پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2321
 • کل نظرات 9622
 • کل اعضا 1684
 • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
اسلام
| بازدیدها: 1642

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در بخش اول سخنان‌شان در این همایش باشکوه ابتدا ضمن تقدیر و تشکر از تمام کسانی که از راه‌های دور و نزدیک رنج سفر را تحمل کرده و به خاطر خدا در این مراسم شرکت کردند، برگزاری چنین همایش‌هایی را «از ثمرات دعا و اخلاص مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله» دانستند و گفتند: تمام برکات و انواری که در این همایش می‌بینید از الطاف الهی و از ثمرات اخلاص، فدارکاریها و دعاهای مولانا عبدالعزیز و مولانا احمد رحمهماالله و سایر علماء و مردم است.
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه خاطرنشان کردند: مسلمانان دارای نعمت‌های بسیار زیادی هستند. الله تعالی ما را وارث کتاب بی‌نظیری گردانیده است؛ قرآن کتابی است که انسان را خلیفهالله می‌سازد و او را به قرب الهی و به جنت الفرودس می‌رساند. مسلمانان وارث تعلیمات زیبا و بی‌نظیر محمد رسول‌الله هستند. اگر بین تمام رهبران دنیا بگردید رهبری مانند محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وسلم نخواهید یافت. تمام اعمال، افعال، حرکات و سکنات آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم سراسر آموزش و تربیت هستند.
ایشان در ادامه افزودند: دین اسلام آخرین دین الهی است که برای تمام زمان‌ها و مکان‌ها نازل شده است. دین اسلام، قرآن کریم، و حضرت محمد- صلی‌الله‌علیه‌وسلم- نمونه‌های بی نظیری هستند. خداوند متعال به امت مسلمان ثروتی داده است که سایر جهانیان از آن محروم‌اند. اگر جهانیان به صنعت و تکنولوژی و مادیات خودشان می‌نازند، درحالی‌که همه این چیزها فناپذیر هستند، اما مسلمانان سرمایه‌ای بزرگ و جاودانی مانند دین اسلام را دارند. این دین انسان را به زندگی پاک و طیبه می‌رساند.
مدیر دارالعلوم زاهدان اظهار داشتند: اگر قرآن و سنت در زندگی مسلمانان پیاده شود مسلمانان رهبران و عزتمندان دنیا خواهند شد. اما افسوس که ملت مسلمان با اختلاف و تفرقه مواجه بوده و در تمام عرصه‌ها با شکست روبه‌رو است و دیگران سرنوشت آنها را در دست گرفته‌اند. مسلمانان در کشورهای اسلامی با جنگ و خون‌ریزی و هتک حرمت مواجه هستند و غرور و کرامت‌شان در معرض خطر قرار گرفته است. آنها از کسانی‌که عامل اختلاف و مشکلات‌شان هستند انتظار حل مشکلات را دارند.
مولانا عبدالحمید «دوری از قرآن و سنت» را دلیل تمام مشکلات دانستند و اظهار داشتند: دلیل پریشانی مسلمانان دوری از قرآن و سنت است. وقتی مسلمانان از اصل اسلام و از الگوی خود که حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌وسلم است، فاصله گرفتند با مشکلات و پریشانی مواجه شده‌اند. این مشکلات نتیجه نارضایتی الله تعالی و دوری مسلمانان از خداست. ما باید تمام معاملات و معاشرات خودمان را اسلامی کنیم.
ایشان ادامه دادند: مسلمانان برای نجات و رهایی از مشکلات راهی جز توبه و رجوع به سوی الله تعالی و عمل به شریعت ندارند. اما متأسفانه امروزه مسلمانان در ادای نماز و پرداخت زکات و عمل به دین کوتاهی می‌کنند، درحالی‌که آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم صحابه و اهل بیت را در راه حفاظت از دین قربان کرد. آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم در زندگی مبارک‌شان برای هدایت و اصلاح امت دعا و گریه و زاری و مجاهده کردند، اما امروزه مسلمان با گناه و معصیت و شکستن دستورات شریعت آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم را از خود می‌رنجاند.
خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان خاطرنشان نمودند: متأسفانه عمل به شریعت اسلام در زندگی ما ضعیف شده است. امروزه دشمنان اسلام دین و دیانت مسلمانان را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند از طریق برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی مسلمانان را گرفتار بی‌حیایی و بی‌بندوباری نمایند. آنها می‌خواهند فرهنگ مبتذل خود را در کشورهای اسلامی ترویج دهند.
ایشان یادآور شدند: هدف اصلی دشمنان از حمله به کشورهای اسلامی انحراف بیداری اسلامی و برگرداندن مسلمانان بر مسیر غفلت و بی‌بندوباری است. دشمنان اسلام به نام «آزادی زن» اهداف خاص خودشان را دنبال می‌کنند. لذا همه ما باید بیدار باشیم و دستورات شریعت را در زندگی خود پیاده کنیم و تصمیم جدی بگیریم که لحظه‌ای بر خلاف قرآن و سنت زندگی نکنیم. تمام مصلحت‌ها و منافع خود را در مسیر اتباع از قرآن و سنت قرار دهیم. زندگی بر مسیر شریعت سعادت و کامیابی دنیا و آخرت و نعمت‌های بهشت را برای انسان در پی دارد.
مدیر دارالعلوم زاهدان بر لزوم رجوع به قرآن و سنت تاکید کردند و گفتند: تنها راه‌حل مشکلات جهان اسلام بازگشت به قرآن و سنت و توبه دسته‌جمعی است. تمام اقشار جامعه باید در مسیر نشر فرهنگ اسلامی تلاش کنند تا معاملات، معاشرات و اخلاق جامعه اسلامی شوند و حقوق‌‌الناس در جامعه رعایت شود. همه مسلمانان باید در مسیر عبادت و بندگی الله تعالی قرار گیرند. امروزه فریاد ملت‌ها بلند است که از دولت‌های جهان می‌خواهند حرف آنها را بشنوند، اما اگر مردم دنیا دستور خدا را شنیده و به آنها عامل باشند دنیا هم حرف آنها می‌شنود و به خواسته‌های آنها جامۀ عمل می‌پوشاند.

مولانا عبدالحمید در بخشی از سخنانشان به عدم حضور برخی از علما و میهمانان داخلی و خارجی، که قرار بود در این همایش شرکت کنند، اشاره کردند و گفتند: بعضی از علما و شخصیتهای علمی و سیاسی من‌جمله مولانا فضلالرحمان، رئیس جمعیت علمای اسلام پاکستان، که مقدمات سفر را هم فراهم کرده بود، قرار بود در این همایش حضور داشته باشند که بنا بر دلایلی موفق به شرکت نشدند. دعا کنید الله تبارک و تعالی زحمات این عزیزان را نیز به بارگاه خویش قبول فرماید.

همچنین مدیر دارالعلوم زاهدان از کلیه مسئولین محترم و نهادهای ذی‌ربط که در برگزاری این همایش بزرگ نقش داشته‌اند تشکر و قدردانی کردند. ایشان برای مردم زاهدان و ستاد انتظامات و کلیه افرادی که به نحوی خدمت کرده‌اند دعای خیر کردند و از آنان نیز تشکر کردند.

| ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
یک پاسخ به “دلیل مشکلات جهان اسلام دوری مسلمانان از قرآن و سنت است”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  علی says:

  سلام علیکم ،
  به نظر من کسانی که در جامعه جهانی و ایران اسلامی فساد می کنند همانطور که بیان فرموده اید دوری از قرآن است .
  کسی که اختلاس می کند و یا حقوق میلیونی و یا میلیاردی دریافت می کند اصلا به قرآن اعتقاد ندارد و طبق عقاید همین فقهای خودشان مرتد می شود .
  الهیکم التکاثر + حتی زرتم المقابر + و فی السماء رزقکم و ما توعدون + …..، دلیل اصلی عدم اعتقاد قلبی این عده به قرآن است که اگر باور داشتند هرگز خود را آلوده خطا نمی کردند .و هر چند در صف اول نماز دائم الحضور باشند و شعار وا اسلام ایشان گوش جهان را پر کند . …..

  یکی از برکات دولت ایران در این است که اهل سنت ایران را از گناهان بزرگی مثل خیانت در امانت ، اختلاس ، رشوه ، ربا خواری و …… دور نگه داشته است چون اگر خلافی هم در ادارات و سازمان ها ی دولتی صورت می گیرد از مردم اهل سنت نیستند والا تمام کاسه و کوزه ها را بر سر شما می شکستند .

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 32نفر
 • بازدید امروز 136891
 • بازدید دیروز 110002
 • بازید کل 100846485

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com