پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9754
 • کل اعضا 1707
 • جدیدترین عضو MEHDI7
خبرنامه
سلمی
| بازدیدها: 4283

همسر گرامی و مسلمان:

بسیاری از مردان به حکم الفت و خوشرفتاری خود با همسران زندگی را به سر می برند، نه با انگیزه و قوّه ی عشق و دوست داشتن آنان و اینکه نتوانند بدون آنها زندگی کنند و به شدت به آنان عادت کرده باشند. گاهی هم وقتی کار از کارمی گذرد، تحمّل عادت کردن شوهران به دوری از همسران برایشان چندان ناراحت کننده و مشکل نیست زیرا دلها به روی هم بسته ، احساس ها از هم دور و دلها به یاد شریک زندگی نمی تپد و شوق دیدار همسر ، شوهر را مجبور نمی کند که بعد از یک روز کاری طولانی با عجله واشتیاق برای بهره مندی از دیدار و همصحبتی شریک زندگیش ، به آشیانه اش باز گردد.    default

این فرمول و راه کارها را یاد بگیر تا دل شوهرت همان طور که میخواهی برایت بزند و برای دیدنت لحظه شماری کند

♥ عشق+ صبر+ جدیّت= سعادت وخوشبختی دنیا و آخرت ♥

حال راهکارهارا به شما معرفی می کنیم:

 نرمی گفتار

با لبخند به استقبالش برو و با لبخند بدرقه اش کن. حال و احوالش را بپرس اما در کارش دخالت نکن، با او سخنان زیبا و جذاب بگو و سخنان زشت و ناپسند را به یادش نیاور حرف خوب و نرم به او بگو و هرگاه دچار خطا شد، او را ملامت نکن بلکه حرفی بزن که از آن رضایت داشته باشد، وقتی درخواستت را برآورده نکرد با حرف ناپسند با او در نیفت که از تو نفرت پیدا می کند بین شما دعوا و دشمنی به وجود می آورد و گاهی این ناراحتی چندین ساعت و چندین روز ادامه خواهد داشت . در چیزی که مورد رضایت خداوند است از او اطاعت کن و چون آهن مقاومت مکن زیرا جزای این کار وعید و تهدید است، و مپندار که میانجی گری درچنین وقت حساسی، مفید است.

و به فرموده ی رسول الله صلی الله علیه وسلم را به یاد آور که می فرماید : (إذا صلت المرأه خمسها, وصامت شهرها, وحفظت فرجها, وأطاعت زوجها، قیل لها: ادخلی الجنه من أی الأبواب شئت){هرزنی که نمازهای پنجگانه اش را بخواند، و ماه رمضانش را روزه بگیرد، عفت خود نگه دارد و از فرمان شوهر خویش اطاعت کند، به او گفته می شود: از هرکدام از در های بهشت که می خواهی وارد شو.} (صحیح الترغیب)

رازداری
برای شوهرت حافظ اسرار باش و چیزی را در خارج خانه افشا مکن، با نام خوب و لقب زیبا صدایش کن، و در هنگام دعوا و مشاجره از یادآوری اسرار خود رهایش کن، زیرا از راز گفتن به تو پشیمان خواهد گشت . فراموش نکن که اسرار و آبرویش را محفوظ نمایی ، و بر هیچ غریبه ای (بدون اذنش) در را باز مکن در زمان عمر بن الخطاب زنی که شوهرش از او دور افتاده بود (در شوق دیدار و فراق شوهر مجاهدش چنین شعر) می گفت :

مخافه ربی والحیاء یصدنی *** وإکرام بعلی أن تنال مراکبه

از ترس پروردگارم و به خاطر اینکه حیا مانع است

و به خاطر احترام همسر خویش که به جایگاهی که شایسته است برسد، دست به گناه (بی عفتی) آلوده نمی کنم.

هرگاه خواستی از خانه خارج شوی حتماً از او اجازه بگیر، در آن صورت زندگانیت پر آرامش می شود، نگاهبان مال و مسئول تربیت فرزندانش باش و فرموده ی خداوند تعالی را به یاد داشته باش که: {فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِلْغَیْبِ بِمَا حَفِظَ اللَّهُ}.{ زنان مسلمان، به امر خداوند ،فرمانبردار، و حافظ مال، ناموس و اموال شوهر هستند}

عبادت و ذکر
از عبادت الله غافل مشو و تلویزیون و دیگر وسایل را وسیله ی سرگرمی قرار نده، زیرا با این کار قلب او از سوی تو مرده به حساب می آید در حالی که تو کسی غیر از او نداری، هر گاه نمازش را فراموش کرد، به او یادآوری کن، خود نیز بر نمازهای پنجگانه ات پایبند باش ، همیشه بلند و آهسته مشغول ذکر الله باش و آنچه را شوهرت امروز از تو خواسته یا فردا می خواهد، فراموش مکن و بین خواسته های شوهر و عبادات خودت تعادل برقرار کن.

خوشبویی و لباس
با بهترین لباست جلوی همسر ظاهر شو، و به بهترین شیوه خود را معطر و آرایش نما زیرا مردان دوست دارند همسران خود را با قیافه ای زیبا، و خوش برخورد ببینند ؛ پس از رنگهای شاد برای او استفاده کن و هر روز سعی کن لباست را برایش عوض کنی، به تو سفارش می کنم که (تا می توانی) در داخل خانه برای شوهرت خودنمایی کن. مانند پروانه دورش بگرد و همان رنگ هایی را که او دوست دارد انتخاب کرده، خود را آرایش کن و با نرمی با او سخن بگو که با این کار بیشتر به تو علاقمند و شیفته خواهد گشت.

آماده کردن غذا

بهترین غذا را برایش آماده ، سپس رختخواب را برایش نهاده ، و برای خواب آماده و کد بانوی خانه باش ، نگذار خادمه جایت را بگیرد. از او بپرس که چه دوست دارد و با نهایت عشق و احترام پیش او ظاهر شو، و اگر از غذا خوشش نیامده بود مگذار با عصبانیت بخوابد که در این صورت شاید تو را ناسزا گوید، و امروز زندگیت هوایش ابری گردد ، پس تو بر آن صبر کن تا ثواب ابدی ببری. فرموده ی رسول خدا صلى الله علیه وسلم را یاد آر که (ألا أخبرکم بنسائکم من أهل الجنه: الودود الولود, التی إذا ظلمت قالت: هذه یدی فی یدک, لا أذوق غمضًا حتى ترضى) ( آیا نگویم که کدام زنان شما اهل بهشتند؟ زنان مهربان باروری که وقتی ظلمی می کنند(به شوهر خویش) می گویند: این هم دست من ، تا تو راضی نشوی چشم بر هم نخواهم نهاد ) (حسنه الألبانی : صحیح الجامع – الرقم: ۲۶۰۴)

همسر گرامی…. اگر به این سفارشها عمل کنی بدون شک در خوشبختی به سر خواهی برد و نتایجی بهتر(از آنچه گفتم) به دست خواهی آورد و بالهای خوشبختی و رضایت ، زندگیتان را خواهد پوشاند.

خواهر مسلمان گرامی:
اگر به راستی شوهرت را دوست داری و می خواهی عمرت را- انشاءالله- با او سپری کنی (بدان) که هر در بسته ای کلیدی دارد، که او را کاملاً به اختیار تو در می آورد، و هر چند همسرت واقع گرا و خشک باشد، باز هم درهای قلبش از قفل خانه ی دوستم که دزدها آن را باز کردند، محکم تر نیست. تو هم که نه تنها دزد نیستی، بلکه صاحب حق هستی! و سرقت قلب شوهرت از سوی کسی،غیر از تو خلاف حکمت و عقل است. پس بشتاب به سوی این کسب حلال و این نعمت بسیار عالی که در خوشبختی در دنیا و آخرت است.

*هنگامی که همسرت عصبی و ناراحت می شود ، تو از کلید سکوت و لبخند مهربانانه و سپس از چهره ای گشاده استفاده کن و این سوال تکان دهند را با زبانی که شهد شیرینی از آن می چکد بگو: عزیز دلم چی شده؟
*وقتی در عبادت کوتاهی می کند و تو از آن کوتاهی آگاه می شوی، از کلید تذکر و یادآوری غیر مستقیم استفاده کن از جمله اینکه بگو: برایم معلوم شده که … اگر نصیحت وسفارش تو نبود نمی توانستم بر نماز شب پایبندی کنم، من منتظرت می مانم تا تو از مسجد برگردی و با هم نمازهای سنّت را بخوانیم. یادت هست که اوایل ازدواجمان کی کلاس قرآن داشتیم، به راستی وقتش عالی بود، البته همه ی وقتم که با تو هستم عالی است، وقتی توبلا فاصله بعد از شنیدن اذان برای نماز عجله می کنی، حس غیرت و مسئولیت را در من بیدار می کند. خداوند هردوی ما را در بهشت به هم برساند و به ما اخلاص و سبقت و پیشتازی در طاعت نصیب فرماید.
*اگر از او بی وفایی دیدی ، بدان که هیچ کلیدی به اندازه ی کلید اصلاح نفس که خداوند تو را به آن امر فرموده، وجود ندارد بیشتر به او محبت کن و مروری دوباره بر رفتارهایت داشته باش، آرایش کن، و صدایی را که در اثر عصبانیّت از بچه ها خشن شده بود، دوباره لطیف و نرم کن و سپس موهای زیبایت را که به یک شکل اسیر نگه داشته بودی، از هم باز کن.
*وقتی مشکلی در کار، برایش پیش می آید کلید اعتمادسازی را با شجاعت و صراحت امتحان کن و به او بگو: اگر تو در جهت رضایت الله کار کنی، گشایش نزدیک است، با دعا هم سختی ها دور می شوند.
*امّا در مورد شما دونفر و فرزندانتان؛ کلید کاشتن هیبت و بزرگی را فراموش نکن ، به همسرت بگو که او محور زندگی مشترک شماست، وقتی کار هرچند کوچک هم انجام می دهد،بسیار از او تشکر کن و با شادی حقیقی(نه ساختگی) به فرزندانت بگو: ببینید بابا (خدا حفظش کند) چه چیزهایی برایمان خریده؟! مبادا اجازه بدهی هیچ کدام از فرزندانت با کلمه ی تو پدرشان را مخاطب قرار دهند؟ البته به خاطر این آنها را مجازات نکن و به آنان هشدار بده که نباید یک بار دیگر با بی ادبی با پدرشان صحبت کنند. مواظب باش که بر روی سفره غذا، هرگز اجازه ندهی هیچ کس قبل از او لقمه ای در دهان نگذارد و هنگامی که برای استراحت و خواب تنها می شود، سعی کن خانه ات را به مرکز آرامش و سکون تبدیل نمایی ، به بچه ها اتاق کوچکی اختصاص بده که به دور از صداهای بلند و تحرکات آزار دهنده باشد.
*در برخورد با خانواده پدری خود و شوهرت از کلید احترام بهره بگیر، وقتی که تو و همسرت هم تنها هستید از کلید زنانگی و جذابیت همسرانه استفاده کن.
*هنگامی که شوهرت دارد با تو سخن می گوید، درهای جانش را با کلید دقت و گوش دادن و اظهار خوشی و شگفتی و تأیید حرفهایش، بر روی خود باز کن.
*در زمانی که اختلافی پیش می آید از کلید معذرت خواهی ، حسن ظن و تلاش برای بهتر کردن روابط استفاده کن.

| ۱۵ فروردین ۱۳۹۴
۲ پاسخ به “راهکاری برای شکار دل شوهرتان”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  فایناز says:

  باتشکر فراوان از پاسخ شما ،بله دیر متوجه شدم که میتوانستم از خواسته او سرپیچی و از اجبار به سقط ممانعت کنم،به گفته ی پزشکی او باخواست خدا جنگید امیدوارم که خدا هردوی مارا ببخشاید واز گناه ما بگذرد،باینکه تقاص اکثر گناهان در همین دنیاس.ممنون ازسایت شما و التماس دعا

  پاسخ :
  خداوند نگهدار شما باشد .

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  فایناز says:

  شوهرم بعداز ۳ماه از ازدواج زمانیکه ۲ماه و نیم حامله بودم مرا مجبور به سقط کرد ،من افسردگی گرفتم و به خانه مادرم رفتم هرچند که خانه من اجاره کرده بودم .
  الان قصد جدایی دارم چون احساس گناه از سقط و نفرت از شوهرم دارم
  آیا طلاق گناه مرا بیشتر میکند؟او از نظر احساسی و رابطه زناشویی مرا خیلی دوست دارد اما زندگی بدون قبول مسولیت و تعهد امکانپذیر نیست ادامه این زندگی صلاح است؟

  پاسخ :
  سقط جنین جایز نیست حتی اگر در نتیجه روابط نا مشروع باشد، شما می توانستید از شوهرتان در جهت معصیت اطاعت نکنید اطاعت از شوهر واجب است مگر زمانی که در اطاعت از او معصیت صورت گیرد پس در امر معصیت نباید از هیچ کسی اطاعت نمود چرا که اطاعت از خداوند بر اطاعت از بندگان ارجحیت دارد .اما محض این عملکرد شوهرنباید اقدام به طلاق کرد طلاق یکی ازامور مباح ویرانگری است، تا زمانی که شوهر یا خانم صلاحیت برای ادامه زندگی داشته نباشند از جمله بعضی امراض و ترک واجبات دینی از جمله نماز، پس بطور خلاصه همسری که به نماز اهمیت نمیدهد و به گناهان کبیره معتاد شده است وبا این حال قصد توبه ندارد شریک او می تواند از او جدا شود به دلیل اینکه زندگی چنین فردی دچار مشکلات و مصایب خواهد شد و روی فرزندان تاثیر خواهد گذاشت ، اما در غیر اینصورت به هیچ عنوان تقاضای طلاق نکنید در عوض اورا نصیحت و راهنمایی بفرمایید و در این راه صبر پیشه نمایید و خداوند با صابران است .

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 40نفر
 • بازدید امروز 82984
 • بازدید دیروز 137987
 • بازید کل 107569193

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com