پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2321
 • کل نظرات 9622
 • کل اعضا 1684
 • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 94872

علم تعبیر خواب، علمی وهبی و خدادادی است، نه کسبی، و نمی‌شود از راه آموزش آن را فراگرفت. خداوند متعال به هر که بخواهد، استعداد تعبیر خواب و خواب‌گزاری عطا می‌کند. در بحث تعبیر خواب، علاوه‌بر ذوق و استعداد شخص معبّر و خواب‌گزار، طبیعت شخص خواب‌بین، محیطی که در آن زندگی می‌کند، افکار و مشغولیت‌هایی که دارد، حتی فصل و موسمی که در آن به‌سر می‌برد، همچنین وضعیت اخلاقی و رفتاری وی، همه نقش دارند. گاه دو شخص یک‌جور خواب می‌بینند، امّا تعبیر خواب آن‌ها بر حسب وضعیت هر یک متفاوت است. نکته دیگر این‌که اطلاعاتی که از تعبیر خواب به‌دست می‌آید بر پایه قیاس و گمان است، نه علم قطعی و یقینی.
خواب‌ها انواع زیادی دارند که سه نوع شناخته‌شده‌ آن‌ها در پرتو احادیث نبوی عبارت است از:
۱. بُشری (بشارت، مژده)، که در آن رسیدن خبر خوش و یا وقوع اتفاق نیکویی از جانب خداوند به انسان مژده داده می‌شود؛ به این نوع خواب‌ها «مُبشّرات» [و رؤیاهای صادقه و صالحه] می‌گویند.
۲٫ خواب‌های بد و ترسناک، که در این نوع خواب‌ها غالباً شیطان دخل و تصرف دارد.
۳٫ حدیث‌النفس، در این نوع خواب‌ها انسان با خودش هم‌صحبت می‌شود و این خواب‌ها زاییده افکار و انعکاس اتفاقات روزمره پیرامون شخص است؛ در واقع دغدغه‌هایی که شخص در طول روز با آن‌ها دست به گریبان بوده است، در خوابش انعکاس می‌یابد.
گفتنی‌ست انسان امروزی که اکثر گرفتار مشکلات و دغدغه‌های مادی یا روحی ـ روانی است، بیشتر خواب‌هایش از دو نوع اخیر‌اند، یا شیطان در آن‌ها دخل و تصرف دارد و یا اتفاقات و دغدغه‌های روزمره در خواب افراد انعکاس می‌یابد. در چنین شرایطی اگر شخص خواب پریشان و یا ترسناکی ببیند، دچار ترس و اضطراب شده و نگران می‌شود که نکند اتفاق بدی در انتظارش است؛ و اگر به‌ظاهر چیز خوبی در خواب ببیند، گمان می‌برد که مژده‌ای به او رسیده است و به امیدهای واهی و خیالی دل می‌بندد. غالباً بیشتر افراد در هر دو صورت، از کسی یا کسانی که نسبت‌به آن‌ها اعتماد یا اعتقادی دارند، جویای تعبیر خواب‌شان می‌شوند. بنده بنا به تجربه شخصی، با این قبیل سؤال‌ها بسیار مواجه شده‌ام؛ لذا ضروری دیدم در رابطه با این موضوع هر آنچه را که به‌صورت صحیح و مستند از قرآن و احادیث نبوی و یا از علما و اولیاءالله ثابت است، گردآوری کنم.
علمای کرام می‌فرمایند که رؤیاهای صادقه، یک‌چهل‌وششم نبوّت هستند. تشریح این سخن این است که رسول‌اکرم، صلّی‌الله‌علیه‌وسلّم، قبل از این‌که به پیامبری مبعوث شوند و اولین وحی در غار حراء بر ایشان نازل شود، به مدت شش‌ماه رؤیای صادقه می‌دیدند و هر آنچه را که ایشان در خواب می‌دیدند، به همان شکل در بیداری اتفاق می‌افتاد. کل دوران نبوّت آن‌حضرت، ۲۳ سال بود که شش‌ماه یک‌چهل‌وششم آن می‌شود؛ بنابراین رؤیاهای صادقه را یک‌چهل‌وششم نبوّت گفته‌اند. خواب پیامبران وحی بود، چنان‌که فرمان قربانی کردن حضرت اسماعیل، علیه‌السلام، در خواب به حضرت ابراهیم، علیه‌السلام، وحی شد. خداوند متعال گاهی با رؤیاهای صادقه برخی بندگانش را نیز راهنمایی می‌کند. [بنابراین، «مُبشّرات» عبارت از همان رؤیاهای صادقه هستند که ثمره و میوه ریاضت‌ها و مجاهدات روحی‌اند و باید آن‌ها را به‌منزله پاداش و جزایی از جانب خداوند متعال تلقی کرد؛ زیرا این‌گونه رؤیاها یکی از درجات کشف است.(شرقاوی، گامی فراسوی روان‌شناسی اسلامی: ۳۳۲)] 

حقیقت خواب
قبل از هر چیز لازم است بدانیم حقیقت خواب چیست. خواب یکی از آیات و نشانه‌های خداوند است. هنگامی‌که انسان به خواب فرومی‌رود، روحش از پنجره جسم خارج شده و به طرف عالم بالا و آسمان‌ها به پرواز درمی‌آید و هر آنچه را که روح در این سیر و سیاحت مشاهده می‌کند، به شکل خواب در ذهن شخص مجسم می‌شود. سیدنا عمر فاروق، رضی‌الله‌عنه، می‌فرماید: «آدمی چون به خواب می‌رود، روحش به‌طرف آسمان عروج می‌‌کند. پیش از رسیدن روح به آسمان،‌ هر آنچه را شخص در خواب می‌بیند، «حُلم» است [که تعبیری ندارد]؛ اما آنچه پس از رسیدن روح به آسمان ‌می‌بیند، «رؤیا» است ـ  که این خواب صحیح و درست است ـ».(ظاهری، الإرشادات فی العبارات: ص۱۱)
در قرآن کریم چندین واژه برای خواب آمده است، از جمله «حُلم» که جمع آن «أحلام» است، همچنین «منام» و «رؤیا». در احادیث نیز واژه «رؤیا» آمده است، و از خواب‌های صادق و نیکو به «مُبشّرات» نیز یاد شده است، چنان‌که در حدیث شریف آمده است: «از نبوّت، جز مُبشّرات چیزی باقی نمانده است». به‌طورعام واژه «أحلام» برای خواب‌های بد و ناپسند به‌کار می‌رود و «رؤیا» برای خواب‌های صادق و نیکو.
در اصل علم تعبیر خواب از معجزات حضرت یوسف، علیه‌السلام، بود. رسول‌الله، صلّی‌الله‌علیه‌وسلّم، نیز اغلب بعد از نماز صبح خواب‌‌های صحابه را تعبیر می‌کرد. خداوند متعال از میان امت رسول‌‌الله، صلّی‌الله‌‌علیه‌وسلّم، امام محمّدبن‌سیرین، رحمت‌الله‌علیه، را امام علم تعبیر خواب قرار داد، که علما تعبیرهای شگفت‌انگیز ایشان را گردآوری کرده‌اند. ابن‌سیرین می‌گوید که لازم نیست هر خوابی را که انسان می‌بیند دنبال تعبیر آن باشد، بلکه خوابی شایسته تعبیر است که از طرف الله تعالی به انسان نشان داده شود، و آن خوابی است که فرشته مأمور خواب‌ها، «روحائیل»، آن را از لوح محفوظ به انسان نشان می‌دهد.(همان: ۱۲) علاوه‌بر ابن‌سیرین، بسیاری از علمای این امت نیز به‌طور خدادادی با علم تعبیر خواب مناسبت داشته و دارند و وقتی خوابی برای آنان بازگو شود، تعبیر آن به ذهن‌شان القا می‌گردد.(همان)
گفتنی‌ست هر آنچه را انسان در خواب می‌بیند، لازم نیست تعبیر آن به همان شکل باشد، چنان‌که در حدیث نبوی از نوشیدن شیر به دست‌یافتن به علم تعبیر شده است. نکته مهم دیگر این است که از بیان خواب پیش هر کس جداً باید خودداری کرد؛ خواب را باید برای کسی تعریف کرد که هم عالم به کتاب‌الله و سنّت رسول‌الله، صلّی‌الله‌‌علیه‌وسلّم، باشد و هم عامل به آن.‌ مسئله مهم دیگر این‌که خواب‌های بد و پریشان را که شیطان در ایجاد آن‌ها نقش دارد، نباید برای کسی تعریف کرد، ممنوعیت این امر در روایات نیز آمده است. رسول‌الله، صلّی‌الله‌‌علیه‌وسلّم، در همین خصوص می‌فرماید: هنگامی‌که یکی از شما خواب بد و پریشانی می‌بیند، بعد از بیدارشدن سه‌بار به طرف چپ خود تف کند و «أعوذبالله …» بخواند.
یکی از علایم خواب راست و رؤیای صادق این است که با جزئیاتش در خاطر شخص می‌ماند؛ امّا خواب بیهوده و پریشان یا در ذهن نمی‌ماند و اگر بماند به صورت پراکنده و نامفهوم است. کسی که خوابی دیده است، تا زمانی‌که آن‌را پیش یک عالم دین و فرد خیرخواه و نیک‌اندیش بیان نکرده است، پیش کس دیگری بازگو نکند؛ زیرا تعبیری که اولین شنونده خواب می‌کند، اکثراً به همان شکل برای ببینده خواب اتفاق می‌افتد.
یکی از ارادتمندان شیخ‌الهند مولانا محمودالحسن، رحمت‌الله‌علیه، (رهبر مسلمانان هند) در خواب دید که مرغابی‌ای از طرف شهر شاه‌جهان‌پور پرواز کرد و بر بام خانه او نشست. وی از شیخ‌الهند جویای تعبیر خوابش شد. شیخ‌الهند به‌شوخی گفت: اگر به ما شیرینی بدهی ماهیانه بیست روپیه به تو حقوق کارمندی می‌رسد وگرنه یازده روپیه می‌رسد. [این واقعه بیش از یک قرن پیش اتفاق افتاده و در آن زمان ارزش روپیه با ارزش آن در حال حاضر بسیار متفاوت بوده است؛ همچنین در آن زمان یازده تا بیست روپیه حقوق متوسط یک کارمند جزء بوده است.] وی حیر‌ت‌زده پرسید: حضرت شما عدد یازده و بیست را چگونه به‌دست آوردید. شیخ‌الهند پاسخ داد: از نشستن مرغابی بر بام خانه‌ات این در دلم آمد که مرغابی پرنده حلال‌گوشتی است و آمدنش به خانه تو علامت دست‌یافتن تو به رزق حلال است. در زبان عربی به مرغابی بط می‌گویند، بط هم با تشدید و هم بدون تشدید نوشته می‌شود، و با حساب ابجد، ب معادل ۲ و ط معادل ۹ است. اگر ط را مشدّد بدانیم عدد ۲۰ به‌دست می‌آید و بدون تشدید عدد ۱۱٫ در چنین وضعی خواب‌گزار مخیر است از دو صورت به اختیار خود یکی را برگزیند.
از این جریان برخی از جنبه‌های علم خواب‌گزاری نیز روشن می‌شود: اول این‌که تعبیر خواب را باید از یک عالم معتبر و باعمل پرسید؛ دوم این‌که خواب‌گزار مرغ را طبق علم و فهمش نشانه کسب رزق تعبیر کرد و برای بیان مقدار رزق بر حسب محاسبه و تشخیص خود عددی را ذکر کرد؛ دیگر این‌که لازم نیست اگر کس دیگری چنین خوابی دید، تعبیر آن عین همین تعبیر باشد.

مدت تحقّق تعبیر خواب
درباره این‌که تعبیر خواب پس از چه مدتی تحقّق می‌یابد، معیار مشخص یا اصول دقیقی وجود ندارد. آنچه در قرآن مجید آمده است، خواب دو تن از انبیا الهی، حضرت ابراهیم و حضرت یوسف، است. حضرت ابراهیم، علیه‌السلام، در خواب دید که به ایشان از جانب خداوند امر شد فرزندش را قربانی کند، و ازآن‌جاکه خواب انبیا وحی است، ایشان برای اجرای فرمان الهی درنگ نکرد؛ خواب را با فرزندش درمیان گذاشت، او نیز برای تحقّق فرمان الهی آماده شد و هر دو به قربان‌گاه رفتند، اما کارد به حکم پروردگار اجازه بریدن گلوی حضرت اسماعیل را نیافت، و آن‌دو از این آزمون الهی سربلند بیرون آمدند و در عوض، خداوند قوچی را برای قربانی فرستاد.
حضرت یوسف، علیه‌السلام، نیز در خواب دید که یازده ستاره به همراه ماه و خورشید در مقابل ایشان به سجده افتادند. تعبیر این خواب طبق یک روایت پس از بیست سال و طبق روایتی دیگر پس از سی‌سال به وقوع پیوست، آن‌گاه که حضرت یوسف حاکم مصر شد و پدر و مادر و یازده برادرش جهت ادای احترام در مقابل ایشان سجده تعظیمی به‌جا آوردند. [در برخی شرایع پیشین سجده تعظیمی و نه تعبّدی، برای ادای احترام جایز بود که آن‌هم در شریعت اسلام ممنوع گردید.]
حال سؤال این‌جاست که خواب حضرت یوسف نیز خواب یک پیامبر الهی بود، پس چرا تعبیر آن با تأخیر همراه شد؟ در جواب باید گفت که تفاوت بین این دو خواب در این است که خواب حضرت ابراهیم حاوی فرمانی الهی بود که تأخیر در اجرای آن خلاف شأن پیامبری بود؛ بعکس خواب حضرت یوسف که حاوی فرمانی نبود، بلکه به‌طور تمثیل اتفاقی به ایشان در خواب نشان داده شد که تحقّق عملی آن در آن زمان امکان‌پذیر نبود و پس از چند دهه و فراهم شدن شرایط به واقعیت پیوست.
علامه خلیل ظاهری به نقل از امام محمّدبن‌سیرین می‌نویسد که زمان تحقّق تعبیر خواب به اعتبار زمان دیدن خواب نیز متفاوت است، به‌طور مثال:
۱٫ خوابی که در حصه ابتدایی شب دیده شود، حداقل بیست سال بعد تعبیر آن ظاهر می‌شود؛
۲٫ خوابی که در آخر شب دیده شود، تقریباً تعبیر آن زود ظاهر می‌شود؛
۳٫ خوابی که بعد از طلوع فجر دیده شود، تعبیر آن طی یک ماه به وقوع می‌پیوندد؛
۴٫‌ نهایت مدت تحقّق خواب بیست سال است،‌ چراکه تعبیر خواب حضرت یوسف، ‌علیه‌السلام، پس از بیست سال به وقوع پیوست.(همان: ۱۳) والله أعلم.
این را نیز باید به‌خاطر سپرد که این محاسبه‌ها بر مبنای قیاس و تخمین است و قطعی نیست؛ زیرا در این باره احکام و توضیحات واضح و روشنی از قرآن و سنّت در دست ما نیست.

چند نکته پیرامون تعبیر خواب
باید دانست که خواب دیدن در اختیارآدمی نیست؛ بر ‌همین اساس اگر شخصی خود را در بهشت در میان خیل فرشتگان دید، امّا رفتار و کردارش خلاف شریعت بود، با دیدن چنین خوابی در شمار نیکان و صالحان قرار نمی‌گیرد. همچنین اگر شخصی خود را در میان آتش جهنّم دید، این شخص با دیدن این خواب در شمار فاسقان و کافران قرار نمی‌گیرد. البته این‌گونه خواب‌ها می‌تواند یک نشانه و علامت باشد؛ دیدن بهشت نشانه این‌که شخص توفیق می‌یابد عمل شایسته و نیکی انجام دهد، و دیدن جهنّم نشانه این‌که شخص به عمل بدی مبتلاست و باید از آن پرهیز کند.
بعضی از مردم برای خواب اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل‌اند و باور دارند  که بر اثر خواب دگرگونی‌هایی در زندگی‌شان پدید می‌‌آید. چنان‌که قبلاً گذشت دیدن یا ندیدن خواب در اختیار انسان نیست؛ به‌همین علت هیچ حکم و سزا و پاداشی بر آن مترتب نیست.
در بین مردم مشهور است که اگر کسی در خواب ببیند که شخصی فوت کرده است، عمر آن شخص فزونی می‌یابد. بنیاد این پندار بر این تصور استوار است که تعبیر خواب برعکس ظاهر می‌شود، درحالی‌که چنین پنداری هیچ‌گونه اساسی ندارد.
از بعضی روایات چنین برمی‌آید که تعبیر برخی خواب‌ها در حق دیگران ظاهر می‌شود. مثلاً گاهی تعبیر خواب در حق نزدیکان، یا فرد هم‌نام و یا هم‌شکل ظاهر می‌شود. علامه‌ ابن‌شاهین ظاهری در کتاب «تعبیرخواب» روایتی را ذکر کرده است که رسول‌خدا،‌ صلّی‌الله‌‌علیه‌وسلّم، در خواب دید که ابن‌ابی‌‌العاص پس از وفات در بهشت است، درحالی‌که او مشرک بود؛ بنابراین رسول‌اکرم،‌ صلّی‌الله‌‌علیه‌وسلّم، برای عتاب‌بن‌اسید دعا کرد تا خدا او را وارد بهشت کند، چرا که عتاب، رضی‌الله‌عنه، شبیه و هم‌شکل ابن‌ابی‌العاص بود.
اگر خوابی تکرار شد حتی بعد از این‌که تعبیر آن  به وقوع پیوسته بود، از سه حالت خالی نیست: ۱ـ یادآور نعمتی است که شکر آن را به‌جا آورده نشده است؛ ۲ـ از گناهی برحذر می‌دارد که شخص از ارتکاب آن توبه نکرده است؛ ۳ـ خبر از قرضی می‌دهد که بر گردن میت است.
ازآن‌جا که توده مردم به خواندن کتاب‌های تعبیر خواب علاقه نشان می‌دهند، امروزه انتشار این قبیل کتاب‌ها رونق بسیاری یافته و به منبع درآمدی برای برخی ناشران تبدیل شده است. در این‌ تعبیرنامه‌ها فهرستی طولانی از اسامی چیزهای مختلف ذکر شده و توضیح داده شده که دیدن آن‌ها در خواب چه تعبیری دارد. خواب‌بین برای تعبیر خوابش به این کتاب‌ها‌ مراجعه و طبق آنچه در کتاب آمده خوابش را تعبیر می‌کند؛ درحالی‌که اکثر این تعبیر‌نامه‌ها غیرمستند هستند و ممکن است استفاده از آن‌ها برای تعبیر خواب پیامدهای بدی نیز به دنبال داشته باشد. خواب‌گزاران این اصل را درباره تعبیر خواب بیان کرده‌اند که اکثر خواب‌ها طبق اولین تعبیر ظاهر می‌شوند؛ حال اگر فرد عادی و نا‌آگاهی با مراجعه به این نوع کتاب‌ها خوابش را اشتباه تعبیر کند، امکان دارد تعبیر خوابش همان‌گونه رخ دهد و وی به مشکل و پریشانی گرفتار شود. مثال این تعبیرنامه‌ها به کتاب‌هایی می‌ماند که حاوی فهرست داروها هستند و در آن‌ها توضیح داده شده که هر دارو چه خاصیتی دارد و دوای چه درد و بیماریی است. اگر برای درمان بیماری‌ها، مراجعه به کتاب‌های داورشناسی کفایت می‌کرد، در آن صورت نیازی به پزشک و به بیمارستان نبود. پس برای آگاهی از تعبیر خواب، مراجعه به کتاب‌های تعبیر خواب توصیه نمی‌شود و شایسته است برای دریافت تعبیر خواب به عالمان آگاه و باعمل و کسانی که در زمینه ‌خواب‌گزاری مهارت دارند مراجعه شود و نباید شخص خوابش را برای افراد بی‌علم و ناآگاه بیان کند.

برای مشاهده تعبیر خواب خود به یک از لینک های زیر مراجعه فرمایید:
تعبیر بعضی از خوابها را اینجا ببینید
تعبیر خواب به ترتیب حروف الفبایی (از آ تا ز)
تعبیر خواب به ترتیب حروف الفبایی (از س تا ی)
روشهای جلوگیری از دیدن خوابهای آشفته
آداب خوابیدن در سنت نبوی، و فواید آن
خواب های نگران کننده قابل تعبیر نیستند تعریف شان نکنید

منبع: ماهنامه البلاغ، کراچی

مجله ندای اسلام

images

| ۱ مرداد ۱۳۹۱
۱۳۲ پاسخ به “نکاتی مهم در باره خواب و تعبیر خواب (بر اساس قرآن و سنت)”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  نیلوفر says:

  سلام من در خواب دیدم که با خانومی که از اشناهای من است و سید هم هست در حال صحبت بودیم که ناگهان یه روح سیاه پوش از اتاق دیگری بیرون امد و خواست که از پنجره خانه خارج شود من که ترسیده بودم که ناگهان با دستش دستمو گرفت و یه چیزهایی زیر لب گفت من که خیلی ترسیده بودم همش میگفتم به من دست نزن که یکباره از خواب پریدم .لطفا در تعبیر خوابم کمک کنید

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  حمید says:

  سلام ببخشید اگر کل اعضای یک خانواده سحر شده باشند روش ابطالش چیست خواهشا پاسخ دهید خیلی ممنون.

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  haniyeh says:

  دیدن شخصی که کمک میکند تا ترست از چیزی بریزد و با اعتماد کامل بتوانی به او تکیه بدی.ولی چهره شخص رو نبینی

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  نوش says:

  سلام من دیشب یه خواب دیرم که خیلی ترسیدم. خواب دیدم گل محمدی خورد میکردم عنکبوتو و مورچه شو از قابلمه درمیاوردم نشسته بودمش. میریختم تو یه قابلمه روش شکر میریختم و فکر میکردم دارم باهاش خورشت درست میکنم همراه یه اقایی از آشناهام در یه سفری بودم بعد اومدم دیدم اقاهه داره خورشته رو میخوره و یه تیکه قلم از توش دراورده و داره میخوره دقت که کردم دیدم پای انسانه توی اون خورشت و این داشت انگشتای پای ادمه رو لیس میزد و میخورد. بیدار که شدم خیلی وحشتزده بودم

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  فریبا says:

  سلام,من یه دختر ۲۸ ساله هستم کلا خیلی خوابی نمیبینم که یادم بمونه.ولی هفته پیش سه شب پشت سرهم خواب دیدم.چهارشنبه شب خواب دو تا مجموعه ستاره دیدم یکیش مثل دب اکبر,و یکی دیگه اش یه مجموعه عجیب بود,من خودم توجهم بیشتر به شکل عجیبی که اون ستاره ها داشتن توجه داشتم ولی دو نفری که کنارم بودن اصلا اونارو نگاه نمیکردن فقط دب اکبر نگاه کردن,آسمان کاملا صاف بود هوا هم خوب بود.شب پنجشنبه خواب یه خونه دیدم که آتش گرفته(تو خواب خونه مامانم بود) آتششو میدیدم ولی اصلا دود نداشت هیچ ترسی هم تو دلم نبود,فقط حواسم بود که هرچیزی یا کسی که اونجاست بیارم بیرون راحت میرفتم تو خونه میومدم.شب جمعه هم خواب یه شیر دیدم,تو خوابم با اینکه شیر وحشی بود ولی باز ترس نداشتم میدونستم اگر بخوام بهش غلبه میکنم,فقط از خواهرم مراقبت میکردم.اینکه سه شب پشت هم خواب دیدم برام عجیبه.ممنون میشم اگر به هم ربطی دارن تعبیرشو بگید.

 6. وضعیت کاربر : مهمان
  زهرا says:

  سلام
  نیاز به تعبیر خواب دارم
  خواهرم نزدیک به ۲ ماه پیش دراثر سرطان فوت شده .۲ روز قبل از عید فطر یکی از عروسهای فامیل همسرش خواهرم رو تو خواب می بینه که ازش می خواد قباله ش رو به مادرشوهر ببننده خواب بده (مادر شوهر ببیننده خواب از سادات محترم فامیل هستند) ومما نمی دونیم که منظور خواهرم چیه .خواهرم دختر ۱۸ ماه ای داره که تا زمان فوت خواهرم پیش ما بود و بعد از خواهرم همسرش دخترش رو برد و ما خیلی دلتنگش هستیم.
  ممکنه خواهرم نذر یا دینی نسبت به ان خانم سیده محترم داشته باشه؟

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  پری says:

  در خواب دیدم آب دریای خزر بصورت سوپ هست و هویجم توش هست ک اولش بصورت روان و آبکی هست ولی بعد از برداشتن و تو بشقاب رفته رفته سفت میشود و جز اهالی خودش کسی نمیتونه بخوره و کلا سوپ اون منطقه بشمار میاد من دوبار ورداشتم و از آب دریای خزر ک بصورت سوپ هستش خوردم و یبارم از مرز دریای خزر ک سوپش با اینور فرق میکرد و بجای هویچ باله های ماهی سیاه ریز فقط توش بوداشتباهی ورداشتم و خوردم

  • وضعیت کاربر : مهمان
   لیلا says:

   من دیشب خواب دیدم که توی دریا کوسه اه دارن من را می خورن لطفا خواب من را تعبیر کنید.

 8. وضعیت کاربر : مهمان
  سید رضا میری says:

  خواب دیدم مردم ولی دوباره زنده شدم لطفا تعبیر خواب من رو بگید

 9. وضعیت کاربر : مهمان
  صادقی says:

  باسلام. دیدن خواب پرنده یی که در منزل نگه داری میکنم، هم تعبیری دارد یا دیدن این خواب صرفا بخاطر این است که این پرنده روزانه در کنار ما است؟ هرگاه مضطر میشوم خواب این نوع طوطی بسیار زیبا و یا گاهی چندین عدد از این پرنده را میبینم!!

 10. وضعیت کاربر : مهمان
  فاطي says:

  سلام.من داییم فوت شده و در خواب هم دیدم ک داییم فوت شده تعبیرش چی میشه؟؟؟؟؟/////

 11. وضعیت کاربر : مهمان
  م.ر says:

  سلام. با تشکر از مطلب خوبتون.
  من یه خواب فوق عجیب دیدم که شدیدا ذهنم رو درگیر کرد.
  اویل خواب رو درست یادم نمیاد ولی آخر خوابم دیدم یه آقای با کت و شلوار مشکی روبروی من ایستاده. البته نه کاملا روبرو. صورتش مشخص نبود. بهم یه جمله ای گفت که خیلی عجیب بود و جاش نیست که بگم. صداشون هم مردونه ولی جوان بود. جمله اش مثل این بود که داره نصیحت میکنه و مهربانانه بود.
  ممنون میشم کمکم کنید. مجرد و محصل سال آخر راهنمایی هستم و گفتن این جمله ی اقا اصلا ربطی به زندگی من نداره.

 12. وضعیت کاربر : مهمان
  گندم says:

  سلام خواب دیدم شبه به یه درگاه بزرگ تکیه دادم زیر اسمون هستم و اسمون هم مهتابیه و کمی ابر هم داره و نیمه ماه رو زیر ابر میبینم و در حالی که دارم به اسمون نگاه میکنم سه بار میگم یا علی، چادر سفید هم تو خواب سرم هست میشه تعبیر این خواب رو بهم بگید برام خیلی مهمه، ممنون میشم از لطفتون

 13. وضعیت کاربر : مهمان
  نورمحمد says:

  با سلام
  کارمندم.خوار دیدم مشغول کار دیگر ای هم هستم و از اینکه مزد میگیرم خوشحالم.شرایطی پیش اومد که نیاز به ادرار کردن پیدا کردم.و چون محل مشخصی نبود در گوشه ای در حال اجابت مزاج بودم که شخص دیگری که فکر میکنم از دوستان یا همکاران بود کنارم آمد و بصورت ایستاده آلتش را در آورده و به تن و سر و صورت من شروع به ادرار بسیار نمود.فقط یادم بهش میافتم این کار نکن من نماز میخوانم
  لطفا تعبیرش برام بفرستید. تشکر

 14. وضعیت کاربر : مهمان
  mahsa says:

  سلام

  خواب دیدم تو قیامت هستم و چن تا قبر بازشدن و خاکا تبدیل به ادم شدن و جلوی من ایستادن خواستم تعبیرشو بدونم ممنون

 15. وضعیت کاربر : مهمان
  پردیس says:

  سلام میشه تعبیر خوابم و بگین…من خواب دیدم که هرجایی هستم واسم خاستگار میاد و من به همشون جواب رد میدم…حتی وقتی تو خیابون بعد از تموم شدن کنسرت داشتم راه میرفتم تنهایی کسی که کنسرت اجرا می کرد اومد ازم خاستگاری کرد و من رد می کردم با بی حوصلگی‌…لطفاااا خواهش میکنم بگین تعبیرش رو…مرسی

 16. وضعیت کاربر : مهمان
  تعبیر خواب لباس عروس says:

  جالب بود ممنون

 17. وضعیت کاربر : مهمان
  طاهر says:

  سلام خواب دیدم همسرم جلو چشمام بهم خیانت کرد و رفت با یه مرد دیگه و در حالی که گریه زیاد میکرد و لباس عروس بر تن داشت مجلس عروسی با همان مرد برگزار کرد و چهره اش پیر شد و من نیز بسیار گریه کردم

 18. وضعیت کاربر : مهمان
  تعبیر خواب شیر says:

  عالی بود …

 19. وضعیت کاربر : مهمان
  مهدی میهندوست says:

  سلام من ساعت ۶ونیم صبح خواب دیدم سرطان گرفتم و همه میگن تو میمیری خیلی آشفته و پریشان شدم خواهش میکنم به من بگین تعبیرش چیه اصلا خواب بعد از اذان صحت داره یا نه، بعدش من شبش مست بودم

 20. وضعیت کاربر : مهمان
  بهناز says:

  سلام خواب دیدم تو یه جهان موازی جهان خودمون دارم زندگی میکنم تمام خوشیها اونجا هست اما باوجود اونهمه خوشی حس میکردم تو زندانم تا اینکه یه راه فرار پیدا کردمو از اون شکاف فقط بلند میپریدم و چشمامو میبستم اما حس میکردم از یه کهکشان دادم رد میشم و میپرم و به دنیای خودمون وارد میشم. بعد دیدم نزدیکانمو جا گذاشتم اونجا راهی پیدا کردمو دوباره برگشتم تا نجاتشون بدم و اونارو هم نجات میدادم اما اون مسیر پرش بین کهکشانی زیباترین لذتو داشت تو خواب که هی دوست داشتم تجربه کنم. تعبیرش چی میشه چندبار دیدم طوری که تمام ذهنمو درگیرش کرده همش بخاطر لذتش دوست دارم تو اون حال و هوا باشم

 21. وضعیت کاربر : مهمان
  زحمتکشان says:

  سلام. بابام ۳ماهه براثرتصادف فوت کرده ۱۵روزتوی کمابود ی شهربرای بابام دعاکردن خیلی دست به خیربود به خیلیا کمک میکرد به فقراویتیما کمک میکرد نمیذاشت کسی بفهمه مابعدفوتش فهمیدیم خیلی خوش اخلاق بود نمازوروزه قضاهم نداره .

 22. وضعیت کاربر : مهمان
  لیدا says:

  سلام من خواب زیاد میببنم و همه اکثرا تعبیر میشود ولی تعبیر این خواب را نمیدونم لطفا راهنمایبم کنید
  دیدم ماه محرمه صف دسته عزاداری در دو طرف بسته شد و علامت دسته را اوردن . صاحب دیته را میشناسم . بعد قرار بود سه شهید را تشبع کنن واخریش را من و مادر و یه خانم دیگه برداشتیم ولی کمب بعد خانمها ول کردن و من و یه پیر مرد راه را ادامه دادیم گاهی او هم ول مبکرد و من تنهایب میبددم جعله چوبی را وقتی به قبرستان رسیدبم قبرستان قدیمی محیط روستایی زیبایی بود گفتن قبرستان برای دو خانواده خاص هست . و کسی راه نمیدهند .وقتی جناره را تحوبل دادم گفتن دیر کردم و جنازه دیگری را برای خاکسپاری فرستادن رفتم ببینم و به خانواده جناره بگویم اشتباه شده ولی انجا پنج قبر تازه و هر کدام یک زن جوان روی قبر عذاداری میکرد همه باند شدن و بغلم کردن پیراهن سفید داشتم و اونها ار دیدنم خوشحال و خندان بودن

  • وضعیت کاربر : مهمان
   لیدا says:

   دقیقا این اتفاق برای من هم افتاده و افایی که بسیار به پاکی ایشان ایمان دارم همبن حرف ابه من گفتن و گفتن عمدا جلوی من را نگرفتن تا ببینن چه کاری انجام مبدم . ولی ایشون خواستگادم بود و بعدا به عنوان یک مربی عرفان باهم دوست ماندیم

  • وضعیت کاربر : مهمان
   Mohammad saleh says:

   لطفا راهنماییم کنید.حضرت علی در جواب یکی از پاسخ های عمر فرمودند:…چیزی که انسان هنگام تحلیل و جداشدن راست و از ملکوت است و آنچه را که هنگام برگشت ببیند باطل واز رنگ های شیطان است.بازگشت روح به بدن کی است

 23. وضعیت کاربر : مهمان
  فریماه امیدی says:

  با سلام، حدود یک ماه قبل، شخصی که بسیار متدین هست و من به ایمان ایشان کاملا اعتقاد دارم به من گفت که خواب دیده من با اوارتباط جنسی برقرار می کنم. به گفته خود او خوابش کاملا واضح و روشن بوده و تمام جزییات را به خاطر داشت. همچنین گفت که من دستهای خودم را به وی نشان داده و تبلیغ و ستایش می کردم. سپس هفته گذشته هم دوباره بخشی از این خواب برای وی تکرار شده و شب قبل هم یکبار تکرار شده. خودشان گفتند که تعبیر این خواب را می دانند ولی به من نگفتند.
  ضمنا بنده متاهل هستم و ایشان حکم راهنما و استاد بنده را دارند و ما هیچ رابطه عاطفی نداریم و همیشه با احترام با هم برخورد کرده ایم و ایشان همسر مرا نیز می شناسند. از آنجایی که من به ایمان و اعتقاد ایشان اعتقاد کامل دارم می خواستم ببینم تعبیر این خواب چیست؟ ضمنا خواب قبل از اذان صبح بوده.

  پاسخ :
  شما توبه کنید و هر نوع ارتباط با این فرد را قطع نمایید تا خداوند از شما راضی گردد چرا که ارتباط با نا محرم حرام است و شیطان از این طریق و به روش های عجیب به فریب وگمراه کردن انسانها می پردازد، شخص مومن و متقی کسی است که از گناه و ارتباط با نا محرم اجتناب می ورزد و مسیر رضایت پروردگار را برمی گزیند تا مسیر هواهای نفس و شیطان و اکنون توبه و استغفار تنها راه برای هر دوی شماست .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   محمد says:

   باعرض سلام؛ حتما این شخص خیلی به موضوع خواب فکر میکنه که خوابشو میبینه ، یا تو بیداری براتون خواب دیده مواضب ارتباطتان باشید.

 24. وضعیت کاربر : مهمان
  مریم says:

  سلام
  خواب مرده ای رو ببینیم که از ما عطر بخواد تعبیرش چیه؟

 25. وضعیت کاربر : مهمان
  زهرا says:

  سلام ببخشید خاله من دیشب خواب دیده که مامانم به یکی از اقواممون ک فوت کرده یه گردنبند میده وبش میگه زود برو تا ازت نگرفتنش بعد از خواب میپره مامانم امروز خورد زمین وپاش به شدت اسیب دید میخواستم بدونم تعبیر این خواب چیه تورخدا زود زود جوابمو بدید خ نگرانم خیلی توروخدا زود جواب بدید

 26. وضعیت کاربر : مهمان
  بهار says:

  خواب دیدم مادر و دختری به سراغم اومدن و ازم خواستن کسی که دوستش دارم رو کنار بزارم و چون قبول نکردم منو زنده زنده با کفن سیاه کفن کردن

 27. وضعیت کاربر : مهمان
  محبوبه says:

  سلام

  ساعت سه نیمه شب بود دوساعت مونده به اذان صبح خواب دیدم گویا انتظار مرگ کسی را داشتیم  با مادرم به قبرستان رفتیم تمام فامیل جمع بودند و یه قبر خالی که یه پارچه سیاه و یه سنگ کوچیک داخلش بود پیش داداشمو عموم رفتم که سیاه پوش بودند گفتم کی مرده تو ذهنم فکر میکردم الان جواب میشنوم بابام اما داداش گفت این قبر خودته قراره بمیرم

  همه ی قبرها را بصورت شمال و جنوبی حفر میکنند اما قبر خالی من بصورت شرقی غربی بود پرسیدم عمو چرا قبر من برعکسه یه واژه ای بهم گفت دقیق یادم نیست گفت چون تو بلالی هستی گفتم یعنی چی گفت نمیگم چیز خوبی نیست و با وحشت از خواب پریدم

  خیلی ترسیدم  لطفا عاجزانه تعبیر این خوابو بهم بگین

 28. وضعیت کاربر : مهمان
  پویل says:

  با سلام خواب دیدم که در یک خانه به دور دوستان نشستم و سرم گیج میخورد و دچار توهم شده ام تعبیر چیست با تشکر

 29. وضعیت کاربر : مهمان
  paria says:

  سلام همسر من خواب دیده که ما بچه دار شدیم و به دنبال اسم هستیم در ضمن پسر هم بوده

 30. وضعیت کاربر : مهمان
  عباس says:

  نزدیک سحر خواب دیدم گنبد بزرگ شیشه ای هست که کبوتران رنگی و مشکی دور ان جمع هستن سپس همه کبوترها مشکی شدن و ابرهای سیاه بطور ترسناکی به حرکت در امدند من به خانمم کفتم بیا ابرها را ببین وقتی امد ماه از اسمان سقوط کرد و زمین لرزه شد ممنون میشم تعبیرش را ایمیل کنید

 31. وضعیت کاربر : مهمان
  sajad says:

  سلام من ساعت ۸صبح خواب دیدم ازدواج کردم ولی ازدواجی که کردم صورت نگرفت و به هم خورد وقتی با پدرم رفتیم علت را بفهمیم,فهمیدیم که پدرش دزد هست.
  ممنون میشم تعبیر خوابم را بگید

 32. وضعیت کاربر : مهمان
  امید says:

  در خواب دیدم با تعدادی از آشنایی سوار سورتمه ای بودیم که به گربه ای وصل بود ودر جاده با سرعت نسبتا خوبی حرکت میکروبم به یک آبادی رسیدیم که گربه خسته شده بود گفتم به گربه راز موفقیت چیست گفت من قرآن میخوانم گفتم حرکت را آدمه بدهیم یکی از همراهانم گفت او فایده ندارد واو و با کمک یکی از اهالی موش بزرگی جایگزین آن کرد من از سرنوشت گربه پرسیدم گفتند مورچه آنرا خورد با موش ادامه راه دادیم سرعت آن مانند اولی نبود که در جاده مخصوصا سینه کشی ها کنار میرفتیم تا پشت سرهامان بروند ولی ما هم توقف نداشتیم

 33. وضعیت کاربر : مهمان
  ایسان says:

  من خواب دیدم که بابابزرگم یه ویلاداره که اجارش میده،منم درس نگاه میکردم که یهوآدمایی که میخواستن اجاره کنن اومدن.منم سریع رفتم تویه اتاق دیگه که شالوسرم میکردم که یهویه روحی انگارازبدنم اومدبیرون.همسایمون بود.جوون بود.اون لحظه یه حس خاصی بهش داشتمو.روزمین درازکشیدیموازروی شهوت لبشوبوسیدم.تقریباًساعتای ۳،۲دیدم.راستش این همسایمون جوونه وزنم داره.دوتابچه ی کوچولوهم داره.قدبلندوهیکلیه.

 34. وضعیت کاربر : مهمان
  امنه says:

  سلام
  ساعت ۱:۴۰دقیقه خواب دیدم که دوتا موش بزرگ امدن رو تختم و شروع به جوییدن دستام کردن انقدر واقعی بو که نمیتونم از ترس فراموشش کنم. لطفا بگید تعبیرش چی میشه ممنون

 35. وضعیت کاربر : مهمان
  saeed says:

  سلام
  من دیشب اخر شب خوابی دیدم که دختری را که ۴ ماه پیش از او خواستم با او ازدواج کنم به هر دلیلی نه گفت را دیدم که من تنها در اتاق خواب یکی از اقوام نشسته بودم و تلوزیون نگاه میکردم به از زمانی او را نشسته در روبروم در اتاق دیدم که با شروع کرد صحبت کردن تا این که رفتم کنارش شروع کردیم صحبت کردن ولی اون بعد از زمانی چادرش رو برداشت به صورت سرلخت کنارم نشست بعد خانواده دختره هم از در اتاق که باز بود رد میشدند و در اخر هم گرفت خوابید اینو بگم که من تو مدت بهش اصلا فکرم نمیکنم .ممنون

 36. وضعیت کاربر : مهمان
  تانیا says:

  سلام الان چند ماهه ک شوهرخاله من فوت کرده،من خواب دیدم ک اومد تو خوابمو بهم احترام میگذاشت.ولی حرفی نمیزد.خوشحالم بود.
  میشه بگید تعبیرش چیه؟؟

 37. وضعیت کاربر : مهمان
  سید حامد says:

  وقت بخیر

  خواب من اینه قرآن برعکس و در هوا معلق بود یادم نمیاد خواستم چه کنم اما بعد قرآن از حالت معلق بودن در اومد .
  اگه جواب بدید ممنون میشم .

 38. وضعیت کاربر : مهمان
  سحر says:

  سلام من قرار چند روز دیگه با کسی که دوسش دارم و خواستگارمه نامزد کنم. الان۲ دوباره که خواب دیدم بعد از نامزد شدن با این آقا اونو در قالب یکی از اقوام تو خواب میبینم که این قوممون اصلا وجه خوبی نداره و به زن باز بودن شهرت داره تو خواب هم اینا رو میدونستم اما انگار دیگه .       نامزد شده بودمو خودمو الکی خوش نشون میدادم . دومین بار بعد از نماز صبح این خواب رو دیدم روز ۲ شنبه تروخدا تعبیر خوابمو بگید

  پاسخ :
  هر خوابی اعتبار ندارد ، مثلا خوابی که در ابتدای شب باشد چون که در اثر پر خوری احتمال خواب دیدن هست و نا معتبرست همینطور خواب بعد از نماز صبح نا معتبرست فقط خواب هنگام سحر یعنی قبل از اذان صبح معتبر می باشد . اما شما برای اینکه خودرا از زندگی آینده تان مطمئن سازید لازم است که انتخاب تان را از دیدگاه شرع اسلام انجام دهید چرا که در دیدگاه شرع اسلام خطا وجود ندارد و نتیجتا پشیمان نخواهید شد که ما لینک راهنمایی را در ادامه متن خدمت شما قرار دادیم ، و توصیه دوم ما این است که قبل از انتخاب هر کاری ابتدای استخاره نمایید ، استخاره یعنی طلب خیر از خداوند در کاری که قصد انجام آن را دارید ، پس از استخاره اگر صحیح انجام داده باشید خداوند کمک تان خواهد کرد ، روش استخاره را نیز در اختیار تان گذاشتیم .
  معیارهای انتخاب همسر شایسته
  استخاره چیست ؟

 39. وضعیت کاربر : مهمان
  عسل says:

  سلام خسته نباشید

  من خواب دیدم یکی از افرادی که قبلا باهاش اشنا بودم ازش خواستم چند آیه قران به نیت من بخونه و اونم همینو از من خواست. شخص سومی که بین ما بود هم همین درخواست رو از من کرد میشه لطف کنید تعبیرشو بهم بگین

 40. وضعیت کاربر : مهمان
  آریو says:

  سلام

  من تو خواب دیدم خوابیدم و خواب دیدم که تو آسانسورم و یدفعه سقوط کرد و قبل از اینکه به زمین برخورد کنه یه چیزی (نیروی عجیبی که دیده نمیشد هولم داد) منو از آسانسور پرتاب کرد و از خواب پریدم (تو خواب) و بعدش با ماشین تو یه جاده مثل چالوس میرفتم که سر پیچ یه دفعه آسفالت زیر ماشین خالی شد و در حالی که کمربندم بسته بود و ماشین داشت می افتاد ته دره همون نیرو پرتابم کرد به بیرون و یه چوب که از صخره زده بود بیرون و گرفته بودم و داد میزدم و جرات نگاه کردن به پایین و نداشتم تا غروب که یه نفر اومد دستم و گرفت و کشیدم بالا وقتی برگشتم پایین دره رو ببینم خبری از دره و جاده نبود و ارتفاع من با زمین ۲-۳ متر بیشتر نبود گیج شده بودم و بقیش یادم نیست که با اون شخص چی گفتم و کجا بردم چون از خواب پریدم و خیس عرق بودم

  میشه اول بگید تعبیر دین خوابی که در خواب می بینیم چیه ؟

  پاسخ :
  این خواب تان که هولناک و خطرناک است نشانه عذاب الهی و هشدار برای توبه کردن است و برای کسانی چنین خواب هایی پیش می آید که گناه زیاد کرده باشند و خداوند مهربان بجای عذاب دادن شان هشدار به آنها میدهد تا خودرا از عذاب وحشتناک با توبه کردن و بازگشت بسوی خداوند نجات دهند . لازم است که پس از توبه کردن، هیچ واجبی از دین ترک نشود و همراهی با دوستان بد قطع گردد .

 41. وضعیت کاربر : مهمان
  فاطمه says:

  با سلام.حدود دوهفته پیش منزل ما دزد اومد ویکسری طلا و وسایل ما رو برد ما به پسر همسایه شک کردیم یه شب همسرم خواب دید که سر کوچمون شلوغه و من دویدم رفتم سر کوچه همسرم هر چه منو صدا کرد من توجه نکردم و رفتم پسر همسایه که بهش شک داشتیم هم تو پارکینگ بود همسرم می گه من داشتم می رفتم بالا که پسر همسایه تبدیل به گربه شد وگفت من از دست شما شکایت می کنم .حدود ۵_۶ صبح این خواب رو دیدن.لطفا تعبیر کنید ممنون

  پاسخ :
  خوابهای ساعت ۵ یا ۶ شرعا اعتباری ندارند و اصلا با خواب نمی شود ابروی مسلمانی را برد ابرو ریزی حرام است هرگاه به مدرک و شواهد قوی مبنی بر سرقت اشیاء توسط فرد مشکوک دست یافتید انگاه علیه او اقامه دعوا کرده و با مدرک اثبات نمایید ، بنابر این در حال حاضر شما دلیلی برای سرقت توسط همسایه ندارید .

 42. وضعیت کاربر : مهمان
  شقایق says:

  سلام , من خواب دیدم یکی از عزیزانم اومد تو خوابم و به من گفت که مرده بعد به من گفت میخوام یه خاطره تعریف کنم واست نترسیا! نمیدونم چیه خیلی استرس گرفتم اگه میشه سریعتر تعبیر این خوابو به من بگین….

 43. وضعیت کاربر : مهمان
  فاطیما says:

  سلام واسه خواهرم خواستگار اومده ولی هنوز جواب ندادن من خییلی نذر و نیاز کردم و این موضوع تمام ذهن منو پر کرده بود درضمن تو دعاهام به امام زمان متوسل شدم در همین حال خوابیدم خواب دیدم روی پشت بام هستم دستمو دراز کردم به سمت حورشید خورشید اومد تو دستم با خوشحالی دویدم اومدم پایین به مادرمو خواهرم گفتم امام زمان خورشیدو به من هدیه داده.تعبیر این خواب چیه.کسیو میشناسید که تو تعبیر خواب تبحر داشته باشه؟من زیاد خواب میبینم

 44. وضعیت کاربر : مهمان
  محدثه says:

  سلام من دیشب خواب دیدم میدونم که میخوام بمیرم یعنی بهم الهام شده بعد دارم از همه حلالیت میطلبم البته توی خواب هی دارم میگم خدایا خیلی زود منو داری میبری من هنوز کلی کار نکرده دارم!و این جمله هی تکرار میشه…
  در ادامه دیدم یهو اسمون تیره میشه و باز انگار یکی بهم الهام میکنه قیامت نزدیکه کارای نکردتو بکن! اینم بگم من فقط ۱۶ سالمه!
  ببخشید خیلی کنج کاوم تعبیرشو بدونم حتما بهم ایمیل بدید و تعبیرشو بگید مرسی

 45. وضعیت کاربر : مهمان
  spark says:

  راستش م خواب دیدم ۲نفر اومدن خونمون

  ۱زن.۱مرد

  نصف شبی

  همه اجاقای خونه هم روشن شد

  من یسره جیغ میزدم برن بیرون

  ۳بار ایه الکرسی خوندم

  هربار بسره جمع میشد زنه هم جیغ میزد بس کنمو نسوزونمشون

  ولی نمیرفتن از خونه

  تو خواب یجوری میدونستم شیطونن و حس میکردم چون مامانو بابام کاری نمیکنن نمیرن

  کسی نظری نداره برا تعبیرش؟؟

   


 46. mimant says:

  سلام…اگه میشه جواب خوابمو تو ایمیلم بهم بگین خیلی میترسم…
  چند وقت پیش خواب دیدم در حال خوندن قران هستم که از پیشم الکل(مشروب)ریخت روی قران..بعد توی خواب توی رساله های مراجع تقلید دنبال این میگشتم که این اتفاق چه حکمی داره وبرای بخشوده شدن چیکار باید بکنم…توی خواب یک دختر هم باهام بود که همراه من میگشت توی رساله هارو وموقعی که الکل ریخت روی قران پیشم بود.
  خواهش میکنم جوابشو بهم بگید خییلی میترسم ونگرانم.


 47. خانم قاسمي پور says:

  مامان خواب دیده که من قصد نماز کردم . بهم گفته تو که نماز نمی خوانی ولی من گفتم می خوانم ولی کسی نمی داند. لطفا این خواب برام تعبیر کنید . ضمنا من نماز نمی خوانم


 48. ساناز حیدری says:

  سلام من زیاد خواب میبینم که به زیارت رفتم مثلا مشهد یا سوریه ولی اونا هیچ شباهتی به واقعیت ندارد ودر ان حرمها دعا میکنم.لطفا تعبیر ان را به ایمیلم بفرستید.با تشکر


 49. setareh says:

  سلام
  خسته نباشید
  خواب دیدم که دارم خودمو تو آینه نگاه می کنم اما صورتم کاملاً به چهره یکی دیگه که خیلی شبیه دوستام بود تبدیل شده. چهره اش خوب بود و معمولی. ولی کاملا با چهره خودم متفاوت بود. خواهش می کنم تعبیرش را بهم ایمیل بزنید. ممنون از لطف شما


 50. ناهید says:

  سلام
  من در خواب نامزدم را دیدم که در گوشه ای ساکت نشسته بود که کسی به من او را نشان داد وگفت او شیطان است . وقتی به نامزدم بیشتر دقت کردم متوجه لباس بلند سیاه با یقه ی بزگی که مانند لباس شیاطین بود در تن او شدم. و چهر اش نیز به شکل شیطان شده بود. خواهش میکنم تعبییر خوابم را بگویید


 51. مهسا says:

  اگر دو نفر خواب مرگ یک شخص را ببینند چی میشه لطفا سریع جواب دهید


 52. فاطمه says:

  سلام من خواب دیدم که مراسم عروسی منه ولی همه لباس سیاه پوشیدند و هیچ کس خوشحال نبود. خودم هم لباس مشکی پوشیده بودم و همه اش گریه میکردم. داماد نبود و شاید نمیدونستم که چه کسی هست. فقط گریه میکردم و نمیخواستم باهاش ازدواج کنم. وسط مراسم میخواستم برم ، به سمت پله ها رفتم اما روی زمین افتادم حالتی که سرم گیج رفته باشد. مامان و بابام اومدن بالای سرم. به هوش بودم ولی چشمهام سیاهی میرفت.


 53. مهدیه says:

  با سلام.چندین سری درکنار نامزد محرمم که میخوابم کسی در خواب به من میگوید بیدار شو و کنار نامزدم نخوابم و ناگهان با ترس از خواب بیدار میشوم.تعبیرش چیست؟


 54. مهدیه says:

  سلام من چندباری میشه تو خواب میبینم عده ای بهم میگن نامزدم آدم خوبی نیست و بهش اعتماد نکن و من میگم نه اینطور نیست چون واقعا مرد خوبیه ولی وقتی تو خواب میرم دستشو بگیرم و بهشون بگم که اشتباه میکنید.نامزدمو تو چهره مردی پیر و شیطان میبینم.میشه تعبیرشو بگید؟


 55. zahra... says:

  سلام من خواب دیدم که صبح است و تمام خانواده آماده سفر هستیم (درحالی که ما اصلا شرایط سفر نداریم)و من بی میل به سفر در آخرین لحظه به خانه برگشتم و یک ست لباس و کفش نو و شیک برای سفرم برداشتم که بعضی از آنها را نداشتم قبلا. درحالی که نمیدانستم در این سفر چه خواهد شد اما فقط می دانستم مقصدمان شمال است!


 56. ن.ش says:

  سلام با تشکرمن زن متاهلی هستم خواب دیدم که عروس شدم خیلی خوشحال بودم و خیلی هم زیبا شده بودم . تعبییر خواب من چیست لطفا راهنماییم کند


 57. مریم says:

  باسلام و خسته نباشید
  لطفا کسی که عالم تعبیر خواب هستند را معرفی کنید.متشکرم


 58. کاظم اردکانی says:

  خواب دیدم همسر و فرزندم و همسر سابقم هرکدام در یک حباب معلق هستند فرزندم حباب راپرکرده بود وهمسرم به نیمه چپ حباب چسبیده بود وهمسر سابقم به نیمه بالای حباب. لطفا اگرکسی  تعبیرش رامیداندک بگوید


 59. اکرم says:

  باسلام درخواب پدرم را که تازه فوت کرده است دیدم واو به من گفت که ۳عددچک داردبا توجه به اینکه پدرمن دسته چک نداشت معنی آن چیست


 60. مليكا says:

  سلام. نامزد من خوا دیده که بهش گفتن من تا چند ساعت دیگه بیشتر زنده نیستم و در بیمارستانم. لطفا تعبیرش رو بگید ، همش داره گریه میکنه .


 61. رباب says:

  سلام من خواب خوبی دیدم برا کسی گفتم که مومن نیس میترسم خوابم تعبیر نشود نظر شما چیست؟ لطفا بهم بگید ممنون

  پاسخ :
  خواب را به کسی که مومن است و احتمال می رود تعبیر خوب برای شما انجام دهد بگوئید انشاءالله نتیجه همان می شود و اگر کسی تعبیر بد کند نیز همان می شود و این فرد باید اولین نفر باشد .


 62. فاطمه says:

  سلام من توماه رمضون امسال  تقریبا نزدیک افطار خوابم برد.تو خواب دیدمکه دارم غذا میخورم یه دل سیرغذاخوردم.بعد که از خواب بیدارشدم دیگه سیربودمو دیگه میلی به غذانداشتم.


 63. علیرضا says:

  سلام لطفا اگر کسی تعبیر خواب منو میدونه بگه .
  ما یک باغی از پدر بزرگم به ارث بردیم که حتی ۶ ماه یه بار هم بهش سرنمی زنیم ولی من چند وقت یک بار خواب اون باغو میبینم( تقریبا ۴ ساله) وهمیشه هم معلومه که خواب آشفته نیست و دارای تعبییر خاصیه که من از اون بی خبرم و اینکه بیشتر اوقات یا میبینم نهر از آن عبور میکنه یا میبینم حوض یا استخر آب داره یا خلاصه هر دفعه توش آب میبنم البته آب زلال


 64. ساحل says:

  سلام.من خواب دیدم برکه امتحانیم رو یکی از همسایه ها اورد در خونمون من از۱۰ شده بودم۳ اما من درسم تموم شده به فکر امتحان نیستم.ممنون


 65. پرستو says:

  باسلام و ادب خواستم بگم خوابی که در شب دیده میشه مبگن وقوعش تا شش ماه است من توی خرداد خوابى دیدم که وقوعش ازر قراره اتفاق بیفتد بعدش توی مرداد هم خوابى دیدم. که تعبییرش قراره بهمن اتفاق بیفتد حالا خواستم ببینم. خوابم که توی ازر قراره تعبییر بشه حتما تا قبل از شش ماه بعدى که میشه بهمن تعبییرش در میاد با تشکر


 66. زهرا says:

  سلام من در خواب دیدم که چند ماهی بزرگ خریدم و به خانه بردم و مشغول پاک و خرد کردن آنها بودم ماهی ها خیلی بزرگ بودند
  همچنین چند شب قبل هم خواب دیدم که برادرم سقف اتاقمان را خراب می کند من هر چقدر فریاد می زنم ولی تاثیر ندارد و اوو همچنان داره سقف رو خراب می کنه


 67. نیلوفر says:

  با سلام.من دختری ۲۶ ساله هستم.چندین سال است خواب های عجیبی میبینم .خواب های زمان قدیم کوچه های کاهگلی ، خونه های قدیمی شاید ماله ۵۰ ساله پیش.حدود ۴ سال هست که من از این خواب ها میبینم گرچه خواب هام تکراری هست اما خونه های مختلفی رو یا کوچه های تنگ و تاریکی رو میبینم.شب ها از ترس نمیتونم بخوابم چون واقعا روح من اذیت میشه .احساس میکنم روح من زما ن قدیم گیر کرده .خواهش میکنم جواب منو بدین.با تشکر


 68. ابوالفضل says:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  پسری هستم ۱۴ سالمه دیشب خواب دیدم که با کل فامیل میخوایم بریم عروسی ولی توی راه بنا به اشتباهاتی مسیر رو اشتباه رفتیم و تاجایی هم که یادم میاد اصن عروسی نرفتیم و هیچ کدوم از اون فامیلامونو ندیدم
  تعبیر این خواب چیست؟
  لطفا پاسخ انرا به ایمیلم
  یا در همین کامنت پاسخ بدهبد خیلی نیازمندم
  با تشکر
  abolfazl.king@yahoo.com


 69. شهرزاد says:

  هر مدتی یک خواب برام دایم تکرار می شود همراه دوستانم در یک مکانی که خیلی قبل یا مدتی قبل در آنجا رفت آمد داشتم راه میروم بعد چند دقیقه را رفتن ناگهان سر می خورم در حین برخواستن از زمین بیدار می شوم خواب در مکان های مختلف تکرار می شود.


 70. مینا says:

  سلام خواب دیدم برادرم (ک ۳ماه قبل فوت شد) ایستاده بود و میخواست نماز بخواند و هوا داشت تاریک میشد و نزدیک اذان مغرب بود لباس تمیز پوشیده بود و من داشتم باهاش صحبت میکردم و کمی اونطرف تر سفره ای پهن بود و نان تازه رو سفره بود.لطفا بگید ک تعبیرش چی میشه؟


 71. سرو says:

  سلام، مادرم خواب دیده من یک کفش طلائی بر پا دارم که پاشنه ی ان پر از جواهر است این چه معنی دارد. سپاس گزارم.


 72. راضيه says:

  سلام من حدود چند شبه که یک خوابو پشت سرهم میبینم میخواستم بدونم که آیا دلالت برحقیقت بودن اون خواب داره یانه


 73. 00000 says:

  سلام من بعداز نماز صبح حدود دوساعت بعدش خواب دیدم از طرف مقابلم خیانت دیدم ؟ جواب چی میشه؟


 74. راضیه says:

  سلام. نزدیک نماز صبح خواب دیدم که من و خواهر با تیشه چند ضربه به دیوار اتاق خانمان زمدیم و در همان حال زلزله نیز می آمد. دیوار خانه شروع به فروریختن کرد. بعد از آن به همه گفتیم فرار کنین بیاین بیرون. در همون حال یادم اومد که طلاهام تو کمدمه باید برشون دارم. رفتم که بردارم تو کمدم هم طلاهام بود و هم چند قوطی کوچیک عسل و دو بسته کاکایو شیرین. همه رو آوردم بیرون. میشه تعبیرشو بگین خیلی استرس دارم


 75. گیتا says:

  سلام عرض کردم د رحالیکه دوسالی مشکل سختی داشتم و راه دور بودم و بلیط داشتم که به دیدارش بروم مادرم را ندیدم و از دست دادم و او به سفر بی بازگشت رفت دلتنگش هستم. دیشب پس از دوماه خوابش را دیدم که با همان شکل و چادرش در سالنی بزرگ قران با صوت می خواند جلوی جمع کثیری. طنین صدایش در گوشم هست … الان
  هم در مشکل سختی هستم.در غربت. تعبیر این خواب چه می باشد. سپاس/


 76. فائزه says:

  سلام
  مادر من بیشتر اوقات در خواب من را کودک ۳ ساله میبیند در صورتی که من الان ۲۲ ساله هستم/
  لطفا تعبیر این خواب را به من بگویید
  ممنون


 77. پریوش says:

  سلام. خواب دیدم مردم و به دنیای دیگه رفتم دوباره در اون دنیا مردم و همراه با پسربچه معلولی که نمیشناختم و شدبدا نگرانش بودم به دنیای سومی که فقط آب بود رفتم تو دنیای سوم هم منتظر مرگ بودم که از خواب بیدار شدم. لطفا تعبیرش رو برام بفرستید. ممنون.


 78. رقیه says:

  سلام
  چند روز پیش خواب دیدم داخل یک غار هستم که یه قسمتش شبیه محراب مسجد بود. سجاده ای پهن شده بود و صدایی توی غار شنیده میشد که آیه اول سوره علق رو تلاوت می کرد.
  چند روز بعدش خواب دیدم که جنگ شده و دشمن با تجهیزات کامل وارد خونه ما شده
  من تنها بدون هیچ سلاحی مشغول دفاع بود که یهو دیدم داخل یک غار آروم و روشن هستم که یه آب زلال جریان داشت و چندتا ماهی توش بود و مشغول غذا دادن به ماهیا بودم
  تعبیرایی که خودم از اینترنت پیدا کردم خیلی با هم تناقض داره.
  ممنون میشم اگه کمکم کنید. ضمنا خوابم جزییات زیادی داشت که همه اونها کاملا یادمه

  در پناه حق


 79. فرهاد says:

  من یه هفتس خواب حیوون میبینم . یه شب خرس ی شب مار ی شب شیر بعد گربه
  خرسها دوتا بودن من ازشون فرار میکردم مار بزرگ و قوی دور گردنم بود انگار باهام دوست بود شیر هم خیلی قوی بود و ب راحتی تو خونمون قدم میزد گربه خیسی هم با اینکه سعی میکردم جلوشو بگیرم ولی اومد توی خونمون
  خواهش میکنم راهنماییم کنید قراره چی بشه ؟

  پاسخ :
  از گناهان دوری کنید دیدن همچنین خواب هایی نشانه گناه است و موارد یاد شده عذاب الهی هستند ، راه نجات توبه کردن می باشد .


 80. سینا says:

  سلام
  همسر من خواب دید که روی یک گور حفر شده ایستاده به صورتی که احساس میکنه زیرش خالیه و احساس میکنه که کنارش یکی هست و بهش میگه که دیگه بسه و وقتش شده و باید بریم. خواهشا راهنمایی کنید که یعنی چی؟. خیلی خیلی نگرانم


 81. نسترن says:

  باسلام.من باشوهرم برسریکسری مسایل دینی که وی(به بعضی ازاصول دین بی حرمتی میکرد)مشکل دارم وجداازهم زندگی میکنیم.شب قبل درخواب دیدم که تغیرجنسیت داده و لخت بودو تمام عورتش نمایان بود.وهرچه که اصرارمیکردم خودش رابپوشاند قبول نمیکرد ومیگفت برایم مهم نیست که مردم مرا با این وضعیت ببینند.تعبیراین خواب چیست. باتشکر

  پاسخ :
  اصول دین در قرآن وارد شده و توسط آیات صریح قرآن ثابت شده اند، و احادیث نبوی نیز بر همان اصول تایید کرده اند؛ مثلا خدای متعال در قرآن می فرماید:

  «آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَیْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ کُلٌّ آمَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِکَتِهِ وَکُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَیْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَکَ رَبَّنَا وَإِلَیْکَ الْمَصِیرُ» (بقره ۲۸۵).

  یعنی: «پیامبر و مؤمنان به آنچه به سوی او از جانب پروردگار نازل شده ایمان دارند و همگی به: الله، ملائکه، کتابها و پیامبران ایمان دارند. و بین هیچکدام از پیامبران فرقی نمی‌نهند و می گویند شنیدیم و اطاعت کردیم پروردگارا ما را ببخش و بازگشت ما به سوی توست»
  توحید ، معاد و نبوت اصول دین هستند هر کس اینهارا انکار کند از دایره اسلام خارج می گردد .
  و اگر کسی حکمی از احکام الهی را انکار کند مانند نماز، روزه حج و زکات نیز از اسلام خارج می گردد ، زندگی با چنین شخصی جایز نمی باشد ، اما اگر انکار نکند فقط بی احترامی ویا ترک شان کند نیز گناه کبیره مرتکب شده است .


 82. یک بنده خدایی says:

  سلام من دیشب خواب دیدم دارن من را میدزدنند اما دقیقا چند شب پیش همین را دیدم که یک پلیسی من را نجات داد دفعه ی بعد سه تا مرد که قیافشون اشنا بود این خواب من چه معنی داره پاسخ لطفا


 83. هادی says:

  سلام علیکم.
  من دیشب در خوابم دیدم که مادرم از من آب میخواهد و وقتی بهم گفت بهم آب بده از خواب پریدم و دیدم مادرم رفته سرکارش.(مادرم روزه هست)
  لطفا تعبیرش را بگویید


 84. فاطمه says:

  این کامنت حذف گردید و پاسخ آن به شرح زیر است .

  پاسخ :
  خواهر گرامی ؛ شما شکار نفس وشیطان گشتید راه نجات از این مهلکه توبه، استغفار و بازگشت بسوی خدای مهربان است ماه مبارک رمضان است و فرصت بسیار مناسب . برای اینکه هیچ وقت گرفتار چنین مصیبتی نشوید با اسلام زندگی کنید و روش زندگی یک مسلمان را برگزینید، نباید به نا محرم نگاه کرد ، این دستور کسی است که بنده و شمارا از یک نطفه نجس انسانی زیبا ساخت ، در کلام خالق سعادت فراوان موجود است ودر پشت کردن به آنها جز مصیبت دنیا و مجازات آخرت چیز دیگری نخواهد بود .


 85. پریا says:

  من امروز حدودا ساعت ۸-۹ صبح خواب دیدم لباس عروس پوشیدم و یه تور سیاه و قرمز روی سرم گذاشتن.. شنیده بودم خواب عروسی اصلا خوب نیست و به معنی عزاست.. از صبح تا حالا دارم گریه میکنم..!خیلی میترسم..تورو خدا یکی کمکم کنه.. خواهش میکنم..! منتظرم
  پیشاپیش مرسی


 86. پيام آزاد says:

  سلام
  تا بحال ۴ نفر در خواب دیده اند که زیر خانه ما گنج است و ماری نیز روی آن قراردارد البته کف یکی از اتاقهای خانه نیز نشست کرده است این موضوع خیلی فکرمان را مشغول کرده . لطفا” تعبیرش را بفرمایید


 87. کمال says:

  خواب دیدم که من و همسرم تغییر دین داده ایم و مسیحی شده ایم.تعبیرش چیست؟


 88. مرجان says:

  سلام من خواب دیدم دیشب که یه پیرزنی یه عالمه غذا به حالت کثیف دستش بود نمیدونم ماکارانی بود چی بود…….ولی مجبوری از غذای اون ادم خوردم نمیدونم چرا با دستم از غذا ها خوردم…..خود اون پیرزنه غذا رو داد به من که بخورم……..بعد دائم بالا می اوردم وهمش حالت تهوع داشتم….گاهی استفراغ میکردم گاهی هم هرچی سعی میکردم و انگشت تو گلوم میکردم نمیتونستم وگریه میکردم…….وای خواب افتضاحی بود…….خواهش میکنم تعبیرش رو برام بفرستین.
  معذرت میخوام اگر محتوای خوابم بده


 89. جمیل احمد says:

  خواب می بینم که شرف دیدار از غار حرا نصیبم شده و انرا مشاهده میکنم و انجا هستم


 90. وحید says:

  سلام یه نصیحت دارم برای کسایی که میخوان تعبییر خوابشونو بدونن


 91. مریم میرزایی says:

  من خواب دیدم رفتم بهشت بال داشتم پرواز و می کردم
  همه جا سفید بود بعد رفت پیش امام حسین باهاش حرف زدم کلی اونم با من حرف زد ..کسی تعبیر این خواب و میدونه؟وقتی از خواب پریدم داشت اذان صبح و می گفت اگه کسی تعبیرشو می دونه بگه بهم لطفا


 92. مونا says:

  سلام.خواب دیدم شخصی بهم گفت یه مسیری هست که داداشت از اون مسیر با مسافت کوتاه که هفت ساعت راه بوده به مشهدرسیده اگه از اون مسیر بری هفت ساعته میرسی مشهد,خواب دیدم درجزیره ای هستم برای رفتن به مشهد اولش از روی یه سکوتا زانو رفتم تو اب واومدم بیرون ,بعدش خواستیم حرکت کنیم بیایم خونه که راننده اتوبوس خواست با اتوبوس بره دریا انگار اسمش اتوبوس دریایی بود اما چون توش شلوغ بودمن نرفتم که دیدم طنابی به دور کمرم بستم وطناب وبستن به اتوبوس ومنو انداختن تو اب دریا تا شناور باهاشون برم وبه مقصدبرسم


 93. سامان says:

  با سلام
  بنده ۴۰ ساله هستم ،دارای همسر و یک دختر ۴ ساله هستم
  تقریبا دو سالی است که ابتدا مادر بتناوب خواب میدید که من دو فرزند دختر دارم
  ابتدا بچه دیده شده در خواب بهمراه فرزندم در یک سن و سال که بود با هم در خواب مشاهده میشدند و در شش ماه گذشته
  دو برادرم هم این خواب را میبینند با این تفاوت که زمانی دختر دوم با دختر خودم در خواب دیده میشوند ولی این بچه در خوابشان از دختر خودم کوچکتر بوده و نوزاد است.
  این تکرر خواب تکراری و یکسان دیده شده توسط خانواده من مرا نگران کرده لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر


 94. سارا1382 says:

  سلام من دوروط پیش در خواب دیدم چند نفر رو از ته دلم نفرین میکنم و به حضرت بوالفضل وا میگذارم تعبیرش پیست لطفا" به ایمیلم بفرستید


 95. ramin says:

  باسلام ،خیلی مطلبه عالیه من کتابه تعبیره خوابه فرویدو خونده بودم اما این مطالبه خیلی بهتر از اون کتاب بود و اینکه فروید خیلی ازمطالبو بر حسبه غرایزه جنسی تعبیر کرده بود ….. خیلی مطالبتون عالی بود


 96. leila says:

  سلام
  من خواب دیدم که چند تا پرنده کوچیک مثل مرغ عشق رنگارنگ و خیلی زیبا کنار من روی زمین هستند و یک دفعه دیدم یکی از اونها انگار حالش خوب نباشه بعد من سریع اونو توی دستم گرفتم و خواستم بهش آب بدم و غذا بدم اما میدیدم که حالش خیلی بد شده و از دستم انگار کاری بر نمیاد همینکه میگفتم آخ چیکار کنم دیدم پرنده های دیگه میگن بهش آب بده و یهو از خواب پریدم دیدم صدای اذان میاد تعبیر خوابم چیه میشه بهم بگید خیلی ذهنم رو مشغول کرده.
  ممنون.


 97. باران says:

  سلام من ۲۵ سالمه شب ۱۹ ماه عربی که به فارسی ۱ دی ۹۲ هست خواب دیدم گشنمه پسری بهم پول داد ۲تا هزاری که برم چیزی واسه خودم بخرم اما بیدار که شدم تو سایت تعبییر خوابم را دیدم پول بده میشه خوابم را تعبییر کنید.راستی حدودا ۱۵ روز پیش خواب دیدم همین پسر تو دستم یه انگشتر با یه نگین بزرگ از جنس طلا سفید انداخت تو دستم میشه تعبییر خوابمو بگید


 98. سحر.. says:

  سلام مادرم چن سال پیش خواهرمو تو خواب دیده که مارها کنارش جم شدن و خواهرم دادمیزنه و کمک میخواد و چن وقت پیش پدرم همین خواب رو دیده میشه تعبییرشو برام بفرستید ممنون


 99. r says:

  سلام
  من تو خواب دیدم جایی نوشتم بسم الله الرحمان الرحیم می خواستم بدونم تعبیرش چی میشه لطفا.ممنون میشم


 100. shahin says:

  سلام خواهر من خواب دیده پدر م که فوت کرده تو خونه بوده زنگ میزنن پدرم میره درو باز میکنه وقتی دیر میاد خواهرم میره دنبالش اما میبینه پدرم افتاده زمین و دو تا زن کنارش وایستادن تعبیرش چی میشه


 101. مهسا says:

  سلام,من خواب دیدم دردامنه کوه ایستادم واحساس میکنم غارحرا است.درعین حال بیابان وسیعی درمقابل وبه خورشیدفروزان نگاه میکنم


 102. اسمان says:

  اگه میشه لطفاپاسخ بدین!


 103. اسمان says:

  سلام من کتاب تعبیرخواب راازسایت شماگرفتم ایامیتونم باخیال راحت ازش استفاده کنم


 104. پريا says:

  سلام برادر من چند سال پیش فوت شدند
  مادرم در این چند سال شاید یک یا دو بار تونست خوابشو ببینه
  اما چند روز پیش خواب دید که برادرم گفت من ۳ ماه دیگه از زندان ازاد میشم
  مادرم بعد این خواب یه شب اروم نداره
  لطفا خواهش میکنم تعبیرشو بهم بگید
  منظور زندان چی بوده؟
  لازم به ذکره
  برادرم به خطر یه مرگ ناگهانی در خواب که بودند فوت شدند و سن کمی داشتن


 105. Hoda says:

  با سلام
  آیا در حال حاضر کسی در ایران هست که توانایی تعبیر خواب داشته باشه؟
  آیا بین روحانیون یا مراجع تقلید کسی به این توانایی رسیده؟

  پاسخ :
  ما کسی را سراغ نداریم و کتابهایی که در این زمینه نوشته شدند غیر معتبرند .


 106. مهدیه says:

  سلام خواب دیدم مرحوم پدربزرگ گفت مشکلت کمتراز یک ساعت دیگه برطرف میشه..میخواستم تعبیرشو بدونم.ممنون اگه جواب بدید


 107. مهدیه says:

  سلام
  من خیلی خواب می بینم ، واکثرا هم تعبیر میشن، به همین خاطر همیشه فکر می کنم که سرنوشتم از قبل تعیین شده ، و حتی دیگه دعا برای خودم نمی کنم ،چون راجب بعضی چیزا اینقدر دعا کردم که برام اتفاق نیوفته،ولی باز هم همونی که تو خوابم دیدم تعبیر شده. لطفا کمکم کنید واقعا از نظر روحی افسرده شدم.


 108. ايراندخت says:

  با سلام

  من زیاد خواب می بینم. خیلی وقتها هم مفهوش رو می دونم. می دونم کدوم خوابم صرفاً یه خواب و رویا بوده یا باید منتظر تعبیر کدومش باشم.
  اما دیشب یه خواب دیدم که نتونستم معنی شو بفهمم.

  خواب دیدم با برادر هام و همسرم داریم توی یه دشت بزرگ راه می ریم. بعد یهو ۲ تا خورشید طلوع کردن. همزمان ماه هم اومد توی آسمون اما ماه گرفتگی شد. من به اونا گفتم دیدید نمردیم و روز قیامت شد. بعد همونجا نشستیم. یه جوری انگار آسمون سنگسین شده بود و نمی تونستیم وایسیم. نشستیم تا ماه گرفتگی تموم شد.
  بعد من گفتم اگه روز قیامت شده حتماً امام زمان هم ظهور کرده. اونها هم گفتن بیا بیرم پیداش کنیم. بعد انگار فهمیدیم که ما روحیم و یک سری آدم دارن اونجا زندگی می کنن. انا می تونستن از توی ما رد بشن. بعد از خواب بیدار شد.

  لطفاً اگه میشه تعبیرشو تا هر جا که میشه برام بفرستید.
  ضمناً من اصلا آدم مذهبی ای نیستم.


 109. نازنین says:

  سلام
  ممنون از اینکه پاسخ دادین. بی زحمت اگه میشه لطف کنید سوالات منو از این قسمت حذف کنید بازهم ممنون


 110. احمد says:

  نازنین,
  سلام علیکم
  متاسفانه ما تعبیر خواب انجام نمیدهیم .
  فقط به سوالات شرعی در این سایت پاسخ داده می شود .


 111. نازنین says:

  سلام ببخشید من جواب تعبیر خوابمو از کجا باید بگیرم ایمیلمو چک کردم جواب نداده بودین اینجا هم جواب رو می زنم چیزی نمیاد


 112. SAEID says:

  با سلام
  می خواستم تو تعبیر این خواب کمکم کنید
  دقیقا یادمه که ساعت ۶ صبح بود بین حالت خواب بیداری بودمکه حس کردم رو سرم ایستاده
  اول فکر کردم مادرمه انگار می خواست از خواب بیدارم کنه پتو رو سرم کشیدم که دیگه دست بهم نزنه
  اما در دیدم یه دست سیاه از پتو رد شد و یقه منو گرفت انگار ناراحت شده بود یه سایه سیاه بود دستش پنچه بزرگی داشت نفس حبس شدم نمی تونستم حرت کنم باور کنید خواب مثله یه واقعیت بود تا تو دلم گفتم بسم الله رفت وقتی رها شدم دیگه خوابم نبرد الان که دارم اینا رو برا شما می گم جای دستش رو شونم حس می کنم می شه بگید این چه تعبیری داره یا یه خواب


 113. نازنین says:

  سلام
  با تشکر فراوان .خدا خیرتان دهد


 114. یلدا says:

  با سلام مدتی پیش خواب دیدم در منزل قدیمی پدربزرگم هستم{پدر بزرگ من روحانی بودند اما لباس روحانیت نمی پوشیدند و سالها پیش فوت کرده اند) در منزل ایشان خانمهای غریبه و جوانی بودند که برخی لخت بودند به صورتی که عورتشان قابل روئت بود . من انها را نهی کردم و به انها می گفتم این کار بسیار زشت است و در قران نهی شده پدر بزرگم هم اینها را در زمان زنده بودن می گفت و برای انها ایه مربوطه را از قران خواندم ولی انها اهمیتی نمیدادند . چند شب بعد خوابی مشابه دیدم که در دستشوئی هستم و ناگهان از حفره کوچکی از دیوار دختری عریان پا به فرار گذاشت من هراسناک به دنبالش دویدم در بین راه یکی از دوستان او را دید و به دشنام می داد و سپس به من که ترسیده بودم گفت بیا تا اب طلا به تو بدم. با تشکر


 115. رامین says:

  من خواب دیدم کسی که قراره نامزدم بشه یه فیش برای ثبت نام خودم برام آماده کرد وبهم داد

  سلام خواب دیدم کسی که قراره نامزدم بشه بهم یه فیش بانکی داد که برم پرداخت کنم برای ثبت نام در یه چیزی واسه خودم خواهش میکنم بهم بگید تعبیرش چی هست


 116. احمد. says:

  تنها,
  پاسخ داده شد .


 117. تنها says:

  با سلام بنده دیروز خوابی دیدم در جایی هستم که شبیه زیرزمین مشهد است با درهای بسیار که از همه درو دیواراش بوی گلاب میامد درا یکی یکی باز بودند ومیرفتم یکی بسته بود که در زدم یک خانم میانسال ولاغری باز کرد گفتم در درگاه یا بارگاه منتظرم هستند باید من برم کاری نداشتند گفت دررا باز کن برو من به راه خود میرفتم تا به مقصد رسیدم و بعد در خانه خود گونیهای زیادی از برنج را دیدم که به زمین ریختم البته ندانسته بعد با دستام جمعشون کردم به نظرتان تعبیر خواب من چیست لطفا به ایمیلم بفرستید با سپاس


 118. جواد says:

  با سلام.من در خواب دیدم کسی را که دوست دارم و امید ازدواج با او را دارم چیزی از من خواست.
  تعبیرش چیست؟
  با تشکر.
  ایمیل من:berozfa.m_javad@yahoo.com


 119. یاسر says:

  یکی از دوستام خواب دیده که شب دزدکی با دوستش رفته خونه ی معشوقه قبلیش معشوقه هم خواب بوده بعد مادر معشوقه دنباله اینا میکنه و اینا هم فرار میکنن.
  خواهشن تعبیرش رو بگین خیلی واسم مهمه.
  اگه امکان داره به ایمیلم برفستید


 120. احمد says:

  بی همتا,
  علیکم السلام
  از طریق تماس با ما برای ما ارسال کنید


 121. بی همتا says:

  سلام میخاستم بدونم در مورد خواب های مذهبی که دیدم باید به چه کسی رجوع کنم ؟ممنونم از راهنمایتون


 122. احمد says:

  نقل قول: الناز
  ۳


  سلام بر شما
  شما زیاد خواب می بینید دلیل نمی شود در رابطه با آن چیزی که دوست دارید الزاما خواب ببینید
  اما در مورد کاری که شک و تردید دارید طبق سنت پیامبر نماز استخاره بخوانید و دعای مخصوص استخاره .


 123. الناز says:

  سلام …من مدت ۶ ماه است نامزد کردم وآدمی هستم که خیلی خواب میبینم و به خواب ونشانه های آن خیلی اعتقاد دارم.اما تو این ۶ ماه اصلا نامزدم را در خوابهایم نمیبینم با اینکه زیاد بهش و آیندمون فکر میکنم….دلیلش چیست و چه تعبیری دارد


 124. احمد says:

  مست عباس,
  سلام دوست عزیز در رابطه با تعبیر خواب یکی همین مقاله است و دومی مقاله زیر است و همچنین توضیحاتی در قسمت پاسخ به سوالات شرعی) در مورد خواب داده شده است .
  http://vaislamah.com/index.php?newsid=307


 125. مست عباس says:

  سلام ..درباره تعبیر خوابم می خواستم بدانم…تشکر یا حق


 126. احمد. says:

  فرزانه,
  سلام بر شما
  جواب شما نیاز به توضیح دارد ، لطفا ایمل تان را برای ما ارسال کنید


 127. فرزانه says:

  ..بسم الله الرحمن الرحیم

  یک خوابی از دوستان دیدن .می خواستم اگه بشه تعبیرش را بگید لطفا
  .طرف تو خواب داشت نماز می خواند که می بینه یک دختر نمی زاره و ببخشید اینو میگم .میگه دختر می خواهد بغلش کنه.اما پسره مقاومت می کنه و نماز ش را می خونه

  میگه من کمتر ادم خویشتن داری هستم ..نمی دانم چه طور مقاومت کردم….که نمازم را نیمه تموم نذاشتم

  می خواستم تعبیر این خواب را بدانم ..اگه زود بدهید خیلی ممنون میشم به ایمیلم ….

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 30نفر
 • بازدید امروز 38011
 • بازدید دیروز 110002
 • بازید کل 100747605

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com