پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2332
 • کل نظرات 9706
 • کل اعضا 1698
 • جدیدترین عضو محمد رحمانی
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 32705

زن خوب فرمانبر پارسا           کند مرد درویش را پادشاه            

روز اگر غم خوری غم مدار      چو شب غمگسارت بود در کنار

اگر پارسا باشد و خوش سخن     نگه در نکویی و زشتی مکن    

کرا خانه آباد و همخوابه دوست     خدا را به رحمت نظر سوی اوست

کسی برگرفت از جهان کام دل      که یکدل بود با وی آرام دل

برآن بنده حق نکویی خواسته است    که با وی دل و دست زن راست است             بوستان سعدی

دین مقدس اسلام همچنانکه حقوق و وظایفی را برای مرد مشخص کرده که باید به بهترین نحو نسبت به همسرش ادا کند ، وظایف و مسئولیتهایی هم بر زن واجب نموده که شایسته است آنها را رعایت نماید و چنانچه در انجام آن کوتاهی کند در پیشگاه خداوند مسئول خواهد بود . این حقوق عبارتند از :

۱_ اطاعت از شوهر به گونه ای پسندیده ، به دلیل قول خداوند که می فرماید . و برای همسران ( حقوق و واجباتی ) است ( که شوهران باید ادا کنند ) همانگونه که بر آنان ( حقوق و واجباتی ) است که ( باید زنان ادا کنند ) به گونه ای شایسته ای / سوره بقره ۲۲۸

رسولخداص فرمود :  اگر زن نمازهای پنج گانه را بجا آورد و روزه ماه رمضان را روزه بدارد و عفت خو د را حفظ کند و اطاعت شوهر را بجا آورد، وارد بهشت می شود .
در حدیثی دیگر که طبرانی روایت  کرده چنین آمده است . در زمان رسول خدا ص زنی خدمت آنحضرت رسید و عرض کرد ای رسول خدا من نماینده زنان هستم ، که خدمت شما رسیده و از شما سؤالی دارم که در ارتباط با جهاد است. خداوند جهاد را بر مردان فرض کرده است که اگر پیروز شوند، پاداش می گیرند و اگرشهید شوند، نزد پروردگار خویش روزی می خورند اما ما گروه زنان که به آنان خدمت می کنیم، چرا از چنین اجر عظیمی محرومیم؟
رسولخدا فرمود : به زنا ن بگو اگرازشوهرانشان اطاعت کنند و وظایف زناشویی که برعهده آنهاست رعایت کنند، این اعمالشان برابربا جهاد در راه خداست، اما کمتر کسی از شما زنان می تواند این کار را بطور کامل انجام دهد.

اطاعت زن از شوهر، امریست طبیعی که لازمه زندگی زنا شوئی مشترک است . و بدون تردید اطاعت زن از شوهرش موجب حفظ کیان و هستی خانواده  از نابودی شده و باعث بر انگیختن محبت و صمیمیت قلبی شوهر به همسرش می گردد،  و در نتیجه دوستی و عشق زنا شوئی عمیق و ریشه دار می شود، جر وبحث و جدال که بسا اوقات منجر به دعوا می شود از بین می رود .

نکته : لازم به یاد آوری است ، اطاعت زن از شوهر در امور که معاصی ونا فرمانی خداوند نباشد لازم است اگر چنانچه در اطاعت از شوهر نا فرمانی خداوند و یارسول خدا صورت گیرد، زن نه تنها می تواند اطاعت نکند بلکه حق اطاعت کردن هم ندارد . و همنیطور اطاعت در کارهایی که واقعا درتوان زن نیست اطاعت لازم نیست، مثلا شوهر نمی تواند به همسرش بگوید وزن صد کیلوئی را بلند کن و…
لاطاعه لمخلوق فی معصیه الخالق
۲_ زن باید حافظ مال و حیثیت شوهرباشد و از آن محافظت کند . خداوند متعال می فرماید . زنان صالحه آنانی هستند که فرمانبردار( اوامر خدا و مطیع دستور شوهران خود) بوده ( و خویشتن را از زنا به دور و اموال شوهران را از تبذیر محفوظ و اسرار(زنا شویی) را نگه می دارند، چرا که خداوند به حفظ آنها دستور داده است/سوره نسا۳۴

زن باید از لحاظ شخصیت زنانگی خود (ناموس) با مال شوهر به او خیانت نکند ومال و آبروی او را حفظ نماید،
رسول خدا ص فرمود : آیا شما را ازارزشمندترین گنج یک شخص با خبر کنم؟ آن زن شایسته و درستکاری است که هرگاه شوهر نگاهش کند، شاد می شود، و هنگامی که او را به کاری امر می کند، اطاعت می نماید و در نبود همسرش، مال و ناموسش را حفظ می کند/ ابو داود و نسایی
ودر حدیث دیگر فرموده : چهار چیز است که به هر کس داده شود خیر دنیا وآخرت نصیب او خواهد شد . که یکی از آنها زن نیکوکاری است که به جان و مال همسرش خیانت نمی کند.
زن نمی تواند مال و ثروت شوهر را بدون اجازه شوهر به دیگران هدیه کند .
نگاه وتمایل زن به نا محرم وسخنان فتنه انگیز با نا محرم و رفتن بسوی گناه خیانت است به شوهر .
زن باید فرزندانش را بر اساس شئونات اسلامی تربیت کند .

۳_ ز ن باید از هر لحاظ همسرش را درک کند . باید اسباب خوشحالی همسرش را فراهم کند خداوند این وسیله ( اسباب خوشحالی شوهر) را در زن قوی ترخلق نموده است . بخصوص زمانی که شوهر از بیرون می آید و خسته است ، لبخند زن ، نگاه پر مهر و سخنان شیرین زن می تواند بهترین هدیه برای او باشد .
واقعا اگر شوهر در خانه اش و نزد همسرش زیبائی ، تمیزی ، محبت ، شادی و عواطف را احساس نکند و سخنان شیرین ، برخورد زیبا و دستان پر از مهر و محبت و رئوفی را اینجا نیابد پس کجا می تواند بیابد ؟
بدبخت ترین خانواده آنهائی هستند که بین زن وشوهر بجای محبت و ، صمیمیت  کدورت و نا رضایتی باشد و خوشبخترین خانواده آنست که که بین شان یکدلی صفا و صمیمیت باشد .
سفارش جالب و مفید
اسماء دختر خارجه هنگامی که دخترش را در شب عروسی نزد شوهرش فرستاد به او اینگونه سفارش کرد .
ای دخترم همانا تو از آشیانه ی که در آن بزرگ شدی ، خارج شده و بسوی شوهری می روی که شناخت چندانی از او نداری، همدم کسی می شوی که با او انس نگرفته ای، پس برایش زمین باش تا برایت آسمان باشد، گهواره اش باش تا او پایه های آن شود، کنیزش باش تا برده ات شود. ناسزا مگو به او که از تو بیزار می شود و فراموشت می کند، گر به تونزدیک شود، نزدیکش شو و اگر از تو فاصله گرفت، از او دور شو، گوش و چشم وبینی اش را محفوظ بدار که از تو جز خوشبویی به مشامش نرسد، و جز خوبی و نیکویی گوشش نشنود و چشمش جز زیبایی و قشنگی نزد تو نبیند .

۴_ خدمت به شوهر، انجام کارهای منزل و تربیت فرزندان : این کارها وظیفه طبیعی زن است وبلکه بر زن واجب هستند . زن می تواند در ساختن خانواده خوشبخت ، وآماده کردن نسلی نجیب و اصیل نقش مهمی ایفا کند.

                      الا ُم مدرسه اذا اعددتها       اعددت شعبا طیب الاعراق
  مادر مدرسه ی است که گر کردی مهیا       آماده کردی ملتی نیکو و والا
زن باید پاکدامن باشد تا فرزندان از سینه پاکی شیر بخورند و و نتیجتا از مسیر درست منحرف نشوند .

۵_ نیکی به خانواده و اقوام نزدیک شوهر:  از بزرگترین و مهمترین این حقوق، نیکی کردن زن به والدین و خواهر و برادر شوهرش  و رفتار نیکو با آنهاست . زیرا بر خورد نیک با اقوام شوهر موجب دلگرمی و شادی شوهر شده و محبت شوهر با زن بیشتر می شود .
عدم آشنائی زن و شوهر به حقوق اسلامی همدیگر یکی از علل طلاق است .

———————————-

منابع :

قرآن کریم
احادیث رسولخدا ص
کتاب عبدالله ناصح علوان
بوستان سعدی

بیشتر بخوانید:

حقوق زن بر شوهر از دیدگاه اسلام

روش ها و راهکارهای جذب شوهر

| ۱۶ فروردین ۱۳۹۱
۳۳ پاسخ به “حقوق شوهر بر زن از دیدگاه اسلام”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  عبدالنصیر says:

  سلام خدمت برادران گرامی که در پیشبرد این سایت اسلامی کار میکنند

  یک سوال داشتم آن انیکه چرا متون از وری سایت شما کاپی نمی شود، مکر چه فرقی دارد که یک برادر و یا خواهر مسلمان شما بتواند متون مفید شما را با خود داشته باشد و یا چاپ اش نماید.

  تشکر
  در انتظار جواب شما

  پاسخ :
  سلام علیکم ، از مرورگر دیگری مانند گوگل کروم استفاده کنید مشکل یاد شده در برخی از مرورگرها بروز کرده است ، همچنین به اطلاع می رسانیم باز نشر مطالب با نام (پایگاه وااسلاماه) و آدرس آن مجاز می باشد.

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  رهگذر says:

  حقوق زن چی میشه پس؟!همه چیز به نفع مردانه!!من در اسلام هیچ حقوقی ندارم جز اینه هرچی شوهر گفت باید اطاعت کنم آرا و نظر من که جایی نداره..احساس من جایی نداره…نیاز من جایی نداره ..حق من فقط مهریه ام هست که چه کسی جرات داره مطالبه کنه این حقشو !بعد از مطالبه بلافاصله طلاق!!نفقه هم که شرط حیاته و برطرف کردن نیاز های اولیه ..

  پاسخ :
  حقوق زن بر شوهر را اینجا ببینید

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  خالد says:

  سلام علیکم وزحمت الله وبرکاته
  من یک سوال داشتم
  من در حای دورتر از همسرم هستم وبا انترنیت همیشه تماس میگیرم البته من کار میکنم و همسرم با مادر و فامیل ام دعوا کرده و همرای من هم کمی دعوا کرد گفتمش بیا بگزر از این موضوعات سودی ندارد در جریان نوشتن پیام برایم نوشت که برو مادرت را بگو که تا بریت یک همسر خوبتر از من پیدا کند ولی من این جمله اش را نا دیده گرفتم پیام بعدی اش برایم اضهاری خوش بختی کرد من فکر کردم که برایم دوعای خیر میکند من هم بر درنگ برایش دوعای خیر کردم و اضهار خوش حالی وخوش بختی کردم بعد برایم گفت که تو مرا جواب دادی از زندگی ات مرا راندی من گفتم من برایت دوعای خیر کردم ولی قبول نمیکند میشه در این مورد کمکم کنید

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  جواد says:

  سلام خسته نباشید من خداروشکر با همسرم مشکلی ندارم ولی خیلی وابسته خانواده مادرش هست چون من کمتر میزارمش بره و هرجا که عروسی میشه خانواده دایی اش به مادربزرگش یاوخاله اش زنگ میزنن که بریم چون من ناراضی نیستم بره ولی با دعوا ووناداحتی بازم رفته هرچی میگم خانواده دایی ات چکار دارن بگو نمیتونم هرجا که شما میگید برم ولی گوش نمیده خواهش میکنم بگید کارم که اشتبانیست یا منو راهنمایی کنید ممنونم.

  پاسخ :
  زن می تواند با اقارب خودش صله رحم کند و از آنجائی که همسرشما فقط نزد محارم خودش می رود و در جمع نا محرم حاضر نمی شود بهترست اجازه دهید و همینطور در مجالس موسقی که ناجایز است شرکت نکند با این حال اگر شوهر ناراضی باشد اطاعت از شوهر واجب است و زن موظف است بجای اطاعت از خانواده دایی از شوهرش اطاعت کند. در صورتی که همسر شما از احکامات دینی اطلاعی ندارند اورا با احکامات دینی که در سایت موجودند آشنا سازید.

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  وفی الله says:

  سلام علیکم ورحمت الله

  خیلی موضوعات خوب و اسلامی را گنجانده اید خیر نصیبتان در هردو جهان موفق باشید انشاالله

  پاسخ :
  علیکم السلام و رحمه الله سپاس از شما برادر عزیز .


 6. هانیه says:

  سلام همسر من خدا رو شکر از همه لحاظ خوبه فقط کاهل نمازی میکنه راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ :
  ترک نماز ترک سعادت است ، نماز اولین فرض اسلام است و ترکش هیچ توجیهی نمی تواند داشته باشد ، باید ایشان را نصیحت کنید و از عذاب تارک نماز و مشکلاتی که در زندگی پیش می آید آگاه سازید ، راهنمایی لازم در مورد نماز در سایت موجود است ، شما کلمه (نماز) را در سایت جستجو نمائید تا آنهارا بیابید و پس از مطالعه شان با همسر به نصحیت بپردازید .


 7. سارا says:

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالب مفیدتون
  شوهر من خدارو صد هزار مرتبه شکر از همه لحاظ خوبه اما فقط خرید خونه نمیره و من همه چی رو خودم باید برم بخرم میخواد سنگین باشه سبک باشه و این وظیفه مرد است. من به کارهای خونه به خوبی میرسم و حتی سعی میکنم تنوع غذاییم بالا باشه تا شوهرم لذت ببره اما خسته شدم از خرید خونه دیگه توانش رو ندارم.
  اگر چیزی هم بهش میگم میگه کمتر بخر خب اگه کمتر بخرم زود تموم میشه هر ساعت که تو بازار نباید باشم
  چکار کنم ؟ راهنماییم کنید
  متشکر


 8. علی says:

  اگر عشق بود دیگه کسی دنبال حقوق زناشویی نبود، اگر عشق بود همه خودشون به طور غریضی تحریک میشدن و کار مربوط به خودشون (زنا کار خونه و مردا کار بیرون) رو انجام می دادن، اگر عشق بود طلاق نبود، و اگر آموزش درست بود، عشق هم بود و همه خوبی های زندگی ها بود، ولی از اونجایی که عقل مشاورا و روشن فکرای امروز، کاملا ناقصه، بجای آموزش عشق، به زن میگن بیشتر از سکس کاری با شوهرت نداری، و به مرد هم میگن باید مثل برده برای زنت کار کنی.
  اگر ازدواج صیغه ای زیاد شد
  اگر طلاق زیاد شد

  از این زنا و مردهایی که با یک معلول، جانباز یا یه مریض ازدواج می کنن ، و دوستش دارن یاد بگیرین، که طرف مقابلشون تقریبا هیچی برای دادن نداره، ولی اینها مثل پروانه دورشون می سوزن…

  ای مرده باد دلی که عشق رو هر گز درک نکرد… از این دنیا هیچ چیز جز نفرت حس نکرد.


 9. بخت برگشته says:

  سلام.
  اطلاعت از شوهر چه حد و حدودی دارد؟
  میتونه بگه که باید فلان جا با من بیای؟مثلا به زور جایی ببره؟ (منظورم جایی که گناه باشه نیست.هرجایی که زن براش اونجا سخته مثه یک سفره طولانی با خانواده همسر)
  یا میتونه بگه من که نیستم حق نداری با کسی حرف بزنی (تلفن و اینترنت).
  اینا رو شوهرم سر من میاره و میگه شرع میگه. اسلام اینارو میگه؟

  پاسخ :
  نه شوهر و نه هیچ کسی دیگر نمی تواند حکم بر خلاف رضای الله کند اگر چنین کرد نه فقط اطاعت کردنش واجب نیست بلکه نباید اطاعت کرد .
  شوهر چه بگوید وچه نگوید شما نمی توانید با نا محرمی اینترنتی و تلفنی صحبت کنید و در این باره اطاعت از شوهر بر شما واجب است .
  سوالات شرعی را در آدرس زیر ارسال کنید
  http://www.vaislamah.com/soalate-shari.html


 10. پریماه says:

  این متن به دلیل فحاشی این خواهر گرامی حذف گردید .


 11. ahmad295 says:

  یکی از مشکلات امروز جامعه ما این است که مردان بدنبال حقوق خود و زنها نیز بدنبال حق خود هستند ولی اگر برعکس این موضوع اتفاق میافتاد چقدر زندگی ها شیرین می شد یعنی اینکه مردان بدنبال شناسایی حقوق زنان و ادای این حقوق برمی آمدند وزنان نیز حقوق مردان بر ایشان را می شناختند و اینگونه حقوق یکدیگر رارعایت می کردند .ولی متاسفانه الان همه به دنبال گرفتن حق خود هستند ونه دادن حق دیگران . خدا به ما رحم کند


 12. فريدون says:

  برادران عزیز تشکر از اینکه مطالب زیبا و بر از مفاد آخروی را دراینجا کنجانیدد و به امید اینکه در اینده نیز جنین مطالب را روی این سایت بکذارید.


 13. احمد says:

  سارا,
  خواهر گرامی کار نیک را همیشه انجام بدیم هر چند کسی قدرش را نمی داند زیرا کار نیک در دفتر اعمال نزد خداوند نوشته می شود و هرگز نه گم می شود ونه فراموش ، و خداوند خودش پاداش کارهای نیک را چه در دنیا و چه در روز رستاخیز خواهد داد . پس کسی که کار نیک انجام میدهد هیچگاه ضرر نمی کند اما شرطش این است که فقط بخاطر رضایت الله باشد و نه کسی دیگر.
  خداوند تمامی مشکلات شمارا حل و آنها را تبدیل به شادی و عزت شما بگرداند .


 14. سارا says:

  میگویند به خانواده شوهر نیکی کن؛من انقد نیکی کردمو بدی دیدم که پاک ناامید شدم الانم هم شوهرم هم خانوادش تمام کارای منو فراموش کردن دیگه هیچ امیدی به زندگی ندارم هرچقد به خودم میگم خدا میبینه ،بسه ولی فقط واسه ۱دقیقس دوباره تمام افکار میان تو ذهنم نمیدونم چکار کنم دارم دیوونه میشم هیچ دلخوشی به زندگی ندارم برام دعا کنید.


 15. فیروزه says:

  سلام .مرسی از حضورتون و دعوتتون .


 16. ... says:

  ده یار بهشتی پیامبر(ص)
  عشره مبشره،ده یار بهشتی که پیامبر به آنها بشارت بهشت داده است چه کسانی هستند؟
  ۱.حضرت ابوبکر صدیق(رض)-پیامبر (ص)فرمودند:*خداوند مرا به سوی شما مبعوث کرد شما گفتید دروغ میگویی اما ابوبکر گفت راست میگویی و مرا با جان و مالش یاری داد*

  ۲.حضرت عمر بن خطاب(رض)- *پیامبر(ص)میفرماید از خدا خواستم هر یک از این دو مرد(ابوجهل و عمر)را بیشتر دوست داری اسلام را به وسیله او کمک کن و خداوند اسلام را در دل عمر گذاشت*-پیامبر(ص) به عمر(رض)فرمودند:*ای فرزند خطاب!سوگند به ذاتی که جانم در دست اوست شیطان از راهی که تو از آن گذر میکنی نخواهد رفت*

  ۳.حضرت عثمان ذی النورین-پیامبر(ص)میفرماید:*آیا از مردی حیا نکنم که فرشتگان از او شرم دارند*

  ۴.حضرت علی بن ابی طالب-پیامبر (ص)میفرماید :*من روز دوشنبه مبعوث شدم و علی روز سه شنبه ایمان آورد*-علی(رض) میفرماید:*مرا از کتاب خدا بپرسید چون آیه ای در قرآن نیست که ندانم در شب نازل شده یا روز،در کوه نازل شده یا دشت*

  ۵.حضرت ابو عبیده بن جراح(رض)-پیامبر (ص) میفرماید: *هر امتی امینی دارد و امین امت من ابو عبیده بن جراح است*

  ۶.حضرت زبیر بن عوام(رض)-پیامبر (ص) میفرماید:*هر پیامبری در بهشت یاری دارد و تو ای زبیر یار منی*

  ۷.حضرت طلحه بن عبیدالله(رض)-پیامبر (ص) در مورد طلحه چنین میفرماید:*هر کس دوست دارد به مردی نگاه کند که روی زمین راه میرود و وظیفه اش را انجام داده،به طلحه نگاه کند*

  ۸.حضرت سعید بن زید(رض)-او نیز یکی از ده نفری است که پیامبر به بهشتی بودن او بشارت داده.

  ۹.حضرت سعد بن ابی وقاص(رض)-پیامبر (ص) در جمعی از اصحاب فرمودند:*اکنون مردی از اهل بهشت بر شما وارد میشود و سپس سعد به آن جمع وارد شد*

  ۱۰.حضرت عبدالرحمن بن عوف(رض)-پیامبر (ص) فرمودند:*او در حالی که به خود پیچیده و نشسته وارد بهشت خواهد شد


 17. ... says:

  تشکر فراوان از شما


 18. محدثه says:

  فرهاد میدانست صد سال نمیتواند کوه را بکند

  فقط میخواست یک عُمر اسمش را با “شیرین” بیاورند . . .
  پست جدید گزاشتم خوشحال میشم بیای
  منتظرحضور گرمت هستم


 19. مهسا says:

  سلام وب جالبی بود ممنون که به من سرزدی


 20. سلمه says:

  سلام
  خیلی عالی بود ،
  ممنون به خاطر همچین موضوعات و مطالب قشنگی، پس راسته که میگن پشت هر مرد موفقی یه زن موفقی هست، امیدوارم که جزء زن های موفق باشیم


 21. ... says:

  انماالمومنون الذین اذا ذکرالله وجلت قلوبهم واذا تلیت علیهم آیاته زادته ایمانا وعلی ربهم یتوکلون سوره انفال آیه۲
  مومنان حقیقی آنان هستند که چون ذکری از خدا شود (از عظمت و جلال خدا) دلهای شان از ترس خداوند بلرزد وچون آیات خدا را بر آنها تلاوت کنند بر ایمانشان بیفزاید و به خدای خود در هر کار توکل کنند .


 22. ... says:

  السلام علی من اتبع الهدی


 23. نگار says:

  امطالب مفیدی بود
  ممنون


 24. محدثه says:

  پست جدید گزاشتم خوشحال میشم بیاید


 25. فاطمه1 says:

  خوبه مطالبتون اما تو اددامه مطلب نذارید


 26. لاتحزن says:

  سلام بر شما برادر گرامی و محترم
  سپاس از تلاش شما در راستای دین مبین اسلام
  نه الحمدلله سایت مشکلی نداره کم لطفی از طرف ما بوده
  در مورد حقوق شوهر بر زن امیدوارم اونطور که فرامین الهی هستش عمل بشه که متاسفانه به ندرت عمل میشه

  سرفراز و پیروز باشید


 27. احمد says:

  محدثه,
  سلام و آرزوی سر بلندی برای شما دوست گرامی ، آدرس لینک تان را برای ما نذاشتید تا لینک تان کنیم .


 28. محدثه says:

  با سلام
  این وبلاگ من کلا حذف شده الان با یه دیدگاه جدید تازه ساختم خوشحال میشم باهم تبادل لینک کنیم
  ولطفا منو به اسم دلنوشته های من بلینکید
  خیلی جالب بود مشخصه برای جمع اوری این اطلاعات زحمت زیادی کشیدید با ارزوی شادکامی


 29. شيلان says:

  سلام
  خوشحالم که دوباره به سایتتون میام.چون اسفند ماه، قبل از رفتنم هرچقدر به سایتتون می اومدم ارور میزد. مطالب این پستت رو خوندم مثل تموم بیاناتتون عالی و آموزنده.اجرکم عندالله
  هنوز منتظر آدرس ایمیلتونم
  مطلبی که گفته بودید بشدت ناراحتم کرد و بازم میگم اجرکم عندالله
  فعلا بای


 30. یه عاشق says:

  سلام.
  ممنون بخاطر مطلب ارزشمند امروزتون.
  موفق و سربلند باشید.
  ضمنا ایام فاطمیه نیز تسلیت باد


 31. مسلمان says:

  هر ۲ موضوع حقوق زن بر شوهر و حقوق شوهر بر زن ضروری و مفید هستن اگه خانواده ها به این حقوق دینی شون آشنا بودن با ده ها مشکلی که گریبان گیرش هستن مواجه نبودن بزرگترینش طلاق است بعد نارضایتی و جدا از هم زندگی کردن زن و شوهر که چه بسا منجر به فساد اخلاقی نیز می شود بی احترامی و عدم تفاهم که در بیشتر خانواده ها هست همه بر اثر بی اطلاعی از حقوق اسلامی هم دیگه هستنش . ممنون از شما که فکر خوبی کردید واینها رو نوشتید خداکنه خانواده ها بیشتر استفاده کنن


 32. عبدالله says:

  علیکم سلام رحمه الله جزاک الله ، پیامبر (ص) فرمودند از طرف من به مردم برسانید حتی اگر یک آیه باشد

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 38نفر
 • بازدید امروز 25458
 • بازدید دیروز 152833
 • بازید کل 104975291

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com