پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9754
 • کل اعضا 1707
 • جدیدترین عضو MEHDI7
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 1442

چقدر زیبایی

زن‌ها دوست دارند ظاهرشان را ستایش کنید و گاهی به آن‌ها بگویید که چه چهره زیبا یی دارند. حتی اگر همسر شما واقعا به این زیبایی نباشد از این‌که گمان کند در نظر شما این‌طور به‌نظر می‌رسد، احساس غرور خواهد کرد. البته بی‌گدار به آب نزنید و بدون آن‌که برای حرف‌تان دلیلی داشته باشید او را ستایش نکنید. چون درست در زمانی که به همسرتان می‌گویید، چقدر زیبا هستی… او دلیل شما را خواهد پرسید و خواهد گفت از چه‌نظر؟ پس سعی کنید برای این ادعای‌تان جزئیاتی را هم مطرح کنید و به این فکر کنید، چه چیز در او زیباتر است و بعد سراغ تعریف کردن بروید.

تو خیلی خاصی

این‌که همسر شما بشنود که او فردی بی‌همتاست و هیچ زن دیگری نمی‌توانسته شما را به این اندازه خوشبخت کند، یک حس فوق‌العاده به او می‌دهد. زن‌ها دوست دارند، بدانند که با تمامی گزینه‌های دیگری که شاید همسرشان به آن‌ها برای ازدواج درنظر داشته فرق می‌کنند و آن‌ها ویژگی‌هایی دارند که از نظر شوهرشان در هیچ کدام از زن‌های دور بر هم وجود ندارد. شما باید این خاص بودن را به او گوشزد کنید و بگویید که کدام یک از ویژگی‌های همسرتان بیش از دیگر ویژگی‌ها، شما را تحت‌تاثیر قرار داده. این موضوع نه تنها حس خوب مورد توجه قرار گرفتن و قدردانی شما را به او می‌دهد بلکه باعث می‌شود که او تمرکز بیشتری روی ویژگی‌های مثبتش داشته باشد و برای پررنگ کردن‌شان تلاش کند. زن‌ها دوست دارند از شوهرشان بشنوند که پر از صفات مثبت هستند و این‌که همسرشان به‌دلیل همین صفات به آن‌ها افتخار می‌کند.

با تو بودن بی‌نظیر است

زن‌ها دوست دارند، همسرشان به رابطه‌ای که دارد افتخار کند و به دلیل آرامشی که در این رابطه دارد هم از آن‌ها قدردانی کند. این قدردانی ممکن است به شکل‌های مختلفی صورت بگیرد. مثلا وقتی مردی زودتر از سر کار می‌آید و به همسرش می‌گوید، دوست داشتم امروز بیشتر کنار تو باشم یا این‌که دوست دارم وقتم را بیشتر با تو بگذرانم و باقی مانده کارهایم را هم کنار تو انجام دهم می‌تواند یک حس فوق‌العاده را در زنان ایجاد کند. با شنیدن این قدردانی‌ها زن برای بیشتر درک کردن همسرش تلاش خواهد کرد و برای این‌که همسرش در ساعات بیشتری که در خانه است آرامش داشته باشد و این اتفاق را تکرار کند، مصمم‌تر خواهد شد. آن‌ها از این تصور که مردشان دوست دارد ساعتی از روز را تنها کنار او و تنها برای استفاده از وقت ۲نفره‌شان مشخص می‌کند بیش از هر چیزی خوشحال می‌شوند.

دوستت دارم

اگر می‌خواهید همسرتان از این‌که دوستش دارید مطمئن شود چاره‌ای جز گفتن این حرف ندارید اما مهم‌تر از گفتن این حرف‌ها عملکرد شماست. زن‌ها دوست دارند عشق‌تان را با کارهای‌تان نشان دهید. دادن یک شاخه گل، یک هدیه بی‌مناسبت، پیامک‌های احوالپرسی طول روز و خیلی کارهای ساده دیگر می‌تواند تاثیر خاصی روی رابطه شما بگذارد و این زندگی را در چشم همسرتان افتخار‌آمیزتر کند اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود، شما باید مراقب تمام حرف‌هایی که میان‌تان رد و بدل می‌شود باشید و فکر نکنید کلمات تاثیر چندانی ندارند. مهم‌تر از همه این‌که باید مراقب قول‌هایی که به همسرتان می‌دهید باشید. گرچه پاسخ مثبت شما به خواسته‌های همسرتان می‌تواند او را خوشحال کند اما عمل نکردن به وعده‌های کوچک و بزرگ‌تان مشکل را چند برابر خواهد کرد و تاثیری منفی روی نگاه همسرتان به شما و رابطه خواهد گذاشت.

متاسفم

برای زن‌ها مهم‌ترین اتفاقی که می‌تواند بعد از یک دعوا یا دلخوری پیش بیاید، شنیدن عذرخواهی مردشان است. آن‌ها دوست دارند تاسف واقعی شما را ببینند و بعد از این دلخوری‌ها مورد دلجویی قرار گیرند. غرورتان را کنار بگذارید و اگر اشتباه کرده‌اید قبل از توضیح‌دادن دلایل‌تان از او عذر‌خواهی کنید. این‌که شما بدون گفتن این‌که پشیمانید شروع به توضیح دادن و دلیل تراشی کنید می‌تواند ناراحت کننده‌ترین واکنش بعد از دعوا برای یک زن باشد. پس اگر نمی‌خواهید اوضاع را از این‌که هست خراب‌تر کنید با یک جمله‌ای که از ته دل می‌گویید همه چیز را رو به راه کنید؛ بگویید: ببخشید و متاسفم!

همه چیز را درست می‌کنم

حتی اگر یک سوپرمن نباشید باید بتوانید به همسرتان اطمینان دهید که همه چیز تحت کنترل است و تا زمانی که در کنارش هستید نمی‌گذارید زندگی‌تان را چیزی تهدید کند. گرچه شما با رفتارهای‌تان باید این اطمینان را در او ایجاد کنید اما در لحظاتی که او از ته دل غمگین است و احساس اضطراب می‌کند باید این جمله جادویی را به کار ببرید و به او آرامش دهید. اگر فکر می‌کنید فراهم‌کردن امکانات زندگی برای شاد کردن همسرتان کافی است اشتباه می‌کنید. ایجاد احساس آرامش و اطمینان و گاهی بیان کردن این جملات او را بسیار آرام‌تر و اعتمادش به زندگی مشترک‌تان را هم بیشتر خواهد کرد.

بیا صحبت کنیم

اگر همسرتان مدتی است که ناراحت یا پریشان است اما توضیحی در این مورد به شما نمی‌دهد، باید خودتان پیش قدم شوید. شاید او مشکل بزرگی دارد که گفتنش برایش آسان نیست و شاید هم منتظر جرقه‌ای از طرف شماست. یادتان نرود که هیچ ناراحتی بی‌دلیل نیست و این‌که شما از کنار این پریشانی‌ها بگذرید و آن‌ها را جدی نگیرید، می‌تواند همسرتان را ناراحت‌تر از آنچه هست کند و حتی گاهی زندگی مشترک‌تان را هم زیر سوال ببرد. پس بعد از هر دلخوری که بین‌تان پیش می‌آید یا حتی زمانی که می‌بینید رفتار همسرتان تغییر کرده اما دلیلش را نمی‌دانید، به او پیشنهاد گفت‌وگو دهید و حتی اگر از این گفت‌وگو طفره رفت برایش توضیح دهید که شنیدن حرف‌ها و احساساتش چقدر برای شما اهمیت دارد و چقدر برای بهتر کردن زندگی مشترک‌تان اشتیاق دارید

منبع: پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

| ۱ فروردین ۱۳۹۱
۵ پاسخ به “زنان به این جمله‌ها احتیاج دارند”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  حمیده says:

  ممنون از راهنماییتون،منظورتون اینه که هیج تلاشی نکنم که به شوهرم ثابت کنم ناراحت نشدم و فقط از گوش کردن و فکر کردنه که ساکت میشم یا جهره و صدام عوض میشه؟اخه گاهی از قضاوتشون که همش میگن ناراحتی گریه ام میگیره و دیگه نمیتونم ثابت کنم

  پاسخ :
  خیر ، گفتگو راهکاراست ، گوش دادن به سخنان مخاطب و ساکت شدن یک حسن است و نشانه درک بالا و تحمل شنیدن است ، همینطور نصیحت پسند بودن و نصیحت پذیر بودن فرد یک موهبت است کسانی که نصیحت پسند نباشند مخاطبش آزار می بیند .
  اما نصیحت کردن از خودش اصولی دارد و منظور از انتقاد آنست که نصیحت به دنبال داشته باشد انتقاد بدون نصیحت ممنوع است ، انتقاد همراه با سرزنش ممنوع است و انتقاد غیر ملایم نیز ممنوع است . فرد نصیحتگر بایستی اصول را رعایت کند ، همینطور نمی تواند بر اعمال سلیقه بر مخاطب تمرکز داشته باشد . لذا شوهر می تواند همسرش را برای اخلاقیات، آداب زندگی و رعایت موازین شرع هم نصیحت کند و هم در این خصوص انتقادی داشته باشد و بهترین خانم کسی است که از همسر خود اطاعت می کند . اما نه شوهر و نه پدر و نه هیچ کسی دیگر حق ندارند به امور خلاف شرع وا دارند اگر چنین کنند اطاعت واجب نیست و بلکه ترک اطاعت واجب است .
  پس در هر مواردی که اصول رعایت شده پاسخ مثبت دهید و در هر مواردی که اصول رعایت نشده توجیهش کنید طوری که منجر به مشاجره نگردد .
  اینکه همسر بگوید ناراحتی و شما گریه تان بگیرد نشانه ناراحت بودن است ، اگر چنین است لازم است برای تغییر این وضعیت تمرین کنید .

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  حمیده says:

  البته من خودم از همسرم خواستم که همیشه عیبای منو بهم بگه که همیشه این موقع سکوت میکنم واینکه ایشون بهم میگن که هیج عیبی نداری و کم پیش میاد انتقاد کنن ازم

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  حمیده says:

  سلام.

  من۱۱ماهه که ازدواج کردم و دوران عقد رو سپری میکنم،خداروشکر از ازدواجم خیلی راضیم و خداروشکر شوهرم خیلی خوبه هیج مشکلی باهم نداریم جز یه جیزه خیلی کوجیک که نمیدونم جیکار کنم.

  من وقتی شوهرم ازم انتقاد میکنه که خیلی کم پیش میاد درحین حرف زدن ایشون من ساکت میشم و گ.ش میکنم فکر و مطمینا موقع فکر کردن جهره ام عوض میشه که شوهرم بهم میگه که نمیشه ازت انتقاد کرد هرجی میگم ناراحت میشی و میری توی خودت درصورتی که اصلا ایجوری که ایشون فکر میکنن نیست بخصوص اگه تلفنی باشه دوست ندارم جلوی مامان بابا جیزی بگم که از ماجرای من و همسرم با خبر بشن به همین دلیل سکوت میکنم و کوتاه جواب میدم اما ایشون فکر میکنن ناراحت شدم و…

  لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم

  پاسخ :
  یک واقعیت را همه باید بپذیرند هیچ فردی از نظر اخلاقی، رفتاری و احساسات با دیگری هماهنگ نیست حتی زن و شوهری که به همدیگر علاقه شدیدی دارند ممکن است در یکی دو مورد نا هماهنگی اخلاقی و رفتاری داشته باشند که البته این خیلی جزیی است و به مرور زمان و با آشنایی بیشتر نزدیکی ها بیشتر شده و فاصله ها از بین می رود ، توصیه ما این است که حساسیت بطور کلی از بین برود حساسیت زیاد مشکل ساز است .


 4. ramin says:

  خیلی خیلی خیلی عالی بود اما متاسفانه فرهنگه جامعه ی ما مردانو طوری تربیت میکنند که ،شنیدن و خوندنه این حرفا هیچ تاثیری بر اونها نداره و اگر کسی هم این کارهارو انجام بده مورده تمسخره دیگران باعنوانه"زن ذلیل"شناخته میشه.


 5. صفورا رشیدی says:

  مطالب واقعا اموزنده است لطفا راجع به لجبازی نوجوان دربرابر قوانین رفت وامد به پارک توضیح دهید

  لطفا راجع به لجبازی نوجوان توضیح دهید وراهکارهایی پیش بینی کنید برای عادت نشدن لجبازی

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 22نفر
 • بازدید امروز 41052
 • بازدید دیروز 112414
 • بازید کل 107639675

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com