پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2321
 • کل نظرات 9623
 • کل اعضا 1684
 • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 6343

‌داستان وفات و بیماری فاطمه رضی الله عنها

یکی از نشانه‌های وجود رابطه‌ی محکم و استوار بین ابوبکر و سیده فاطمه ‌این است که در مدّت بیماری ایشان، اسماء بنت عمیس همسر ابوبکراز او پرستاری می‌کرد و تا آخرین نفس‌های عمر پر برکت فاطمه بالای سرش بود، در غسل و تجهیز وی مشارکت داشته ‌است و علی نیز از سیّده فاطمه پرستاری می‌کرد و اسماء زن ابوبکر با او همکاری داشت، سیّده فاطمه در مورد چگونگی کفن و دفن و تشییع جنازه‌اش به ‌اسماء زن ابوبکر سفارش‌هایی نمود و اسماء نیز به سفارش‌هایش عمل کرد.    

فاطمه به اسماء گفته بود: من ناپسند می‌دانم که روی جنازه‌ام نیز همانند مردان پارچه‌ای بیاندازند که ‌اعضاء و اندام مشخص می‌شود! اسماء گفت: ای دختر رسول خدا آیا چیزی نشان بدهم که در سرزمین حبشه دیده‌ام؟ سپس تعدادی از چوب‌های تر خرما را درخواست کرد و آن‌ها را به هم بافت، سپس پارچه روی آن انداخت، فاطمه که ‌این را دید گفت: چقدر زیبا و خوب است؟! اینگونه مشخص می‌شود که ‌این جنازه زن است، نه مرد! الاستیعاب: ۴/۳۷۸،

ابن عبدالبر روایت می‌کند که: فاطمه رضی الله عنها اولین زنی بود که در اسلام جنازه‌اش را پوشاندند و بعد از او جنازه‌ی زینب دختر جحش را پوشاندند.

بر خلاف آنچه گمان می‌کنند، همواره ‌ابوبکر با علی رابطه داشت و احوال دختر رسول خدا ص را می‌پرسید و در هنگام بیماری فاطمه، علی  نمازهای پنجگانه را در مسجد می‌خواند، بعد از نماز ابوبکر و عمر  از او درباره‌ی احوال دختر رسول الله ص سؤال می‌کردند، از طرفی همسرش اسماء بنت عمیس جویای احوال دختر رسول الله ص بود، چون پرستاری و اشراف بر بیماری و احوالش را به عهده داشت، در آن روزی که فاطمه وفات یافت، گریه‌های مردان و زنان، مدینه را تکان داد و مردم همانند روز وفات رسول الله ص به وحشت افتاده بودند، ابوبکر و عمر نخستین کسانی بودند که به خانه‌ی علی  آمدند و به ‌ایشان تسلیّت گفتند و گفتند: ای ابوالحسن پیش از آمدن ما بر جنازه‌ی دختر رسول الله ص نماز نخوانی و فاطمه در شب سه شنبه، سوم ماه مبارک رمضان سال یازدهم هجری وفات یافت،  ابن مالک بن جعفر بن محمد از پدرش و او از جدش علی بن حسین روایت می‌کند که: فاطمه بین مغرب و عشاء وفات یافت، ابوبکر، عمر، عثمان، زبیر و عبدالرحمن بن عوف حاضر شدند، وقتی جنازه را گذاشتند که نماز بخوانند، علی گفت: ای ابوبکر، برو جلو! ابوبکر گفت: ای ابوالحسن خودت برو، علی گفت: سوگند به خدا کسی غیر از تو بر او نماز نخواهد خواند، لذا ابوبکر بر او نماز خواند و شبانه او را دفن کردند. در روایتی دیگر آمده که ‌ابوبکر بر او نماز خواند و چهار تکبیر گفت .

و در روایت مسلم آمده که علی بر او نماز خواند و قول راجح همین است .

و محمّد اقبال لاهوری قصیده‌ی زیبای سروده است که اینک بعضی از ابیات آن:

مریم از یک نسبت عیسی عزیز 

 

از سه نسبت حضرت زهرا عزیز

 

نور چشم رحمه للعالمین

 

 

آن امام اولین و آخرین

 

آنکه جان در پیکر گیتی دمید

 

 

روزگار تازه آئین آفرید

 

مزرع تسلیم را حاصل بتول

 

 

مادران را اسوه‌ی کامل بتول

 

یعنی: فاطمه‌الگو و اسوه‌ی مادران است که گام‌هایش همانند ماه روشن، روشنی می‌آفریند، صبر جمیل غذای روح اوست و خشنودی شوهر ارزشمند، خوشنودی اوست.

تا آنجایی که می‌گوید:

 

رشته‌ی آئین حق زنجیر پاست

 

پاس فرمان جناب مصطفی است

ورنه گرد تربتش گردیدمی

 

سجده‌ها بر خاک او پاشیدمی

یعنی: اگر به قوانین شریعت مصطفی پایبند نبودم و حدود شریعت را رعایت نمی‌کردم حتماً می‌رفتم و ضریحش را طواف می‌کردم (اما چون جایز نیست نمی‌توانم)
و خاک قبرش را غرق در بوسه می‌کردم

منابع

الـمختصر من کتاب الموافقه

صحیح مسلم

نگا: رموز بیخودی، علامه اقبال لاهوری.

اسناد وفات فاطمه در کتب برادران شیعه

بحارالانوار داستان وفات فاطمه زهرا رضی الله عنها را به شرح زیر بیان کرده است .

۱_ فاطمه (علیها السلام) در روزهای آخر زندگی، «اسماء بنت عمیس» را فراخواند و فرمود: دوست ندارم بر پیکر زن پارچه ای بیفکنند و اندام وی زیر آن نمایان باشد.

اسماء پاسخ داد: نه من چیزی به تو نشان خواهم داد که در حبشه دیدم سپس چند شاخه تر خواست، آنها را خم کرد و پارچه ای بر روی آن کشید و تابوت گونه ساخت. فاطمه (علیها السلام) فرمود: چه چیز خوبی است پیکر زن و مرد قابل تشخیص نست. ای اسماء! هنگامی که جان دادم تو مرا غسل بده و نگذار کسی نزد جنازه من بیابد . این اولین تابوتی بود که در اسلام ساخته شد و هنگامی که فاطمه (علیها السلام) آن را دید تبسمی کرد که تنها تبسم او بعد از وفات پدرش رسول خدا صلی الله علیه و آله بود.

 ذخائر العقبی ص ۵۳- بحار الانوار ج ۴۳ ص ۱۸۹

۲_ بیماری فاطمه (علیها السلام) روز بروز سخت تر می شد، فرزندان زهرا سلام الله علیها بخاطر مادرشان بشدت نگران بودند و دل پاک علی (علیه السلام) از اندوه فاطمه سلام الله علیها در خون نشسته بود.

روز وفات، زهرا (علیها السلام) وصایای خود را به علی علیه اسلام بیان فرمود و او بشدت گریست.

فاطمه (علیها السلام) ضمن سفارش فرزندانش به علی (علیه السلام) فرمود: یا علی! مرا شبانه غسل بده، کفن کن و به خاک بسپار، آن هنگام که چشمها در خواب است.

بحار الانوار ج ۴۳ ص ۱۹۲.

توضیح : پس دفن شبانه فاطمه رضی الله عنها به گفته بحارالانوار سفارش خود حضرت فاطمه بوده است .

۳_ هنگامی که وفات فاطمه سلام الله علیها نزدیک شد، به «سلمی»  ( همان اسما ) فرمود تا مقداری آب آورد. زهرا سلام الله علیها غسل کرد و بخوبی بدن خود را شستشو داد، لباسهای نوی خود را خواست و آنها را پوشید; سپس از سلمی خواست تا رختخوابش را وسط حجره بگستراند آنگاه رو به قبله دراز کشید; دستها را زیر صورت نهاد و گفت من هم اکنون قبض روح خواهم شد. خود را پاکیزه کرده ام کسی مرا برهنه نکند.

ذخائر العقبی ص ۴۳   امالی مفید ص ۱۷۲  .

۴_ پس از وفات فاطمه (علیها السلام) حسن وحسین (علیهما السلام) وارد خانه شدند و سراغ مادرشان را گرفتند، گفتند اکنون هنگام استراحت مادر ما نیست اسماء به آنانگفت عزیزانم مادرتان از دنیا رفت.

حسن و حسین (ع) روی جنازه مادر افتادند و آن را می بوسیدند و گریه می کردند. حسن (ع) می گفت مادرجان با من سخن بگو. حسین (ع) می گفت مادر جان من حسین توام، قبل از آنکه بخاطر غم فراقت روح از بدنم جدا شود با من سخن بگو.

یتیمان زهرا (سلام الله علیها) به جانب مسجد شتافتند تا پدرشان را از مرگ غم انگیز مادر با خبر کنند. وقتی خبر وفات زهرا (سلام الله علیها) به علی (ع) رسید از شدت غم و اندوه بیتاب شد و فرمود ای دختر پیامبر (ص) تو تسلی بخش من بودی بعد از تو از که تسلیت بجویم.

بحار الاوار ج ۴۳ ص ۱۸۶.

۵_  در تاریخ وفات حضرت زهرا (ع) نیز اختلاف است عده ای از علماء شیعه  وفات فاطمه زهرا (ع) را ۷۵ روز و عده ای ۹۵ روز بعد از وفات پیامبر (ص) می دانند.

اصول کافی ج ۱ ص ۴۵۸ الامامه و السیاسه ج ۱ س ۲۰ دلائل الامامه ص ۴۵ کشف الغمه. و روایتی از امام باقر ع  

یکی از سایتهای برادران شیعه داستان وفات فاطمه رضی الله عنهارا به نقل از کتاب « منتهی الامال
مؤلف: مرحوم شیخ عباس قمی» چنین نوشته است

 
در (کـشـف الغـمـّه) وغـیـر آن روایـت کرده اند که چون وفات حضرت فاطمه علیهاالسّلام نـزدیـک شـد اَسـْمـآء بـنـت عـُمـَیـْس را فـرمـود کـه آبـى بـیـاور کـه من وضو بسازم، پس وضـوسـاخـت وبـه روایـتـى غـسـل کـرد نـیـکـوتـریـن غـسـلهـا وبـوى خوش ‍ طلبید وخود را خـوشـبـوگـردانـیـد وجـامـه هـاى نـوطـلبـیـد وپـوشـیـد وفـرمـود کـه اى اسـمـاء! جـبـرئیـل در وقت وفات پدرم چهل درهم کافور آورد از بهشت، حضرت آن را سه قسمت کرد یـک حـصـّه بـراى خـود گـذاشـت ویـکـى از بـراى من ویکى از براى على علیه السّلام، آن کـافـور را بـیـاور کـه مرا به آن حنوط کنند چون کافور را آورد فرمود که نزدیک سر من بـگـذار پـس پـاى خـود را بـه قبله کرد وخوابید وجامه بر روى خود کشید وفرمود که اى اسماء! ساعتى صبر کن بعد از آن مرا بخوان اگر جواب نگویم على علیه السّلام را طلب کـن، بدان که من به پدر خود ملحق گردیده ام! اسماء ساعتى انتظار کشید بعد از آن، آن حـضـرت را نـدا کـرد وصـدائى نـشـنـیـد، پـس گـفـت: اى دخـتـر مصطفى! اى دختر بهترین فـرزنـدان آدم! اى دخـتـر بهترین کسى که بر روى زمین راه رفته است! اى دختر آن کسى که در شب معراج به مرتبه (قابَ قَوْسَیْن اَوْ اَدْنى) رسیده است! چون جواب نشنید جامه را از روى مـبـارکـش برداشت دید که مرغ روحش به ریاض جنّات پرواز کرده است
آدرس مطلب فوق، البته اگر این سایت مطلبش را تغییر نداده باشد:
http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/Religion_Thoughts/2014/2/25/167082.html    

سایت فوق تبیان نام دارد سایت تبیان زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی اداره می شود.

پاسخ چند شبهه

آیا به خانه فاطمه هجوم صورت گرفته است، و ( در) خانه او سوزانده شده وباعث شهادت فاطمه زهرا و سقط جنین داخل شکمش شده است ؟

پاسخ : آیه قرآن ثابت می کند که در آن زمان دری وجود نداشته است . در آیه ۵۳ سوره احزاب آمده که: ﴿یَٰٓأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُواْ لَا تَدۡخُلُواْ بُیُوتَ ٱلنَّبِیِّ إِلَّآ أَن یُؤۡذَنَ لَکُمۡ «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، داخل خانه‌های پیامبر نشوید مگر اینکه به شما اجازه داده شود». (و این آیه به خوبی نشان می‌دهد که اتاق‌های نبی اکرم درب نداشته و به جای درب، پارچه آویزان می‌کرده‌اند، در خانه بدون در می توان بدون اجازه وارد شد.

و اتاقکهای زنان و حضرت فاطمه که داخل مسجد بوده‌اند درب نداشته است، و به جای درب از پرده استفاده می‌کرده‌اند.

چگونه ممکن است ۱۴۰۰ سال قبل در محیطی که نه نجار داشته و نه درختی به جز درخت خرما، دری چنان محکم بر اتاقک محقر و فقیرانه ای نصب شده باشد که فقط با آتش زدن می‌شده آن را از جا کند؟ و آیا کسی می‌تواند پشت دری که در حال سوختن و دود کرده است بایستد؟

دکتر ابوالقاسم پاینده (از نویسندگان برادران شیعه) در مقدمه نهج الفصاحه نوشته: اتاق زنان پیامبر از شدت فقر درب نداشته و جلوی آن پارچه آویزان می‌کرده‌اند

همچنین رجوع کنید به داستان‌هایی که می‌گوید: پیامبر از سفر برگشت و دید فاطمه پارچه‌ای رنگی جلوی اتاقش گرفته و… یا آیاتی که می‌فرماید از وراء حجاب یا پرده با زنان پیامبر سخن بگویید [الأحزاب: ۵۳] دقت کنید که تمامی این آیات در مورد اتاق پیامبر و همسران پیامبر می‌باشند

در آیه ۲۷ سوره نور آمده: ﴿یَٰٓأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُواْ لَا تَدۡخُلُواْ بُیُوتًا غَیۡرَ بُیُوتِکُمۡ حَتَّىٰ تَسۡتَأۡنِسُواْ وَتُسَلِّمُواْ عَلَىٰٓ أَهۡلِهَا [النور: ۲۷]. «اى کسانى که ایمان آورده‏اید! در خانه‏هایى غیر از خانه خود وارد نشوید تا اجازه بگیرید و بر اهل آن خانه سلام کنید». و مسلماً اگر خانه‌ها در داشت خداوند می‌فرمود ای کسانی که ایمان آورده اید در خانه‌هایتان را ببندید.

کتاب سلیم ابن قیس که برای اولین بار به این افسانه اشاره می‌کند در اوایل قرن چهارم هجری سر و کله‌اش پیدا می‌شود و علمای بسیاری مانند ابن غضایری، لویی ماسینیون و شیخ مفید معتقدند در این کتاب خلط و تدلیس صورت گرفته و این کتاب جعلی است. همینطور از نگاه حضرت فاطمه فرزندی بنام محسن نداشته است .

جایگاه نزدیکان پیامبر و فاطمه نزد دو خلیفه ابوبکر و عمررضی الله عنهما

ابوبکر و عمر همواره علی را از هر طریقی و به طور کامل اکرام می‌کردند و او و حتی سایر بنی هاشم را در عطا و بخشش بر دیگران مقدم می‏داشتند و او را در مرتبه و حرمت و محبت و تمجید و تعظیم مقدم می‏داشتند همان‏گونه که افراد نظیر او را نیز مقدم می‏داشتند و او را به واسطه آن‏چه که خداوند به او فضل عنایت کرده بود، بر سایر افرادی که چنین فضیلتی نداشتند، برتر می‏دانستند.

هرگز سخن ناروایی از آنان در حق علی دیده نشده است. بلکه درباره هیچ‌یک از بنی هاشم سخن ناروایی نگفته‏اند عمر اهل بیت پیامبر را در عطا و بخشش بر همه مردم مقدم می‏داشت و در عطا و بخشش آنان را بر همه مردم برتر می‏دانست. حتی زمانی که برای عطا و بخشش‏ها دیوانی قرار داده شد و اسامی مردم نوشته شد به عمر گفتند: از تو شروع می‏کنیم. گفت: نه. از نزدیکان رسول الله شروع کنید.

وعمر را در جایگاهی قرار دهید که خداوند او را در آن جایگاه قرار داد. بنابراین از بنی هاشم شروع کردند و بنی مطلب را به آنان ملحق کردن چرا که پیامبر فرمود: «». «إنما بنو هاشم وبنو الـمطلب شیء واحد إنهم لم یفارقونا فی جاهلیه ولا إسلام» بخاری ابوداود و نسائی. «بنی هاشم و بنی مطلب یک چیز واحد هستند نه در جاهلیت و نه در اسلام از ما جدا نشدند». او عباس، علی، حسن و حسین را مقدم کرد و برای آنان مقداری بیشتر از آن‏چه برای افراد نظیر آنان در سایر قبائل قرارداده بود، قرار داد و در بخشش اسامه بن زید را بر پسرش ترجیح داد. پسر او عصبانی شد و گفت: اسامه را بر من ترجیح می‏دهی؟ عمر گفت: او در نزد رسول الله محبوب‏تر از پدرت بود. آن‏چه که درباره مقدم داشتن بنی هاشم و برتر دانستن آنان ذکر کردیم در نزد همه علمای سیره و تاریخ امری مشهور است که دو نفر درباره آن با هم اختلاف نظر ندارند.

کسی‌که این‏گونه حق و حقوق نزدیکان و عترت رسول الله را رعایت کند آیا به نزدیک‏ترین مردم برای پیامبر و بانوی زنان اهل بهشت ظلم و ستم می‌کند آن هم به دلیل مقدار ناچیزی از مال که به فرزندان او چندین برابر آن مال را عطا می‌کرد و به کسی که بیش از او از پیامبر دور بود عطا می‌کرد ج ۳ ص ۱۷۲،۱۷۳٫ به نقل از کتاب: آل رسول الله و اولیای او

قرآن اصحاب پیامبر را می ستاید و از آنها اعلان رضایت می کند

﴿وَٱلسَّٰبِقُونَ ٱلۡأَوَّلُونَ مِنَ ٱلۡمُهَٰجِرِینَ وَٱلۡأَنصَارِ وَٱلَّذِینَ ٱتَّبَعُوهُم بِإِحۡسَٰنٖ رَّضِیَ ٱللَّهُ عَنۡهُمۡ وَرَضُواْ عَنۡهُ [التوبه: ۱۰۰].

«پیشگامان نخستین از مهاجرین و انصار، و کسانى که به نیکى از آن‌ها پیروى کردند، خداوند از آن‌ها خشنود گشت، و آن‌ها (نیز) از او خشنود شدند».

و در جای دیگر می‌فرماید:

﴿لَّقَدۡ رَضِیَ ٱللَّهُ عَنِ ٱلۡمُؤۡمِنِینَ إِذۡ یُبَایِعُونَکَ تَحۡتَ ٱلشَّجَرَهِ [الفتح: ۱۸]. «خداوند از مؤمنان -هنگامى که در زیر آن درخت (بیعه‌الرضوان‌ که‌ در حدیبیه‌ انجام‌ گرفت) با تو بیعت کردند- راضى و خشنود شد».

ابوبکر، عمر ، عثمان و علی جزو همین گروهی هستند .

مسلمانان باهم متحد شوید همانا دشمن شما شیطان است نباید مغلوب نفس و شیطان شویم، مسلمانان از اتحاد قدرت میگیرند .

منبع : پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

بیشتر بخوانید:

عمر داماد فاطمه ( رضی الله عنهما) است

زندگینامه حضرت عمر خلیفه دوم رسول الله ص

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا رض

نشید زیبا در وصف مادر مومنان عائشه صدیقه و فاطمه زهرا رض

images

| ۵ اسفند ۱۳۹۵
۹۰ پاسخ به “فاطمه رضی الله عنها وفات یا شهادت از دیدگاه اهل سنت”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  مرتضی says:

  این دیدگاه به دلیل بیهوده گویی حذف گردید.

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  Amir says:

  شما خودتون رو تو جهالت گذاشتید اهل تسنن میدانند که خود ان ملعونین دختر رسول خدا را به شهادت رسوندن لعن الله علی اولی دومی سومی

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  امید says:

  منم با علی رضا موافقم و شیعه هستم اینکه الان تو جامعه ما با کلی شعار نویسی و پارچه نویسی در خیابانها حضرت زهرا (ع) رو مظلوم و شهید می خونند به روش غیر مستقیم خلیفه دوم اهل سنت قاتل و ظالم خونده میشه بعدش بگیم برادریم وحدت داریم ما شیعه ها نه تنها راضی نیستیم بلکه از این دسته نیستیم وحدت واقعی با برادران اهل سنت ما رو به هدف می رساند. یک سوال. آیا ما که در ده های گذشته که برای زهرا (ع) عزاداری نمی کردیم گناه کردیم ؟!
  منظورم اون زمانیه که ایشون رو وفات یافته می دونستیم و عزداری به این سبک نبود و اصلا عزاداری نبود آیا گناه می کردیم که نکردیم ولی من مطئنم الان ثوابی هم نمی کنیم خدا همه رو ببخشه و به راه راست هدایت کند .

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  علی رضا says:

  سال هاست که پای منبر ها شنیده ایم که جناب عمر منزل خانم فاطمه را آتش زده و بر اثرشوستن در پهلوی خانم شکسته و غلام عمر یعنی قنفذ با شلاق و غلاف خنجر حضرت فاطمه را کتک زده اند .ما هم پذیرفتیم و متاسفانه آتش کینه و تفرقه در دلمان روشن شد . مدتی است که در فقه و عقاید شیعه جستجو میکنم وقتی متوجه شدم ایه ی تطهیر ساختگی است و یک آیه را از وسط بریده اند و به عنوان سند معصومیت اهل بیت سال هاست در کتاب های دبستان و راهنمایی چاپ میکنن یا وقتی فهمیدم شخصیتی بنام حضرت رقیه در هیچ کتابی از شیعیان وجود ندارد و ساختگی مداحان و منبری هاست وقتی به هزاران مورد اینچنین برخوردم با خودم گفتم آنها که سالهاست میخواهند اهل سنت و شیعه را از هم جدا کنند و مسلمانان را به جان هم بیندازند هیچ بعید نیست ماجرای شهادت حضرت زهرا را هم جعل کرده باشند .حال که حقیقت پنهان است به خداوند پناه میبرم از شر آتش تفرقه و کینه توزی و متاسفم که سال ها ما شیعیان بوده ایم که اختلاف ایجاد کرده ایم بهتر است بگویم به قول شریعتی ما شیعیان صفوی بوده ایم که تفرقه ایجاد کرده ایم و گرنه شیعه ی علوی که هرگز در پی تفرقه و دشمنی نبوده است و اصولا ما نمیتوانیم از خود امامان شیعه تر باشیم وقتی آن ها هرگز تفرقه نکردند و حتی اسم فررندان خود را عمر و عثمان و عایشه گذاشتند چرا ما به آن ها دروغ ببندیم و طوری عمل کنیم که آن ها راضی نبوده اند.بیایید این خرقه تشیع صفوی را آتش بزنیم و به اصل و حقیقت تشیع علوی برگردیم که بر رحمت و عطوفت و وحدت مستقر است . از طرفی عده ای از وحدت شیعه و سنی دم میزنند و خدا به قلب هاشان آگاه است که اگر دستشان برسد بر عقیده مخالف خود رحم نخواهند کرد و البته خداوند شرشان را بخودشان برگرداند
  شرمم میشود وقتی میبینم اهل سنت عاشق امامان ما هستند اما ما احترام متقابلی که لازم هست را به آنها نمیگذاریم بطور مثال
  شاعران بزرگی مثل عطار مولانا و سعدی و اقبال لاهوری اهل سنت بوده اند اما عشق به اهل بیت در اشعارشان موج میزند .
  عده ای به اختلاف میپردازند چون نان اختلاف را میخورند و قتی امپراطوری عثمانی سنی بود و خود را رهبر مسلمانان جهان میدانست.قطعا شاه اسماعیل باید مذهبی مخالف او را بنیان میگذاشت تا با تفرقه حکومت کنند و رهبر مسلمانان باشند آنجا بود که تشیع صفوی پا گرفت .شاه عباس صفوی صد هزار گرجستانی راکشت هزاران جنایت کرد اما بیشترین مسجد و امامزاده را در تاریخ ایران ساخته آیا ما هم باید چنین بنیان کجی را دنبال کنیم آیا ما هم چنین دینی را میخواهیم که تشریفاتی است یا نه باید آن را نابود کرده و شیعه ی علوی را بار دیگر احیا کنیم قضاوت با خودتان برادران شیعه آگاه شوید قبل از اینکه این آتش تفرقه همه ی امت مسلمان را بسوزاند

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  مهران says:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دست اندر کاران این سایت بسیار خوب اما بعد در جواب بعضی از برادران بگویم که قرانی که در مورد اصحاب پیامبر (ص) میگوید که «اشداء علی الکفار رحماء بینهم » ترجمه: اصحاب پیامبر(ص) بر کفار و مشرکین سخت گیر و در میانشان با مهر و محبت بودند» با وجود این آیه چطور ممکنه که اصحابی که بخاطر اسلام جان و مال نمی شناختند بیایند و بخاطر مال دنیا با هم دشمنی کنند حاشا و کلا که اصحاب رسول اینگونه باشند برادران به یاد داشته باشید که اسلام در این کره خاکی با از خود گذشتگی و جان نثاری تمام اصحاب پخش شده نه تنها با حضرات علی (ع) حسنین یاسر و مقداد بلکه اصحاب رسول بطور متحد مردم را به اسلام دعوت کرده اند حالا برای برادرانمان واقعا جای شرم است که خود را مسلمان پندارند و در لباس مسلمانی آبروی هر چی مسلمانه رو ببرند و تا چند سال پیش که تو تقویم نوشته بودند وفات حالا بنویسند شهادت که حکایتهای ذکر شده در این مورد واقعا بیش از چرندیات چیز دیگری نیست آگاه باشید خداوند شمارا به تفکر فرا میخواند نه به تعصب که اگه به تعصب بود تو همون زمان پیامبر (ص) مسلمانان از سر قوم گرایی به جان هم می افتادند پس بیاییم اندیشه کنیم در پایان والسلام علی من اتبع الهدی

 6. وضعیت کاربر : مهمان
  پیام says:

  سلام من شیعه هستم به نظر من باید اختلافات تو دلامون نگه داریم و با هم وحدت داشته باشیم و زمینه ظهور حضرت مهدی(ع)فراهم کنیم گه انشاالله با ظهور ایشان توسط خود حضرت مشخص خواهد شد که حق با تشیع هست یا تسنن پس دوستان اینقدر به جونه هم نیفتید که تا قیامت هم به نتیجه نمی رسید با تشکر.

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد says:

  موقعی که در رو بکوبند فردی که پشت در باشه در بهش میخوره و به عقب پرت میشه عقل و منطق اینطوری حکم می کنه اما اینکه میگن در شکم پاره میکنه جور در نمیاد چون در تیر نیست که وارد شکم بشه و پاره کنه .
  از طرفی کسی که برای کشتن کسی بیاد در رو باز می کنه تا ببینه کی پشت دره تا بکشتش ، هیچ قاتلی ندیده نمی کشه چون امکان داره پشت در دوستی یا خرد سالی باشه .

 8. وضعیت کاربر : مهمان
  مهدي says:

  با سلام. دوستان عزیز. بحث هجوم به کنار ولی در خصوص وجو درب در ان زمان داریم:
  مسلم نیشابورى در صحیحش مى‌نویسد:
  ۱- قَالَ أَبُو حُمَیْدٍ إِنَّمَا أُمِرَ بِالأَسْقِیَهِ أَنْ تُوکَأَ لَیْلاً وَبِالأَبْوَابِ أَنْ تُغْلَقَ لَیْلاً.
  ابو حمید مى‌گوید: پیامبر به ما امر کرد که شب‌ها ظروف آب را در گوشه‌اى قرار دهیم و نیز دستور داد که شب‌هنگام درها را ببندیم.
  ۲- وکانت حجره من شعر مربوطه بخشب من عرعر قال وفی تاریخ البخاری أن بابه علیه السلام کان یقرع بالاظافیر فدل على أنه لم یکن لابوابه حلق.
  اتاق‌هاى رسول خدا (ص) از شاخه و چوب عَرعَر به وسیله مو بافته شده بود، و در تاریخ بخارى آمده است: دَرِ خانه پیامبر را با نُک انگشتان و ناخن‌ها مى‌زدند و این دلالت بر این دارد که حلقه‌هایى براى کوبیدن بر در نداشته است.
  القرشی الدمشقی، إسماعیل بن عمر بن کثیر أبو الفداء (متوفای۷۷۴هـ)، البدایه والنهایه، ج ۳، ص ۲۲۱، ناشر: مکتبه المعارف – بیروت.
  فارغ از احادیث فوق در قرآن هم داریم :
  لَیْسَ عَلَى الْأَعْمى‏ حَرَجٌ وَلا عَلَى الْأَعْرَجِ حَرَجٌ وَلا عَلَى الْمَریضِ حَرَجٌ وَلا عَلى‏ أَنْفُسِکُمْ أَنْ تَأْکُلُوا مِنْ بُیُوتِکُمْ أَوْ بُیُوتِ آبائِکُمْ … أَوْ ما مَلَکْتُمْ مَفاتِحَهُ أَوْ صَدیقِکُمْ لَیْسَ عَلَیْکُمْ جُناحٌ أَنْ تَأْکُلُوا جَمیعاً أَوْ أَشْتاتاً. (النور / ۶۱ .)
  بر نابینا و افراد لنگ و بیمار گناهى نیست (که با شما هم غذا شوند)، و بر شما نیز گناهى نیست که از خانه‏هاى خودتان [بدون اجازه خاصّى‏] غذا بخورید و همچنین خانه‏هاى پدرانتان … یا خانه‏اى که کلیدش در اختیار شماست، یا خانه‏هاى دوستانتان، بر شما گناهى نیست که به طور دسته‏جمعى یا جداگانه غذا بخورید .
  پس کلید وجود داشته که در قرآن آمده. پس دربی وجود داشته که کلید روی آن نصب شده باشد

 9. وضعیت کاربر : مهمان
  کوروش says:

  درود
  سایت خوبی دارید. تشکر

 10. وضعیت کاربر : مهمان
  شادی says:

  سلام…خیلی از سایت خوبتون ممنون هستم…
  راستش خیلی دنبال مطلب کاملی در این مورد گشتم…شما بسیار خوب توضیح دادید…ازتون خیلی ممنون هستم…

 11. وضعیت کاربر : مهمان
  مرتضی says:

  متأسفانه شما اهل سنت هدایت نمیشید مگر به زور شمشیر مثل شمشیر شاه اسماعیل بزرگ. لعنت الله علی القوم الظالمین.

 12. وضعیت کاربر : مهمان
  شایان says:

  سلام علیکم برادران بزرگوار اهل سنت نبی اکرم ص
  خیلی ممنونم ازمطالبی که در موردوفات حضرت فاطمه ع گذاشته بودید بسیار دقیق بود بعضی از منابع تشیع را هم مراجعه کردم دقیق نوشته بود وفات
  بنده هم خیلی مطالعه کردم واز منابع شما استفاده کردم بسیار دقیق درست بودن سپاس فراوان


 13. خواهرمسلمان says:

  بزرگوارانی که خود را مدعی پیرو امامان می دانند و سعی بر این دارند همانند آنها رفتار کنند و نامهای برای فرزندانشان انتخاب کنند که نام فرزندان این عزیزان باشد من برخی از امامان که نام فرزندانشان را به احترام عایشه ی صدیقه نام گذاری کرده اند را نام می برم البته براساس کتب معتبر اهل تشیع:
  ۱)عایشه دختر زین العابدین(علی بن الحسین) ادرس:کتاب کشف الغمه ج۲ ص۳۳۴
  ۲)عایشه دختر علی الهادی ادرس:کتاب الاشادص ۳۳۴
  ۳)عایشه دختر جعفر بن علی بن موسی الرضا ادرس:تواریخ اانجا والال ص۱۲۸/کتاب الغمه الاربی(۶۹۳ه)ج۳ ص۳۶۳
  ۴)عایشه دختر جعفربن موسی کاظم ادرس:کتاب سرا سلسله العلویه ص ۶۳
  ۵)عایشه دختر موسی کاظم ادرس:کتاب الانوار الغانیه ج۱ ص۳۰۸/کتاب توایخ النبی والال ص۱۲۵
  ۶)عایشه دختر جعفر صادق و خواهر موسی کاظم ادرس:سراسلسله العلویه ص ۶۳
  باشد که بر اساس رفتار وکردار آنها رفتار کنید .

 14. وضعیت کاربر : مهمان
  پارسا ع says:

  بنام الله متعال با درود به شما
  مطلبت  بسیار پسندیده و جالب بود/ سپاس بسیار برادر من.
  و اما بایستی عرض کنم؛
  شهادت  فاطمه زهرا (سلام الله علیه) هیچ حقیقتی ندارد و صرفاً یک افسانه ساختگی جهت تخریب برخی از شخصیت هاست که توسط دشمنانشان نشر و گستزش یافته و امروزه نیز معتقدان این افسانهء جعلی، فقط و فقط با پیروی از نیاکان خویش و بصورت احساسی بر موضع کودکانه و موهومشان پافشاری میکنند. که هیچ عقل سلیمی نیز پشت ادعایشانوجود ندارد.
  این حادثه خیالی از آن دسته جعلیاتی ست که نه تنها هیچ اصل و اساسی در کتب تاریخی اسلامی اهل سنت ندارد ، بلکه حتی امکان اثباتش با رویات صحبحه در منابع شبعی نیز نمیباشد: یعنی از الف تا یای این ادعا بر (هیچ) بنا گردیده.
  برای هر کسی ،  با کمترین درجهء عقل و درایت، باطل بودن چنین ادعایی واضح و اظهر من الشمس میباشد و هر بیسوادی بامقدماتی ترین و اندک ترین دانش وآگاهی از متون تاریخی و اسلامی  نیز بسادگی به افسانه بودن این داستان پی میبرد!
  با ضرس قاطع عرض مینمایم که اکثریت قاطع از دانشمندان حقیقی و اهل عدالت و علم شیعی هم ، این اتفاق را قبول نکرده اند و حداقل ، در وقوع چنین اتفاقی، شک و شبهه قوی داشته اند؛
   بایست گفت که پذیرش این افسانه با  ابتدایی ترین حد از پایبندی و تعهد به علم و حقیقت و تاریخ صحیح ،  قابل جمع نیست.
   چه امروزه و چه در دیروزها، همواره، عالمان محقق، بی بغض و دانای درمیان اهل تشیع نیز، این اخبار موضوعه را نقد، رد ، نفی نموده و حداقل ، با ارفاق مورد تشکیک سفت و سخت قرار داده اند.

  …تذکر مهم اینکه؛ پذیرش این (افسانه) نه جزئی از اجزای دین است و نه رکنی از ارکان مذهب که عدم قبولش خللی در ایمان و عقید کسی وارد نماید؛ این داستان ها ۱۰۰%  ساختگی است و جز دشمنی و برادرکشی نیز بدنبل نخواهد داشت.

   ضمناً،  به الله رب العالمین سوگند که شخص بنده شیعه ی مولا علی علبه السلام میباشم و هفت پشتمان نیزایضا از شیعیتن علوی بوده اند و هستند./پس بزرگواران مخالف هوچیگری نفرمایند/

  موفق باشید والسلام علی من تبع الهدی.

 15. وضعیت کاربر : مهمان
  محسن says:

  خدا دروغگویان را لعنت کند- فاطمه س از ابوبکر و عمر بیزاری جست- چرا قبر فاطمه س نامشخص است؟ خدا لعنت کند کسانی را که به فاطمه س ظلم کردند. خالدبن ولید زنا کرد ابوبکر اورا مجازات نکرد .
  پاسخ :
  خداوند هدایتت کند برادر عزیز شما حتی در رمضان هم خداوند بیادتان نیامده است !
  کودکان مسلمان دراین ماه مبارک زبان شان با تلات قرآن و ذکر خداوند سبحان مشغول است و قلب شان در اثر ایمان با خالق شان پیوند خورده است و شیطان و نفس را از خود نا امید ساختنه اند، آنها تلاوت قرآن را با زبانی پاک تفدیم خدا و توشه آخرت شان میکنند و تو فحاشی و زبانی نا سالم را تقدیم خدا و توشه اخرتت میکنی ، امیداست الله توانا شمارا نیز از این نعمتهای خداپسند محروم نسازد . آمین .


 16. آزاده says:

  سلام شما که می فرمایید حضرت رهرا وفات یافتن نه شهید میشه جواب بدید چرا قبر مادرمون معلوم نیست که کجاست؟!!!چرا مخفی هست؟!!!! جوابی دارید بسم الله…

  پاسخ :
  سلام و درود خداوند بر شما کاربر بسیار بزرگوار
  ما کتابهای مان را خواندیم و همیشه می خوانیم اما مشکل از آنجایی است که کتابهای مارا برای شما به گونه دیگرتفسیر می کنند!
  در هیچ یک از کتابهای ما محل قبر یاران با وفای رسول الله یکی یکی ذکر نشده است و بسیار از انبیای الهی قبر شان نا معلوم است و البته قبر حضرت فاطمه رضی الله عنها در قبرستان بقیع است . اما قبر فاطمه رضی الله عنهارا بطور مشخص باید از شوهرش علی رضی الله عنه پرسید که اورا دفن کرد و اینکه علی چرا در زمان حاکمیتش قبرش را به عموم مردم اعلام نکرد باید از ایشان سوال کرد .
  الله یاورتان باد .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   majid says:

   منظورشان این است که چرا مخفیانه دفن کردند؟
   جواب هم معلومه چون خلیفه نماز نخواند چون وصیت فاطمه(س) بود


 17. زهرا says:

  خانم فاطمه زهرا در داثر بیماری وفات یافتن بعد چرا ابوبکر و عمر رو بعد از هر نماز لعنت می کردند ؟

  پاسخ :
  کاربر گرامی ، شما این تهمت بزرگ را لطفا با مدرک صحیح ثابت کنید منتظریم ؟


 18. و سراسر یاوه گوئیالف says:

  در این سایت تماما و تماما مطالب از کتب اهل سنت نوشته شده است بسم الله تحویل بگیرید و جواب دهید البته اگر حق جو باشید بعید میدانم منتشر کنید ولی در خانه اگر کس است یک حرف بس است اگر آن طرفی که نظرات را میخواند هم ببیند برای من بس است.

  پاسخ :
  دوست گرامی، هیچکدام از منابع اهل سنت نبود و یا قیچی شده بودند و سراسر یاوه گوئی بود که در شان یک مومن به قرآن شنیدن و خواندن یاوه گوئی نیست چرا که الله تعالی مومنین و دوستان خویش را از آن برحذر داشته است و این سعادت بزرگی است که ما پیرو قرآن و سنت نبوی هستیم و زندگی قرآنی و اخلاقی نبوی داریم ، هیچ وقت حاضر نخواهیم شد این امتیاز بزرگ را با متاعی عوض کنیم و رب العلمین را بخاطر نعمتهایی که به ما ارزانی داشته است سپاس می گوئیم.. موفق باشید .


 19. شهلا مومنی says:

  سلام خدمت شما عزیزان اهل سنت
  من امروز اولین دفعه هست که وارد این سایت شدم
  درباره ی نظرات اهل تشیع ضمن شهادت فاطمه (رض)بایدبه عرضشون برسونم که اصلا چه دلیلی داشته که حضرت ابوبکر(رض)دخترپیامبرو به شهادت برسونن؟؟
  اگه نقطه نظرشما میراثه که خوبه خودتون هم میگید که پیامبر ازشدت فقر وتنگدستی روزهایی که غذانداشتندروزه بودن واکثرایام سال همینطوربوده.حالاپیامبر میراث ازکجاداشتن؟؟
  برادرا خواهرای اهل تشیع توروخدادرست فکرکنید


 20. حقیقت says:

  آخه باعقل جوردرمیاد که حضرت زهراسلام الله علیها دراوج جوانی بابیماری وفات کنند.عقل هم خوب چیزیه؟ آدم خواب رو می شه بیدارکردولی کسی که خودش روبه خواب زده رو هرگز نمی شه بیدارکرد؟یه کم تفکروتعقل داشته باشید؟

  پاسخ :
  مگر در سر نوشت آدم ها نوشته شده که باید در پیری بمیرند ؟ تمام قبرستانهای عالم را نگاه کنید نصف شان جوان هستند .


 21. محمد says:

  دوستان میگن تاریخ یک خروار دروغ است و یک مشت حقیقت
  بیاید با این کتابها و اطلاعات تاریخی غلط با هم مناظره نکنید
  تو همین جامعه امروز ما یک اتفاق ساده می افته هر کی به نفع خودش تفسیر میکنه با وجود این همه وسایل ارتباط جمعی
  حالا شما میخواین با وقایع ۱۴۰۰ سال پیش همدیگرو محکوم کنین گیرم اینکارو کردین چی عایدتون میشه. مسائل و مشکلات کل مسلمونا حل میشه واقعاً برای خودمون باید تأسف بخوریم


 22. sara says:

  لطفافایل صوتی وهمچنین مناظرهایی رو دراین باب درکناردیگرمطالب قراردهیدتا ی دانشجوباذهن درگیروپرازابهامش ب حرفاتون ایمان قلبی پیداکنه ن اینکه همچنان درگمراهی باشد,باتشکر

  پاسخ :
  هر انسان دانایی که قصد دارد از گمراهی و سر درگمی نجات حاصل کند تنها یک راه حل دارد و آن بر گشت به قرآن کریم است ، وفات یا شهادت شخصیتها راه هدایت نمی باشند ! خداوند وفات یا شهادت ها را برای هدایت نازل نکرده است قرآن را برای هدایت نازل کرده است و دلیلی که ما در واقع این دفاعیات را در سایتها انتشار میدهیم آنست که تا آنهایی به مقدسات ما اهانت می کنند دست بردار شوند ، و کسانی که هنرشان متوسل شدن به داستان سازی است انسانهای بسیار ضعیف و ناتوانی هستند که از درک قرآن کریم عاجز ماندند !
  مسیر مسلمانان مسیر قرآن کریم است .


 23. امیر says:

  سلام,من یک شیعه دوازده امامی هستم ولی می خوام بدونم که بیان مسایل اختلافی مشکلات تاریخ رو حل می کنه؟ و می شه تاریخ رو تکرار کرد تا دوباره بعد از مرگ پیامبر علی ع خلیفه بشه؟ یا تاریخ قابل تغییر نیست؟اگه جوابتون موافق نظر منه باید بگم که مشکل شیعه و سنی گمراه شدن تو اختلافهاست و این باعث می شه که دشمنهای اسلام ار این فرصت استفاده کنند،مثل مسئله داعش،اگه کسی هم مقصر باشه خداوند رحیم خودش جوابش رو تو اون دنیا می ده و اگه هم نباشه که…
  ای کاش می تونستید به من کمک کنید تا دنیای اسلام رو متحد کنم و قدس رو به اسلام برگردونم،فقط شما رو به صداقت و درستی بزرگاتون قسم می دم که هروقت بوی اختلاف رو شنیدید هوشیار باشید و یاد اتحاد بیفتید

  پاسخ :
  سپاسگزاریم، نظر شما کاملا معقول و بجاست و در واقع ما اهل سنت نیز همین نظر را داریم ، اما دلیل ذکر این مطلب، دفاعی است در مقابل اهانت گران به اهل سنت چرا که آنها با بیان اینگونه مسائل بی فایده از اهانت به ما کسب لذت می کنند و ما برای دفاع از خود فقط می گوئیم چنین چیزی نبوده است !


 24. ........ says:

  یه دنیا ممنونتونم من اگه به این سوال نمیرسیدم بعنوان ی فرد ۱۸ ساله دیوونه میشدم
  مرسی واقعا


 25. سيد محسن says:

  با عرض سلام واحترام
  دوستان عزیز و مدیران وب سایت محترم وااسلاماه!
  عزیزان مسئله شهادت یگانه بانوی اسلام و یادگار حضرت رسول الله(سلام الله علیها) را نمی توانید انکار کنید و بدانید که ما برای تک تک شبهات که وارد کرده اید جواب قوی از کتب شما عزیزان داریم.
  هرگاه قصد داشتین بدون تعصب این جواب های قوی را بشنوید. ما آمادگی کامل داریم که در یک گفتگوی کاملا رسمی و حضوری با علمای شما مناظره کنیم.
  در پناه خدای متعال


 26. هدهد says:

  متاسف شدم من توهینی نکرده بودم شما کامنتم رو کلا حذف کردید
  حیف است برادر مسلمان دین خود را به شیاطین نفروشید حقیقت روشن است و تاریخ گواه آن است
  ضمنا هرکس اندک آشنایی با علم منطق داشته باشد می فهمد اکثر جواب های شما من جمله آخرین جواب به کاربر صفی اله فقط یک مغالطه ناشیانه است


 27. صفی اله says:

  همه حرفهای شما درست ، پس چرا قبرش مخفی است؟

  پاسخ :
  از سوال شما سه سوال ایجاد می گردد

  ۱_ اگر مخفی نبود چه سودی داشت ؟!
  ۲_ و حالا که مخفی شده چه ضرری به دین و ایمان مسلمین وارد شده است ؟!
  ۳_ نقش قبر در اسلام چیست ؟! و آیه ای که موید این نظر باشد چیست ؟!

  مسئول قبر فاطمه حضرت علی با فرزندانش است که اورا دفن کرد و مخفی گذاشت .


 28. هدهد says:

  دوستان راستی جبرئیل سهم کافور ابوبکر و عمر رو نداد؟
  اونوقت چطوری از آیه لا تدخلوا بیوت النبی …نتیجه گرفتین خونه ها در نداشته؟
  احتمال نمیدین همون خانم آقای ابوبکر که یاد داد تابوت بسازند زحمت آموزش ساختن در رو هم قبلا داده بوده
  واقعا تعجب میکنم چطور استدلال میکنین؟؟؟!!!!


 29. حامد سمیع انارستانی says:

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت برادران اهل سنتم بنده حاظر به مناظره درباره شهات بانوی دوعالم حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها هستم و حاظرم باتوجه به اسناد علمای بزرگوار اهل سنت ثابت کنم که دختر پیامبر به شهادت رسیده و مناظره را با این آداب شروع کنیم احترام طرفین ،مستدل و اینکه اسنادی که ذکر میکنم باید از کتب مذهب طرف مقابل باشه و از شما خواهش می کنم که اگر واقعا بر این نظر هستید که صدیقه طاهره سلام الله علیها به شهادت نرسیده اند بیاید و این مطلب را ثابت کنید و بدانید که هدف از بحث کردن جز یک چیز نیست و اون رسیدن به نتیجه واحد و صحیح می باشد برادران اهل سنتی که حاظر به مناظره در باره این مطلب هستن لطف کنن به وبلاگ حقیر مراجعه کنند و پیام بذارند
  نام وبلاگم: ابر مظلوم عالم علی


 30. محمدd says:

  مسئله شهادت را فاضل لنکرانی مطرح کردند

  برادران مسلمان این اختلافات ما نشانه تباهی ما هست به تعبیر قرآن ما آخر امت هستیم وداریم اول امت راکه هما ن یاران واهل بیت رسول بودند نفرین می کنیم پس در این مورد در تفسیر قرآن های مذاهب خود نگاه کنیم بعد تفکر عمیق بکنیم که واقعا ما داریم چه بلایی بر سر خودمان می آوریم آن هم بالا لعن ونفرین مسلمانان اولین که اسلام ما از آنها روایت شده وبه ما رسیده
  امیوارم که مفید واقع شده باشد

  هر چه باشد خدا بهتر می داند پس مسئله را به او واگذار کنیم ومنتظر قیامت باشیم که همه اسرار عیان خواهد شد بزودی انشاء الله
  قیامت می دونی یعنی چی او نجا می بینمتون دوستان


 31. اسلام ناب says:

  امروز اکثرا به دروغ بودن مسئله شهادت حضرت زهرا کاملا آگاهی دارند.
  زیاد به سر و صدای عده ای توجه نکنید.

  تازه تا قبل از سال ۷۲ هم میگفتند وفات ،بعد از سال ۷۲ این داستان ها شروع شد.


 32. احمد قاسمی says:

  بسم رب الشهداء و الصدیقین
  امام علی بعد از بیعت به مدت بیست و پنج سال پشت سر جنابان ابوبکر، عمر و عثمان نماز خواند و از اوامرشان (که امر حکومتی بوده) اطاعات نمود و به ایشان مشاوره های حکومتی داد.
  در عین حال کدورت وارده از انکار حق جانشینی و بعد از آن شهادت یا رحلت حضرت فاطمه را هم در دل داشت و انکار یا مخفی هم نکرد.
  تمام راز سکوت عملی (ونه کلامی) ایشان در مخالفت با خلفاء راشدین در این است : " یا ایها المسلمون، اتحدو اتحدو"
  امام علی در متنی در کتاب سلیم ابن قیس میفرماید: "هرکس حق مار را نشناسد و امر براو پوشیده شده و توان تشخیص را نداشته باشد، چنین کسی مستعضف در دین است و از جهت گناهانش براو ترسیده میشود و به سبب ثوابهایش بر او امید میرود"
  پس اهل سنت و جماعت بودن یا اهل شیعه بودن سبب خروج از اسلام نیست و هر کس شهادتین گفت مسلمان است اگر چه قبل از آن کافر یا مشرک بوده باشد.
  مسلما اگر معاویه و یزید هم همان رویه را ادامه میدادند، امام حسین هم به روش امام حسن عمل میکرد.
  دشمن واقعی اسلام نه شیعه است و نه سنی، بلکه بدعت ها و تفکرات افراطی یا تفریطی هستند که توسط شکست خوردگان یهودیت که اکنون مهار هر قدرتی در دنیا را ، اعم از سیاست، اقتصاد، پول ،…، به دست گرفته اند، ایجاد شده .
  اینان راه پیروزی خودشان را در تفرقه بینداز و حکومت کن یافته اند.
  بحث و نقل و تحقیق و تفحص خوبست، ولی به دور از توهین و افترا و دروغ.
  شیعه ای در مقابل سنی ای کم آورد، شروع کرد به فحاشی کردن، سنی در مقابلش گفت: ما با جعفر صادق، رئیس تو هر رزو بحث و مناظره میکنیم، ولی او هیچگاه اینگونه سخن نمیگوید !
  دوستان تاریخ خیلی مخلوط شده و ما همه مستضعفیم.
  مستضعف در دین.
  امید واریم که خدا راه نجات و اتحادی برای ما قرار دهد.
  همانطور که برای قوم بنی اسرائیل زمان حضرت داود قرار داد .


 33. ابن فاطمه says:

  حیا کنید این قدر وقیحانه دروغ نگویید.


 34. mosafer says:

  باسلام
  حمله به خانه مولا علی وآتش زدن درب آن خانه ولگدزدن به حضرت فاطمه در کتاب اهل سنت مانند(ابن قتیبه، ابن شهر آشوب، شهرستانی، ذهبی، عمر رضا کحاله، یعقوبی، بلاذری، ابن ابی الحدید و…)آمده است کسی نمی خواهد اختلاف درست کند برادران اهل سنت نظر خود رادارند ماشیعیان مولا علی هم نظر خودرا.
  انسان با عقل ومنطق نظر میدهد فردای قیامتباید جواب دهیم درپیشگاه خدا دیگر باتعصب ویا اینکه بگوییم پدرانمان این راه وآن راه را می رفتند نمی توان جواب داد.
  روضه خوانها هزار جور روایت نمی گوییند همان روایتی می گوییند که در کتاب اهل سنت است.
  اگر مولا علی سکوت کرد بخاطر حفظ اسلام بود وگرنه مولا علی می توانست همه آنها را به هلاکت برساند (مانند جنگ خیبرکه قلعه خیبر راتنهایی فتح کرد نه مثل آنهایی که تا مرحب خیبر رادیدند فرار کنند )
  مهدی۱۱۱بیشتر تحقیق کن

  taha,
  باسلام
  «إنّى تَارکٌ فِیکُم الثَقَلینِ کِتابَ اللهِ و عِترَتى أهلَ بَیتى لَن یَفتَرقَا حَتّى یَردَا عَلَىَّ الحَوضَ
  برادران اهل سنت نظر خودرا دارند ماشیعیان هم نظر خودرا باید براساس عقل ومنطق صحبت کرد پیامبردرحدیث ثقلین دوچیز گرانبها را برای مابه امانت گذاشته است که باید به آنها تمسک جوییم
  کشور ماهشت سال دفاع مقدس را دربرابر ابر قدرت ها ایستاد با متوسل شدن به ائمه اطهار با خواندن دعای توسل در شبهای عملیات سربند حضرت زهرا رابر پیشانی خود می بستند اگر ما این کمک گرفتن از پیامبر ومولا علی وفاطمه وفرزندان فاطمه را فراموش کنیم آن وقت به قول شما یهود می تواندبه جان ما بیافتد
  ماشیعیان صبر وسکوت را از مولایمان علی یاد گرفته ایم تاآن وقت که فرزند بزرگوارشان مهدی صاحب الزمان ظهور کند


 35. یک آشنا says:

  سلام
  من تا حالا به یک نتیجه معقول رسیدم وآن استفاده کردن از فیلم های مناظره بین بزرگان شیعه و سنی هست
  چون در کتب هر مکتب روایاتی با سند قوی و روایاتی با سند ضعیف وجود دارد و در گفتمان یک طرفه چه بسا که از روایات با سند ضعیف استفاده شود ولی در مناظره برای استدلال محکم از این روایات استفاده نمی شود به عنوان مثال مناظره آیت الله قزوینی با آقای عبدالحمید مرادزهی که لینکش
  http://velayatehagh.mihanblog.com/post/15
  پاسخگوی خیلی شبهات هست،توصیه من به تمام برادران شیعه و سنی اینه که حتما این مناظره (و از این قبیل مناظرات که در سایت ولی عصر) را نگاه کنند و با خود نگویند که ما در صراط هستیم و نیاز به این چیزها نداریم چون مطمنم که این تفکر در هر یک از طرفین وجود داره


 36. مهدی111 says:

  این روضه خونها هزار جور روایت از علت مرگ فاطمه زهرا میگویند:
  عمر او را بین در و دیوار گذاشت.قنفذ با غلاف شمشیر کتکش زد. درب خانه را آتش زدند. میخ درب به پهلوی ایشان وارد شد. با لگد به پهلویش زدند بچه اش را سقط گرد و… مطمئن باشید روایات جدید دیگری هم درست میکنند.
  تازه اونوقت حضرت علی و امام حسین و امام حسن هم صاف صاف ایستاده بودند و نگاه میکردند!!!
  معلومه که برای روضه خونها درست شده و ایام فاطمیه و… برای خودشون سر هم کرده اند.آنهم به بهای اختلاف درست کردن بین شیعه و سنی.


 37. عادل says:

  سلام

  شما به هیچ کدام از منابع معتبر ما استناد نکرده اید اما، پاسخ به این شبهه ی شما از کتاب خودتان، تاریخ طربی :

  http://sonnat.net/upload/article/FC00AC30.7428.446F/IGV6WOGC_pic.gif?rnd=


 38. taha says:

  ردوبدل کردن چنین اتهاماتی مشکلی ازدنیای اسلام را حل نمی کند،ازاین گذشته حرفی از قرآن را زیاد وکم نمی کند ،پس بیائید همگی چنگ به ریسمان الهی زده ومتحد ویک پارچه درمقابل کسانی بایستیم که کینه ای اصیل ودیرینه با اسلام ومسلمین دارند.یهود با چنگ ودندان به جان امت اسلامی افتاده وهر روز وهر ساعت به قبله ی اول مسلمین اهانت می کند،ما اورا وخطر اورا برامت محمدی رها کرده ونیروی فکر واندیشه ی خودرا صرف چیزهای می کنیم که به غیر از تفرقه ودودستگی درمیان امت اسلامی چیز دیگری را برای ما به بار نمی آورد.


 39. سفیر says:

  وقتی دارید آشکارا دروغ میگویید و شهادت حضرت زهرا رو افسانه می خوانید باید هم همین حرف رو به شماها زد

  پاسخ :
  اگر دروغ است یا راست است از کتابهای شما نقل شده است .


 40. ramin says:

  سفیر
  آدم خصوصیات خودش رو در دیگران منعکس میکنه … اینو میدونستی؟؟ دروغگو هم خودتی… وقتی میخوای حرفی بزنی اول فکر کن ….


 41. سيد محسن says:

  جریان عدم بیعت علی و فاطمه با ابوبکر وناراحتی فاطمه از ابوبکر حتی در صحیح بخاری نیزآمده است تامل کنید شاید هدایت شوید

  ۴۲۴۰ – حَدَّثَنَا یَحْیَى بْنُ بُکَیْرٍ، حَدَّثَنَا اللَّیْثُ، عَنْ عُقَیْلٍ، عَنِ ابْنِ شِهَابٍ، عَنْ عُرْوَهَ، عَنْ عَائِشَهَ، أَنَّ فَاطِمَهَ عَلَیْهَا السَّلاَمُ، بِنْتَ النَّبِیِّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ أَرْسَلَتْ إِلَى أَبِی بَکْرٍ تَسْأَلُهُ مِیرَاثَهَا مِنْ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ مِمَّا أَفَاءَ اللَّهُ عَلَیْهِ بِالْمَدِینَهِ، وَفَدَکٍ وَمَا بَقِیَ مِنْ خُمُسِ خَیْبَرَ فَقَالَ أَبُو بَکْرٍ: إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ قَالَ: «لاَ نُورَثُ، مَا تَرَکْنَا صَدَقَهٌ، إِنَّمَا یَأْکُلُ آلُ مُحَمَّدٍ – صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ – فِی هَذَا المَالِ» ، وَإِنِّی وَاللَّهِ لاَ أُغَیِّرُ شَیْئًا مِنْ صَدَقَهِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ عَنْ حَالِهَا الَّتِی کَانَ عَلَیْهَا فِی عَهْدِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ، وَلَأَعْمَلَنَّ فِیهَا بِمَا عَمِلَ بِهِ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ.

  فَأَبَى أَبُو بَکْرٍ أَنْ یَدْفَعَ إِلَى فَاطِمَهَ مِنْهَا شَیْئًا، فَوَجَدَتْ فَاطِمَهُ عَلَى أَبِی بَکْرٍ فِی ذَلِکَ، فَهَجَرَتْهُ فَلَمْ تُکَلِّمْهُ حَتَّى تُوُفِّیَتْ، وَعَاشَتْ بَعْدَ النَّبِیِّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ سِتَّهَ أَشْهُرٍ،

  فَلَمَّا تُوُفِّیَتْ دَفَنَهَا زَوْجُهَا عَلِیٌّ لَیْلًا، وَلَمْ یُؤْذِنْ بِهَا أَبَا بَکْرٍ وَصَلَّى عَلَیْهَا،

  وَکَانَ لِعَلِیٍّ مِنَ النَّاسِ وَجْهٌ حَیَاهَ فَاطِمَهَ، فَلَمَّا تُوُفِّیَتِ اسْتَنْکَرَ عَلِیٌّ وُجُوهَ النَّاسِ، فَالْتَمَسَ مُصَالَحَهَ أَبِی بَکْرٍ وَمُبَایَعَتَهُ، وَلَمْ یَکُنْ یُبَایِعُ تِلْکَ الأَشْهُرَ،
  صحیح بخاری حدیث۴۲۴۰جلد۵ص ۱۴۰و۱۳۹


 42. سافر says:

  احسنت بر مسافر
  حقیقت یعنی شهادت حضرت زهرا
  ببینید دختر پیامبر هست
  همسر علی
  مادر حسن و حسین
  مهصوم هم که هست
  میدانید چرا از سال ۷۱ شروع شد به عزاداری فاطمیه؟
  به قول علامه امینی:
  ما غدیر را در بوق و کرنا نکردیم اهل سنت دارند از بین می برند و می گویند که مساله شخصی بوده و لی پیامبر در آنجا هم فرمودند
  و وصیی و وارثی و …
  اگر فاطمیه را هم خاموش بمانیم مثل الآن می گویید افسانه است و دروغ
  نه فرزندش انتقام میگیرد


 43. حقیقت says:

  آیا حضرت زهرا سلام الله علیها خلیفه اول و دوم را بخشیدند؟

  توضیح سوال : چند روزی است که در سایت ها و وبلاگها و حتی بعضی از شبکه های وهابی و اهل سنت مطرح میشود که اگر فرض بر غضب حضرت زهرا سلام الله علیها بر ابابکر و عمر را صحیح بدانیم ، بالاخره آن حضرت منبع سخا و وجود هستند و بعید است که آن دونفر را نبخشیده باشند و این با روحیه آن حضرت که مهربان بودند سازگاری ندارد . پس آن حضرت برفرض که بر آن دو نفر غضب کردند ، این غضب در حال حیات بوده و در اواخر عمر خودشان از ابابکر و عمر راضی شدند و این ملعونیت دائمی ان دونفر در نزد شیعه حل میشود .

  پاسخ :

  این نکته قبلا نیز توسط آنان برا تبرئه کردن خلفای خود از کار های ناشایست در تاریخ و توجیه کارهای اصحاب در صدر اسلام استفاده می کنند . کسی که این طور صحبت را میکند پس حداقل اصل غضب را قبول دارد و مانند علمای تند رو سلفی وهابیت که منکر غضب هستند ، نیست .

  اگر ان حضرت آن دو را بخشیده بودند ، پس چرا در تشیع جنازشان طبق وصیتشان شرکت نکردند ؟؟؟

  توجه شما را به دو حدیث جهت حسن ختام جلب می نمائیم :

  ۱٫امام رضا علیه السلام فرمودند : کانت لنــا ام صـالحـه ، مـاتـت و هـی علـیهما سـاخطه ، و لـم یـأتـنا بـعد مـوتها خـبر أنـها رضـیت عنـهما.

  مادر ما زن صالحه ای بود ، از دنیا رفت در حالی که از آن دونفر(ابابکر و عمر) غضبناک بود و بعد از ایشان حدیث و خبری بر ما نرسیده مبنی بر اینکه ایشان از آن دو راضی شده باشند .

  الطرائف صفحه ۲۵۲ حدیث ۳۵۱ و عوالم العلوم جلد ۱۱ صفحه ۵۶

  آیا بازهم میتوان گفت حضرت آن دو را بخشیده اند ؟؟؟

  وهابیون بهتر میدانند یا امام رضا علیه السلام و الصلاه؟؟؟

  ۲٫حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند :

  االهم انی اشهدک فاشهدوا یا من حضرنی انهما قذ آذیانی فی حیاتی و عند موتی و الله لا اکلکما حتی القی ربی فاشکوکما الیه بما صنعتما بی و ارتکبتمانی منی .

  خداوندا تو شاهدباش و کسانی که با من همراه بودند ، بدرستی که آن دو (ابابکر و عمر) در هنگام زندگی و حیاتم مرا آزردند و حتی آزار آنان تا زمان مرگ من بود ، به خدا قسم با آن دو صحبت نمیکنم تا زمانی که خدا را ملاقات کنم و شکایت آن دو را به خدا میکنم از آنچه انجام دادند و بر سر من آوردند .

  عوالم العلوم جلد ۱۱ صفحه ۱۰۷۸ حدیث ۱۲ ، علل الشرایع جلد ۱ صفحه ۱۸۵ حدیث ۲ ، بحار الانوار جلد ۴۳ صفحه ۲۰۱ حدیث ۳۱

  نتیجه : طبق تصریح علمای اهل سنت اولا و روایت امام رضا و اقرار حضرت زهرا سلام الله علیهما ، آن حضرت نه تنها از ابابکر و عمر راضی نشدند ، بلکه تا آخر عمر از آن دو ناراضی بودند.

  چگونه در زمان پیامبر درب نبوده است ولی در زمان حضرت یوسف که چندین سال قبل از حضرت رسول بوده اند درب وجود داشته و خانه های آنان صاحب درب بوده است؟؟؟؟؟؟؟
  وَاسُتَبَقَا الْبَابَ وَقَدَّتْ قَمِیصَهُ مِن دُبُرٍ وَأَلْفَیَا سَیِّدَهَا لَدَى الْبَابِ قَالَتْ مَا جَزَاء مَنْ أَرَادَ بِأَهْلِکَ سُوَءًا إِلاَّ أَن یُسْجَنَ أَوْ عَذَابٌ أَلِیمٌ ﴿۲۵﴾


 44. mosafer says:

  « إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیرًا »
  باسلام
  اول اینکه زن ابوبکر انسان بزرگی بوده چه ربطی به ابوبکر دارد.( آسیه هم زن فرعون بود )
  دوم علت وفات حضرت فاطمه چه بوده اصلا وفات بوده یا شهادت .آتش زدن درب خانه حضرت زهرا پس چه می شود قضیه فدک چی -بیعت گرفتن امام علی با زور شمشیر- حضرت فاطمه آن روز پشت درب آمدبه خاطر دفاع از ولایت مولا علی
  سوم:از حضرت علی علیه السلام. از علت دفن فاطمه علیهاالسلام در شب پرسیدند؟ فرمود: زیرا که او خشمناک بود بر جماعتی و نمی‌خواست آنها بر جنازه او حاضر شوند، و حرام است بر کسی که ولایت و محبّت آن جماعت را داشته باشد، که بر احدی از فرزندان فاطمه نماز کند.(امالی شیخ صدوق؛ ص۵۲۳)


 45. مهدیار says:

  گفتند فاطمیه کدام است کوچه چیست
  افسانه باشد این همه گفتم خدا کند …
  برادر عزیزم امیدوارم جهت دریافت حقیقت به کتاب دانشنامه شهادت حضرت زهرا علیها السلام، علی لباف انتشارات منیر مراجعه فرمایید. بعنوان مثال کلمه وفات بر هر مرگی از جمله شهید شدن صدق میکند و شیخ عباس قمی در منتهی الامال جهت امام زین العابدین علیه السلام نیز این کلمه را استفاده و در چند سطر بعد آورده "و آن حضرت را بزهر شهید کردند".
  و همچنین موارد بسیار از هجوم در کتب عامه در این دانشنامه آورده شده است.

  پاسخ :
  دوست گرامی شما که آدم با انصاف و با درک بالائی هستید تو جامعه ما اطلاق کلمه ( وفات ) برای شهید مساوی است با اهانت کردن به او هیچ کس از این کارها نمی کند آنهم برای شخصیت بزرگ تاریخی .
  کتاب دانشنامه و هر کتاب تاریخ تا زمانی اعتبار خواهند داشت که معارض با قرآن و یا سنت نباشند و در صورتی که معارض با قرآن و یاسنت قرار گیرند هیچگونه ارزش و اعتباری نخواهند داشت ، از تاریخ نویسان هر عملی بر می آید معصوم که نیستند یا درست است ویا نا درست چنانچه در این زمانه هر کس می تواند چیزی بگوید و چیزی هم بسازد معصوم نیستند ، اما کلام خدا و سنت معصوم هستند و از خطا پاک هستند .


 46. عباس رضوی says:

  عباس رضوی,
  ضمن عرض سلام مجدد برادر گرامی از اینکه حقیر دراین سر فصل(سیده النسا العالمین صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا س)از موضوع غدیر سئوال کردم قصدم آگاهی ازنظر شما بود با درنظرگرفتن پاسخ موارد ذیل را عرض مینمایم
  ۱- در بیان شخصی بودن مسئله غدیر خم عده بسیاری از علمای محترم اهل سنت موافق نظر شما نمی باشند . دراین زمینه میتوانید به عنوان نمونه به تفسیرکشف البیان امام احمد ثعلبی ـ تفسیر کبیر مفاتیح الغیب امام فخر رازی ـ تفسیر کبیر محمدابن جریر طبری ـ جلد چهارم مسند امام احمدابن حنبل و بسیاری از کتب دیگر رجوع فرمایید . جدای از این مسائل واقعا اعتقاد شما بر این است که رسول ال… الاعظم در هنگام واقعه غدیر قریب به یکصدو بیست هزار نفر را صرفا جهت اعلام دوستی خود با امیرالمومنین علی ع درصحرا جمع نمودند . چرا مردم با امیر المومنین علی ع بیعت نمودند خلفای محترم اول ودوم رضی ال.. که چند نوبت در یک روز با ایشان بیعت کردند .جمله اول را شما فرمودید کاش به جمله بعدی (عاد من عادا واصر من نصره واخذمنخذله )نیز اشاره میگردید.۲-من از صمیم قلب ارزو دارم قول شما در خصوص عدم ازار حضرت صدیقه کبری س صحیح باشد در غیر اینصورت چگونه در برابر رسول الله پاسخگو باشیم والله اعلم. ۳- از اینکه صرف وقت نموده وپاسخ این حقیر را مرقوم فرمودید از حضرتعالی کمال تشکر رادارم انشاءالله دست دردست یکدیگر درمقابل دشمنان واقعی اسلام ورسول الله ص بایستیم واز ساحت ایشان واسلام عزیز دفاع کنیم


 47. ur says:

  اینجانب چندین روایت از شهادت حضرت زهرا در کتب اهل سنت برایتان ارسال کردم ولی فقط سکوت


 48. عباس رضوی says:

  ramin,
  با سلام خدمت تمامی مسلمین اعم از سنی محمدی وشیعه علوی بسیاری از نظرات و پاسخ ها را مطالعه نمودم از برادران اهل سنت تقاضا دارم واقع بینانه نظرشان رادر مورد واقعه غدیر خم تقریر نمایند در ثانی بعدا وفات پیامبر اعظم ص با چه حقی اقدام به انتخاب خلیفه برای امت اسلام کردند . چرا دو خلیفه اول ودوم رضی ال.. عنهما خلیفه بعد را انتخاب فرمودند ولی این حق را برای رسول ال..اعظم ص قائل نشدند امیدوارم بدور از تعصب وصرفا جهت تنویر افکار برادرانه پاسخ مرقم فرمایید. با تشکر

  پاسخ :
  واقعه غدیر خم یک مسئله شخصی بود و هیچ ربطی به تعیین خلیفه نداشت ، غدیر خم محلی است برای تفریح و معمولا مسافرین چنین مکان هایی را برای تفریح و استراحت انتخاب می کنند ، چنانچه از کلمه مولی که به معنی دوست است و جمله بعدی ( وال من والاه ) معنی دوست بودن را تائید می کند مشخص می شود که هیچ ربطی به خلافت کسی ندارد و صرفا بیانگر مسئله شخصی است .
  ثانیا ، صحابه رضی الله عنهم تقسیم کننده نبودند که بخواهند از جانب خود برای یکی حقی قائل شوند و برای دیگری قائل نشوند بلکه هر مسلمانی وظیفه دارد از خط و مشی قرآن و سنت الگو برداری کند .
  تعیین خلیفه از جانب خلیفه اول و دوم کذب محض است .
  ثالثا ، اینجا مبحث غدیر خم نبود و شما ظاهرا از روی سهو سوال مربوط به غدیر خم را اینجا مطرح کردید! ، می توانستید زیر مطلب غدیر ارسال کنید که البته این سوال و پاسخ تکراری اش قبلا گذشته است .


 49. میثم says:

  آفرین من که شیعه هستم لذت بردم


 50. علی سپهری کیان says:

  با سلام خدمت مسئولین محترم سایت
  متاسفانه قسمت مهم سئوال اینجانب در سایت مطرح نشد و اینکه طبق روایات معتبر و مشترک بین اهل سنت و تشیع
  هرکسی که امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلی مرده است
  حال انکه خلیفه اول جناب ابوبکر درقید حیات بوده و باید حضرت فاطمه از ایشان تبعیت می نمود در صورتی که طبق
  روایات معتبر و متواتر صحاح اهل سنت حضرت فاطمه تا زمان حیات مبارکشان به شدت از جناب ابوبکر خشمگین بوده
  است ایا زبانم لال حضرت فاطمه علیه السلام به مرگ جاهلی از دنیا رفته است هرگز چنین تصور مباد .
  در غیر اینصورت امام زمان حضرت فاطمه ( ع ) چه کسی است ؟


 51. علی رضا says:

  روایت جوینی دلالت بر شکسته شدن پهلو و سقط جنین دارد:
  قضیه شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها مختص به مصادر شیعه نمی‌شود، بلکه بعضی از علماء اهل سنت مانند: جوینی متوفاى سال ۷۳۰ هـ که استاد ذهبی که از ارکان علم رجال است نیز نقل کرده اند.
  معرفی شخصیت جوینی:

  ذهبی در باره استاد خود می‌گوید: «الإمام المحدث الأوحد الأکمل فخر الإسلام.» (او امام و از ممتاز‌ترین و کامل‌ترین محدثین و مایه افتخار اسلام بود.)

  این عبارت ذهبی در حق استادش جوینی است. کتاب تذکره الحفاظ، ج ۴، ص ۱۵۰۵٫
  متن روایت:

  جوینی در کتابش از رسول الله صلى الله علیه واله وسلم نقل می‌کند:

  أنه لما رأى فاطمه دخلت على بیته قال: لما رأیتها ذکرتُ أو ذُکرتُ ما یصنع بها بعدی، کأنی بها یعنی کأنی بفاطمه قد دخل الذل بیتها وانتهکت حرمتها وغصب حقها ومنعت إرثها وکسر جنبها وأُسقط جنینها

  رسول خدا صلّی الله علیه وآله چون دیدند فاطمه وارد خانه‌اش شد فرمود: هنگامی‌که او را می‌بینم به یاد اتفاقاتی که بعد از من برای او می‌افتد می‌افتم، گویی او را با چشم خود می‌بینم [یعنی فاطمه را] که ذلت به خانه‌اش وارد شده و حرمتش مورد هتک قرار گرفته و حقش غصب و از ارثش منع و پهلویش شکسته و جنینش سقط شده است.

  این عبارت جوینی أستاد ذهبی است.

  (وکسر جنبها وأُسقط جنینها) وهی تنادی یامحمداه فلا تجاب وتستغیث فلا تغاث فتکون أول من یلحقنی من أهل بیتی، فتقدم علی محزونه متعوبه مهمومه مغصوبه مقتوله

  و این در حالی است که او ندا می‌دهد یامحمداه! اما جواب نمی‌شنود و فریاد می‌زند اما کسی به فریادش نمی‌رسد. او اولین نفر از خاندان من است که به من ملحق می‌شود، او به سوی من می‌آید در حالی که محزون و خسته و مهموم است و حقش غصب گردیده و به شهادت رسیده است.

  این عبارت جوینی أستاد ذهبی در کتاب فرائد السمطین، ج ۲ ، ص ۳۴ است.

  – کلام ابن تیمیه پیرامون قضیه هجوم:

  قضیه هجوم را حتى ابن تیمیه حرانی، امام هشدارت نیز نقل نموده است.

  او در کتابش منهاج السنه ج ۴، ص ۲۲۰ می‌گوید: او یعنی: عمر بن خطاب «کبس البیت» یعنی: به خانه حضرت فاطمه هجوم برد تا ببیند آیا در آن‌جا چیزی از بیت المال هست تا آن را بردارند و قسمت کرده و به مستحقین برسانند.

  پس قضیه هجوم به خانه حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها مسئله ثابت شده‌ای است که حتى ابن تیمیه نیز نتوانسته آن را انکار کند.


 52. الهام says:

  درجواب برادرمون علی سپهری کیان که فرمودن کلیه صحابه معروف پیامبر صاحب قبر مشخص می باشند درحالی که فاطمه ام ابیها علیه السلام فاقد قبر مشخصی می باشد."
  برادر اون موقع عرف بوده مردگان را شب دفن میکردند , یعنی هرموقع وفات کرد دفنش می کردن ,
  درثانی شب هوای جزیره العرب خنک بود و خیلی ها از جمله : ام المومنین عایشه و ابوبکر عمر و عثمان هم شبانه دفن شدند.
  فاطمه زهرا را همسر خلیفه مسلمین یعنی ابوبکر صدیق غسل دادند و کفن پوشاندن.


 53. علی سپهری کیان says:

  با سلام خدمت برادران محترم اهل سنت
  سئوالی که مطرح است چرا قبر مطهر فاطمه علیه سلام تا این مدت مخفی می باشد
  کلیه صحابه معروف پیامبر صاحب قبر مشخص می باشند درحالی که فاطمه ام ابیها علیه السلام فاقد قبر مشخصی می باشد.

  پاسخ :
  اگر قبر فاطمه مخفی نبود چه می شد ؟
  و یک قبر چه مشکلی از جهان اسلام را می تواند حل کند که الان لا ینحل باقی مانده است ؟!


 54. سامان خسروی زاده says:

  پاینده باشید

  شیعیان محترم لطفا بدون تعصب مطالعه کنید میبینید که تمام منابع از کتب معتبر خودتان مثل بحارالانوار مجلسی و اصول کافی کلینی است و حتی این واقعه ساختگی تا چندین سال پیش در تقویم هم قرار نداشت من نمیدونم یک دفعه ای از کجا اومد؟؟؟!!!


 55. نامردی منتشر نکنی says:

  باز کردن درب خانه با کلید، چه معنایی دارد؟

  خداوند در قرآن کریم به صحابه و دیگر مسلمانان اجازه مى‌دهد که از خانه‌هایى که کلید آن در اختیار آنان هست ، غذا بخورند . بى‌تردید خانه‌اى که در چوبى و یا آهنى نداشته باشد، داشتن کلید براى آن بى‌معنا خواهد بود:
  لَیْسَ عَلَى الْأَعْمى‏ حَرَجٌ وَلا عَلَى الْأَعْرَجِ حَرَجٌ وَلا عَلَى الْمَریضِ حَرَجٌ وَلا عَلى‏ أَنْفُسِکُمْ أَنْ تَأْکُلُوا مِنْ بُیُوتِکُمْ أَوْ بُیُوتِ آبائِکُمْ … أَوْ ما مَلَکْتُمْ مَفاتِحَهُ أَوْ صَدیقِکُمْ لَیْسَ عَلَیْکُمْ جُناحٌ أَنْ تَأْکُلُوا جَمیعاً أَوْ أَشْتاتاً. (النور / ۶۱ .)
  بر نابینا و افراد لنگ و بیمار گناهى نیست (که با شما هم غذا شوند)، و بر شما نیز گناهى نیست که از خانه‏هاى خودتان [بدون اجازه خاصّى‏] غذا بخورید و همچنین خانه‏هاى پدرانتان … یا خانه‏اى که کلیدش در اختیار شماست، یا خانه‏هاى دوستانتان، بر شما گناهى نیست که به طور دسته‏جمعى یا جداگانه غذا بخورید .
  در حدیث ذیل نیز با صراحت سخن از باز کردن دَرِ اتاق به وسیله کلید است و این نشان مى‌دهد که ورودی‌هاى منازل واتاق‌ها محصور و محفوظ بوده است.
  حَدَّثَنَا عَبْدُ الرَّحِیمِ بْنُ مُطَرِّفٍ الرُّؤَاسِىُّ حَدَّثَنَا عِیسَى عَنْ إِسْمَاعِیلَ عَنْ قَیْسٍ عَنْ دُکَیْنِ بْنِ سَعِیدٍ الْمُزَنِىِّ قَالَ أَتَیْنَا النَّبِىَّ،صلى الله علیه وسلم، فَسَأَلْنَاهُ الطَّعَامَ فَقَالَ « یَا عُمَرُ اذْهَبْ فَأَعْطِهِمْ ». فَارْتَقَى بِنَا إِلَى عِلِّیَّهٍ فَأَخَذَ الْمِفْتَاحَ مِنْ حُجْزَتِهِ فَفَتَحَ.
  از دُکَین بن سعید مزنى نقل شده است که گفت: خدمت پیامبر رفتیم و تقاضاى غذا کردیم، به عمر فرمود: برو و به آنان غذا بده. عمر ما را به اتاق بالا برد، سپس کلید را از کمربندش بیرون آورد و در را باز کرد.
  السجستانی الأزدی، سلیمان بن الأشعث أبو داود (متوفای۲۷۵هـ)، سنن أبی داود، ج ۲ ص ۵۲۷، ح ۵۲۴۰، تحقیق: محمد محیی الدین عبد الحمید، ناشر: دار الفکر.
  البانى در صحیح و ضعیف سنن ابوداوود، شماره ۵۲۳۸ آن را تصحیح کرده است.

  وقتی زمان قارون و موسی علی نبینا و آله و علیه السلام، تکنولوژی نجاری و درسازی که هیچ، قفل و کلید هم وجود داشته، چه طور ادعا می کند هزار سال بعد از آن در مدینه خانه ها در نداشته. اگر قرآن خوانده بودید اتفاقا خود قرآن می فرماید خانه ها باب و مفتاح، هر دو را داشته اند. آیه ای هم که خواندید هیچ دلالتی ندارد که خانه ها در نداشته اند. همین الآن هم بسیاری از شهر ها رایج است مردم در خانه شان را باز می گزارند – یا کلید را روی در می گذارند و از این رو در و همسایه می تونن بدون در زدن هم وارد خانه شوند. پرده داشتن خانه ها هم دلیلی بر نداشتنشان نیست. تا همین ۵۰ سال پیش در بزرگ ترین شهر های کشور، علاوه بر در حیاط، پرده ای پشت آن هم می زدند. بودن هر دوی در و پرده هیچ منافاتی ندارد.


 56. ممو رضا says:

  من یک سوال دارم خواهشمندم پاسخ سوال من رابدهید تا باور کنم فرزند دلبند پیامبر خدا شهید نشده؟
  آیا حضرت زهرا سلام الله علیها پیر بود ؟ ایا در زمان رحلت پدر بیماربودند؟چگونه به یکباره ظرف کمتر از سه ماه بیمار به دیار باقی شتافت؟

  پاسخ :
  آیا سیداحمد خمینی پیر بود ؟ چرا پیر نشد و رحلت نکرد !؟


 57. داور says:

  حضرت صدیقه طاهره فاطمه الزهرا سلام الله


 58. بی طرف says:

  یک سوال:
  در بالا نوشتید عمر اعتراف کرده که علی و پسرانش در نزد پیامبر محبوبتر از عمر بودند
  (… و در بخشش اسامه بن زید را بر پسرش ترجیح داد. پسر او عصبانی شد و گفت: اسامه را بر من ترجیح می‏دهی؟ عمر گفت: او در نزد رسول الله محبوب‏تر از پدرت بودند)
  پس چرا در خلافت خود را بر علی مقدم داشتند؟


 59. ramin says:

  حقیقت
  تو همینطور فکرکن….آدمی ساخته ی افکار خویش است….


 60. حقیقت says:

  شما از حقیقت فرار می کنید ولی حقیقت یعنی همین که فاطمه را به شهادت رساندند خلافای اول و دوم و حق ولایت و امامت علی را غصب کرده و سخن پیامبر را زمین گذاشتند و محسن شش ماهه را سقط کرده و سیلی به صورت زهرا زدند و تازه بعد از خلیفه اول طبق دستور خود خلیفه عمر را جانشین خودش قرار داد و این یعنی بی عدالتی رو تمام کردن


 61. عبدالرحمن خاشی says:

  هشدار
  نظر این فرد به دلیل جعل نام اهل سنت برای خود و اهانت و رد عقاید اهل سنت حذف گردید .
  دوستان عزیز مراقب این افراد باشید که با نام اهل سنت مذهب یک میلیارد و سیصد میلیون مسلمان اهل سنت را رد می کنند، اینها اهل سنت نیستند بلکه از نام اهل سنت سوء استفاده می کنند و چه بسا با نام اهل سنت وبلاگ میزنند و به تبلیغ علیه ما می پردازند و اذهان عمومی را نسبت به عقاید ما بدبین می کنند .

  اینها بدانند دین مبین اسلام با دروغ و جعل تبلیغ نمی شود .


 62. علی رضا says:

  بیان روایت وارد شده در نهج البلاغه دال بر هجوم:
  در حالی که این کلام حضرت در نهج البلاغه‌های گذارده شده در اینترنت و در تمام نهج‌البلاغه‌های دنیا در هر کتاب‌خانه‌ای خطبه ۲۰۲ وجود دارد که امیر المؤمنین سلام الله علیه در باره وفات فاطمه زهراء سلام الله علیها این‌گونه فرموده است:

  «فلقد استرجعت الودیعه وأخذت الرهینه، أما حزنی فسرمد و اما لیلی فمسهّد فأحفها السؤال واستخبرها الحال»

  [روایت شده این سخن را امام علیه السلام‌ در کنار قبر فاطمه علیها سلام، سیده زنان جهان، به هنگام دفن او و خطاب به پیامبر صلّی الله علیه و آله وسلّم بیان نموده است]


 63. سفیر says:

  با سلام
  به خداوندی خدا شما دروغ می گویید


 64. دلسوز says:

  تا کی چشماتونو می بندید؟ مسئولین سایت والله شما که نظرات غنی و جواب گوی شیعه ها را منتشر نمی کنید و فقط فحاشی ها را چاپ می کنید و بعد هم پاک می کنید تا بگید همه ی شیعه ها بی ادبند، اگر مغرضید والله دارید جایگاهتان را در چاه ویل عمیق تر می کنید.
  تا کی مسلمات تاریخی را نمی بینید؟ چرا باید دختر پیامبر، قره العین پیامبر، مصداق اتم آیه ی تطهیر به اذعان شیعه و سنی و وهابی و ارعابی و تکفیری و … ، همویی که پیامبر فرمود ان الله یغضب لغضب فاطمه و یرضی لرضاها، چرا باید شبانه دفن شود؟ واقعا چرا باید قبر فاطمه ی صدیقه سلام الله علیها مخفی باشد؟ مگر دختر پیامبر نیست؟ مگر نمی گویید مورد اکرام تمام صحابه و خلفا بوده؟ این که به وصیت فاطمه احدی از خلفا خبردار نشده اند تا بر سر تجهیزش حاضر شوند یعنی چه؟ حضرت صدیقه دیگر چه باید می کردند تا این صدا تا ابد در گوش تاریخ بماند؟
  آیا بخاری در صحیح ترین کتاب شما نگفته که:
  فَغَضِبَتْ فَاطِمَهُ بِنْتُ رسول اللَّهِ صلى الله علیه وسلم فَهَجَرَتْ أَبَا بَکْرٍ فلم تَزَلْ مُهَاجِرَتَهُ حتى تُوُفِّیَتْ.
  فاطمه دختر رسول خدا از ابوبکر ناراحت و از وى روى گردان شد و این ناراحتى ادامه داشت تا از دنیا رفت.
  البخاری الجعفی، محمد بن إسماعیل أبو عبدالله (متوفای۲۵۶هـ)، صحیح البخاری، ج ۳،‌ ص ۱۱۲۶، ح۲۹۲۶، باب فَرْضِ الْخُمُسِ، تحقیق د. مصطفى دیب البغا، ناشر: دار ابن کثیر، الیمامه – بیروت، الطبعه: الثالثه، ۱۴۰۷ – ۱۹۸۷٫
  یا خود بخاری نقل نکرده که
  فَوَجَدَتْ فَاطِمَهُ على أبی بَکْرٍ فی ذلک فَهَجَرَتْهُ فلم تُکَلِّمْهُ حتى تُوُفِّیَتْ
  فاطمه بر ابوبکر غضب کرد وبا وى سخن نگفت تا ازدنیا رفت.
  البخاری الجعفی، محمد بن إسماعیل أبو عبدالله (متوفای۲۵۶هـ)، صحیح البخاری، ج ۴، ص ۱۵۴۹، ح۳۹۹۸، کتاب المغازی، باب غزوه خیبر، تحقیق د. مصطفى دیب البغا، ناشر: دار ابن کثیر، الیمامه – بیروت، الطبعه: الثالثه، ۱۴۰۷ – ۱۹۸۷٫

  دوستان لحظه ای، تامل کنید و تذکر پر تکرار قرآن توجه کنید و احتمال دهید که شاید مذهب پدری تان اشتباه باشد. پس تحقیق کنید. والله اگر به دنبال حق باشید و منصفانه تحقیق کنید، حقیقت را می یابید. بنده موسسه تحقیقاتی ولی عصر را توصیه می کنم. بر خلاف خط مشی واسلاماه، استدلالت این سایت بر پایه مدارک معتبر اهل سنت، عقل و مسلمات تاریخی است.


  • بنده خدا says:

   سلام یه سوال .  اینا که همش میگن آرامگاه حضرت فاطمه کجاست اگه میشه سراغ آدرس آرامگاه ام المومنین عایشه را هم بگیرن. آخه یگی به این دوستان بگه یکی از رسمهای عرب مخفی بودن قبرهای زنان است حالا بعضی هاش هم مشخصه کجاست ولی اکثر زنان قبرشون مخفی بوده. مخصوصا اهل بیت پیامبر.


  • وااسلاماه says:

   اگر قبرکسی مخفی باشد مذهب ما اشتباه است ! مگر قبر مذهب ما است یا ما قبر را می پرستیم اما خدا را شاکریم که خدای ما قبر ندارد و می پرستیمش .

   خوب این جملاتی که خودتان به آن اعتراف کردید  موت طبیعی حضرت فاطمه را بیان کرد ( حتی توفیت ) گفتید یعنی فاطمه وفات کرد و نگفتید حتی قتلت ، دقیقا ما هم همین واقعیت را اعلام کردیم دوست گرامی از اینکه نا خواسته اعتراف به صدق و راستی کردید خوشحالیم .


 65. حمزه says:

  افسانه شهادت حضرت زهرا امروز برای همه از روشنی روز آشکار تر است.خداوند شماها را حفظ کند که اسلام راستین را تبلیغ میکنید.بدانید که در دنیا و بدون شک در آخرت ثواب عظیمی در انتظار شماست.


 66. ramin says:

  نمیدونم چرا چه اصراریه که ما ایرانیا انقدر روی احساسات ناسیونالیستیمون پافشاری میکنیم و از قدیم و ندیم تا حالا سعی کردیم همیشه خودمونو بهترین مردمان و عاقلترین بدونیم حتی وقتی که نامه ی پیامبر (ص)رو پادشاهمون پاره کرد و سلسلش فرو ریخت و حتی با این وجود که ایرانیا تا پای جون مقاومت کردند از ورود اسلام

  با این حال الان خودمون رو دوستدار اهل بیت میدونیم!!! و بقیه رو گمراه و ادعای دوستی میکنیم با فحاشی به یاران پیامبر(ص)…. تا کی این اخلاق ما ایرانیا ادامه داره الله اعلم…


 67. سوسن says:

  این متن به دلیل انتشار کذب حذف گردید .


 68. عمر رض مظلوم says:

  سلام خدا بر مظلوم تاریخ امیر مومنان عمر رضی الله عنه مسلمانان امروزه ظلم بزرگی را در حق این شخصیت تاریخ مرتکب می شوند سالانه مجلس و چه بسا ماهانه مجلس توهین وبی احترامی به شخصیت والای ایشان تشکیل می شود ، در حالیکه هیچ انسانی در تاریخ به مقدار عمر مظلوم نبوده است .
  سلام بر عمر رض مظلوم
  سلام بر ابوبکر رض مظلوم
  سلام بر عایشه رض مظلوم
  رضی الله عنهم
  همه بدانند که هیچی از مقام این شخصیتها نزد خدا کم نمیشود که هیچ بلکه مقام شان نزد خدا بالاتر و بالاتر هم می رود آنها بهشتی هستند و ما بیچاره ها سر نوشت نا معلومی داریم
  وای بر حال ما … وای بر حال ما …. چقدر از حق و انصاف دوریم .


  • محمد جواد اسکافی says:

   با سلام براساس فتوای مقام معظم رهبری و اکثر مراجع بزرگوار شیعه توهین به مقدسات اهل سنت حرام است و جایز نمی باشد. بنابراین ما توهین به خلفا را جایز نمی داینم. اگر اینجا سوالی مطرح می شود فقط بخاطر روشن شدن مباحث تاریخی است . و نباید با توهین همراه باشد. یا علی التماس دعا


 69. هیفاء says:

  سلام
  عوض کردن تاریخ های رسیده، کارسختی است
  ولی شدنی ست

  اما عوض کردن حقیقت ، غیرممکن است
  با نوشتن درکتاب ها و انکار حوادثِ بعد از رحلت حضرت محمد صلی الله علیه وآله ، هرگز نمیشود واقعیت ها را نابود کرد
  پیامبرما، مارا رها نکرد و برایمان ولی تعیین کرد؛ امّا بودند کسانی که بعداز او، خود را امیرالمومنین بنامند وبخواهند از مردم حتی از امیرالمومنین واقعی، به زور بیعت بگیرند
  و در این راه، به دخترپیامبرخود رحم نکنند


 70. علی-ک اهر says:

  باسلام برویدبیشترتحقیق کنیدببینیددرماجرای به بیعت کشاندن علی ع وجریان فدک چه بلایی برسرعلی ع و فاطمه س آورده اند

  پاسخ :
  دوست گرامی ، قبل از سفارش شما ما تحقیق کرده و در نتیجه تحقیق دریافتیم که سر هیچ کس بلائی نبوده است ، تربیت یافتگان رسول الله ص همه باهم با محبت و صمیمت زندگی کردند .


 71. ویدا says:

  این اظهار نظر توهین آمیز و غیر مودبانه حذف گردید .


 72. اسلام says:

  بسیار عالی چه خوب است که برای اتحاد کاری رو انجام میدیم و از همه مهمتر حقایق رو ذکر میکنیم


 73. سیدعلی says:

  من همینو میگم (عمر)انقدر بود که به دختر پیامبر رحم نکرد وبهش احترام نگذاشت


 74. مریم7 says:

  الحمدلله که در کتب برادران ما وفات حضرت فاطمه با این زیبائی نوشته شده خیلی مفید بود مطلب .


 75. latghnatoo says:

  سالروز افسانه شهادت فاطمه زهرا بانوی زنان بهشت درگذر تقویم ایران:
  تاسال ۱۳۷۱ هجری شمسی در روز سوم جمادی الثانی خبری از وفات وشهادت حضرت فاطمه رضی الله عنها درتقویم ایران نیست وفقط به وفات ایشان در۱۳ جمادی الاولی اشاره شده است.۶سال بعد ازگذشت ۱۳۶۷ سال از وفات ایشان افسانه شهادت به تاریخ وارد شد.اما هنوز خبر قطعی نیست واین روز تعطیل رسمی اعلام نشده است وسرانجام واقعه وفات فاطمه زهرا درسال ۱۳۷۹ هجری شمسی درمجلس ایران به شهادت تبدیل گشت واین روز تعطیل رسمی اعلام گردید.
  براستی چگونه است که واقعه ای که مربوط به ۱۳۶۷ سال قبل می باشد ودرتقویم ایران اصلا وجود نداشت درکمتر از ده سال به تقویم وارد شده وبعد ازآن به تصویب رسمی مجلس می رسد وتعطیل رسمی اعلام می گردد؟! *جزاک الله مطلب عالی بود*


 76. aveen says:

  بسیار مفید واموزنده بود.
  اطال الله عمرک فی طاعته ووفقک لما یحبه ویرضاه


 77. مسلم says:

  هیچ سند صحیحی دال بر شهادت وجود ندارد تاکید میکنم هیچ سندی

  عشق دل آن دخت تابان آسمان عاطفه
  / همسر حیدر علی‌ شیر خدا آن فاطمه
  / شمع بزم آل‌طه دختر شمس‌الضحی
  / نور چشم مصطفی آن بضعه خیرالوری
  / گوهر بازار عشق و عفت و حجب و حیا
  / زاهد شب‌ زنده‌دار و عابد صبح و مسا
  / مادر آن نوجوانان بهشتی فاطمه
  / سیّده أم‌ أبیها هم بتولی فاطمه


 78. یک مسلمان.. says:

  شهادت حضرت زهرا در سال ۷۱ ساخته شد اگر شما نگاه کنید قبل از سال ۷۱ هیچ حرفی از شهادت نبود هیچ حرفی از عزاداری فاطمه نبود ، متاسفانه از سال ۷۱ ببعد این جریان درست شد و جوانانی که از این تاریخ ببعد متولد شدند از جریان اصلی بی خبرند پس دوستان عزیز بدانید این ماجرای شهادت قدمت تاریخی نداره و فقط ۲۲ ساله که سر درآورده است .


 79. abdola says:

  برادران و خواهران مسلمانک سلام علیکم وبسایت سیمای اسلام در نگاهی دیگر به بررسی معجزات قران می پردازد تا اطمینان بیشتری در قلب ما ایجاد کند که این کلام نوشته شده دست بشر نیست و از جانب خالق این هستی می باشد.
  با ما همراه باشید با این عناوین :
  ۱- قرآن و علم تغذیه
  ۲- قرآن و زمین شناسی
  ۳- قرآن و اخترشناسی

  با تشکر مدیریت وبسایت سیمای اسلام
  http://www.simaislam.blogfa.com


 80. مسلم1 says:

  اطلاعات بسیار ارزنده ای بودند خداوند از شما راضی باشه و همه مارو با صحابه حشر کنه الهی آمین .


 81. alkhalil says:

  جزاکم الله بسیار واضح و دانستنی بود.

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 46نفر
 • بازدید امروز 208882
 • بازدید دیروز 110002
 • بازید کل 100918476

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com