پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2335
  • کل نظرات 9760
  • کل اعضا 1708
  • جدیدترین عضو Shahram
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 36077

افغانستان همواره در طول تاریخ محل تلاقی تمدن‌های مختلف بوده است. گروه‌های مختلفی که گذارشان به جاده‌ها و معابر کوهستانی افغانستان رسیده و در این دیار سکنی گزیده‌اند، هر یک عقاید و سنت‌های خود را نیز به‌همراه آورده ‌اند و ادیان مهمی چون آیین هندو، بودا، مسیحیت و اسلام از آن جمله ‌اند.

در این میان اسلام آیین حق الهی است و آخرین، کاملترین و بهترین دین در تامین سعادت بشری و جامع ترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسان ها است، دینی که تمام نیازهای بشر را در امور و نظام های فردی و اجتماعی و سیاسی بر می آورد.   دولتمردان غربی به این باور رسیده اند که دین اسلام مخالف سلطه کفر بر مسلمین ، ظلم و تجاوزاست ، اگر دین اسلام با این اندیشه در جهان گسترش یابد، دیگر قادر به حکومت بر کشورهای جهان سوم نخواهند بود. بنابراین می خواهند در مقابل اسلام مسحیت را به طور ناکامل تبلیغ کنند، درحالی که خود آنها نیز اعتقادی به مسیحیت ندارند.   کتاب مقدس دین مسیحیت انجیل است که بنا به شرایط زمان ، فهم و درک مردم آن زمان تبلیغ می شد و با آمدن دین اسلام که آخرین دین و کاملترین دین می باشد، باید از دین اسلام پیروی شود. 

مبلغین مسیحی در هندوستان این روزها اماکنی در بیمارستان‌های شهر دهلی و میدان‌های هوایی این شهر مخصوص افغانستانی‌های مسافر ایجاد کرده و فعالیت جذب جوانان را به دین مسیحت را آغاز کرده‌اند.   نبود داکتر معالج در بیشتر موارد در کشور باعث شده است تا شمار زیادی از افغانستانی‌ها به کشورهای دیگر به خصوص هند سرگردان شوند. 

در کنار اینکه مبالغ زیاد مالی هزینه درمان و اسکان در شهر دهلی می‌شود، مبلغین مسیحی در بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها با خوش برخوردی قابل توجه، زنان، دختران و پسران جوان را دعوت به دین مسیحیت می‌کنند. آنان که به زبان‌های دری و پشتو تسلط کامل دارند، معتقدند که افغانستانی بوده و مسیحی هستند. این افراد با پوشش مشخص و لباس‌های سفید اقدام به توزیع بروشورهای تبلیغ دین مسیحیت می‌کنند.   توزیع عکس از حضرت عیسی با زیرنویس گفته های منسوب به آن حضرت ، تقویم سال به زبان‌های پشتو و فارسی و ارایه آدرس‌های مشخص و شماره تلفن‌های آنان برای ارتباط مستقیم از جمله اقدامات آنان می‌ باشد. این افراد می‌گویند: آنان اعضای انجمن مسیحان افغانستانی در دهلی می‌باشند.

این وقایع بر اساس واقعیت و از زبان افغانستانی‌های مقیم هرات که به تازگی از دهلی برگشته‌ اند، گفته می شود. همچنین عده ای از مردم می گویند، برخی از موسسات خارجی با عنوان نهادهای خیریه و امداد رسانی در مناطق مختلف کشور ادیان غیر اسلامی را تبلیغ می‌کنند و با حمایت های مادی هنگفت به اشخاص نا آگاه، آنها را به دین مسیحیت سوق می دهند.   این در حالی است گفته می شود تعداد زیادی انجیل به زبان‌های پشتو و دری در افغانستان چاپ می‌شود و جامعه اسلامی افغانستان، نسبت به کم‌ رنگ شدن ارزش‌ها و محو آموزه‌ های دین مبین اسلام به‌ واسطه ترویج آیین مسیحیت توسط آمریکایی‌ها در خانه‌های خود شهروندان افغانستان ابراز نگرانی‌ می‌کند.

فقر و وضعیت بد فرهنگی در کنار عدم قاطعیت مسوولین امنیتی افغانستان در اجرای احکام ارتداد سبب شده است تا مبلغین مسیحیت با آزادی کامل به تبلیغ دین مسیحیت بپردازند. گرفتن پناهندگی تاثیر گذارترین ترفندی است که آنان جوانان را ترغیب به مسیحی شدن می کنند.   همچنین مقام های سابق کشور اعم از وزیر داخله و رییس امنیت چندی پیش خبر دادند، شواهدی به دست آمده که حاکی از تبلیغات مسیحیت در کشور است و تا به حال موجودیت بیش از ده ها کلیسا در کشور تثبیت شده که به طور مخفی در خانه های مسکونی بنا شده اند. این موضوع زمانی نگران کننده است که متاسفانه در رسانه‌های ملی و خصوصی افغانستان آموزش‌های همگانی در باره دین مبین اسلام بسیار کمرنگ است و مسوولین به فکر هر برنامه ‌ای برای پر آب و رنگ شدن رسانه‌‌ها هستند به غیر از ترویج فرهنگ ناب اسلام.

در دانشگاه‌ها و مکاتب افغانستان نیز متاسفانه برخلاف گذشته آنچنان که باید و شاید به تفسیر و ترویج برنامه‌های اسلامی بها داده نمی‌شود و این مسایل باعث می‌شود که اهمیت این موضوع چندین برابر شود.

| ۱۷ فروردین ۱۳۹۲
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 32نفر
  • بازدید امروز 2826
  • بازدید دیروز 64011
  • بازید کل 107665460

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com