پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2335
  • کل نظرات 9754
  • کل اعضا 1707
  • جدیدترین عضو MEHDI7
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 585

روستای بابنکی در جمهوری کامرون که جمعیت آن بیش از یک هزار و دویست نفر می باشد به لطف خداوند متعال به طور کامل ایمان آورده و مسلمان شدند.

بعضی از اهالی روستای بابنکی کامرون در مراسم حج امسال جزو مهمانان خادم حرمین شریفین خواهند بود که تعداد آن ها به ۳۰ نفر حاجی می رسد.

جزئیات داستان مسلمان شدن این روستای کامرونی به بازگشت دو کودک به هم چسبیده به روستایشان بعد از انجام عمل جراحی موفق جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده بر روی آنان در شهرک پزشکی پلیس محلی ملک عبدالعزیز واقع در ریاض در سال ۱۴۲۸ هجری قمری برمی گردد که اکنون آن دو کودک در کمال صحت و سلامت می باشند.

خادم حرمین شریفین در آن موقع به دیدار از دو قلوهای به هم چسبیده رفته و والدین دو کودک از تواضع و مهر و عطوفت مسلمانان و نیکوکاری آن ها در برابر نیازمندان متاثر شدند. به این ترتیب تصمیم گرفتند که به مطالعه درباره ی اسلام بپردازند و به زودی پدر و مادر خانواده و بعد از او بیشتر اهالی روستا به دین اسلام روی آوردند.

خبرنگار خبرگزاری عربستان با برخی از مهمانان امسال از روستای بابنکی در ساختمان وزارت امور اسلامی در یکی از هتل های مکه ی مکرمه دیدار داشت. از بین این حجاج صالح بنلا، ابوبکر فرنس و ایوب پیتر هستند که بیان می دارند:

سعادت و خوشبختی ما توصیف ناپذیر است و مانند خواب و رؤیایی است که امروز به حقیقت درآمده باشد. حج امسال برای ما غیرممکن به نظر می رسید. آن ها تاکید داشتند که در روستای آنان اکنون بیش از دو هزار و دویست تازه مسلمان وجود دارد و این تعداد روز به روز با گسترش خبر دو کودک روستا افزایش نیز می یابد.

۱۲۰۰ تازه مسلمان… شماری که با انتشار خبر انساندوستی مسلمانان در حال افزایش می باشد

داستان مسلمان شدن اولین مرد روستا را برای هم بازگو می کنند، که پدر دو طفل دوقلوی به هم چسبیده بود و اولین فرد در روستا بود که مسلمان شد. سپس کم کم تعداد افزوده شد. جمعیت نزد داعیان رفته یا داعیان نزد آنان می رفتند و آن ها به طور کامل مسلمان می شدند. داعی اسلامی وارد منزلی نمی شد مگر آنکه آن خانواده را دعوت می داد و همگی مسلمان می شدند و توبه کرده و کردار نیک پیش می گرفتند.

حاجی ابوبکر فرنس عنوان می دارد که مسلمانان روستا پیشتر در یک اتاق کوچک نماز می خواندند و اکنون مسجد جامع بزرگی توسط خیرین برای روستا بنا شده که در همه ی فرضها مقتدیان را در خود جا می دهد.

ابوبکر می گوید: خداوند متعال سینه ام را برای اسلام گشاده داشت و خداوند را برای این نعمت شاکر هستم.  از یک داعی اسلامی مسائل اسلامی را آموخته ام و فرائض و ارکان و واجبات آن را نیز یادگرفته ام. امروز در حال به جای آوردن پنجمین رکن دین اسلام می باشم.

مهمانان از تلاش هایی که کشور عربستان سعودی برای آنان انجام می دهد و اعمال خیریه از قبیل مرکز اسلامی، مدرسه ی ابتدایی، کلینیک درمانی، خانه برای امام و مؤذن مسجد و یک میدان بزرگ قدردانی کردند.

حاج ایوب پیتر نیز که اهل روستای بابنکی می باشد درباره ی حضور خود در حج امسال می گوید که رؤیایی بود که تحقق یافت و نعمتی که تمام عمر شکرگزار آن خواهد بود که توانست پنجمین رکن از ارکان اسلام را به جای بیاورد.

او درباره ی نحوه ی مسلمان شدن خود می گوید که کمی بعد از برگشتن دوقلوهای به هم چسبیده این اتفاق افتاد. او و اهالی روستا از این واقعه متحیر بودند و خوشحال شده و مسلمان شدند و اکنون از نعمت اسلام در سعادتمندی بوده و مولای عزوجل را به خاطر چنین نعمت بزرگی سپاس می گویند.

داعی روستا نیز به نوبه ی خود تاکید می نماید که روستای بابنکی امروز کاملاً متحول شده و در معنویت و ایمان صادق و خالص غرق گشته است درحالیکه پیشتر همیشه درگیر جنگ و مشکلات بین همسایگان بود.

وی می افزاید که اهالی روستا پیشتر از خیر و نیکی متنفر بودند و خداوند متعال اراده فرمود که به آنان نعمت ایمان را ارزانی دهد و یک خانواده در این روستا یک دوثلوی به هم چسبیده به دنیا آورد تا امتحان و آزموتی برای آنان باشد تا خود را تغییر دهند و بتوانند مسلمان و مؤمن به باری تعالی شوند.

منبع: روزنامه ی الریاض

لینک خبر: http://elmokhalestv.com/index/details/id/11508

| ۱۲ بهمن ۱۳۹۱

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 13نفر
  • بازدید امروز 34866
  • بازدید دیروز 137987
  • بازید کل 107521075

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com