پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2334
 • کل نظرات 9712
 • کل اعضا 1700
 • جدیدترین عضو محمدحسین
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 42630

منت خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت + هر نفسی که فرو میرود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات +  پس در هر نفس دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب.         
حیرانم که از کدام صفات زیبا و خوبیهای او شروع کنم ، از بس که ازخالق زیبا خوبیهای فراوانی دیدم مات شدم . لطف و کرم او مرا عاشق آن خدا کرد . او خدائی است که فقط ازاو خوبی صادر میشود ، و او خدائی است که زیبا تر از او نیست . دیدن او بهترین بهشت است .
 هر چی تلاش کردم دوستی بهترازاو ندیدم ، دوستی که همیشه همراه انسان است ، بی وفائی در ذات او نیست ، دوستی  که همیشه لطف و کرم و محبت می کند ، خدائی که  هر چی خوبی هست از اوست ، وهیچ خوبانی درتاریخ نبوده مگراینکه خوب بودن شان ازلطف اوست . و اوست که عزت ، سروریت ونعمت به بندگان ضعیف خویش می بخشد ، وهیچ نعمتی از خدا جایگزین ندارد ، مثل نعمت چشم و مثل نعمت آب .
 اولین محل زندگی انسان شکم مادراست ، جائی که دسترسی والدین به آنجا غیر ممکن است ، خدای مهربان وعزیزآنجا انسان را ازغذا سیرکرد . خدای مهربان درمقابل این همه لطف و کرم خویش ازبندگان فقط تشکرمی طلبد . وتشکرازخدا فقط عبادت خالصانه و بدون ریا برای اوست ، نه عبادت همراه با شرک وظلم درحق او . واین جای شکراست که خالی است .

 چرا با خالق تان دوستی برقرار نمیکنید

یاایهاالانسان ما غرک بربک الکریم . ای انسان چه چیزی ترا نسبت به پروردگارکریمت فریب داده است ؟  الذی خلقک فسوک فعدلک . پروردگاری که ترا قشنگ و مناسب آفرید .
توضیح: تفسیراین آیه لذت بخش قابل توجه است ، یعنی چه کسی فریبت داد ، تا تو خدای یگانه را نافرمانی کنی ؟ گناهان شب و روز را مرتکب بشوی ؟ نمازهارا ترک کنی ؟ چشمهایت را بسوی گناه وحرام باز کنی ؟ چه چیزی ترا نسبت به خدا کریم فریب داد تا ازاو نترسی ؟ آیا ثروت دنیا فریبت داد ؟ این که فانی است . آیا شهوت فریبت داد ؟ این که ازبین رفتنی است . آیا شیطان فریبت داد ؟ او که دشمن توست . آیا پست ومقام فریبت داد ؟ این که برای هیچکس وفا نکرده است . آیا غرور وتکبر فریبت دادند ؟ اینها که صفات خدا هستند و بنده لایق آنها نیست . پس ای انسان این اسباب باعث شدند تا تو از خدای کریم غافل بشوی ؟ اینجا خدا خودش را کریم گفت ، کریم از صفات زیبای خداست ، خدا با صفاتش می زیبد ، من ازاین جمله  خیلی لذت می برم ، وبرای همین باربار آن را تلاوت می کنم ، چون او فقط لایق این جمله است .

به این صحنه ها فکر کنید

إِذَا السَّمَاء انفَطَرَتْ . آنگاه که آسمان ( کرات آسمانى) از هم شکافته شود .

وَإِذَا الْکَوَاکِبُ انتَثَرَتْ . وآنگاه که ستارگان پراکنده شوند و فرو ریزند

وَإِذَا الْبِحَارُ فُجِّرَتْ .  و آنگاه که دریاها به هم پیوسته شود

وَإِذَا الْقُبُورُ بُعْثِرَتْ  . و آنگاه که قبرها زیر و رو گردند ومردگان خارج شوند .

عَلِمَتْ نَفْسٌ مَّا قَدَّمَتْ وَأَخَّرَت .ْ در آن زمان هر کس مى‏داند آنچه را از تقدیم کرده و آنچه را که از دست داده است .

سیل گناهان در کره خاکی

دروغ ، غیبت ، سخن چینی ، چشم چرانی ، زنا ، قتل ، سرقت ، شرک ، ریا ، تکبر ، غرور ، خوردن مال حرام ، تضییع حقوق الناس ، تضییع حقوق الله ، غفلت از یاد خدا ، وغفلت ازاولین فرض اسلام ، یعنی نماز که ستون دین است و درجوامع مسلمین به کثرت ترک می شود .

اگر لطف و کرم او نبود ما که مستحق عذابهای الهی بودیم ، حالا که عذاب نمی آید چون لطف خالق برسرماست . همچنین خوب زندگی کردن ما ، واینکه دارای  نعمت های فراوانی هستیم ، حسن ازما نیست بلکه این ازباران کرم اوست . و لطف او قابل مقایسه با هیچ دوست دیگری نیست ، حتی مادر مهربان . وان تعدوا نعمت الله لا تحصوها . شما هیچ گاه قادر به شمارش نعمتهای او نیستید .

جلوه هائی از باران کرم او

وهوالغفورالودود . او بخشنده و دوست داشتنی است .
غافرالذنب وقابل التوب : بخشنده گناهان و قبول کننده توبه هاست. توضیح : یعنی شما همیشه غرق در گناه هستید ، اما دربیکران رحمت او به روی نیازمندان بازاست .
ستار العیوب . از عیبها و کارهای نا پسند شما با خبر است اما راز شمارا می پوشاند .
الله ولی الذین امنو. وان الکافرین لامولی لهم . فقط دوست شما مومنین است نه دوست کفار .
نه تنها رحیم است بلکه ارحم هم هست ، یعنی مهربان ترین . نه تنها کریم است بلکه اکرم هم هست ، یعنی کریم ترین .

الطاف بیکران خالق

قل یعبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لاتقنطوا من رحمه الله ان الله یغفرالذنوب جمیعا
بگو ( ای رسول الله ) ای بندگانی که برجانهای تان بسبب گناهان ظلم کردید ، نا امید از رحمت خدا نباشید . همانا الله همه گناهان را می بخشد . حضرت وحشی قاتل حضرت حمزه بود ، وقتی خواست مسلمان بشود ، گفت من که قاتل هستم و خدا فرموده جای قاتل برای همیشه درجهنم است ، پس توبه من قبول نمیشود ، رسولخدا ص این آیه را برای او تلاوت کردند که نا امید از رحمت اونباشید ، و حضرت وحشی رض مسلمان شد.

بازآ بازآ هر آنچه هستی بازآ  +    گر کافر و گبر و بت‌پرستی بازآ

این درگه ما درگه نومیدی نیست .   +  صد بار اگر توبه شکستی بازآ       


توبه راه دوستی با خداست

حدیث قدسی : یَا ابْنَ آدَمَ إِنَّکَ مَا دَعَوْتَنِی وَرَجَوْتَنِی غَفَرْتُ لَکَ عَلَى مَا کَانَ فِیکَ . وَلَا أُبَالِی یَا ابْنَ آدَمَ لَوْ بَلَغَتْ ذُنُوبُکَ عَنَانَ السَّمَاءِ ثُمَّ اسْتَغْفَرْتَنِی . غَفَرْتُ لَکَ وَلَا أُبَالِی یَا ابْنَ آدَمَ إِنَّکَ لَوْ أَتَیْتَنِی بِقُرَابِ الْأَرْضِ خَطَایَا ثُمَّ لَقِیتَنِی . لَا تُشْرِکُ بِی شَیْئًا لَأَتَیْتُکَ بِقُرَابِهَا مَغْفِرَهً .
خدا می فرماید : ای فرزند آدم ، همانا اگر مرا بخوانی وامیدوارفقط به من باشی ، هرچی گناه داشته باشی میبخشمت وهیچ باکی ندارم . ای فرزند آدم ، اگر گناهانت به آسمانها برسند ، و تو سپس از من بخشش بطلبی می بخشمت و هیچ باکی ندارم . ای فرزند آدم ، اگر تو به حجم زمین با گناه پیش من برگردی ، بشرطی که شرک به من نکرده باشی به همان مقدار با بخشش به سراغت می آیم .
در روایات داریم ، هنگامیکه بنده گنهگار توبه می کند ، و دربخشش رب العلمین را می زند ، الله از بس که شادمان میشود ، به فرشتگان دستورمیدهد ، که آسمان را چراغانی کنید ، وشادی کنید ، که یک بنده با مولی خویش صلح کرده است .

شرک راه ایمان و راه دوستی با خدا نیست

فردی که مبتلا به شرک است ، ایمان او ضعیف است ، اعمال صالح برای او دشوار میگردد ، و نمی تواند با خالق دوستی برقرار کند . الله هیچ جای قرآن اجازه نداده کسی را با او شریک بگردانیم . و فرموده ادعونی استجب لکم . فقط مرا بخوانید تا اجابت کنم ، نفرموده مرا و دوستای مرا بخوانید . صفات خدا را به کسی دیگر دادن نیز شرک است ، مثلا شفا دادن ، موت ، حیات ، رزق ، برطرف کردن گرفتاریها .
امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء . چه کسی اجابت می کند شخص پریشان را وقتی اورا میخواند ، و برطرف میسازد گرفتاریها را ؟

کمک خواستن وفریاد زدن جلوی مرده ها جایز نیست به دلایل زیر

ایک نعبد و ایاک نستعین : فقط ترا می پرستیم  ، و فقط از تو کمک می خواهیم ، ایاک درقانون عربی ضمیرتخصیص است ، به این معنی که چیزی را به کسی اختصاص میدهد ، یعنی کمک خواستن و عبادت کردن مخصوص الله تعالی است ، نه مرده بیچاره ای که پوسیده شده است. این تعلیم قرآن به مومنین است که عبادت مخصوص الله ، سجده مخصوص الله وکمک جستن فقط از الله تعالی باشد . وهیچ بزرگی نبوده و نیست که مثل ما محتاج خدا نباشد .
فلا تدعوا مع الله احدا : هیچ احدی رابا خدا نخوانید . حتی محمد مصفطی را که از او بالاتر هیچ انسانی نیست ( ای مسلمانان ) فریاد زدن فقط باید در محضرخالق باشد . چطوری به خودتان اجازه نقض دستور قرآن را میدهید ، و صد تا خدا میسازید.
الیس الله بکاف عبده : مگرخدا بنده اش را کافی نیست ؟ این در جوابی مشرکینی که می گویند مرده بی خبر مارا به خدا می رساند ، اما خدا می گوید مگر من شمارا کافی نیستم ، که غلام و برده مرا شریک من قرارمیدهید ، وصفات خدائی را به آنها میدهید ؟
وکفی باالله وکیلا : خدا بعنوان کارساز کافی است ، ای مومنین و ای مسلمانان ، اعلام خدا رو گوش کنید که می فرماید من کافی هستم بعنوان کارسازشما.
وکفی بالله حسیبا . و کفی باالله شهیدا : خدا بعنوان کفایت کننده کافی است . و خدا بعنوان حاضر وگواه کافی است . یعنی این خداست که هرجا با شما حاضراست .
إنه کان بعباده خبیرا بصیرا : همانا او ازبندگانش با خبر، وبه آنها بیناست . این صفت مخصوص خداست ، اگر اعتقاد داشته باشیم فلان ولی نیز بینا وبا خبر از حالات بندگان است ، شرک است به خدا .
فتوکل علی الحی الذی لایموت : پس توکل کن بر خدائی که زنده است ونمی میرد . یعنی توکل بر کسی که همیشه زنده است بکن نه برکسی که میمیرد ، این صفت مخصوص خداست ، و خدای مشکل گشا فقط همیشه زنده است نه کسی دیگر. طبق این آیه تکیه کردن برمرده و پناه بردن به او شرک است به الله .
ما نعبدهم الا لیقربونا الی الله زلفی : مشرکین مکه میگفتند ما بتها را فقط به این دلیل می پرستیم که مارا با خدا نزدیک می کنند ، و الا کارسازاصلی و خدای واقعی در آسمانها هست نه این بتها . پس مسلمان باید با مشرکین تفاوت داشته باشد .
ونحن اقرب الیه من حبل الورید : ما با شما از شاه رگ گردن نزدیکتریم ، یعنی نزدیک ترین شما منم ، و شما نیازبه مرده پرستی و قبر پرستی ندارید.
والذین تدعون من دونه ما یملکون من قطمیر: مرده های بیچاره ای که شما آنهارا میخوانید ( هرچند که اولیاء الله و بزرگان دین هستند ) آنان اختیار پوست هسته خرما را هم ندارند .
ألهم أرجل یمشون بها أم لهم أید یبطشون بها أم لهم أعین یبصرون بها أم لهم آذان یسمعون بها . آیا آنانی را که شما میخوانید ، پا دارند که با آن راه بروند ؟ آیا برای شان دست هست که با آن چیزی را بردارند ؟ آیا برای شان چشم ، هست که با آن ببینند ؟  آیا برای شان گوش هست که بشنوند ؟ صاحبان قبر این اسباب را ندارند ، و در عالم خودشان بسر می برند .

شرط یک زندگی خوب

الله زندگی پاک و سالم را دراین آیه کریمه وعده فرموده است . من عمل صالحا من ذکر او انثی فلنحیینه حیوه طیبه . ولنجزینهم اجرهم باحسن ما کانوا یعملون . مرد مومن و زن مومنه ، اگر اعمال نیک انجام دهند ، حتما ما به آنها زندگی پاکیزه خواهیم داد . وحتما پاداش خواهیم داد مزد آنان را به بهتر ازآنچه که انجام میدهند . یعنی اگربنده دنبال اعمال نیک برود ، خدا خوبی دنیا و آخرت را به او عطا می کند ، واگراعمال طبق خواسته او نباشند ، وراه های دیگروخرافات اختیار نماید ، الله هر دو جهان زندگی او را در تنگنا قرار میدهد ، آرامش و آسایش را از زندگی او سلب می نماید . چنانچه در این آیه نیز تصریح شده است ، و من اعرض عن ذکری فان له معیشه ضنکا . ونحشره یوم القیامه اعمی قال رب لما حشرتنی اعمی و قد کنت بصیرا . قال کذلک اتتک ایاتنا فنسیتها وکذلک الیوم تنسی .  یعنی اگریاد خدا وعبادات او آنطور که او خواسته است نباشد ، همانا زندگی او در تنگنا قرارخواهد گرفت . واما درآخرت .  و روز قیامت اورا حشر می کنیم درحالیکه او نا بیناست ، او می گوید خدایا چرا کورحشرم کردی من که درد نیا بینا بودم ، ( در جواب ) گفته میشود این چنین آیات ما دردنیا سراغ تو آمدند ، پس توآنهارا به باد فراموشی سپردی و امروز تونیزفراموش می شوی .

رد عقاید باطله در مورد توسل

عده نا آگانه بدون اینکه به کلام الله و زندگی اصحاب آشنائی کامل داشته باشند ، می گویند توسل یعنی کمک گرفتن ، فریاد زدن واستمداد کردن از قبوراست ، به دلیل اینکه صاحبان قبربزرگان دین بودند . و به این آیه استدلال می کنند . یَا اَیُّهَا الَّذِیْنَ آمَنُوْا اتَّقُوْا اللهَ وَ ابْتَغُوْا اِلَیْهِ الْوَسِیْلَهَ وَ جَاهِدُوْا فِیْ سَبِیْلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُوْنَ .

حالا سوال اینجاست ، که شما از صاحبان قبراستمداد می کنید به دلیل اینکه آنها بزرگتر بودند ، پس خود خدای مهربان که بزرگتراز آنها ست ، چرا بزرگترین را گذاشتید و از کوچکتر استمداد میکنید ؟ مگر خدا مستقیم صدا را نمیشنود ؟ یا می گویند کارسازفقط خداست ، اما اینها وسیله هستند بسوی رسیدن به خدا . جواب . برای رسیدن به خدا ، قرآن و سنت کافی است ، وپارتی در کار خدا مثل روسای دولتهای دنیا وجود ندارد . این مانند این می ماند که شخصی برای رسیدن به محضر رئیس یک دولت ، از رئیس اداره محل خود ، که به مراتب که پائین تراز رئیس دولت است سفارش بگیرد .

و این وقیحانه است که بگوئیم برای نزدیک شدن به خدا ازغلام و کنیز او سفارش بگیریم . در حالیکه خدای عزوجل وقادرمهربان مارا توصیه کرده ، که مستقیم از ذات مقدس او قضای حاجات را بخواهیم ، و اوهرجا صدای مارا می شنود ، مرده که صدا را نمی شنود به دلیل این آیه کریمه . وما انت بمسمع من فی القبور یعنی تو نمی توانی صدایت را به صاحب قبر بشنوانی . پس لزومی ندارد که مومن خودش را آلوده به شرک کند ، و ایمانش را به خطر بیندازد.
ترجمه و توضیح آیه فوق : ای مومنین از خدا بترسید و بسوی او وسیله بجوئید ، و در راه او تلاش نمائید شاید شما رستگار شوید . حالا نکته اساسی اینجاست که وسیله جستن تا چه حد باید باشد ؟ آیا می توانیم بنام توسل اینقدرپیش برویم ، که صدها آیه دیگر قرآن را نایده بگیریم ؟ می توانیم توحید الله را نادیده بگیریم ، مرتکب شرک بشویم وایمان را از دست بدهیم ؟ . روشن است که اجازه چنین کاری را نداریم . پس چه باید کرد ؟

علماء در تشریح این آیه نوشتند ، متوسل به نام های نیک الله تعالی بشویم ، الله تعالی ۹۹ اسمای حسنی دارد ، اورا با نام های زیبایش صدا بزنیم ، تا از التماس کردن ما خوشحال بشود ، و بسوی ما در رحمت خویش را باز نماید ، چنانچه درحدیث قدسی بالا تشریح این گذشت . همچنین به حرمت کلام الله مجید ، و به حرمت انبیا و به حرمت محمد رسول الله ، مثلا بگویئم خدایا به حرمت کلام زیبایت ، و به حرمتی که انبیا پیش تو دارند ، و به حرمت محمد مصطفی ص مارا مغفرت کن ، و مارا بسوی خودت بکش ، این معنی توسل است . که هیچ نیاز و ربطی به ساختن گنبد ف بارگاه و خرافات و شرکیات ندارد .

توضیحی درباره جمله یا امام فلانی

یا حرف نداست ، برای صدا زدن شخصی بکار میرود ، مثل یا احمد یا محمد . در صورتی منادی یعنی شخصی که صدا زده می شود، صدای ترا می شنود اورا در محاوره عربی با این جمله صدا میزنند یا احمد ، یعنی ای احمد با تو هستم گوش کن ، و او میشنود و جواب میدهد. اما در صورتی که فرد وجود ندارد ، یا از دنیا رحلت کرده  و تو اورا صدا میزنی یا قاسم ، اگر با این اعتقاد باشد که آن مرحوم صدای ترا می شنود این شرک است . خدا را باید فریاد زد یا الله و این اعتقاد را باید داشت که الله تعالی می شنود . یاالله ، یا حی یا قیوم ، یا ذالجلال والاکرام ، یا قدوس ، یا دود ، یاحق ، یارب ، یا خالق ، یا مالک ، یا رازق ، یا معبود ، یا بدیع السموات والارض ، یا ذالعرش المجید ، یا فعال لما یرید ، یا مجیب المضطرین ، یا من لی غیرک ، یا الهی ، یا ملک جبار انی اسئلک بانک انت الله لااله الا انت . به دلیل این آیه وما انت بمسمع من فی القبور ، ای محمد تو نمیتوانی صدایت را به کسی که در قبر است بشنوانی ، ان تدعواهم لایسمعوا دعاءکم . اگر شما این مرده هارا فریاد بزنید اینها نمی شنوند . ولوسمعوا مااستجابوا لکم . واگر ( به ظن شما ) بشنوند فریاد شمارا اجابت نمی کنند .

زندگی اصحاب و اهلبیت ملاک عمل هستند

پس از قرآن و سنت ، زندگی یاران وتربیت یافته گان رسولخدا ص برای ما ملاک عمل هستند ، این بزرگواران در هیچ جا ثابت نیست ، که از قبررسولخدا یا کسی دیگراستمداد کرده باشند .

توصیه به دوستان و عزیزان

شک نداریم درخالق درنا امیدی نیست ، و برای او قیافه و ظاهر کسی مهم نیست ، بلکه خالق به قلبها می نگرد ، همچنانکه بزرگان دین با ایمان وعمل صالح به خدا رسیدند ، وایمان اعمال صالحه درتوان هرفردی هست ، وهرکس درهرزمان ومکان می تواند دوست او قرار گیرد ، پس ما چرا نخواهیم از دوستان آن ذات مقدس بشویم ؟ برای خالق مهربان مهم نیست پدرت کی باشد ! حتی اگر پدرت مثل پدرمحمد مصطفی ص عبدالله بن عبدالمطلب باشد ، که شرفیاب ایمان نگردید و فرزند او خورشید عالم تاب شد . یا قیافه ات سیاه باشد مثل چهره بلال حبشی که صدای اذانش به آسمان می رفت . دوستان خوب من بزرگان دین از اعمال نیک خودشان به ما روز قیامت نمیدهند ، پس شعاربزرگ پرستی سودی ندارد ، بجای آن تمجید ازخالق کنیم که یاد اوعبادت است ، و در اورا بزنیم و همیشه دست نیاز را بسوی او بلند کنیم . پس عزیزانم این سعادت عظیم دنیا و آخرت را از دست ندهید . واین سرمایه جاویدان است . آخرین توصیه من اینست که راه رسیدن به خالق ، خواندن نمازشب است ، آنگاه که همه خواب هستند ، تو درمیان آنها به راز و نیاز به پردازی مطمئنا هزاران سود را از خدا گرفتی ، وبرنده شدی .  به امید هدایت همه انسانها وما علینا الاالبلاغ المبین .

پایگاه وااسلاماه

| ۱۹ آذر ۱۳۹۰
۲۹ پاسخ به “دوستی با خدا درکلام خدا”

 1. رها says:

  ممنون از مطالب مفیدتون، اجرتان با خداوند


 2. موسوی ری شهری says:

  سلام علیکم

  متشکرم از شما

  متن عربی روایت این قسمت از مطلبتان را برایم قرار دهید :
  “در روایات داریم ، هنگامیکه بنده گنهگار توبه می کند ، و دربخشش رب العلمین را می زند ، الله از بس که شادمان میشود ، به فرشتگان دستورمیدهد ، که آسمان را چراغانی کنید ، وشادی کنید ، که یک بنده با مولی خویش صلح کرده است .”
  سپاسگزارم


 3. ایوب says:

  علی[/
  این قطع ارتباط به دلیل شک هایی ست که در دل ها درز میکند،با من بگو آیا میتوانی از شخصی که پیوسته به تو سلام میکند روی بگردانی ؟ایا میتوانی کسی را که پیوسته برایت گل میفرستد و همیشه منتظر برگشت و دیدن توست را نادیده بگیری؟هرهر روز صبح که خورشد طللع میکند خداوند به تو سلام می کند با هر حرکتی نعمتی برایت میفرستد
  قل یاعبادی الذین اصرفوا علی انفسهم لاتقنطو من رحمه الله ان الله یغفر ذنوب جمیعا


 4. احمد says:

  ایوب,
  علیکم السلام
  ممنون از محبت تان


 5. ایوب says:

  سلام و رحمت خداوند بر یاران و داعیان الی السعاده
  در مورد تمامی مطالبتو ممنون و سپاس گذارم به راستی که خداوند همیشه مهربان است
  بشر امروز غمگین و افسرده است و برای انسان شدن دوباره نیازمند راهنمایی و اگاه شده از پروردگار است
  اجرتان با خداوند!!!!!!!!!!!!!!!


 6. احمد. says:

  دینا,
  سلام بر شما آنچه گفتید درست گفتید
  اگر عاشق خدا هستید با خدا باشید و با خدا زندگی کنید و رضایت خدا را بر رضایت خود، والدین، فامیل، و دوستان ترجیح دهید یعنی خدارا بخاطر هیچ کس ناراض نکنید . اوست اول و اوست آخر و اوست یگانه دوست و اوست یگانه مقصد.
  واگر می خواهید به خداوند ثابت کنید عاشق هستید این کار را انجام دهید ( قم اللیل الا قلیلا ) پاسی از شب را بخاطر او بیدار شو و با او در تنهایی و خلوت به راز و نیاز به پرداز . دستوری که ایتدا برای پیامبر عظیم الشان نازل شد و آنحضرت در عمل به این دستور شبهارا زنده نگه می داشت واینقدر گریه میکرد تا گونه مبارکش خیس می شد
  و اذکار صبح شام را ترک نکنید که خداوند تشویق فرموده است


 7. دینا says:

  سلام. چقدر زیاد از مطلبتون خوشم اومد فقط دعایتان میکنم خدا را احساس میکنم دوستش دارم چون در لحظه لحظه زندگی همراهمان است ماییم که بیوفاییم اما او همیشه کمکمان میکند . آنمدانم چه بنویسم که چقدر دوستش دارم شما بگید من چیکار کنم به خاطر عشقم به خالقم چطور بگوییم خیلی عاشقشم


 8. احمد. says:

  علی,
  دوست عزیز این انگیزه ای که الان شما برای بر گشت بسوی خداوند دارید یک سعادت است آفرین به شما
  راهنمایی های زیرا بر خود لازم بگیرید
  ۱_ نمازهای تان را سر وقت بخوانید
  ۲_ این اذکار را صبح وشام بخوانید . سبحان الله و الحمدلله ولااله الاالله والله اکبر ولا حول ولا قوه الا باالله العلی العظیم . همچنین استغفرالله ربی من کل ذنب و اتوب الیه .. هر کدام را ۱۰۰ بارصبح و ۱۰۰ بار شب
  ۳_ پایان شب وضو بگیرید و دو رکعت نماز بخوانید و با خدای تان مثل دوست به راز و نیاز به پردازید و با همان وضو بخوابید .
  ۴_ هرگز با افرادی که اهل دین و دیانت نیستند همراهی نکنید و ارتباط شما با انسانهای وارسته باشد
  ۵_ در مجالس گناه ولهو و لعب شرکت نکنید وباالعکس در مجالس اذکار جایی که از خدای منان یاد می شود شرکت نمائید و مسجد را هرگز ترک نکنید.
  ۶_ زندگینامه پیامبران و یاران رسول خدا را حتما بخوانید که تاثیر بسزایی دارد .


 9. علی says:

  با سلام . جوانی هستم ۲۶ ساله که ۱سال و نیم که از خدا دور افتادم .دلیلشو نمیدونم و هر چی تلاش می کنم که دوباره این رابطه وصل بشه بعد ی مدت این رابطه دوباره ناخوداگاه قطع می شه. لطفا راهنماییم کنید .alikhademi1234@yahoo.com


 10. Andott says:

  لطفا از گذاشتن نکات خلاف شرع در سایت خوداری کنید . شما هر کی هستید بدخواه هستید و همیشه ویروس میگزارید نمی دانم چه اهدافی در پس این رفتارت است . ولی در عوض این از خداوند بترس قبل از اینکه بگیردت .
  با تشکر مدیر پایگاه وااسلاماه


 11. sunny says:

  الَّذِینَ آمَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللّهِ أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ
  همان کسانى که ایمان آورده‏اند و دلهایشان به یاد خدا آرام مى‏گیرد آگاه باش که با یاد خدا دلها آرامش مى‏یابد. سوره رعد آیه ۲۸


 12. مریم says:

  عالی بود ممنونم ازتون


 13. هيوا says:

  سلام ممنونم به خاطر اینکه بهم یاداوری کردی من اون وبلاگو حذف کردم بازم ممنون میشم راهنماییم کنی


 14. احمد says:

  علیکم السلام دوست عزیز ، شما در حق ما محبت دارید الله تعالی شما را حفظ بفرماید .


 15. یک دوست says:

  سلام بر شما بزرگوار، بسیار زیبا و تأمل برانگیز بود…. سرشار از عشق الهی باشید… انشالله


 16. احمد says:

  سلام بر شما دوست قدیمی و عزیز از حضور دوباره شما بی نهایت خرسند شدیم سرفزار و سربلند باشید . در سایت ما لینک شدید


 17. عیسی طاهری says:

  با سلام خدمت دوست محترم
  باقی مانده سنی سافت با نام اسوه شروع به فعالیت نموده و قصد دارد تا هر چند گامی ناچیز برای پیشبرد اهداف اسلام بردارد.
  از شما دوست گرامی تقاضا دارد که با پیشنهادات و انتقادات سازنده خود در هر چه بارونق شدن این سایت همیارمان باشین.
  در ضمن مطالب ارزنده تون جای تشکر دارد.
  اگر با تبادل لینک هم مشکل چندانی ندارین. کلبه محقرانه ما را نیز به جمع دوستان خود فرا خوانید.
  با تشکر مدیریت سایت اسوه


 18. بمپور آنلاين says:

  سلام برادر
  با تشکر
  شما لینک شدید


 19. حق says:

  کمک خواستن وفریاد زدن جلوی مرده ها جایز نیست به دلایل زیر ……
  جناب احمد هیچکدام از دلایلی که ذکر کردید درمورد مرده ها نبود بلکه عمومیتش شامل زنده ها هم میشه .
  بفرمایید شما به چه دلیل زنده ها را از این حکم خارج می کنید؟


 20. احمد says:

  تشکر از اظهار محبت شما خداوند یار شما و همه مان باد


 21. معلولان و زندگی says:

  با سلام ممنون تنها امیدمان خداست و همیشه خواهد بود…مطالب خوب و وب زیبایی دارید.خدا قوت.


 22. لاتحزن says:

  اسامی درختان جنت چیست؟
  اسـم کدام سوره سبع مثانی است؟
  شیــطان چه وقت گریه می کند؟
  آخرین مخلوقی که می میرد کیست؟
  اگر می خواهی به معلومات دینی خود بیفزایی
  لطفا فایل زیبای ضمیمه در بلاگ را حتما دانلود کن


 23. احمد says:

  فاروق,
  سلام فاروق جان دوست عزیز خیلی مشتاق تان شده بودم ای کاش ایمل تان را میذاشتید میخام با شما حرف بزنم شما عزیز ما هستید بازهم منتظر تان هستیم .


 24. aveen says:

  مطلب زیبایی بود
  موفق باشید


 25. فاروق says:

  سلام
  وبلاگ من هم فیلتر شد دیگه از الفاروق خبری نیست ولی بازم دلم به داشتن دوستان مبلغ و توانایی مثل شما خوشه تا اینجا بیام حرکت کنیم کارمونو میبندند دوست من همیشه منتظر مطالبتم و بدان از خوانندگان همیشگی مطالبتم


 26. دوست1 says:

  با سلام خدمت شما مطاب آخری خیلی مفید بود همیشه از این مطالب بزارید ممنون


 27. اتاق بحث و گفتگو says:

  باسلام و آرزوی قبولی عزاداریهای شما.
  با یه مطلب جدید به روز هستیم و منتظر حضور پر مهر شما در


 28. احمد says:

  علیکم السلام و رحمه الله و برکاته
  از حضور پر مهر شما صمیمانه سپاسگزاریم وب زیبای شما نیز در سایت لینک گردید . سربلند باشید


 29. شجره ي طيبه says:

  سلام علیکم و رحمه الله تعالی
  ممنون از زحمات بی وقفه ی مدیران سایت وااسلاماه
  با کمال افتخار لینک شدید .
  اجرکم عندالله

  abdolghayyum.blogsky.com

  به وبلاگ شجره ی طیبه هم سر بزنید .

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 24نفر
 • بازدید امروز 57591
 • بازدید دیروز 130536
 • بازید کل 105405569

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com