پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2319
 • کل نظرات 9617
 • کل اعضا 1683
 • جدیدترین عضو علی
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 3484

پارتی بازی چه حکمی دارد؟ آیا حرام است؟ به عنوان مثال آیا با پارتی بازی می توانم در یکی از ادارات و یا در یکی از مدارس استخدام شوم؟

اولاً: چنانچه با پارتی بازی حقی از دیگری ضایع می شود که توان علمی و قدرت اجراییش از شما بالاتر است، در این صورت پارتی بازی حرام است و این کار در حق افراد واجد شرایط و مسئولین ظلم محسوب  می شود، زیرا شما با پارتی بازی دیگران را از حقوق قانونی، محروم نموده و از جایگاهی که شایسته ی آن هستند باز داشته اید؛ گذشته از این موارد پارتی بازی جامعه را به فساد و تباهی می کشاند و سرمنشأ بسیاری از کدورت ها، حسادت ها و رنجش ها می شود؛ چنانچه استفاده از موقعیت، وساطت و سفارش دیگران سبب تضییع حقوق دیگران نمی شود. نه تنها خوب است بلکه خیلی بجا و پسندیده است و شریعت آن را مورد تأیید و ترغیب قرار داده است. رسول الله صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ می فرماید: ) اشْفَعُوا، تُؤْجَرُوا، وَیَقْضِی اللَّهُ عَلَی لِسَانِ نَبِیِّهِ صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ مَا شَاءَ ( « (در حق دیگران) سفارش کنید تا در اجر، شریک شوید، خداوند بر زبان پیامبرش آن چه را که بخواهد، جاری می کند». بخاری (۱۴۳۲)، و مسلم (۲۶۲۷).

ثانیاً: مدارس، مراکز علمی و دانشگاه ها محل استفاده، برای عموم هستند تا آن چه را که متعلق به دین و دنیایشان است بیاموزند، همه به طور یکسان می توانند از امکانات موجود در دانشگاه ها و مدارس استفاده کنند.

احدی بر دیگری مقدم نیست مگر از طریق مجاری قانونی و مواردی که قانون پیش بینی نموده است نه از طریق پارتی بازی. مادامی که شخصی برای دیگری وساطت و شفارش می کند باید مطمئن باشد، که حق دیگری در این وسط ضایع نشود، که از شایستگی، صلاحیت و سابقه ی بهتر و بالاتری برخوردار است، در چنین شرایطی وساطت و سفارش حرام است زیرا این ظلم در حق دیگری است، شما با استفاده از پارتی بازی در مدرسه استخدام می شوید در حالی که دیگری- یا محروم می شود- و یا در موقعیت پایین تری قرار گیرد که- تا زنده است- به شما حسادت می ورزد و در پی فرصتی برای انتقام و ضربه زدن به شماست و از این طریق جامعه دچار فساد و تباهی می شود.

| ۱ فروردین ۱۳۹۱
برچسب ها :
یک پاسخ به “حکم پارتی بازی”

 1. ناشناس says:

  ای بابا الان دیگه واسه آبدارچی شدن هم باید پارتی(معرف) داشته باشی. از کم و کیف کارم نمیگم که دیگه خودمم از شنیدنش خسته شدم . خدا شاهده واسه هر کاری رفتم پارتی یا همون معرف ازم میخواستن. افسوس به حال خودم…

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 31نفر
 • بازدید امروز 101441
 • بازدید دیروز 123256
 • بازید کل 100345872

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com