خاش نیز که در مراسم نماز جمعه “گوهرکوه” سخنرانی می کرد در واکنش به اهانت صورت گرفته به زنان بلوچ گفت: در برخی رسانه ها و از سوی بعضی افراد خبر و دروغ بزرگی آمده است که در آن به اهل سنت، خصوصا به مردم دیندار و غیور بلوچ، توهین و افترا صورت گرفته است.

مولانا محمد عثمان ملت بلوچ را “ملتی غیور” توصیف کرد و اظهار داشت: قوم بلوچ جزو اقوام بزرگ و غیور است که سرگذشت آن در تاریخ ایران آمده است؛ فردوسی، شاعر بزرگ تاریخ ایران، بیان می کند که قوم بلوچ حتی قبل از ظهور اسلام نیز در غیرت و حیا و شهامت بی نظیر بودند، در جنگ کسی پشت آنها را ندیده و ناخن دختران آنها دیده نشده است. حال و بعد از اسلام، این افراد چگونه به خود اجازه می دهند که چنین افترائاتی را به این قوم نجیب و شریف وارد کنند؟! لذا این سخنان دروغی بزرگ و آشکار هستند که هیچ ارزشی ندارند.

امام جمعه اهل سنت خاش در ادامه اشتیاق فرزندان مسلمان به جهاد با کفار را مورد تذکره قرار داد و گفت: مگر مسلمانان و جوانان مسلمان مرده اند که زنان و دختران آنها به جهاد بروند؟ الحمدلله فرزندان مسلمان هنوز زنده و با ایمان هستند و اگر امروز جمهوری اسلامی به آنها اجازه بدهد، جوانان که به جای خود، پیرمردها با کفار و مشرکین جهاد می کنند.
مدیر حوزه علمیه مدینه العلوم خاش تاکید کرد: امت اسلام برای پاسخگویی به کفار دنیا آماده است. رؤسای ممالک اسلامی به مسلمانان اجازه بدهند، آن وقت خواهند دید که چگونه مسلمانان در کمترین فرصت دشمنان اسلام را به درک واصل می کنند.
مولانا عثمان در پایان اظهار امیدواری کرد که سرزمین‏های اسلامی از سیطره کفاری همچون آمریکا و صهیونیسم خلاصی حاصل کرده و مسلمانان در کشورهای اسلامی با عزت و شرافت زندگی کنند.


مولوی عیسی امیری: اگر قرار بر رفتن به جهاد باشد جامعه بلوچ مردان دلیر خود را به جهاد می فرستد

مولوی “عیسی امیری” امام جمعه موقت چابهار و یکی از مدرسین حوزه علمیه جامعه الحرمین الشریفین شهرستان چابهار، نیز طی سخنانی در مراسم نماز جمعه اهل سنت چابهار گفته های آیت الله قزوینی که به “ملت غیور بلوچ” توهین کرده بود را محکوم کرده و خواستار عذرخواهی وی از جامعه بلوچ شد.
مولوی عیسی با بیان اینکه “شبکه ولایت و متولی آن اقدام به شایعه پراکنی می کنند” خاطرنشان کرد: اگر اهل سنت ایران کاری انجام دهند از دید مسئولین مخفی نیست، بلکه این شبکه ولایت و امثال آنها هستند که به شایعه پراکنی در خصوص اهل سنت مبادرت می ورزند. اما قزوینی و همفکرانش بدانند که این قوم (بلوچ) قومی غیرتمند هستند و چیزی با عنوان “جهاد نکاح” را در برنامه و عقیده خود ندارند.
 وی ضمن محکوم کردن این اقدام اظهار داشت: جهاد یک امر مقدس و باارزش است و اگر قرار بر رفتن به جهاد باشد جامعه بلوچ مردان دلیر خود را به جهاد می فرستد نه زنان را.
مولوی امیری با بیان این مطلب که “کلید همه مشکلات متوجه شدن به طرف الله و فرامین الهی است” تمامی نمازگزاران، مخصوصا ملت بلوچ را به صبر و متوجه شدن به طرف الله فراخواند.

منبع : سنی آنلاین

| ۲۳ شهریور ۱۳۹۲
۱۲ پاسخ به “واکنش ائمه جمعه اهل سنت به افترائات اخیر به زنان بلوچ”

 1. رضا says:

  باسلام وکمال احترام ازگیلان وشهررشت هستم
  من خودم شیعه هستم ،اما برادران وخواهران بلوچ خواه اهل سنت و خواه شیعه
  برادروخواهر وهموطن هم وهمه ایرانیان هستندتوهین به هرانسانی ازهرقوم وقبیله
  ونژادعملی خلاف وغیراسلامی است اصلاً اختلاف بین شیعه وسنی معنا نداردخداوندهمه مارابه راه راست هدایت نماید


 2. عــلی says:

  سلام
  من به شخصه میگویم ما اهل تشیع و اهل تسنن هیچ فرقی با هم نداریم بلکه با هم خواهر و برادریم
  امـا به اهل سنت در ایران هیچ توجهی نمیشود در اصل (عذر خواهی واس این حرف ) اهل سنت در ایران
  یه جورایی ……هستند که این خودش جای تاسف داره


 3. عمر فاروق says:

  ………….. یعنى دروغ،تهمت،افترا زدن…وبى حرمتى اصحاب رسول الله


 4. رکسان says:

  سلام کسانی که توهین میکنن نشان ضعف اوناست چون نمیتونن انتقادکنن یاجرئتش روندارن وگرنه حاضربه توهین کردن نبودن شخصی که توهین کرده نتونسته ضعفی ازاهل سنت پیداکنه پس دهان به توهین بازکرده


 5. بابک بیات says:

  اهل سنت بلوچ پاکند این حرفا فتنه است بلوچ غیوره خوب وقتی تفرقه بینمون درست کنند هر کی یک حرفی میزنه اهل تسنن ایرانیند و محب اهل بیت اصلا اهل سنت فاطمه و علی را از خودشون میدانند فتنه گر تو ایران نمیتوانی فتنه کنی رهبری معظم خود بهترین مدافع اهل تسنن نمونه اذان اهل سنت در کردستان من خودم تو بازار تهران شاهدم اهل سنت تو مدرسه شیخ عبد الحسین میان نماز برای خودشون


 6. ابوبکر786 says:

  بسم الله الرحمن الرحیم یاالله مددسلام برمادرپاک مامومنین حضرت ام المومنین عایشه صدیقه طاهره مرضییه سلام الله علیهاودیگرزنان رسول الله ص ارواحناله الفداهمچنین اهانت بی شرمانه ی قزوینی به زنان غیورومردم باشرف بلوچستان ازطرف مردم اهل سنت کردستان رابه شدت محکوم مینماییم وگناهی بس نابخشودنی هست لعنت الله جل جلاله برکسانی بادکه افترابرزنان پیامبرص ارواحناله الفداوبعدزنان بلوچ می بندن لعنوافی الدنیاوالاخره این قزوینی ازکودکی تاحالاافترابرزنان می بنددلعنت الله بردروغگوبادواقعابرادران مااهل سنت کردستان ناراحت شدیم به چنین تهمت ناروایی انشاالله تعالی الله قهاروجبارجوابگوی کسانی هست که تهمت ناروامی زنندفی امان الله فقط الله یاالله


 7. برادر says:

  ایشان توهین نکرده اند حرف زده اند و نیش عقرب نه از ره کین است که اقتضای طبیعتش این است.
  ایشان فرموده اند: چون در ایران قحط الرجال شده چهار تا مرد در سوریه پیدا شده اند مردم فقیر و بیچاره ایران که در سایه نظام پیشرفته اقتصادی قزوینی به گدایی افتاده اند از نان شبشان می گذرند با هزار جور قرض و مشکل پولی درست می کنند و از راههای قاچاق دختران و زنان خود را به سوریه می فرستند.
  قزوینی و مراجعش بهتر است به فکر قم و قزوین و کاشان خودشان باشند. مردم بلوچستان نیازی به تذکر ایشان ندارند.


 8. مرتضی says:

  جناب آقای حجت الاسلام دکتر پروفسور آخرش توهین که شاخ و دم نداره بگو قدرت داریم زیر بار نمی رویم.ما اهل سنت ادب را از بی ادبان می آموزیم


 9. شیعه says:

  همش دروغ وافترا به عالم شیعه است


 10. بهروز says:

  سلام علیکم جای بسی تاسف است که چنین افترایی رو به خواهران بلوچ میزنند واقعا اگر مرد هستن در میادین علمی جوابگو باشن


 11. امیر رضا says:

  این اظهار نظر به دلیل کذب، افترا، اسائه ادب و فحاشی حذف گردید .


 12. sahar says:

  توهین وبی ادبی تنها کاریست که افراد ضعیف ونادان میتوانند انجام دهند،خداوند شر این افراد نادان وتفرقه باز را از سرزمین اسلامی دور گرداند،من به سهم خود به این افراد نادان تسلیت عرض میکنم وبه خواهران بلوچیم که هیچوقت اونهارو ندیدم سلام واحترام دارم واز خداوند براشون سلامتی ورحمت ومصونیت در برار افتراهای نادانان را میخواهم.

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 9نفر
 • بازدید امروز 27592
 • بازدید دیروز 18366
 • بازید کل 107708592

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com