پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2331
 • کل نظرات 9705
 • کل اعضا 1698
 • جدیدترین عضو Mohammadrahmani6435
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 37820

مولوی گل محمد منصوری – مدرس حوزه علمیه احناف خواف – در بخشی از مراسم نماز جمعه اهل سنت خواف خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) بعد از اینکه به پیامبری مبعوث شدند در اولین گام، به تزکیه مردم از نظر اعتقادی پرداختند تا بتوانند نور توحید را در قلبشان جای دهند. 

مولوی منصوری – مدرس حوزه علمیه احناف خواف – در نماز جمعه (۲۷ دی ماه ۱۳۹۲) اهل سنت خواف، با تلاوت آیه «وَمَا آتَاکُمُ الرَّ‌سُولُ فَخُذُوهُ وَمَا نَهَاکُمْ عَنْهُ فَانتَهُوا» [حشر:۷] پیرامون اصل «توحید» به ایراد سخن پرداخت.
وی در این زمینه گفت: پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) بعد از اینکه به پیامبری مبعوث شدند در اولین گام، به تزکیه مردم از نظر اعتقادی پرداختند تا بتوانند نور توحید را در قلبشان جای دهند. به همین جهت است که اگر کسی از لحاظ اعتقادی مشکل داشته باشد، هیچ یک از اعمال وی دارای ارزش نخواهند بود. رسول اکرم (صلی الله علیه وسلم) سیزده سال تلاش کردند تا اعتقادشان را نسبت به خداوند درست نمایند و در این مدت هیچ برنامه ای از جانب الله تعالی نازل نشد.
مولوی منصوری با بیان اینکه مهمترین رکن اسلام، توحید است گفت: توحید؛ با توجه به اینکه از مهمترین ارکان اسلام است، از انسان مطالبی را می خواهد. و اگر ما بخواهیم بهتر متوجه این اعتقاد شویم، باید به سخنان سیدنا عمر (رضی الله عنه) رجوع کنیم که می فرمایند: اسلام تکه تکه خواهد شد، آن زمانی که انسان‏هایی پیدا شوند و شناخت کافی و وافی از دوران جاهلیت نداشته باشند.
مولوی منصوری در زمینه دینِ مردم مکه در دوران جاهلیت اظهار داشت: با توجه به آیه «لَکُمْ دِینُکُمْ وَلِیَ دِینِ» که در سوره الکافرون آمده است، مردم مکه دارای دین بودند. علامه آلوسی (رحمه الله) می فرماید: اگر پیامبر در میان آنها مبعوث شدند به این جهت بود که مردم بر تفکر اسلام بودند. به همین خاطر اگر از آنها سوال می شد که خالق آسمانها و زمین کیست؟ می گفتند: الله؛ «وَلَئِن سَأَلْتَهُم مَّنْ خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ لَیَقُولُنَّ اللَّـهُ» [لقمان:۲۵] خداوند متعال در جایی دیگر می فرماید: «فَإِذَا رَ‌کِبُوا فِی الْفُلْکِ دَعَوُا اللَّـهَ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ فَلَمَّا نَجَّاهُمْ إِلَى الْبَرِّ‌ إِذَا هُمْ یُشْرِ‌کُونَ» [عنکبوت:۶۵]
مدرس حوزه علمیه احناف خواف در مورد برخی از عادات مشرکین مکه یادآور شد: مشرکین مکه حتی نماز می خواندند و روزه می گرفتند. حضرت عایشه (رضی الله عنها) می فرمایند: روز عاشورا مردم قریش روزه می گرفتند. مشرکین مکه حتی اعتکاف می کردند و حج و عمره به جای می آوردند و ظلم را بد می دانستند. آنها از دادن زکات به فقرا و یتیمان فراموش نمی کردند.
مولوی منصوری در بیان علت مخالفت رسول اکرم- صلی الله علیه وسلم- با مشرکین مکه گفت: مردم قریش با وجود اینکه عبادت می کردند، اما چون در مسئله «توحید فی الألوهیه» مشکل داشتند، آنحضرت(صلی الله علیه وسلم) به مخالفت با آنان برخاست. به همین منظور رسول الله(صلی الله علیه وسلم) فرمودند: تمام اقسام عبادت باید برای خدا باشد و اگر در غیر محلش صورت گیرد، قابل قبول نیست.
سخنران این هفته نماز جمعه اهل سنت خواف در ادامه، اشاره ای به نظر قرآن در مورد کمک خواستن از غیر خدا نمود و خاطرنشان کرد: خداوند متعال می فرماید: «وَالَّذِینَ تَدْعُونَ مِن دُونِهِ مَا یَمْلِکُونَ مِن قِطْمِیرٍ» ]فاطر:۱۳] (و کسانى را که بجز او مى‌ خوانید، مالک پوست هسته خرمایى [هم ]نیستند.) «إِنَّ الَّذِینَ تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّـهِ عِبَادٌ أَمْثَالُکُمْ فَادْعُوهُمْ فَلْیَسْتَجِیبُوا لَکُمْ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ أَلَهُمْ أَرْ‌جُلٌ یَمْشُونَ بِهَا أَمْ لَهُمْ أَیْدٍ یَبْطِشُونَ بِهَا أَمْ لَهُمْ أَعْیُنٌ یُبْصِرُ‌ونَ بِهَا أَمْ لَهُمْ آذَانٌ یَسْمَعُونَ بِهَا قُلِ ادْعُوا شُرَ‌کَاءَکُمْ ثُمَّ کِیدُونِ فَلَا تُنظِرُ‌ونِ» [اعراف:۱۹۴-۱۹۵] (در حقیقت، کسانى را که به جاى خدا مى‌ خوانید، بندگانى مثل شما هستند. پس آنها را [در گرفتاری‏ها] بخوانید، اگر راست مى‌ گویید باید شما را اجابت کنند. آیا آنها پاهایى دارند که با آن راه بروند، یا دست‏هایى دارند که با آن کارى انجام دهند، یا چشم‏هایى دارند که با آن بنگرند، یا گوش‏هایى دارند که با آن بشنوند؟ بگو: شریکان خود را بخوانید؛ سپس درباره من حیله به کار برید و مرا مهلت مدهید.) سیدنا عمر (رضی الله عنه) در دوران خلافت خویش افرادی را دیدند که به جهت تبرک جستن، زیر درخت بیعت الرضوان- درختی که آنحضرت(صلی الله علیه وسلم) زیر آن با صحابه بیعت بستند- نماز می خوانند. سیدنا عمر(رضی الله عنه) به یاران خود فرمودند که درخت را قطع کنند تا اعتقادشان نسبت به خداوند کمرنگ و دارای اشکال نشود.
مولوی منصوری در پایان سخنان خویش خطاب به نمازگزاران یادآور شد: علت ذلت و خواری ما مسلمانان این است که از قرآن و سنت فاصله گرفته و به دستورات خدا و رسول عمل نمی کنیم.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه احناف خواف

| ۳۰ دی ۱۳۹۲
۳۲ پاسخ به “علت خواری مسلمانان، فاصله گرفتن از قرآن و سنت است”

 1. پیرو محمد و ال محمد says:

  سلام
  مگه چی گفتم که بیهوده بود؟حرف خدا بیهوده بوده؟

  پاسخ :

  کاربر گرامی
  چطوری به خودتان اجازه بی ادبی نسبت به خالق کل جهان را میدهید ؟! اگر حرفی دارید می توانید آن را به روش مودبانه و روش دیگری بیان کنید که اسائه ادبی نسبت به پروردگار جهان نشود .
  احترام رب العلمین از احترام پیامبر و علی بیشتر است .


 2. پیرو محمد و ال محمد says:

  این اظهار نظر به دلیل بیهوده گوئی حذف گردید .


 3. alkhalil says:

  بنده جواب این دوستانی که سوال کردند را در ایمیل خود با حضور شیخ التفسیر میدهم اگر بیایند و جواب قانع کننده با سند محکم بخواهند.


 4. sahar says:

  پیرو محمد و ال محمد,
  خداوند همه را بر راه راست قرار دهد.وآنها را از سخنان لغو وبیهوده دور گرداند.


 5. پیرو محمد و ال محمد says:

  احمد,
  خوب این که کفر نمیشه!اگه اینجور باشه خوب من دیگه با دست خیس نمیتونم با نصف ادما دست بدم!
  کفر یعنی پوشاندن یعنی یه چیزی رو انکار کردن یعنی چیزی رو قبول نداشتن و امثالهم ولی شیطون خدا رو قبول داشت !واتفاقا نمازاشم طول میکشید!و واسه ملایکه سخنرانی میکرد(ای هاشونو یادم نمیاد)


 6. احمد says:

  پیرو محمد و ال محمد,

  شیطان به خداوند کافر شد ، چون حکم خدارا رد کرد همینطور هر مسلمانی حکم خدارا رد کند کافر میگردد مثلا بگوید من اسلام را دوست دارم اما نماز را قبول ندارم کافر میگردد ، هر چند بگوید انی اخاف الله ، گفتن اخاف الله دلیل ببر مومن بودن نیست .


 7. پیرو محمد و ال محمد says:

  برادران و خواهران گرامی سلام
  یک سوال داشتم،
  خواستم بدونم شیطان به چی کافر شد؟(قران میگه کان من الکافرین: یعنی شیطان کافر بود!ولی به چی کافر بود رو نمیگه)
  ۱-به خدا که کافر نشد:(چون میگه انی اخاف الله)
  ۲-به قیامت هم که کافر نشد(چون میگه الی یوم یبعثون)
  ۳-به پیغمبرا هم که کافر نشد(چون اولا هنوز پیامبری نبود و دوما میگه که من همه رو گول میزنم بجز اولیا خاص خدا)
  ۴-به قران هم کافر نشد(چون هنوز قران نبود که کافر بشه)
  خوب پس به چی کافر شد یا به چی کافر بود؟(چون بعضیا 'کان' رو 'بود' ترجمه میکنند و بعضیا 'شد' )


 8. شیعه says:

  این متن به دلیل بیهوده گوئی حذف گردید .


 9. abdolhakim says:

  همه ی مشکلات مسلمانان،در دوری از قرآن و سنت است


 10. احمد حسین says:

  البته باید گفت که حرف کاملا صحیحی است و ام مورد دیگر هم که لازم است اشاره گردد،تخریب اسلام و مسلمین و مقدسات یک ونیم میلیارد مسلمان به دست افراد کینه توز و مدعی دروغین است برادر چاره کار فقط برقراری خلافت اسلامی است بروید و تاریخ را بخوانید ببینید مسلمین فقط در هنگامی که طبق قرآن و سنت خلیفه برگزیدند سرافراز شدند نه اینکه عقیده شرکین . را قبول کنند.


 11. سروش says:

  برادربزرگوارم حاجی
  من میگم قطعا همه حرفاتون بی سند هستن….ضمن احترامی که برای شماقایل هستم…..شمابه جای این که جنس اصل بخرید جنس تقلب مصرف میکنیدبه جای توجه به خودقرآن به خرافات ودروغ ها وومطالب غیر معتبر روی می آورید……شما لطف کنید سند ومتن اصلی همین داستان را ذکر کنید اگرصحیح بود …من اعلان میکنم که به مذهب برادران شیعه دربیایم…..هم من وهم عزیزان کاربردیگرمنتظرن


 12. ramin says:

  hamed1365
  من برایه شما متاسفم که فقط اونچه رو که شنیدی بدونه تفکر میگی……. هیچ ماست فروشی نمیگه ماستم ترشه!!!!! بذار بقیه تصمیم بگیرن که متعصبی یا غیره متعصب……این خواست کاربرایه سایت بود که نظر دهی شما غیره فعال بشه چون ما میخوایم تو سایتمون راحت باشیم این حرفایه شما که بدونه تفکر هم پذیرفتین و بیان میکنید تو ایران همه جا بیان میشه حتی با بی ادبی و حمله به عقایده ما… پس لزومی نداره تا ما توسایته خودمونم باز این حرفایه تکراری رو تحمل کنیم.در ضمن شما خدا نیستی که بگی کی حقه و کی باطل …

  و من دوباره تکرار میکنم :شما شنیدین یخ میخورن اما نفهمیدی چه وقت میخورن…. مطلبه دوم شما هیچ ربطی به موضوع نداشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! میدونستی آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


 13. hamed1365 says:

  متاسفم برای مسئولین سایت که بجای پذیرفت حقیقت نظرات منو یا حذف کردن یا نصفش رو حذف کردن ( یعنی اونایی که نمیشد جواب داد رو حذف کردن ) بعدش هم نظردهی منو غیر فعال کردن.
  من نه توهینی به کسی کردم و نه حرف بدی زدم و نه متعصب بودم
  من فقط از قرآن و کتب اهل سنت مطلب گذاشتم دیگه هم این کار رو نمیکنم چون شما تعصب بیجا دارید و حق را نمی پذیرید!!!!
  متاسفم…

  سلام
  مسئولین متعصب سایت منو از نظر دهی محرم کردند فقط همینو بگم که فقیری به مسجدالنبی آمد و از مسلمانان طلب کمک کرد و هیچ کس به فقیر کمک نکرد مگر حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام) که در حال رکوع نماز، انگشتری خود را به فقیر بخشید و این آیه (آیه ۵۵ سوره مائده) بر رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل گشت.
  این هم منابع اهل سنت، تو رو خدا برو بخون:
  تفسیر طبری، جلد ۶، صفحه ۱۶۵، چاپ مصر.
  تفسیر کشاف، زمخشری، جلد ۱، صفحه ۳۴۷، چاپ مصر، نشر التجاریه الکبری.
  تفسیر کبیر، فخر رازی، جلد ۱۲، صفحه ۲۶، چاپ مصر الجدید.
  تفسیر دُرّالمنثور، سیوطی، جلد ۲، صفحه ۲۹۳، چاپ اول.
  تفسیر روح المعانی، آلوسی بغدادی، جلد ۶، صفحه ۱۴۹، چاپ دوم، قاهره.
  و …

  پاسخ :
  دوست محترم به شما ایمل زدیم که می توانید نظرات تان را بیان کنید
  پس بجای گلایه کودکانه نظرتان را بیان کنید .
  آنچه که حذف شده بیهوده گوئی بوده اند شما بنام کتب اهل سنت حرف و حدیث جعل می کنید آن وقت انتظار دارید به شما آفرین بگوئیم ؟
  معلوم است که شما از کتب اهل سنت هیچ اطلاعی ندارید و حرف هائی که دیگران تحویل شما دادند علیه ما استفاده می کنید . اهل سنت مراکز آزمایشگاهی برای جنابعالی که نیستند .


 14. سروش says:

  حاجی شمامتن دقیق ترمذی وادامه مطلب را کامل ذکرکنید وثابت کنید که روایات راقطع وبریدنمیکنید واسنادشان رل مخفی نمیکنید….لطفامتن کامل حدیثی که این آیه انماولیکم الله درموردعلی نازل شده که دررکوع انگشتر داد نازل شده وسندش را هم ذکرکنین.تشکر

  برادرحاجی یاهرکس دیگری اگرثابت کرد ازمنابع اهلسنت که آیه انماولیکم الله درمورد علی نازل شده …البته باسند صحیحی نه این که ازکتاب های عمومی وبی سند…. اگرباسندصحیح ثابت کرد من شیعه میشوم…..قول میدم روحرفم باشم.


 15. sahar says:

  یکی از ویژگی های مؤمنان(وَالَّذِینَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ) [سوره Al-Mumenoon : 3]،بحث کردن با افراد متعصب بیهوده است،برای افرادی که راهی غیر قرآن وسنت میروند و هزاران جاده ی فرعی وبیراهه در پیش گرفته اند و تعصب جاهلی دارند دعا کنیم،دلسوزانه که الله هدایتشان کند،وگرنه بحث باکسی که به نیت تحمیل نظراتش آمده نه برای شنیدن ودیدن دور از تعصب ونه برای یافتن راه درست،بحثی بی نتیجه واتلاف وقت است.


 16. سروش says:

  سلام حاجی..
  اگرثابت کردید این روایت را که کاملا صحیح است من درهمین سایت میام اعلان میکنم که شیعه هستم …همین روایت را که اما علی دررکوع انگشتر داده ازمنابع معتبروصحیح اهلسنت……….من میگم مشکل شمااینه که قرآن واهلبیت را گذاشتین وبه روایات ضعیف ونامعتبرتاریخی واسراییلیات ودروغ های ساخته وپرداخته یهودیان چسبیدین


 17. haji14000 says:

  سروش,
  دوست من، قرآن که سراسر مطالبش راجع به اهل بیت و دشمنان اهل بیته

  پاسخ :
  قرآن سراسر توحید و پاکی خداوند است .
  قرآن نازل شده تا تقدس الهی وعظمت خالق بیان شود، و ایمان ها ساخته شود
  قرآن نازل نشده تا خداوند پاکی و عظمت بندگان وکنیزانش را بیان کند
  با بیان عظمت و پاکی باریتعالی ایمان انسان ساخته می شود، اما با شخصیت پرستی ایمان ها ضعیف می گردند .
  همچنین قرآن کتاب دشمنی و دشمن سازی نیست ، بلکه کتاب آرامش زندگی است .


 18. ramin says:

  haji14000
  میشه لطف کنید دیگه تو عقایده ما دخالت نکنی؟؟؟؟؟؟ ما به اندازه ی کافی این حرفارو میشتویم میخوایم تو سایته خودمون راحت باشیم .اصلا چرا سایتایه خودتونو ول کردی؟؟؟؟چون هیچ مطلبی مبنی بر تبلیغه اسلام ندارین و فقط فحاشی و اهانت به بزرگان دینه…. ازتون خواهش میکنم دیگه نظر نذارین .همچنین از مدیریت تقاضا دارم که اینجور حرفارو دیگه تأیید نکنند ..ازتون خواهش میکنم.با تشکر فراوان.


 19. سروش says:

  سلام حاجی
  به قول خودتون دوچیز باعث جلوگیری ازگمراهی است اول قرآن بعد سنت ویااهلبیت…پس اول معیارقرآن است کتابی که هیچ شک وشبهه ای درآن نیست ….پس باید اول ازاین کتاب استدلال کرد نه ازمطالب قطع وبریدشده تاریخی !!!!


 20. haji14000 says:

  حامد,
  ۱) اگر آیه تطهیر مربوط به همسران پیامبر است باید ضمیر کن استفاده می شد نه کم یعنی میشد: "یطهرکن" نه اینکه بشه "یطهرکم" ، کمی عربی خود را تقویت کنید، لطفا
  ۲) پیامبر که همه جا علی را دوست خود خطاب می فرمود، چرا در روز غدیر این همه آدم را معطل کنه تا دوباره بگه علی دوست منه، پس اگه جریان دوستی بود چرا همه با علی علیه السلام بیعت کردند؟
  ۳) در مورد راه رسیده به خدا همین نظر بالایی منو بخونید ، لطفا
  ۴) اولی الامر هر زمانی اگه متفاوت باشه که سنگ روی سنگ بند نمیشه، اولی الامر باید کسی باشه مثل رسول خدا (ص) که نزدیک ترین افراد به حضرت فقط معصومین هستند، یعنی ۱۲ امام.

  پاسخ :
  دوست محترم
  شما نگران عربی ما نباشید ، شما قرآن تان را تقویت که هیچ کمی بلد باشید آیه تطهیر یک آیه کامل نیست بلکه جزئی از آیات قبلی است در آیات قبلی ضمیر کن ذکر شده است ، و خداوند زنان پیامبر را با ضمیر جمع موئث یاد کرده است واینجا به دلیل اختلاط زن و مرد چون در اولاد پیامبر هم مرد است و هم زن، خداوند ضمیر مذکر ذکرده است ، ولی حیف که شما یا قرآن را بلد نیستید یا قرآن برای شخص شما بازیچه شده است . می توانم بپرسم حضرت فاطمه که مذکر نیست چرا خداوند ضمیر مذکر یاد کرده است ؟
  پاسخ دوم
  پیامبر به قول شما ( این همه را معطل کرد ) این حرف شما صحیح نیست پیامبر اگر می خواست ( این همه را معطل می کنه ) در مکه و در عرفات این کار را میکرد که جمعیت زیادی آنجا حضور داشتند ، نه در غدیر که تعداد اندکی حضور داشتند و سایر حجاج به شهرها و کشورهای شان برگشته بودند ، اصلا اگر تحقیق کرده باشی غدیر محلی است برای تفریح و رسم عرب بود که در سفرهای شان جایی را برای استراحت و تفریح انتخاب میکردند که غدیر یکی از آنهاست .
  پاسخ سوم
  نظر شما نظر قرآن و سنت نیست بلکه شما دیدگاهی غیر از قرآن و سنت دارید
  پاسخ سوم
  اگر اولی الامر هر زمانی باید از نزدیکان پیامبر باشد، اولا طبق قرآن این حرف تان را اثبات کنید
  ثانیا بفرمائید نزدیکان پیامبر در این زمان چه کسی است ؟
  اگر مهدی موعود است که از نظر اهل سنت متولد نشده است ، و طبق دیدگاه شما که متولد شده است پس چرا مارا راهنمائی نمی کند ؟ اولی الامری که هرگز کسی اورا نمی بیند ؟!!!!
  دوست محترم اولی الامر پیامبر و خلفای راشدین بودند که با مرد سروکار داشتند وبه مشکلات شان رسیدگی می کردند .


 21. سروش says:

  سلام دوستان:
  تشکرازمدیرمحترم سایت بابت مطالب زیبا ونابشان…..الله به ایشان جزای خیربدهد!


 22. haji14000 says:

  انسان برای راه رفتن حداقل چیزی که نیاز داره پا است.
  برای پریدن بال
  برای خواندن چشم
  برای شنیدن گوش
  پس هر چیزی و هر فعلی که بخواهد انجام روی آن صورت بگیرد مستمند وسیله مرتبط و مورد نیاز آن است
  آیا برای رسیدن به خدایی که نامحدود است وسیله ای لازم نیست؟
  من با تمام محدودیت خود چگونه می توانم خدای خود را درک کنم؟
  اگر قادر به انجام آن بودم که دیگر نیازی به قرآن و رسول نبود
  پس آنها آمده اند تا وسیله رسیدن ما به خدا باشند.
  بعد از رسول هم خود و اهل بیت راه رسیدن ما به خدا هستند.
  طبق حدیث متواتر ثقلین :
  انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا بعدی: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما
  «من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت و اهل بیت خودم. مادام که شما به این دو دست بیازید هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ گاه از هم جدا نمی‌شوند.»

  همچنین ام سلمه از پیامبر اسلام حدیثی با همان مضمون حدیث ثقلین نقل می‌کند که وی گفت: «علی با قرآن است و قرآن با علی است، آنها از هم جدا نمی‌شوند تا اینکه در حوض بر من وارد شوند.

  پاسخ :

  منظور شما از نا محدود بودن خداوند که می خواهید با وسیله به آن برسید چیست ؟
  از گفته ای جالب تان اینطور بر می آید، که چونکه خدا نا محدود است باید وسیله پیدا کرد تا به آن برسی آری ؟ خوب حالا که وسیله دارید الحمدلله ، به خدا ی نا محدود خودتان را رساندید !؟
  آسمان که نسبت به خداوند محدودتر است کسی تا بحال به آن نرسیده است
  این بود تفسیر جنابعالی از قرآن !؟
  ولی از نگاه ما رسیدن به خدا روش دیگری دارد ، و آن فهم قرآن وتمسک به آن است .


 23. حامد says:

  عزیرم
  اهل بیت رسول خدا (ص) کسانی هستند که آیه تطهیر بر آنها نازل شده
  کسانی هستند که در حدیث کساء نام انها آورده شده
  اهل بیت کسانی هستند که در روز مباهله حضور داشتند
  کسانی هستند که رسول خدا(ص) در روز غدیر اولین آنها را به همه معرفی کرد
  کسانی هستند که راه و وسیله رسیدن به خدا هستند
  کسانی هستند که در قرآن از آنها به اولی الامر تعبیر شده

  پاسخ :
  آیه تطهیر متعلق به ازدواج مطهرات آنحضرت است .
  ما سراغ نداریم که پیامبر افرادی را در غدیر معرفی کند، جز اینکه فرمود علی دوست من است .
  راه رسیدن به خدا قرآن و سنت هستند که دین مبین اسلام از این دو منبع سرچشمه میگیرد .
  اولی الامر مسلمانان در هر زمانی متفاوت است .


 24. ramin says:

  حامد
  اهل بیت هم دنباله رویه سنت پیامبر (ص)بودند .تو نمیخواد بگی چی بهتره چی بهتر نیست


 25. احمد says:

  حامد,
  اهل بیت خود پیروان قرآن وسنت بودند .


 26. عبد خدا says:

  بسیار زیبا بود همچنین دوستم عزیز طه صبری نظر مفیدی گذاشتند .


 27. طه صبری says:

  وقتی که شیطان باتمامی بدی هایش مستقیما ازخدامی خواهد که اورا تابرپاشدن قیامت نگهدارد ونیازی به واسطه قراردادن نمی بیند چرا من مسلمان به این درجه ازناامیدی برسم که حتما باواسطه قرار دادن می شود باخدا ارتباط برقرارکرد،یک چنین نگرشی اوج ناامیدی است که ناامیدی ازرحمت خداوند کفراست. سوره بقره آیه ۱۸۶

  وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَهَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَلْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

  و هنگامی که بندگانم از تو درباره من بپرسند ( که من نزدیکم یا دور . بگو : ) من نزدیکم و دعای دعاکننده را هنگامی که مرا بخواند ، پاسخ می گویم ( و نیاز او را برآورده می سازم ) . پس آنان هم دعوت مرا ( با ایمان و عباداتی همچون نماز و روزه و زکات ) بپذیرند و به من ایمان بیاورند تا آنان راه یابند ( و با نور ایمان به مقصد برسند ) .


 28. حفصه says:

  بله مردم امروزه انگارنمیتوانندبدون واسطه قراردن ازخداچیزی بخوان.زندگیشون آلوده به شرک میشه بدون اینکه متوجه بشن.وهمه اینهابخاطرعدم آگاهی ازقرآن وسنت وهمچنین عدم تلاش برای آگاهی است.خداهمه مسلمانان رابه راست هدایت کنه.آمین


 29. sahar says:

  سخن بسیار درستی است علت خواری مسلمین دوری از قرآن وسنت است،واقعا درسته،الله مارو هرچه بیشتر به این دو نعمت ونجات دهنده ی بزرگ نزدیک کنه ومسلمانان را عزت ببخشد.آمین


 30. حامد says:

  سلام
  مولوی منصوری در پایان سخنان خویش خطاب به نمازگزاران یادآور شد: علت ذلت و خواری ما مسلمانان این است که از قرآن و سنت فاصله گرفته و به دستورات خدا و رسول عمل نمی کنیم.
  من فکر کنم مولوی اگر جمله آخر خود را اینطور تغییر می دادند بهتر بود:
  علت ذلت و خواری ما مسلمانان این است که از قرآن و ((اهل بیت)) فاصله گرفته و به دستورات خدا و رسول عمل نمی کنیم.
  طبق حدیث مشهور ثقلین که خودتون متنش رو بهتر از من می دونین


 31. مسلم says:

  وحدت چیزی همگانی است و مختص اسلام نیس و همه بر این واقف اند که وحدت زمانی قابل اجرا است که هیچ کدام از طرفها به هم دیگه توهین نکنن حالا هر کس توهین کند و دم از وحدت بزند خیلی مضحک است


 32. مجتبی 20 says:

  لطفاغ از توصیه های رهبری در مورد وحدت شیعه و سنی بنویسید ممنون

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 12نفر
 • بازدید امروز 51653
 • بازدید دیروز 141647
 • بازید کل 104848653

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com