پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9760
 • کل اعضا 1708
 • جدیدترین عضو Shahram
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 1708

مصر به کدام سمت و سو می رود؟ دمکراسی یا بازگشت به گذشته؟

تحلیل اوضاع مصر :

پس ازایجاد جرقه انقلاب وخیزش مردمی درتونس ،مردم مصراعم از اسلام گرایان ،سکولارها ، لیبرال ها و……که چهار دهه از حکومت دیکتاتوری حسنی مبارک به ستوه آمده بودند به خیابان ها ریخته و تا سر نگونی مبارک در خیابان ها ماندند. مبارک سرنگون شد و حکومت قانون جایگزین حکومت حسنی مبارک ونظامش شد. اما از آنجائی که اسلام گرایان درپس پرده ی این حکومت بودند وامکان پانهادنشان درعرصه سیاسی کشوربود وسرانجام چنین شد ودریک انتخابات سالم مرسی به عنوان رییس جمهوراسلام گرا انتخاب شد. این امربه مذاق گروه های غیراسلامی وعمدتا لاییک ولیبرال خوش نیامد، ازین رو آنان باراه اندازی برنامه های ضد حکومت اسلامگرای مرسی پابه عرصه نهادند  و پس ازماه ها تلاش ، سرانجتم توانستندباکودتاحکومت مرسی راسرنگون کنند .

این کودتابه سرکردگی السیسی انجام گرفت.السیسی شخصیتی از بقایای دیکتاتور سابق که  باید با رفتن مبارک میرفت امانرفته بود..سرانجام پس ازماه هادرگیری و تحصن بین طرفداران مرسی و سیسی جلسه دادگاهی نمایشی مرسی هم برگزارشد.

.مردم مصر با هواداری از السیسی اشتباه بزرگی را مرتکب شده و می شوند. جریان السیسی که از کودتا علیه حکومت مردمی شروع شد خود نوعی دیکتاتوریست و هواداری بیجا و بی مورد ازیک نظامی وبالا بردن شخصیت او ودادن مجال زیاد به او مستبدبودن اورا تقویت کرده وآینده مصررا به سوی دیکتاتوری سوق میدهدوهمانند دوران طاغوتی ودیکتاتوری مبارک ، اسلامگرایان را به انزوا وحاشیه رانده وسرانجام خواسته های امریکا واسراءیل را برآورده می سازد.

روشن است که السیسی با کودتا بر علیه حکومت مشروع به میدان آمد اما خودرا نماینده ی مردم اعلام کرد و به گمان خود به نمایندگی از مردم کودتاکرده است حال سوال این است که چرااین آقای کودتاگر، در زمان مبارک و انقلاب علیه او به نمایندگی از مردم کودتا علیه مبارک نکرد ؟!

جواب این سوال این است که چون السیسی خود از هواداران دیکتاتور سابق بود برای این علیه او و به حمایت از مردم هیچ اقدامی نکرد. در خبرگذاری های رسمی گفته شده است که السیسی در نماز جمعه ای شرکت می کند که امام او از هواداران مبارک است .

اقدام السیسی در کودتا علیه حکومت مردمی بهانه ای بود برای بازگرداندن رژیم سابق و گامی بود در راستای برآورده کردن خواسته ها و آرزوهای آمریکا ، چاپلوسی های السیسی برای آمریکائی ها در آستانه کشتار مردم مصر حکایت از رضایت آمریکائی ها از عملکرد ظالمانه ی سیسی دارد، و مشخص است او یک شخصیت مستقلی نیست بلکه وابسته به دشمنان اسلام است .

عملکرد کودتا گران به رهبری سیسی منافات زیادی با حرکت انقلابی مردم مصر داشته و دارد ، انقلابی که با هدف آزادی و دموکراسی و رهائی از ظلم و ستم  صورت می گیرد اما کودتاگران جنایاتی هولناکی مرتکب شدند که در رژیم گذشته سابقه نداشته است، که عبارتند از قتل عام هزاران تن از مردم مصر، بازداشت هزاران تن از اسلام خواهان ، سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان ، محاکمه سلیقه ای و کینه ای اسلام خواهان و بدنام کردن محمد مرسی و دیگر اسلام خواهان مصری که این نمونه اخیرقطعا در راستای برآورده ساختن اهداف آمریکائی هاست .

یکی از دادگاه های محمد مرسی اتهام قتل ۷ نفر از تظاهرکنندگان در جلوی کاخ ریاست جمهوری بود.در حالیکه کودتاگران ۷۰۰۰ نفر از همین تظاهرات کنندگان را تا این لحظه به قتل رساندند . پس اگر قرار باشد کسی بخاطر قتل مردم محاکمه شود باید شخص السیسی و عوامل او محاکمه شوند . رویترز در این باره می نویسد هدف عوامل السیسی از محاکمه محمد مرسی بدنام کردن اوست که همان خواسته ی دشمان اسلام است .

بدون تردید قتل عام مردم، بازداشت و سرکوب و تحقیر با نظام دمکراسی سازگاری ندارد . اما آمریکائی ها که خودرا هواداران دموکراسی و حکومت مردمی می دانند این حکومت را با همه ظلم و جنایاتش می پسندند و برسرجسدهای اسلامگرایان باسیسی دست میدهند.

چنین سیاست ضدانسانی ودموکراسی وارونه ای کسی درجهان معاصرندیده ونخواهد دید.نمونه ی دمکراسی و آزادی واقعی را باید در تایلند دید  وقتی که تظاهرات علیه دولت شدت گرفت (خانم یینگلاک شیناواترا) رئیس جمهور کشور در های کاخ ریاست جمهوری را برای تظاهر کنندگان بازد کرد تا از خشونت و قتل جلوگیری کند و در هفته ها تظاهرات هیچ خشونتی رخ نداد. کسی بازداشت و سرکوب نشد.

قدرت طلبی السیسی:

السیسی بر خلاف نظام دمکراسی خواهان کسب قدرت و سلطه مطلق بر مصر است . او تاکنون مقامش را به سپهبدی ارتقا داده است و خودرا مقام برتر در مصر میداند و تمایل دارد از زبان مردم تعریف و تمجید شود و قدرت آینده در مصر را برای خود زمینه سازی می کند اما به به زودی روزهای پشیمان کننده وغیرقابل جبرانی در انتظار مردم مصراست ومصرشاهد روزهائی بدتر از دوران مبارک خواهد بود. محمد البرادعی یکی از چهره های سرشناس و از مخالفین محمد مرسی که پس از کودتا در کابینه کودتاگران خدمت میکرد بعد از اینکه چهره واقعی السیسی برای او نمایان شد از کابینه خارج وبطور کامل از همکاری با آنها دست کشید.

مصر بسوی نا امنی حرکت می کند:

نظامیان سرکوبگرحاکم بر مصرخیلی زود نتایج جنایات خودرا دارند می بینند، و آن  وجود نا امنی درکشور است که بصورت پیاپی جان ماموران امنیتی و غیر نظامیان راگرفته ومی گیرد . حاکمان مستبد بزرگترین دشمنی و ستم را در حق ملت خودشان مرتکب می شوند، زیرا آن ها هستند که با حرکتهای خشونت بار خود کشورشان را به هرج و مرج و نا امنی کشانده و جان بی گناهان را به خطر می اندازند،شبیه آن چه که ما اکنون نظیر آن را به خوبی در سوریه عراق و…می بینیم ، ملت های سوریه و عراق مستحق کشتار نیستند اما قربانی قدرت طلبی ظالمانه حاکمان خود می شوند وازمهم ترین عواقب منفی آن اینست که کشوردچارسراسیمگی وناامنی شده ورنگ وبوی دموکراسی وآرامش را نخواهدیافت وازلحاظ سیاسی، اقتصادی ودرسطح بین الملل به قهقرابازخواهدگشت.این کشورمتمدن دچارناامنی وخانه جنگی خواهد شد وآتش اختلافات دامنش را خواهد گرفت ومصررا درخودخواهدسوزاندومتعاقباگروه های انتقامجو وخشن مثل قارچ خواهد رویید. آخرین گروه زائیده شده جنایات نظامیان مصر، گروهی است بنام ( اجناد مصر) که مسئولیت حملات به پلیس را بر عهده گرفته است و نیز شاهد گروه های دیگری نیز هستیم

غلو افراد بی خرد در مورد السیسی:

اخبار جهان اسلام در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ سعد الدین الهلالی، استاد دانشگاه الازهر مصر در اظهاراتی مضحک در حمایت از ارتش و پلیس مصر اعلام نمود: “مصر دو بار شاهد سرقت دین بوده است؛ بار اول در زمان فرعون و بار دوم در زمان رئیس جمهور معزول محمد مرسی.”
هلالی در سخنرانی در یک مراسم جشن برای تکریم “شهدای پلیس”!! در روز پنجشنبه گفت: “خداوند از سوی خود رسولانی را برای  نجات مصر فرستاده است یعنی وزیر دفاع، عبد الفتاح سیسی و وزیر داخلی، محمد ابراهیم”

جناب استاد دانشگاه شما که هنوز نمیدانید که محمد خاتم النبیین است و بعد از او هیچ رسولی نمی آید و اطلاق کلمه ( رسول از جانب الله ) بر شخصی همچون السیسی حرام است. آیا اخبار به گوش شما نرسید که السیسی ۵۰ نفر از افراد لائیک و بی دین را جهت تنظیم قانون اساسی گردهم آورد و قانونی را تنظیم کردند که اسلام و قرآن هیچ نقشی در آن ندارند، آیا خداوند رسولی را می فرستد تا با دین او ضدیت کند و دشمنان اسلام را شادمان ؟! آیا در تاریخ رسولان الهی خوانده اید که قتل عامی توسط هیچ رسولی صورت نگرفته است .

 

در این پلاکارد تظاهرکننده مصری در ذیل عکس آدولف هیتلر نوشته است: “یهودی‌ها را به‌خاطر ملت و مردمم کشتم”! اما در ذیل عکس ژنرال السیسی نوشته شده است: “ملت و مردمم را به‌خاطر یهودی‌ها کشتم”!

———————–

منبع : پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

| ۲۲ بهمن ۱۳۹۲
۷ پاسخ به “مصر به کدام سمت و سو می رود؟ دمکراسی یا بازگشت به گذشته؟”

 1. m m m says:

  خداوند شر ظالمان را از سر مسلمانان کوتاه بفرماید


 2. خواهر دینی شما says:

  السلام علیکم
  روز جمعه است بر حبیبتان رسول الله صل الله علیه وسلم درود بفرستید
  و همچنین خواندن سوره کهف و دیگر سنت های روز جمعه فراموش نشود ان شاءالله…

  royayeman177213.blogfa.com


 3. majidd says:

  اینائی که در مصر کشته میشن مظلوم و شهید هستن و شهدا نزد خدا عزیزن اما وای به حال اون بدبختای که دست شون با خون آغشته است عذاب اینا چن برابره


 4. هلیا says:

  الهم انصرالمسلمین فی کل مکان الهم انصرالمسلمین فی کل مکان

  آمین آمین آمین یارحمان ویارحیم یارب العالمین


 5. ramin says:

  امیدوارم هرچه زودتر یک حکومت عادل و اسلامی بر مردم مصر حاکم شود..


 6. sahar says:

  ولله العاقبه الأمور،پناه بر خدا،سیسی با مغز کوچک و سفت و سخت نظامیش فکر کرده تا همیشه زنده است،خدارا فراموش کرده،با ذهن منجمد خود افکار پوچ را می پروراند،الله تنها راه نجات است،تا زمانیکه اداره ی امور در دست افراد سنگ دل و کند ذهن باشد،نتیجه بدتر ازین نیز میشود،او قدرت مبارزه با حق را ندارد،حق را میکشد بی خیال اینکه حق کشتنی نیست.


 7. حامد..... says:

  احسنت مصر رو خداوند از شر این نا اهلان نجات بده و مسلمانان رو در پناه خودش حفظ بفرماید آمین

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 17نفر
 • بازدید امروز 24950
 • بازدید دیروز 18366
 • بازید کل 107705950

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com