پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2331
  • کل نظرات 9702
  • کل اعضا 1697
  • جدیدترین عضو majidhami
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 428

۱- «مَا أَصَابَ مِن مُّصِیبَهٍ فِی الْأَرْضِ وَلَا فِی أَنفُسِکُمْ إِلَّا فِی کِتَابٍ مِّن قَبْلِ أَن نَّبْرَأَهَا إِنَّ ذَلِکَ عَلَی اللَّهِ یَسِیرٌ * لِکَیْلَا تَأْسَوْا عَلَی مَا فَاتَکُمْ وَلَا تَفْرَحُوا بِمَا آتَاکُمْ وَاللَّهُ لَا یُحِبُّ کُلَّ مُخْتَالٍ فَخُورٍ»(حدید / ۲۲-۲۳).

«نمیرسد هیچ مصیبتی در زمین و نه در جان شما مگر نوشته شده است در کتابی پیش از آنکه بیافرینم آن مصیبت را، هرآینه این کار بر الله آسان است، خبر دادهایم تا اندوه نخورید بر آنچه رفت از دست شما و تا شادمان نشوید و به آنچه عطا کرد شما را» و الله عزوجل دوست نمیدارد هر تکبرکننده خودستاینده را».

۲- «مَا أَصَابَ مِن مُّصِیبَهٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَمَن یُؤْمِن بِاللَّهِ یَهْدِ قَلْبَهُ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ» (تغابن / ۱۱)

«نمیرسد هیچ مصیبتی مگر به حکم خدا و هر که رجوع کند به خدا راه نماید دل او را و خدا به هر چیز دانا است».

۳- رسول صلی الله علیه وسلم میفرماید: (اگر بر بندهای مصیبتی وارد شود و بگوید: «إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ اللَّهُمَّ أْجُرْنِی فِی مُصِیبَتِی وَأَخْلِفْ لِی خَیْرًا مِنْهَا»  یعنی «ما از آنِ الله هستیم و هرآینه ما به سوی او باز خواهیم گردید. ای الله، مرا در برابر مصیبتم اجر بده و برایم از آن بهتر را جانشین کن». الله عزوجل هم او را در برابر مصیبتش اجر میدهد و برای او بهتر از آن عطا میکند. (مسلم).

۴- پیامبر صلی الله علیه وسلم میفرماید: (هرگاه فرزند انسانی بمیرد الله عزوجل به ملائکهاش میگوید: آیا روح بندهام را گرفتید؟ آنها میگویند: بله، الله عزوجل میگوید: آیا میوه و ثمره دل او را قبض نمودید؟ آنها میگویند: بله، الله عزوجل میگوید: بندهام چه گفت؟ ملائکه میگویند: حمد و سپاس ترا گفت، و إنالله و إنا إلیه راجعون گفت، الله میفرماید: برای بندهام در جنت خانهای بسازید و نامش را بیت الحمد (سرای حمد و سپاس) بگذارید) (ترمذی).

۵- رسول صلی الله علیه وسلم میفرماید: (الله عزوجل میفرماید برای بنده مؤمن من آنگاه که عزیزش از اهل دنیا را قبض کنم و او در این امر صبر کند، پاداشی نیست مگر بهشت) (بخاری).

۶- پیامبر صلی الله علیه وسلم برای مردی که پسرش مرده بود فرمود: (آیا دوست نداری که بر دری از درهای جنت بیایی و آن را منتظرت بیابی) (احمد، نسایی).

۷- رسول امین صلی الله علیه وسلم میفرماید: (الله میفرماید: آنگاه که بندهام را به مصیبت دو عزیزش مبتلا کنم و او صبر کند، آن را به دوتای بهشت عوضش دهم) (بخاری، ترمذی).

«منظور از دوتای بهشت، دو چشمه در بهشت است».

۸- و میفرماید: (بر مسلمان اذیتی از بیماری و یا چیز دیگر نمیرسد مگر اینکه الله عزوجل به وسیله آن گناهانش را میریزد همچنان که برگهای درخت را میریزد) (بخاری و مسلم).

۹- و میفرماید: (بر بدن مسلمانی خاری یا چیزی فرونمیرود مگر اینکه به واسطه آن درجهای بر او نوشته میشود و گناهی از او پاک میشود) (مسلم).

۱۰- و میفرماید: (بر مؤمن بیماری، مرض، ناراحتی، اندوه، و غم نمیرسد مگر اینکه به وسیله آن گناهانش پاک شوند) (مسلم).

۱۱- و میفرماید: (همانا بزرگترین پاداشها همراه بزرگترین بلاهاست، و الله عزوجل هرگاه قومی را دوست بدارد آنها را به مصیبت مبتلا میکند، پس هر کس راضی شد، پس برای او رضایت (الله عزوجل حاصل) میشود، و هر کس خشمگین شد بر او غضب میشود) (ترمذی، ابن ماجه).

۱۲- و میفرماید: (… بلا، بنده را رها نمیکند، وقتی او را رها میکند که او بر زمین راه برود و بر او گناهی نباشد) (ترمذی، ابن ماجه).

مؤلف: سعیدبن علی قحطانی
 منبع : http://islampp.com/index.php?id=102

| ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 49نفر
  • بازدید امروز 133812
  • بازدید دیروز 141237
  • بازید کل 104789165

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com