پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران ارجمند؛ به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا ابتدا سوال خود را در سایت جستجو نمایید ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2336
 • کل نظرات 9765
 • کل اعضا 1709
 • جدیدترین عضو AminSh
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 2590

کرامت انسانی و سگ پروری . نقد برخی از سایتهایی همچون پرشین پت که سگ پروری را در جامعه اسلامی ما فرهنگ سازی می کنند واین آموزه غربیهای محروم از نعمت خداوند را به جوانان مسلمان تزریق می کنند.
اینها باید بدانند انسان موجود دیگری است که شما هنوز درکش نکردید . او دارای مقام والایی است و وظلیفش مهمتر از آموزه شماست . شما که مدعی حقوق بشر هستید رفتار شما مغایر با گفتار شماست زیرا چنین کردارهای پست مقام انسانیت را تنزل می دهد. درحالیکه این انسان پدر پیامبری بوده یا مادرش ویا فرزندش چنانچه در یک نگاه همه انسانها فرزندان حضرت آدم هستند . وشما می خواهید این انسان والا مقام مادر یا پدر، سگ و گربه شود و همانند فرزند خویش به تربیت او بپردازد.

کرامت انسان از منظر قرآن
در اسلام کرامت انسان به عنوان یک اصل آفرینش در نظر گرفته شده است
و لقد کرّمنا بنى آدم و حملناهم فى البر و البحر و رزقناهم من الطیبات و فضلناهم على کثیر مماً خلقنا تفضیلا .ما فرزندان آدم را گرامى داشتیم، و آنان را در خشکى و دریا بر نشاندیم، از چیزهاى پاکیزه روزى شان دادیم و آنان را بر بسیارى از آفریده هاى خود برترى آشکار دادیم . سوره وره اسراء آیه ۷۰ یعنی انسان برترین مخلوقات است، و به لحاظ برترین بودن حق اوست که غذاهای پاکیزه میل کند و نه غذاهای نجس مانند غذاهای کمونیستها که گوشت های نجس می خورند .
بسیاری از دانشمندان مسلمان معتقدند مفصود از این آیه بیان حال همه انسان هاست با قطع نظر از ایمان و قرب او با خداوند. به دلیل ذکر کلمه ( بنی آدم‌) در آیه . در حقیقت در بین مخلوقات، انسان از ویژگی های بسیار متمایزی برخوردار است که به احسن الخالقین نیز خطاب شده است.
ودر آیه دیگری چنین می فرماید لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم؛ ما انسان را در (مقام) احسن تقویم (نیکوترین مراتب صورت وجود) بیافریدیم. در حقیقت از میان مخلوقات گوناگون الهی، این انسان است که دارای ویژگی های ممتازی است که مقام خلیفه الهی را در میان موجودات از آن خود کرده است. اگرچه در این جا خلافت الهی برای نخستین انسان، یعنی حضرت آدم(ع) ثابت شده، اما منحصر در ایشان نبوده است و عمومیت داشته و شامل انسان های بعد از او نیز می شود.
چنانچه در آیه ذیل به خلافت انسان تصریح می کند
هو الذی جعلکم خلائف فی الارض . (خدا) آن ذاتی است که شمارا خلیفه در زمین قرار داد .
پس انسان خلیفه خداست و دارای مقامی والاتر وبرتر از این است مادر حیواناتی همچون گربه و سگ قرار گیرد، وآنهارا همانند فرزند خویش پرورش دهد و اوقات گرانبهایش را ضایع کند. آیا این هتک حرمت یک انسان نیست که مادر سگ یا گربه شود ؟
سایت فوق مطالب متنوعی در مورد پرورش سگ، نام گزاری سگ، راه های درمان سگ و گربه و مقالاتی از اروپایی هارا به زبان فارسی ترجمه وبرای جوانان عزیز ما منتشر می کند. ما از این افراد می پرسیم این کار شما چه سودی دارد ؟‌ و چه کمکی به جامعه مسلمان ما می کند ؟ آیا جامعه ما نیاز به پرورش سگ و گربه دارد که شما نعمت زندگی ونعمت سلامتی و انرژی را در این راه صرف می کنید؟ .

احکام نگهداری سک از نگاه شریعت
اولا به هیچ وجه جائز نیست که سگ در خانه نگاه داشت، زیرا اولا ملائکه وارد آن خانه نمیشود، و ثانیا صاحب خانه ای که سگ را وارد خانه اش کرده است گناهکار میشود و هر روز دو قراط از حسناتش کاسته میشود، و هر قیراط برابر با یک کوه بزرگی از حسنات هست، همچنین پیامبر صلی الله علیه و سلم فرمودند: « لا تَدْخُلُ المَلائِکَهُ بَیْتاً فِیهٍِ کَلْبٌ وَلا صُورَهٌ » (متفقٌ علیه) ” فرشتگان به خانه ای که در آن سگ و صورت باشد، داخل نمی شوند “.
و فرمودند: ” من اقتنی کلباً إلا کلب ماشیه أو ضارٍ نقص من عمله کل یوم قیراطان “(روایت مسلم)
یعنی: ” هر آنکس که سگی را برای خود بگیرد، مگر اینکه سگ چوپان و یا سگ شکار باشد، در هر روز به اندازه دو قیراط از حسناتش کاسته میشود”.
بنابر این کسی که اگر فقط به خاطر این سگ پرورش می دهد که سگها را دوست دارد، این کارش حرام و نا جایز است.
بسیاری ها با قیمت گزافی سگ را می خرند، با این که پیامبرصَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ از پول سگ نهی کرده است؛ بخاری ۲۲۳۷ و مسلم ۱۵۶۷

نجس بودن سگ
لعاب سگ نجس هست، و اگر لباس را لیس بزند باید آنرا بشویند و یا لباس را هنگام نماز عوض کنند، و باید سعی شود این سگ به انسان نزدیک نشود تا لباسش را لیس نزند. زیرا سگ با همه‌ی اجزایش نجس است
این کار با تقلید از کفار صورت میگیرد و تقلید از کفار حرام است و یا در آنچه خصوصیت کافران است جایز نیست؛ چون که پیامبرصَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ می فرماید:«مَنْ تَشَبَّهَ بِقَوْمٍ فَهُوَ مِنْهُمْ»«هرکسی با قومی مشابهت کند او از آنهاست» ابوداود ۴۰۳۱

توصیه به جامعه مسلمان این است که از الله بترسند و پولهایشان را از ضایع شدن و ثواب هایشان را از کم شدن حفاظت کنند. این سگها را رها کنند و به سوی الله باز گردند و توبه نمایند. هر کسی توبه کند الله توبه اش را می پذیرد.

خلاصه
اولاً: سگ نجس‌العین است و بنابراین ظرفی که سگ در آن لیس می‌زند باید تا هفت بار شسته شود.

ثانیاً: فرشتگان به خانه‌ای که در آن سگی نگهداری می‌شود وارد نمی‌شوند.

ثالثاً: با عوعو کردن و گلاویز شدن با اطرافیان و همسایه‌ها باعث ایجاد رعب و وحشت می‌شود نگهداری سگ تنها برای شکار، نگهبانی چهارپایان و محصولات کشاورزی جایز است.
و حد اقلش این است کار بیهوده ای است و قرآن کارهای بیهوده را از صفات مومنین خارج کرده است
والذین هم عن الغو معرضون

مومنین ازکارهای بیهوده روی گردان هستند

منبع :‌سایت وااسلاماه

| ۲۰ آبان ۱۳۹۱
۲۵ پاسخ به “کرامت انسانی و سگ پروری”

 1. مرجان says:

  سلام من حدودا ۲ ساله سگ دارم، قبل از ۲،سال به دلیل تنهایی مادرم دچار افسردگی شده بود، ولی با وجود سگم این حس کمتر شد تا جایی که مادرم حتی یک ساعت بدون لوسیفر(سگم) سر نمیکنه، حالا من موندم نه میدونم چه جوری از شرش خلاص شم و نه دلم میاد ناراحتی مادرو رو ببینم، اما دوست دارم به شما بگم اگه قصد خرید سگ دارین هیچ وقت این کارو نکنین چون سگ موجودیه که به هیچ عنوان به شما بدی نمیکنه و دایم محبت میکنه به همین جهت گذشتن ازش خیلی خیلی سخت میشه، واقعا نمیدونم چرا خدا داشتن این موجود دوست داشتنی رو حرام کرده

  پاسخ :
  اگر شما و مادر گرامی تان با قرآن کریم و یاد خدا و احکام الهی انس می گرفتید هرگز نیاز به این حیوان پیدا نمی کردید ، سعادت و آرامش انسان فقط در مسیر دین مبین اسلام است ، کفار دست به این عمل می زنند چونکه از نعمت دین اسلام محرومند اما همین که وارد اسلام شدند دیگر خودرا نیازمند یک حیوان نجس نمی دانند، و دوری می جویند .
  خداوند پاک است و پاکیزگی را دوست دارد .


 2. پژمان says:

  من خودم یه سگ از نژاد تریر دارم و با این مطلبی که بالا نوشته موافق نیستم ولی خانم roya میشه بگی این سگتون شما رو مثلا از گناه یا گناهانی بازدشته و چجوری دنیا ئ اخرتتونو نجات داده؟


 3. حقوقدان says:

  سلام .بنظرشما دلیل اینکه اسلام آخرین دین وکاملترین دین است ولی نه تنهادرجهان آن طورکه بایدنتوانسته حرفش راپیش ببردبلکه خودجامعه اسلامی ازهم پاشیده وسردرگم است واین فراماسونری است که برجهان حکومت میکندوحتی برمسلمانان احاطه کامل دارد چیست؟آیاعملکردمامسلمانان درطول تاریخ درست بوده؟بنظرشمادیدیک انسان بایددرچه سطحی باشد؟آیامشکل واقعی نگهداری سگ است؟آیامشکلی بالاترازآن وجودندارد؟من خودسگ ندارم .ولی اگرواقعا دغدغه وااسلاماداریددیدتان راوسیع کنیدجزئیات رانبینیدازکل به جزءبرویداین نوع برخوردشمانه تنهاباعث نمی شودکسانی که سگ دارندازنگهداری پرهیز کنندبلکه ازاسلام زده میشوند.همیشه بایددرهرعملی که انجام میدهیم خدارادرنظرداشته وازاو راه درست زندگی راطلب کنیم.امیدوارم خداوندهمه ماراهدایت کند


 4. محمد 123 says:

  امام خمینی (ره )‌فرموندند اگر دلیل عقلانی برای نگهداری سگ باشد مانعی ندارند شما بیش از امام و احیا کننده اسلام ناب محمدی درک و ادراک دارید ؟! ایا واقعا اعمه اطهار در باب کرامت انسانی و رفتار مناسب با حیوانات چیزی نگفتند ؟

  پاسخ :
  ما از قرآن و حدیث رسول خدا استناد کردیم .


  • Jairan says:

   دوست عزیز تفسیر قرآن و حدیث سالها دراست و تحقیق و علم احتیاج داره و اینگونه نیست که هرکس به صرف مسلمان بودن بتونه مجتهد و مفسر هم باشه فکر می کنم تفسیر آیت الله خمینی و یا سایر مراجع تقلید بر نظر شخصی همه ارجح تر و صحیح تر باشه


 5. بهروز says:

  سلام علیکم برادرگرامی مطلب مفیدی بودهمانطورکه گفتین سگ فقط برای نگهبانی خوبه نه برای بغل کردن ونگهداشتن توخونه ودلایل علمی متعددی درمورداینکه سگهاناقل بیماریهای خطرناکی برای انسانها وجودداره


 6. احمد says:

  roya,
  ولی حیف که وجودش گناه است .


 7. roya says:

  شما اگر بدونید که وجود سگ تو خونه من، منو از چه گناهانی باز داشت، هیچوقت این چیزارو نمیگید،وجود سگ دنیا و اخرت منو نجات داد!!!


 8. --------- says:

  سلام من خودم یکی از کاربرای نمونه ی پرشین پت هستم من خودم سگ دارم ولی باور کنید سگ اونطوری که شما می گید بد نیست . سگ یک موجودی هست که فوق العاده وفا داره و خیلی خوب می فهمه.


 9. محمد امینی says:

  خدا لعنتشون کنه غربیهای کثیف سگ پرور که مسلملنان رو به طرف سگ پروری و……..میبرند
  خداشماراهم رحمت کنه که جامعه رو از این نوع کارها آگاه میکنید
  دستتون درد نکنه


 10. محمد امین says:

  مایع تاسف هست که مسلمانی اقدام به این کار بکند


 11. محمد says:

  بنام الله عشق جاودانی عشق دنیا وعشق اخرت الله جل جلاله ما را بعداز عشق مقدس بخودش به ابراز محبت به پدر ومادر وخانواده همسر وفرزندان وبرادران وخواهران نسبی وسببی و دینی دعوت میکند کسی که این همه نعمت دارد چه نیازی به محبت به سگ وحیوانات خانگی این از خالی بودن معنویت غربی هاست که به ناچار به سگ پناه میبرد واز محبت حیوان خودش را راضی میکند وقتی خدا وند دردل انسان نور نتابد البته شیطان فعال میشودوزندگی را ارایش می دهدبا ارایش شیطان زمینه انحراف شروع میشودخیلی از سگ بازان غربی حتی با سگشان از دواج میکنند محبت وزندگی با خانمی که مظهر عشق بوجود اوردن فرزندان ومحبت وفدا کاری است و برای انسان سرچشمه نعمت ورحمت است برای مرد همه نعمت هارا فراهم میکند کجا زندگی با سگ کثیف کجا غربی ها از درون خالی هستن هیچ کس به خانواده وفا دارنیست عشق حقیقی نیست بچه به مجردی که خودراشناخت راه خودش رامی رود پدر ومادر اکثرا در پیری به خانه سالمندان سپرده می شوند این خلا عشق به خداو زندگی عامل سگ بازی است ومسلمان با عشق به خدا ومحبت به همه انسانها سیراب محبت است ونیازی به سگ وحیوانات خانگی ندارد


 12. احمد. says:

  علیکم السلام برادر گرامی
  خدمت شما عرض شود مذهب اهل سنت هرگز خدشه دار نشده و نخواهد شد . کم نیستند افراد و سایتهایی که به مقدسات دینی ما اهانت می کنند نه تنها در این عصر بلکه در قرنهای گذشته الحمدلله تاثیری که باید داشته باشد نداشته است .
  خوب و بد هر آئینی با عمل و کردارش برای هر عاقلی شناخته می شود .
  چهار تا حرف اهانت آمیز یا جعلی فقط برای سرگرمی خوب هستند


 13. تالاتنعغغ says:

  با سلام خدمت شما برادران بزرگوار.
  بنده ازبرادران اهل سنت حنفی هستم زمانی که داشتم در بین وبها به جستجو می پرداختم به وبلاگی برخورد کردم که سعی در خدشه دار کردن مذهب اهل سنت داشتند لذا ازشما تقاضا دارم یه سری به این وب بزنید و نظراتتون رو در دفاع از این تهمتها بیان دارید
  ……………..
  با تشکر از شما برادران گرانقدر


 14. قرآن وسنت says:

  سلام شما لینک شدید منتظر لینک شما هستم


 15. اصلی علیک یا محمد says:

  سلام … برادران و خواهران بزرگوار اهل سنت …
  داشتن سگ در خانه کراهت دارد … متاسفانه در جامعه کنونی ایران این مسئله دارد باب می شود …
  تنها سلاح بازدارنده اسلام است که با تاسی از قرآن و سنت امکانپذیر است …
  در ضمن دوستانی که شهادت سیدنا عمر فاروق را تسلیت گفته اند … باید بگویم تسلیت بیش از ۳ روز حرام است …
  رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود : نوحه گری از اعمال جاهلیت است …
  دوستان و بزرگواران بیایید یاد کنیم از ثانی اثنین ابابکر صدیق یار غار محمد ص و بنا نهادن مبدا تاریخ هجری قمری در اول محرم توسط عمر فاروق بخاطر هجرت تاریخ ساز رسول الله صلی الله علیه وسلم …
  پیروز و سربلند باشید
  http://www.javabekoobande.blogfa.com


 16. لاتحزن says:

  سلاما یا عمر الفاروق

  جمعه :یکم محرم الحرام

  روز شهادت ابر مرد تاریخ ، خلیفه عادل ،

  شجاع بی همتا، سیدنا عمرفاروق رضی الله عنه

  را به تمامی مسلمین جهان تسلیت عرض میکنم


 17. یه دل عاشق says:

  سلام
  اولا که بابت حرکت فرهنگیتون بسیار سپاسگزارم ممنون که جواب بسیاری از دغدغه ها را میدهید
  ولی از اینکه اسم سایت خاصی برده بشه یکمی حسن کار کم میشه،خوبه که که این قضاوت با خود خواننده باشه
  🙂 باز هم ممنونم


 18. ali sadeghi says:

  این نظر به دلیل اهانت به مسئولین کشور و فحاشی به افراد حذف گردید .
  مدیر سایت


 19. تارا says:

  متاسفانه در جامعه ما خیلی هستن که مثل اروپائی ها سگ دارن و وقت واسه شون میزارن واسه بزرگ کردن و تربیت شون حالم از این کارا بهم میخوره اصلا مسلمون باید تمیز باشه و نباید دست شو به چیز نجس بزنه


 20. حسين says:

  سلام خوبی ؟‌مطلب مفید وجالب برانگیزی بود


 21. ghasem says:

  سگ نجسه ؟ نگیهداری سگ جایز نیس ؟؟؟؟ اولین باره میشنوم


 22. mhsaa says:

  مطلب مفید و جذابی بود برای منم تازگی داشت ممنون از اطلاع رسانی تون


 23. eli says:

  مرسسسسسسسسسسی ازاینکه به وبم اومدی بازم بیاخوشحال میشم


 24. محسن says:

  سلام دوست خوبم به موضوع خیلی خوبی پرداختید هیچکه در این باره اطلاعات لازم رو نداره واقعا جالبه خوشم اومد ممنون از تلاش شما .

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 28نفر
 • بازدید امروز 53935
 • بازدید دیروز 106154
 • بازید کل 107925500

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com