پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2335
  • کل نظرات 9760
  • کل اعضا 1708
  • جدیدترین عضو Shahram
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 36365

مولوی محمد طیب ملازهی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر، ضمن انتقاد شدید از سخنان اهانت آمیز یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، خواستار “عذرخواهی وی از مردم استان، به ویژه مردم بلوچ” شد.

 به گزارش دریافتی پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین از ایرانشهر، مولوی محمد طیب در خطبه های نماز جمعه (۹ آبان ۱۳۹۳) با اشاره به مسئله اخیر اهانت یکی از نمایندگان شمال استان به مردم بلوچ اظهار داشت: واقعا جای تأسف است که با وجود تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری و همچنین ریاست محترم جمهور مبنی بر اجتناب از هرگونه بیان مسائل تفرقه انگیز مذهبی و قومی و همچنین پرهیز از هرگونه اقدامات ناامنی در استان، و با توجه به رویکرد جدید دولت آقای روحانی مبنی بر توسعه استان از نظر اقتصادی، عده ای از افراطیون، که احساس خطر نموده و منافع نامشروع خود را از دست داده اند، از برخی حرکات مذبوحانه اشرار همانند شهادت معلم فداکار، شهید سرگزی در منطقه قصر قند، موج سواری نموده و بهره برداری خاص نمایند و مردم منطقه بزرگ بلوچستان و علما و حتی مسئولان سطح عالی کشور و استان را مورد هجمه انتقادات نادرست خود قرار دهند و هر آنچه را که شایسته خود و هم‎فکرانشان است بر زبان جاری کنند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ضمن انتقاد شدید از این اقدامات، تاکید کرد: واقعا باید به فهم و شعور این نوع افراد موقعیت طلب و سودجو شک کرد. این هجمات در حالی مطرح می شوند که مردم استان، به ویژه بلوچستان در تمامی صحنه های انتخاباتی کشور پس از انقلاب اسلامی حضور قابل توجهی در پای صندوق‏های رأی داشته اند و به ندای رهبر انقلاب و علمای خود لبیک گفته اند. آیا این همراهی مردم بلوچستان شایسته تقدیر و تشکر است یا سزاوار اهانت نماینده زابل؟!
مولوی طیب ادامه داد: در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، مردم این استان و خصوصا منطقه بلوچستان بیشترین رأی را در سطح کشور به جناب آقای روحانی دادند. آقای روحانی نیز در شعارهای انتخاباتی خود به مسئله توجه به مناطق محروم و به ویژه استان ما (سیستان و بلوچستان) اشاره کردند و نسبت به تحقق خواسته های قانونی ما قول مساعد دادند. اکنون که دولت محترم در جهت تحقق شعارهای خود گام برمی دارد، واقعا جای تأسف است که عده ای بخواهند چوب لای چرخ حرکت دولت بگذارند و مانع تراشی کنند. واقعا تأسف برانگیز است که عده ای تنگ نظر همه چیز را برای خود بخواهند و دیگران را از حق مسلم و قانونی‎شان محروم سازند.
خطیب جمعه اهل سنت ایرانشهر، مردم بلوچ استان را “جزو اقوام اصیل ایرانی” معرفی کرد و گفت: ما مردم بلوچ از جای دیگری به این سرزمین نیامده ایم و مهاجر نیستیم، بلکه ما از اقوام آریایی و ایرانی الاصل هستیم. قبرستان‎های ما گواه محکمی بر این ادعاست و افتخار ما مردم بلوچ این است که هرگز به کشور و وطن خود خیانت نکرده ایم، بلکه در طول تاریخ مدافعان این خاک و وطن بوده ایم. در حماسه هشت سال دفاع مقدس فرزندان بلوچ در کنار سایر فرزندان ایران زمین برای دفاع از کشور جنگیدند و به شهادت رسیدند. 
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر بر “ضرورت حفظ امنیت منطقه” نیز تاکید کرد و گفت: امروز امنیت استان از هر چیز دیگری مهمتر است، زیرا اگر امنیت نباشد توسعه و آبادانی نمی آید. لذا مراقب آن دسته از افرادی که نان‎شان در ایجاد ناامنی استان است باشید. اکنون که با تلاش شما مردم و دولت محترم و نیروهای عزیز امنیتی- انتظامی استان ما از امنیت برخوردار است آنانی که خواستار این امنیت خوب نیستند برای ایجاد ناامنی و از آب گل آلودماهی گرفتن به هر بهانه ای متوسل می شوند تا از این طریق تلاش‎های دولت و مردم و نیروهای امنیتی را در برقراری ثبات و امنیت زیر سوال ببرند.
وی خطاب اظهار داشت: آیا نباید از این افراد افراطی پرسید شما چه کار مثبتی برای مردم کرده اید؟ شما نماینده مردم هستید و باید برای رفع مشکلات مردم اقدام کنید. البته حساب مردم شریف سیستان، که ما مردم بلوچ با آنان سال‏های مدیدی در کنار یکدیگر برادروار زندگی کرده و حتی با یکدیگر پیوند خویشاوندی داریم، از حساب عده ای افراد جاهل و افراطی جداست.
مولوی طیب در ادامه خواستار “عذرخواهی نماینده هتاک از مردم بلوچستان” شد و خاطرنشان کرد: این نماینده هتاک باید در تریبون رسمی و در جلوی مردم استان از عموم مردم خصوصا مردم بلوچ و بلوچستان، عذرخواهی نموده و طلب عفو نماید؛ این درخواست مردم است، و مدعی العموم قوه قضائیه باید موضوع را بررسی نموده و با افراد خاطی و برهم زنندگان امنیت و آسایش مردم برخورد کند. ما همچنین از نمایندگان بلوچستان انتظار داریم از این فرد شکایت کنند و ما نیز از آنان حمایت خواهیم کرد تا دوباره شاهد چنین مسائل زجرآوری نباشیم.

امام حسین بالاترین الگوی آزادی، شهامت و ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم و دوری از محبت دنیا و پست و مقام است
مولوی محمد طیب در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری واقعه عاشورا و شهادت حضرت حسین رضی الله عنه، از امام حسین رضی الله عنه به عنوان “بالاترین الگوی آزادی، شهامت و ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم و دوری از محبت دنیا و پست و مقام” یاد کرد و با اشاره به اهداف قیام سیدنا حسین اظهار داشت: وقتی دین جد حضرت حسین به دست عده ای نابخرد و نادان افتاده بود و ظلم و بی عدالتی شروع شده بود، سیدنا حسین رضی الله عنه سکوت را جائز ندانستند و علیه آن قیام نمودند. اگرچه در این راه جان مبارک خود و اهل بیت و فرزندان و همراهانشان را از دست دادند و جام شهادت را نوشیدند، اما این قیام سیدنا حسین تا قیامت درس بزرگی برای مسلمانان و تمام آزادی‎خواهان جهان خواهد بود که مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است. سیدنا حسین و همراهان شهیدشان اکنون در بهشت پروردگار از نعمت‎های الهی برخوردارند، ولی کسانی که دست آنها به خون فرزندان حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم آغشته شد اکنون به عذاب خداوند گرفتارند. درس بزرگ واقعه عاشورا این است که ظلم هرگز پایدار نخواهد ماند و دیر یا زود ظلم و ظالم از بین خواهند رفت، همان‎طور که سرنوشت یزید و دیگران در تاریخ برای همه واضح و آشکار است.
مولوی طیب در پایان خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اخیرا مجددا تاکید کردند که در عزاداری‎های محرم نباید به مقدسات دیگران اهانت شود و همه در جهت وحدت حرکت کنند. ما مردم اهل سنت بلوچ از این رهنمودهای رهبر انقلاب تشکر نموده و برای ایشان دعای خیر می کنیم. اهل سنت این منطقه اولین افرادی خواهند بود که به این توصیه رهبری عمل می کنند.

سنی آنلاین http://sunnionline.us/farsi/2014/11/kotbeh-iranshahr-9-8-1393-2/

| ۱۱ آبان ۱۳۹۳

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 17نفر
  • بازدید امروز 31630
  • بازدید دیروز 18366
  • بازید کل 107712630

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com