پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2321
 • کل نظرات 9623
 • کل اعضا 1684
 • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
الخلیل
| بازدیدها: 36985

(مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعاً سُجَّداً یَبْتَغُونَ فَضْلاً مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَاناً سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذَلِکَ مَثَلُهُمْ فِی التَّوْرَاهِ وَمَثَلُهُمْ فِی الْإِنجِیلِ) حضرت شیخ القرآن مولانا محمد عثمان (حفظه الله) در خطبه های نماز جمعه این هفته (۳۱ مرداد۹۳) مسجد جامع الخلیل خاش با تلاوت آیه ۲۹ سوره فتح به موضوع رسالت پیامبر و اوصاف صحابه پرداختند و فرمودند:

در اصول برای ادعای یک دعوا همیشه دلیلی وجود دارد یعنی وقتی کسی ملکی را برای خود صاحب می شود و آن را متصرف می کند برای اثبات اینکه این ملک از شما است، شما باید شاهد و دلیل بیاورید.

ایشان افزودند: موضوع این آیه این است که (مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ) محمد پاک صلی الله علیه و سلم رسول الله است. این ادعای سیدالاولین و الاخرین است که من رسول الله هستم و پیام الله را آورده ام ، اولین پیام من لااله الاالله است. یعنی الله واحد لا شریک است تمام عبادات و بندگی برای اوست. دومین پیام من این است که من رسول الله هستم و آمده ام شما را از ظلمات شرک و کفر بیرون آورم و بر صراط مستقیم شما را راهنمایی کنم و سومین پیام این است که قیامت حق است و فردای قیامت همه حشر می شوند. میزان ، پل صراط و جنت ، جهنم حق است این پیام من برای شماست. لذا تمام دین بوسیله من به شما می رسد و الله ذوالجلال بر من وحی می فرماید و من پیام ها را به شما ابلاغ می کنم. شما ایمان بیاورید و عمل کنید تا اینکه به رحمت خدا به جنت برسید و از عذاب خدا که جهنم است نجات پیدا کنید..

(هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ) رسولی که به آمدن آن بشارت داده شد برای هدایت دادن کتاب دین ، آن رسول( مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ) است. نامش محمد صلی الله علیه و سلم است و لقبش این است که این رسول قاصد الله است. لذا دلیل و برهان برای این ادعا این است (وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعاً سُجَّداً یَبْتَغُونَ فَضْلاً مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَاناً) الله تعالی برای حقانیت رسالت محمد عربی صلی الله علیه و سلم دلیل و برهان کمالات صحابه را بیان می فرماید.

مولانا محمد عثمان در ادامه اظهار نمودند: اوصاف کمالات ، سیرت ، سیما ، عبادات ، طاعات ، بندگی و اخلاص کسانی که شب و روز با رسول الله همراه بودند مشاهده کنید. کسانی که در مسجد ، جهاد و  نماز با او همراه بودند نگاه کنید. کسانی که در تلاوت ، ذکر و یاد خدا با او همراه ، هماهنگ و هم صدا بودند.

(لَقَدْ رَضِیَ اللَّهُ عَنِ الْمُؤْمِنِینَ إِذْ یُبَایِعُونَکَ تَحْتَ الشَّجَرَهِ فَعَلِمَ مَا فِی قُلُوبِهِمْ فَأَنزَلَ السَّکِینَهَ عَلَیْهِمْ وَأَثَابَهُمْ فَتْحاً قَرِیباً ) نگاه کنید این مردان وفادار که در خیبر و حدیبیه با او همراه بودند. این سوره در شش هجری نازل شد این اشاره به تمام آنهایی که با او در هجرت همراه بودند است.

وی در ادامه به فضیلت و جایگاه سیدنا ابوبکر(رض) اشاره نمود و گفت: آن کسی که در غار ثور و سفر هجرت با او همراه بود نگاه کنید چه انسانی بود، (وَالَّذِینَ مَعَهُ) بیایید نگاه کنید چه انسانهای شایسته و بی نظیر با او همراه بودند.

(ثَانِیَ اثْنَیْنِ إِذْ هُمَا فِی الْغَارِ إِذْ یَقُولُ لِصَاحِبِهِ لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا) رسول الله به صدیق اکبر  گفت: ای صدیق برای من غم نکن و پریشان نباش ، امداد رب با من و تو همراه است. ای ابوبکر تو چه گمان می کنی نسبت به آن دو نفری که سومی آنها الله است. لذا الله همانطور که محمد را امداد می کند و دوست دارد همراه او را هم امداد می کند و دوست دارد.

(وَالَّذِینَ مَعَهُ)می خواهی بدانی که محمد صلی الله علیه و سلم رسول بر حق است نگاه کن اخلاق ، ایمان و صفات کسانی که همراهی او را انتخاب کرده اند و نگاه کن اینها چطور نماز می خوانند و از پیغمبر اتباع می کنند. در میدان جهاد چطور سینه را جلو می کنند ، اینها شب در مصلا ایستاده اند و دعا می کنند ، روز بر پشت اسب سوارند و به جان کفار می تازند. نه برای جان و نه برای مال نگاه می کنند لذا جان و مالشان را نثار اسلام می کنند.

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در ادامه گفت: تمام صحابه مصداق (وَالَّذِینَ مَعَهُ)هستند. فرد نمونه و  اکمل که در سخت ترین و  خطرناک ترین سفر معیت و همراهی رسول الله را اختیار کرده بود ابوبکر صدیق خلیفه بلافصل رسول الله صلی الله علیه و سلم است.

وی در ادامه بیانات خود اظهار داشت: ۱۴۰۰صحابه در سفر عمره معیت رسول الله را اختیار کرده بودند. خلفای راشدین در سفر و حذر معیت رسول الله را اختیار کرده اند اما صدیق اکبر فرد نمونه و اولین نفری بود که در سفر هجرت همراه رسول الله قرار داشت.

شاعر می گوید:

آجرا دا مشکل هجرت تی آی هه               صدیق چلی هه سانگا خداهه

رسول الله فرمود: ای ابوبکر صدیق با من همراه باش که امروز و امشب بسیار شب سختی است و نوبت هجرت و اجازه هجرت به من داده شده است. رفیق ، همراه من و شما خدا است.

صدیق نوسی گرآجگایا                           اوکی سفر دا ساتی بنایا

می فرماید: آمد رسول الله صلی الله علیه و سلم پیش صدیق و او را از خواب بیدار کرد و همراه این سفر پرخطر خود قرار داد.

زنزدیک آن قوم پر مکر رفت                       به سوی سرای ابوبکر رفت

چون ابوبکر آنگاه آگاه شد                          ز خانه برون رفت و همراه شد

چون رفتند چندی به دامان دشت                   قدوم فلک سای و مجروح گشت

آنگه ابوبکر به دوشش گرفت                      ولی  زین حدیث است جای شگفت

که درکس چنان قوت آمد پدید                       که بار نبوت به دوش تواند کشید

این افتخار ، عزت و این معیت ظاهری ، باطنی ابوبکر را حاصل شد و کسی دیگر از صحابه را حاصل نشد.

در غار وقتی رفتند زانوی ابوبکر بالین رسول الله بود سر رسول الله بر زانوی صدیق اکبر بود ، وقتی مار ابوبکر صدیق را گزید اشکای حضرت صدیق بر رخسار پاک رسول الله چکیدند.

در سفر هجرت شتر ابوبکر صدیق سواری رسول الله بود. این شرف و کمال از آن ابوبکر شد.

وی در ادامه گفتند: (وَالَّذِینَ مَعَهُ)محبت ، اطاعت و فرمانبرداری ابوبکر را به آن مقام صدیق رساند. لذا جماعت دوم بعد از انبیاء صدیق است.

ایشان فرمودند: تاریخچه زندگی فاروق اعظم قبل از اینکه صحبت رسول الله را اختیار کند بررسی کنید که چه کسی بود؟ و بعد از اینکه صحبت رسول الله نصیب او شود چه فردی شد.

استاد تفسیر در ادامه بیانات گفت: امروزه مورخین و فیلم سازان دنیا نمی توانند تاریخ واقعی سیدنا عمر رضی الله تعالی عنه را به نمایش بگذارند و ادای فاروق اعظم را در بیاورند اینهایی که امروز در فیلم می بینید خود را بجای حضرت عمر معرفی می کنند به اندازه یک موی سیدنا عمر نه در ایمان و نه در اخلاص برابری ندارند ، در ادای ظاهری موی آنها با موی حضرت فاروق اعظم برابر نیست ، سیمای اینها با سیمای سیدنا عمر برابر نیست. لذا فکر نکنید که حضرت عمر اینطور سیمای داشته است این مرد امروزی را آورده اند که بیاید نقش سیدنا عمر را بازی کند نه شباهت ، نه اخلاق ، نه قامت و نه توانمندی این با حضرت عمر برابری می کند. هرگز این نمی تواند معرف سیما و جایگاه فاروق اعظم باشد. اما فقط برای این است که مردم عادی و معمولی را  بفهمانند که سیدنا عمر چنین فردی بوده است. لذا یعضی از علما مخالف این فیلمها هستند چراکه اینها در شئن ، حد و جایگاه صحابه نیستند. در دنیا هیچ کسی نمی تواند انسانهایی همچون صحابه را نمایش و  معرفی کند.

وی افزود: اوصاف صحابه را قرآن بیان می کند:(أَذِلَّهٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّهٍ عَلَى الْکَافِرِینَ) اینها بر مومنان نرم ، مهربان و بر کفار سخت ، شدید هستند.

 (أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعاً سُجَّداً) اینها را می بینید که گاهی در رکوع و سجده هستند. علامت محبوبیت و مقبولیت اینها در سیما و صورت نور دار است.

ایشان در آخر بیان کردند: هرکسی از امت رسول الله می خواهد محبوب بارگاه الهی قرار گیرد متصف به این اوصاف شود و این صفات را در خود بیاورد آنگاه او ان شاء الله از بندگان محبوب و مقرب بارگاه الهی قرار خواهد گرفت. الله تعالی همه را به این صفات متصف بگرداند.

مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش در پایان سخنان خود بر امنیت کشور و منطقه تأکید نمود و افزود: همه ملت باید به امنیت کشور و منطقه توجه داشته باشند، مردم و مسئولین سعی کنند به هیچ کسی ظلم و بی عدالتی نداشته باشند.

منیع:الخلیل آنلاین

| ۲ شهریور ۱۳۹۳
۱۱ پاسخ به “مولانا عثمان: محمد ص پیامبر بر حق و ابوبکر رض خلیفه بلافصل اوست”

 1. فاطمه ، شیعه ی علی says:

  با سلام خدمت برادران اهل تسنن
  لازم به ذکره که یک شخص ماهر و مسلط بر زبان عربی به راحتی به این موضوع میتونه پی ببره که در آیه ی ۲۹ سوره ی فتح ، چهار صفت بیان شده ، صرفا اشاره به یک شخص داره و نمیتونه به چهار شخص اشاره داشته باشه .

  پاسخ :
  برادران اهل تسنن خودشان استاد عربی و تفسیر قرآن هستند و در تفسیر قرآن نظیر ندارند


 2. محمد says:

  این اظهار نظر به دلیل چرندگویی حذف گردید .


 3. ghaderi says:

  با عرض سلام بازهم دوگانگی در نظر اهل سنت یک بار می گویید حضرت محمد خلیفه تعیین نکرد حال چه شد ابوبکرخلیفه برحق بلافصل شد برادران اهل سنت بهتر است برای جواب به سوال های بسیار زیادی که در زهن شما است به دومین کتاب مشترک بین ما و شما یعنی نهج البلاغه مراجعه کنید در خطبه ۳ که شقشقیه می باشد بله قضییه ی حدیث قرطاس در کتاب بخاری ایا شده بدون هیچ گونه تعصب به حدیث من کنت مولا فهذا علی مولا مراجع کنید ایا در کتب اهل سنت از حدیث انا مدینه العلم با سند صحیح روایت نشده به نظرشما ایا نباید معنی من کنت مولا را از ایشان پرسید به راستی چه زیبا در نهج البلافغه از حق خویش دفاع نموده است اگر کسی می خواهد هدایت شود در اینترنت جستجو کند نه در نج البلاغه های شیعه بلکه در نهج البلاغه ای که ابن ابی الحدید نوشته که نامش شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید می باشد

  پاسخ شما بصورت تیتر وارد ذکر می گردد
  ۱_ دوگانی در اهل سنت در خصوص خلافت وجود ندارد
  ۲_ هیچ سوالی در ذهن ما وجود ندارد
  ۳_ برای اهل سنت صحیح بخاری بعد از قرآن معتبر است نه کتاب دیگر
  ۴_ حدیث قرطاس ربط و یا حتی اشاره ای به خلافت ندارد
  ۵_ حدیث من کنت مولاه (مولاه) را همه اهل لغت به معانی زیادی جز خلافت ترجمه کرده اند، اگر مولاه به معنی خلیفه باشد ترجمه حدیث غلط در می آید، ترجمه این می شود که (خدایا هر کسی را که من خلیفه او هستم پس این علی خلیفه اوست !) ورسول الله ص خلیفه کسی نبود.
  ۶_ خیر، نزد اهل سنت حدیث انا مدینه العلم صحت ندارد از جمله امام بخاری است که این روایت را رد کرده است
  ۷_ در نهج البلاغه حضرت علی رض خلافت را بسیار جزیی و اندک شمرده است
  ۸_ کسی که هدایت می خواهد به قرآن رجوع کند نه به اینترنت دوست گرامی !


 4. حميد رضا says:

  سلام علیکم
  ممنون میشم نظر مدیر محترم سایت را در مورد واقعه غدیر خم بدونم و همچنین کتاب مناقب خوارزمی
  با تشکر


 5. میلاد says:

  باسلام
  ازمولانا تقاضا می کنم با مراجعه به صحیح مسلم یا بخاری یا کتاب ینابیع الموده خلیفه بلافصل پیامبر اسلام صلی الله علیه واله رو بشناسند.
  مولانا احتمالا حدیث غدیر روخوندند!

  پاسخ :
  مولانا صحیح بخاری و مسلم را تدریس می کنند آن کسی که نیاز به مراجعه به حدیث و یادگیری آن دارد شما هستید .


 6. عبدالله says:

  حرام زاده معلوم است چه کسانی هستند ملت ایران کاملا آنهارا میشناسند


 7. Banoo says:

  سبحان الله،
  خداوندا ما را از شر این فاحشان بی مغز نجات بده.
  خداوندا مارا عزت بخش تا در عمل و گفتارمان سالم باشیم.
  خداوندا مکر و حیله ی افراد بددهان و بی عقل را به خودشان بازگردان.
  خداوندا هرچه نفرینگر و بنده ی شیطان و دشمن اسلام را نابود گردان.
  خداوندا ظالمان را با ظالمان دفع کن.


 8. مصطفی says:

  درود خدا بر محمد مصطفی و یاران پاک و با وفای او بخصوص حضرت ابوبکر صدیق و امیر المومنین عمر فاروق .


 9. محمدرضا دانشفر says:

  برای این که بدانیم « امیرالمومنین » چه کسی است ، کافی است به احادیث معتبر در این زمینه و در بین آن ها به متواتر ترین حدیث که خطبه غدیر می باشد مراجعه نماییم ، در این خطبه شریفه ‌، رسول خدا -صلی الله علیه و آله و سلم – صراحتا می فرماید که :

  الا و ان الله عزوجل قال و انا قلت عن الله عزوجل الا انه لیس امیرالمؤمنین غیر اخی هذا و لا تحل امره المؤمنین بعدی لاحد غیره …

  آگاه باشید که خدای عزوجل گفت و من از جانب خدای عزوجل گفتم ، آگاه باشید امیرالمومنین نیست جز این برادرم و حلال نیست امارت مومنین بعد از من ، بر احدی غیر از او …

  این حدیث متواتر که مورد توافق علمای شیعه و سنی می باشد صراحتا امیرالمومنین را معرفی نموده و می فرماید که حلال نیست امارت مومنین بعد از وجود مقدس رسول خدا بر احدی غیر از حضرت علی -علیه السلام- .

  پاسخ :
  دوست گرامی ؛ چنین حدیثی نزد اهل سنت وجود خارجی ندارد چه برسد به اینکه نزدشان متواتر باشد !!


 10. رامین says:

  احسنت.بسیار مفید بود


 11. nahnofedak_yarasulallah says:

  بنام خدای تعالی چه عشقی دراین کلمات نهفته است واگر به عمل بیا ید چه زندگی خوب وبا لذتی میشود اشداء علی الکفار ورحماء بینهم دیگر فتنه ای نیست برادری وعشق خدائی بخاطر خداوند همدیگر را دوست داشتن وبخاطرخداوند بزرگ کارهارا برای هم اسان نمودن خداوندا همه کلامت دل نشین موافق با فطر ت است روح انسان از امید پر میشود خدایا شاهد باش به عشق تو دلمان می تپد برادران مسلمان را درهمه دنیا دوست داریم درغم وشادی هایشان شریکیم وتوفیقمان ده به این عشق مقدس عمل کنیم ونزد توروسفید باشیم محمد ازتهران

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 38نفر
 • بازدید امروز 258883
 • بازدید دیروز 110002
 • بازید کل 100968477

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com