پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران ارجمند؛ به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا ابتدا سوال خود را در سایت جستجو نمایید ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9765
 • کل اعضا 1708
 • جدیدترین عضو شهرام گلی
خبرنامه
الخلیل
| بازدیدها: 1035

DSCN0377یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ أَرْضِی وَاسِعَهٌ فَإِیَّایَ فَاعْبُدُونِ [العنکبوت : ۵۶]کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَهُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَیْنَا تُرْجَعُونَ [العنکبوت : ۵۷] وَالَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَنُبَوِّئَنَّهُم مِّنَ الْجَنَّهِ غُرَفاً تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا نِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِینَ (۵۸) الَّذِینَ صَبَرُوا وَعَلَى رَبِّهِمْ یَتَوَکَّلُونَ (۵۹) حضرت مولانا حافظ احمد حفظه الله امام جمعه گوهرشهر خاش در خطبه های نماز جمعه این هفته (۱۳ آذرماه۹۴) مسجد جامع الخلیل ، ضمن تلاوت آیات ۵۶ الی ۵۹ سوره عنکبوت به موضوع این آیات پرداخت و فرمود: ایمان انسان را همیشه از جهنم نجات می دهد و او را به جنت می رساند.

حفاظت کردن ایمان بسیار مشکل است ، انسان مخبر و جاسوس جنت را از دست خواهد داد. لذا امروز مخبری و خبرچینی عام شده است ، طبق حدیث رسول الله صلی الله علیه و سلم انسان مخبر هیچگاه به جنت داخل نمی شود.

جنت عظیم الشان برای انسان است که هشتاد سال برای رسیدن به آن کوشش می کند.

تعلیم رسول الله صلی الله علیه و سلم است که همیشه از خالق خود این دو را طلب کنید: ۱- رضامندی رب العالمین۲- جنت

سوره ای در قرآن به نام گاو است ، در این سوره واقعه یک حیوان گاو بیان می شود که در زمان حضرت موسی یک انسانی کشته شد وارث او مدعی به همسایه خود شد تا که جمع شدند و نزد موسی کلیم الله رفتند و گفتند: ای موسی از الله تعالی بپرس که قاتل کیست؟ ما نبودیم در آنجا اما الله حاضر بود ، الله تعالی مستقیماً نفرمود: که فلانی قاتل است چراکه مخبری می شود ، به همین دلیل الله فرمود: گاوی را بکشید و از گوشت آن به مرد بزنید او زنده خواهد شد و می گوید که من را چه کسی کشته است.

 عمل مخبری انسان را نابود می کند و چندین نفر را به اعدام و کشتن می دهد و در رحمت های الله تعالی بسته می شود.

مولانا حافظ احمد افزود:آیا وقت آن نرسیده است که فکر کنیم این ذلت و رسوایی در اثر نافرمانی و سرکشی است چراکه این گناه و نافرمانی انسان را فلج می کند و مصیبت ها سرازیر می شوند ، از هر طرف دنیا ناامن می شود ، فساد ، قتل و غارت صورت می گیرد.

قرآن عظیم الشان می فرماید: هر شخصی که از ذکر و قرآن اعراض کند من خطرناک ترین عذاب ها را برای او نازل می کنم و سخترین عذاب همین پریشانی و غم در تمام حالات است.

حسن بصری رحمه الله علیه از تابعین بود و فرمود: من ۷۰ صحابه را ملاقات کردم ، همان اصحابی که الله تعالی تمام آنان را وعده جنت داده بود ؛ همان انسان هایی را دیدم که اگر شما آنها را می دیدید شما گمان می کردید که اینها دیوانه هستند چراکه والله آنها دیوانه دین خود بودند.

مشرکین و کفار به آنها می گفتند که اینها را دین دیوانه کرده است، لیکن اگر صحابه شما را می دیدند می گفتند: این گروه کسانی هستند که در دین سهمی ندارند.

حسن بصری فرمود: من انسان های تربیت شده رسول الله صلی الله علیه و سلم را دیدم که خود را از دنیا دور می کردند و از گرد ، غباری که بر اثر راه رفتن بلند می شد دنیا را همانطور بی ارزش می دانستند، آنها یک وعده غذا داشتند که همان را با همسایگان نصف می کردند.

حافظ احمد اظهار نمود: دنیا را بفروشید و آخرت خود را به بها بگیرید ، تا که فرصت دارید در دنیا خرج کنید و آخرت خود را آباد سازید ، والله بالله تالله با این کار دنیا و آخرت شما خوب خواهد شد اما اگر خدا ناخواسته دین خود را فروختید و دنیا را به بها گرفتید والله بالله تالله که دنیا و آخرت خود را خراب خواهید کرد.

فکرآخرت باشید وقت کم است و آن وقتی که گذشته بر نخواهد گشت ، توبه و استغفار کنید و از نافرمانی دست بکشید.

 بی نمازی انسان را فلج کرده و چهره را سیاه نموده ، سود و نزول خوردن رنگ خاکستری بر چهره آورده ، قتل و کشتار دل ها و ظاهر انسان را سیاه و ویران کرده است، لذا برگردید و توبه کنید.

در احادیث آمده است که رب العالمین هر شب وقت سحر در آسمان دنیا تشریف می آورد و می گوید: چه کسی هست که در این وقت مرا صدا کند من جواب او را می دهم و هرچه بخواهد به او می دهم اما وقتی نیمه شب رب العالمین به آسمان تشریف می آورد غلام او در حال دزدی کردن ، خواب بودن ، قتل و کشتار است.

علائم قیامت همین است که قتل زیاد می شود و دروغ گفتن موج می زند ، پادشاهان و وزیران دروغ می گویند ، تمام مردم رو به دروغ گفتن می کنند.

در روز قیامت اعمال نامه به گردن این چنین افرادی قرار می گیرد و ملائکه می گویند: لعنه الله علی القاتلین ، لعنه الله علی الظالمین ، لعنه الله علی السارقین ، خداوند همه اینها را لعنت کرده است.

الخلیل آنلاین

| ۱۳ آذر ۱۳۹۴
یک پاسخ به “مولانا حافظ احمد: فرد جاسوس جنت را از دست خواهد داد”

 1. خواهرمسلمان says:

  سخن چینی به تعبیری دیگر جاسوسی صفتی ناشایست وعواقب ناپذیری در پی دارد که متاسفانه گاهی اشخاصی دنیا دوست ومنفعت طلب خسارات جبران ناپذیری برمسلمانان می زنند که گاهی این امر موجب ویرانی وحتی پایان زندگی یک فرد میشود.
  **********************
  درکل در مورد حکم وانواع جاسوسی اینطور میتوان گفت: بستگی دارد که علت و هدف جاسوسی کردن چه باشد؟ … جاسوسی ۲نوع است اولی به نغع اسلام و مسلمین و دیگری به نفع کفار ومنافقین.
  – مسلما مورد اول نه تنها گناه وحرام نیست بلکه دارای اجر وپاداش عظیم خواهد بود بطور مثال خبر گرفتن از احوال واصرار کفارو نحوی جنگ وافکارشان برعلیه مسلمین ویا رساندن اخبار نادرست به کفار بخاطر اسلام ومسلمین وامثالهم. مسلما چنین جاسوسی هایی درواقع جاسوسی نیست به تعبیری جهاد است.
  *توجه* اگر برای منافع دنیوی یا اکراه واجبار باشد، چنین کسی کافر نمی گردد. (مانند قضیه نامه رسانی حاطب بن ابی بلتعه به کفار قریش بخاطر حفاظت خانواده اش درمکه وپیامبرهم از او درگذشت)
  – واما مورد دوم: بدون تردید حرام وعذاب دنیا وآخرت را در پی دارد چون این جاسوسی به قصد ضربه زدن به مسلمین است که در نهایت موجب نفع کفار، برعلیه مسلمین خواهد شد.در این صورت شخص کافر خواهد شد.
  علمای اسلام مقرر نموده اند که یاری رساندن کفار بر مسلمین جایز نیست و این عمل کفر است بنابرآیه۵۱مائده
  *توجه* همکاری با کافر حربی زمانی موجب کفر است که آن همکاری بر علیه مسلمانان باشد، و با موالات و دوستی همراه باشد؛ مثلا کسی از سر دوستی با آنها بر علیه مسلمانان همکاری کند و به نفع کفار از مسلمانان جاسوسی کند، آنگاه حکم کفر وی داده می شود، ولی اگر همکاری بر علیه مسلمین نباشد و یا بنحوی مجبور به آن شده باشد، موجب کفر نیست*.جزاکم الله خیرا*

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 13نفر
 • بازدید امروز 33698
 • بازدید دیروز 84411
 • بازید کل 107799109

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com