پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2330
  • کل نظرات 9697
  • کل اعضا 1695
  • جدیدترین عضو mohammad
خبرنامه
الخلیل
| بازدیدها: 699

DSCN1612

غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِ شَدِیدِ الْعِقَابِ ذِی الطَّوْلِ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ إِلَیْهِ الْمَصِیرُ [غافر : ۳] وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَیْکُم مِّن رَّبِّکُم مِّن قَبْلِ أَن یَأْتِیَکُمُ العَذَابُ بَغْتَهً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُونَ [الزمر : ۵۵] مولانا فضل الرحمن امام جمعه مسجد جامع دهستان چاه احمد و استاد حوزه علمیه مدینه العلوم خاش در دهمین جلسه اصلاحی جوانان ، ضمن تلاوت آیاتی از قرآن عظیم الشان فرمود: انسان بعد از مرگ در حسرت ادای یک نماز است ،در قرآن آمده است وقتی انسان وفات می کند می گوید: یا رب اجازه بده تا لحظه ای به دنیا برگردم اما هرگز این اجازه به او داده نمی شود.

انسانهایی که در مجالس دینی نشسته اند بهاء وقت خود را داشته اند حتی حسرت می خورند که ای کاش هیچ جلسه ای از این جلسات را ترک نمی کردیم.

انسان وقتی به بهشت وارد می شود حسرت می خورد که ای کاش در دنیا وقت گران بهای خود را پای تلویزیون تلف نمی کردم و در مسجد بودم و یا ای کاش با غیبت و بدگویی دیگران وقت خود را نمی گذراندم و مشغول به ذکر خداوند بودم.

انسان ها دائماً از خداوند روی گردانند و مشغول گناه اند و کوتاهی می کنند اما خداوند با آغوش باز پذیرای آنهاست و درگاه رزق و روزی را بر بندگان نمی بندد.

الله ذوالجلال در قرآن عظیم الشان می فرماید: (قُل لَّوْ أَنتُمْ تَمْلِکُونَ خَزَآئِنَ رَحْمَهِ رَبِّی إِذاً لَّأَمْسَکْتُمْ) اگر من این روزی را دست شما می دادم دشمنان شما از گشنگی می مردند ولی به دست شما ندادم.

خداوند مجانا اکسیژن و هوای آزاد در اختیار ما گذاشته و استفاده می کنیم با همین وجود مرتکب معصیتی که موجب نارضایتی خداوند است می شویم و در حالی که باید مورد توبیخ و تنبیه ذات باری تعالی قرار می گرفتیم و از تمام نعمت ها محروم می شدیم اما درهای رحمت او همیشه برای بندگان باز است و وقتی تمام درها بسته باشند درهای الله جل جلاله باز هستند و تمام انسان ها وقتی خوابند او بیدار است.

گنه بنده کرده است او شرمسار

وقتی گناه می کنیم فرشتگان ثبت می کنند

روزی وزیری وزارت خود را ترک کرد و وارد مسجد شد و گروهی او را سرزنش کردند که چرا وزارت را ترک کرده ای و وارد مسجد شده ای؟ پادشاه نیز وسوال کرد: چه چیزی را در مسجد دیدی که مرا ترک نمودی؟ وزیر گفت: همیشه تو نشسته بودی و من ایستاده بودم اما امروز من به بارگاه پادشاهی آمدم که من نشسته ام و او ایستاده است.

غالباً همیشه تو نان می خوردی و من تو را نگاه می کردم اما الان من نوکر یک پادشاهی هستم که نان نمی خورد اما مرا نان می دهد، قبلا همیشه تو خواب بودی من نگهبانی تو را می دادم اما از این تاریخ به بعد من خواب هستم و او از آسمان نگهبانی مرا می دهد.

همه ما معبودی داریم که همیشه متوجه ماست و دائماً منتظر شخصی است که بگوید: بارالها مرا ببخش ، خداوندا گناهان مرا ببخش و مرا مغفرت کن. در این زمان رحمات الهی بجوش آمده و از آسمان ها سرازیر می شود.

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرماید: وقتی انسان گناه می کند دو فرشته سمت چپ و راست او قرار دارند و تمام اعمالش را ضبط می کنند فرشته ای که سمت راست اوست نیکی های او را می نویسد و فرشته ای که سمت چپ است گناهان او را می نویسد و وقتی گناه می کنیم فرشته ای که سمت چپ است می نویسد اما فرشته سمت راستی می گوید صبر کن شاید توبه کند،فرصت می گذرد و انسان گناه را تکرار می کند و فرشته مسئول قلم بر می دارد اما فرشته دست راست او را باز می دارد و می گوید: اجازه بده شاید توبه کند و آنها منتظر توبه بنده می مانند.

الله ذوالجلال از انسانهایی راضی و خشنود است که در حالی موهایشان سیاه است از گناهان خود توبه کنند

شخصی در بنی اسرائیل ۲۰ سال الله تعالی را عبادت کرد و بعد از ۲۰ سال شروع به گناه و معصیت کرد و گناهان بسیاری انجام داد ، روزی آن جوان بعد از ۲۰ سال عبادت و ۲۰ سال گناه چشمش یه آینه افتاد که تمام موهای سرش سفید شده اند و در ریشش چند تار سفید افتاده است دستان خود را بلند کرد و گفت: یا الله من ۲۰ سال فرمانبرداری تو را کرده ام و ۲۰ سال مشغول نافرمانی تو بوده ام آیا مرا می بخشی؟ از آسمان ندا قبولیت آمد و آن شخص به درگاه خداوند پذیرفته شد.

الله ذوالجلال سوره مومن بخاطر مومنی که وزیر فرعون بود این سوره را به نام مومن نازل کرد.

گاهی شخصی نیک اعمال وفات می کند در حالی که تمام گریان و نالانند و گاهی شخص شروری از دنیا می رود در حالی که همه از مرگ او شکرگذاری می کنند.

(غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِ شَدِیدِ الْعِقَابِ ذِی الطَّوْلِ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ إِلَیْهِ الْمَصِیرُ) انسانیت روزی نزد الله تعالی حاضر خواهد شد و از همه حساب گرفته خواهد شد و سوال می شوند چه عملی در دنیا انجام دادی؟ و همه اعمال بررسی خواهند شد.

شخصی در حالیکه گناه کرده است و نامه اعمالش به دستش است می آورند و  تک تک گناهان وی را محاسبه می کنند خانواده او و تمام اشخاص حاضر می شنوند او در آن  لحظه شرمنده می شود در آخر الله ذوالجلال می فرماید: ای بنده من برو من تو را معاف کردم و تمام گناهانت را به نیکی تبدیل کردم و تو را مغفرت نمودم ؛ با وجود  این باید توجه داشت که خداوند قهار و جبار نیز است یعنی بوقتش انسان را به سختی مورد عقوبت قرار می دهد.

الله تعالی می فرماید: برگردید به طرف من چراکه در انتظار شما هستم لحظه آخری که روح از بدن خارج می شود و قبل ازینکه این روز آید خود را آماده کن.

انسان وقتی در حال وفات باشد ۷ دقیقه تمام اعمال زندگی خود را مرور می کند.

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرماید: وارد بهشت نمی شود کسی که پدر و مادر خود را نافرمانی کند و کسی که اعتیاد به شراب دارد و نه کسی که منت می گذارد و نه کسی که فرزند حرام دارد.

رحمت الله را دعای پدر و مادر جلب می کند

دعای خیر مادر و پدر عذاب قبر را دفع می کند، دعایی که ظاهری نباشد یعنی تو آنها را خدمت کنی و آنها از ته قلب تو را دعا کنند.

شخصی با فرزند خود در مسیری راه می رفت ناگهان دید زیر درختی گروهی جمع شده اند فرزند خود را فرستاد که  بررسی کند چه  اتفاقی افتاده است؟ وقتی بررسی کردند دیدند که یک پیرمردی در حال گریه کردن است از او پرسیدند چرا گریه می کنی؟ پیرمرد گفت: فرزندم مرا سیلی زده است ، بعد ازینکه جمعیت متفرق شد فرزند آن شخص به پیرمرد گفت: هرگز تاسف نخور چراکه ۴۰ سال قبل از این محل عبور می کردم پدرم بخاطر سیلی زدن فرزند خود گریه می کرد و اینک او نتیجه کارش را می بیند لذا هرطور که با پدر و مادر خود رفتار کنید فردا همانطور با شما رفتار می شود.

هر نوع اعتیادی در اسلام حرام است

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرماید: کسی که در دنیا شراب بخورد در آخرت از شراب جنت محروم است.

هر مردی که در دنیا از طلا استفاده کند در آخرت از پوشیدن طلا در بهشت بی بهره خواهد بود.

هرکسی که به زنی نگاه کند به زن او نگاه می شود ،هر کسی که از دیوار کسی بالا برود از دیوار او بالا خواهند رفت.

جایی که در بازار آن زنان زیاد باشند باید منتظر عذاب الهی باشند و زمانیکه عذاب بیاید مسجد ،مدرسه ،عالم و درویش نگاه نمی کند بلکه همه را در بر خواهد گرفت.

شرعاً ناجایز است که زنی بدون محرم وارد بازار شود و با مردان نامحرم در مغازه ها هم کلام شود.

زنی که وارد بازار می شود در حالی که عطر استفاده کرده است طبق فرمایش رسول الله او مبتلا به حرام و عمل زنا شده است.

امروزه در هر خانواده یک ماهواره وجود دارد و تمام اعضای خانواده به پای آن نشسته و زشت ترین صحنه ها را تماشا می کنند این عمل باعث نابودی نسل آینده و مبتلا شدن به بیماری های گوناگون جنسی می شود.

یکی از فجیع ترین مواردی که به سبب این ابتذال بوجود آمده افزایش بیش از حد طلاق است.

فیلم های مبتذل سبب می شود که جذابیت شوهر از بین برود و همسر پاک دامنش در نظر وی زشت و بی ارزش جلوه کند.

ازدواج ها را آسان و اسلامی بگیرید

اگر مراسم ازدواج چند جوان با هم برگزار شود عیب نیست بلکه یک حسن است ، برای دختران پاکدامن خود خواستگاری کنید چراکه مقتضای اسلام همین است.

خانواده ها انتظارات خود را پایین آورند نیازی نیست که روز اول تمام احتیاجات زندگی آماده باشد چراکه محبت و همدلی موجب موفقیت در زندگی می شود.

به فرزندان خود روش تربیت صحیح زندگی کردن را بیاموزید فرزندان هر آنچه را که در خانواده ببینند می آموزند لذا انجام اعمال نیک مانند: نماز و… موجب می شود فرزند صالح و درست کردار شود ،دعوا و دشنام و اعمال زشت موجب شرور شدن فرزندان می شود.

الخلیل آنلاین

| ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 15نفر
  • بازدید امروز 52094
  • بازدید دیروز 128139
  • بازید کل 104566210

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com