پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران ارجمند؛ به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا ابتدا سوال خود را در سایت جستجو نمایید ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9765
 • کل اعضا 1708
 • جدیدترین عضو شهرام گلی
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 3209

زندگی با الاغ

آیا غیر مسلمانان جایگاه زن را درک می کنند ؟ سوالی که برای بسیاری ها شگفت آور است اما بررسی ها و عملکردها نشان میدهد که یک واقعیت است ، ما در اینجا با دو گروه مخالف مواجه هستیم ، مسلمانان فراری از اسلام  و دنیای غرب . این دو دسته دید متفاوتی نسبت به شخصیت زن در برابر اسلام ناب دارند . بر اساس بررسی ها زنان در غرب همانند یک مرد از کرامت لازم برخوردار نیستند و به زن بعنوان یک شخصیت کامل نگریسته نمی شود بلکه زن از دید آنها یک ابزارسرگرمی، بازیچه  و کالای جنسی است. تحقیر و تبعیض علیه زنان در فرهنگ غرب موج می زند چرا که آنها فقط زنان جوان و جذاب را می پذیرند و زنان دیگر مورد توجه قرار نمیگیرند و ارزش محدود به دورانی است که می تواند جذابیت برای مردان داشته باشد و سپس او نیز طرد می گردد ، بنابر این زنان در غرب نارچارند برای پذیرفته شدن  و جلب رضایت مردان همانند بردگان تلاش زیادی بنمایند سپس آنها باید مد و تیپ و آرایش شان را بر وفق رضایت اربابان و دستور آنها انجام دهند در غیر این صورت کنار زده می شوند. بخشی از زنان در بازار کسب و کار فساد اخلاقی و خانه های فحشا مورد استفاده قرار میگیرند و زمانی که  به کهولت سنی برسند نه تنها مطرود گشته بلکه به خانه سالمندان فرستاده می شوند و دیگر به آنها بعنوان یک انسان شریف نگریسته نمی شود و جای او در بازار با افراد جدید پر می شود .

تربیت سگ و فرزند

زن مظلوم درغرب به ناچار مجبور به پذیرش وضع تحقیرآمیز خود شده است و برای کسب رتبه در جامعه خود به رقابت با هم نوعان خود می پردازد و برای نیل به هدف از انواع تیپ و مد استفاده می کند وهزینه های سنگینی را در این راستا متحمل می گردد تا از دیگران عقب نمانند چرا که اگر در این رقابت موفقیت کسب نکند مورد تمسخر و تحقیر قرار میگیرد ، و اینگونه این آفریده شده خدا اوقات ، سلامتی ، جوانی و مال او بی هدف تضییع می گردد.

 وضعیت اسفبار زنان درغرب، فراریان از اسلام را دلخوش کرده است که گاهی از آن بعنوان حقوق زن یاد می کنند و گاهی از آن بعنوان برابری مردان و زنان ، حقوقی که با فریب همراه است و حقوقی که زن را تباه کرده است .

تفاوت کودک در اسلام وکفر

تنها اسلام حامی زن است

اما اسلام برای حمایت از زن و صیانت از شخصیت او از این وضع خفت بار ، در برابر مردان ایستاده و آنها را شدیدا محکوم می کند و نسبت به عواقب دردناک دنیوی اخروی هشدار می دهد چرا که از ددیگاه اسلام زن همانند مرد دارای کرامت است خلاصه، اسلام تمامی اسباب سوء استفاده از زن را ممنوع قرار داده است تا آنجا که اجازه نداده است کسی نسبت به زن قصد سوئی در دل ایجاد نماید. بطور مثال به زنان اجازه نمیدهد که زنان دیگر را برای شوهران شان توصیف کنند ، به زنان اجازه نمیدهد تا با مردان ملایم صحبت کنند .

 زمانی که زن در سنین جوانی قرار دارد همانند یک خواهریا همسر مورد احترام قرار میگیرد و زمانی که به مرحله ی پس از جوانی میرسد از او بعنوان یک مادر تمجید می شود تا آنجائی که رسول الله می فرماید بهشت زیر پای مادران است و در حدیث دیگر می فرماید کسی که به بزرگتران احترام نگذارد از ما نیست ، بنابر این اسلام اینگونه برای حفظ حرمت زنان و بزرگ سالان تلاش می کند.

نباید فراموش کنیم که اصلاح زن می تواند در اصلاح جامعه موثر باشد و فاسد شدن زن می تواند جامعه ی را به فساد بکشاند و مادر اولین معلم کودک است و تربیت او برای کودک تعیین کننده خواهد بود و فرزندان زنان شایسته و نیک می توانند شایستگان جامعه باشند، بارزترین نتیجه حمایتی اسلام اززن این است که فرزندان او نمونه اخلاق و ارزشها هستند.

متاسفانه غرب با وجود شعارهایش تا کنون نتوانسته زنانی با سیرت خوب تحویل جامعه دهد زنانی که آنها تحویل جامعه میدهند حکایت از بی بندوباری اخلاقی دارد زنی که نتوانسته حافظ ناموس باشد و زنی که نتوانسته شایستگی برای مادر بودن را دارا باشد این یک شکست بزرگی است برای آنها و بطلانی است بر ادعاهای پوچ آنها چرا که حفظ کانون خانواده مهم ترین ثمره زندگی است که از آن محروم هستند .

بطور مطلق انسان دارای جایگاه بلندی است او تنها موجودی است که به مقام خلافت الهی نایل گشته است ، اشرف مخلوقات یعنی شریف ترین مخلوق در کره زمین است ، نمایندگان خدا از بین آنها انتخاب شده اند که پیامبران نام دارد ، تنها مخلوقی است که خداوند جهان با او گفتگو کرده است، تنها مخلوق است که فرشتگان سر به سجده برای او گذاشته است ، تنها مخلوقی است که جهان برای استفاده حلال او آفریده شده است و تنها مخلوقی است که خدای باری تعالی ذات غیر قابل وصف و بسیار زیبای اش را به او در بهشت نشان خواهد داد. حال درک این جایگاه والا برای کفار و فراریان از اسلام بسیار دشوار است درک این جایگاه حفظ جایگاه را می طلبد و کسانی که نمی توانند جایگاه انسانیت را درک کنند نمی توانند آن را حفظ کنند .

اسلام و غرب دو عنصری هستند که به هیچ عنوان نمی توان هر دو را یکسان دانست طبعا یکی مردود و دیگری تایید خواهد شد، و ما در قانون آسمانی مان چنین حکمی داریم : مَنْ سَنَّ فِی الْإِسْلَامِ سُنَّهً حَسَنَهً فَعُمِلَ بِهَا بَعْدَهُ کُتِبَ لَهُ مِثْلُ أَجْرِ مَنْ عَمِلَ بِهَا ، وَلَا یَنْقُصُ مِنْ أُجُورِهِمْ شَیْءٌ . وَمَنْ سَنَّ فِی الْإِسْلَامِ سُنَّهً سَیِّئَهً فَعُمِلَ بِهَا بَعْدَهُ کُتِبَ عَلَیْهِ مِثْلُ وِزْرِ مَنْ عَمِلَ بِهَا ، وَلَا یَنْقُصُ مِنْ أَوْزَارِهِمْ شَیْءٌ . رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند ، کسی که روش خوبی را در اسلام مروج سازد پس دیگران بعد از او به آن عمل کنند برای او ثواب هر اندازه ای که دیگران به آن عمل کنند نوشته می شود . و هر کسی که روش بدی را در اسلام مروج سازد پس دیگران بعد از او به آن عمل کنند، برای این شخص مقدار گناهی که دیگران انجام میدهند نوشته می شود . . بر اساس این قانون ما فقط می توانیم مسیرحسنه ای که اسلام تایید کند داشته باشیم در صورتی که مسیر پیمایش کفار غیر از این است.  خداوند در حق کفار اینطور می فرماید أُوْلَـئِکَ کَالأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُوْلَـئِکَ هُمُ الْغَافِلُونَ / سوره اعراف آیه ۱۷۹ یعنی ، اینها همانند چارپایانند حتی گمراه تر از آنهایند اینان خود غافلان هستند ، در حالیکه از مومنان بعنوان خلیفه خود یاد می فرماید دلیلش هم روشن است .

غربیها زن را برای ترویج فساد بیشتر ترغیب می کند

همانگونه که یادآوری شد زن در دنیای کفر بازیچه وابزاری بیش نیست مردان به روشهای مختلف به فریبکاری زن می پردازند و زن یکی از عمده ترین سرگرمی های برای مردان است.  گاهی می بینیم زنان را با نام مسابقه زیبایی گردهم می آورند و به فرد برتر در زیبایی جایزه می دهند! و سپس آنها را به مسابقات کشوری و جهانی می فرستند، رفتاربسیار تمسخرآمیزی که زن را وادار می کند سالها به آرایش و زیبایی خود بپردازد تا در حضور مردان بعنوان زیبا شناخته شود و در غیر این صورت با واکنش تحقیرآمیزی در حضور مردان روبرو خواهد شد. گاهی زنان را با نام ترویج تیپ و مد گردهم می آورند، مردان تماشا می کنند و زنان جوان مانند بردگان در حضورآنها قدم می زنند، گاهی زنان را بنام موسقی و گاهی برای رقصیدن از آنها استفاده می شود شایان ذکر است در تمام این مراحل فقط از زنان زیبا استفاده می کنند که می توان گفت که زن در جوامع غربیها فریب خورده است زیرا او از هدف اصلی خود بعنوان یک انسان غفلت می کند.

همچنین ، به زن ظلم می شود چرا که زن را در کارهای سخت بکار می گمارند مانند رفته گری ، بارکشی اشیای سنگین ، کارگری در صورتی که روحیه زن با این نوع کارها سازگار نیست او موجود ظریفی است که از نا ملایمات رنج می برد اما در اسلام زن فقط یک کار سنگینی به دوش میگیرد و آن بارداری است.

Capture

زن را اسلام نجات داد

همین وضع زنان قبل از اسلام بود او کالایی برای خرید و فروش ، مبلغی برای پرداخت دیون بود، وجود او باعث ننگ بود از  این رو اورا زنده به گور می کردند حتی با او سر یک سفره غذا نمی خوردند جایگاه اجتماعی او صفر بود اسلام آمد و اورا نجات داد که متاسفانه همین وضعیت هم اکنون برای زن به شیوه دیگری تکرار می شود و حتی در جوامع اسلامی زن مرتب حرمت شکنی می شود.

Capture1

توصیه می شود برای استفاده بیشتر در این خصوص کتابهای زیر را دانلود نمایید لطفا روی هر کدام از آنها کلیک کنید.

اسلام و بزرگداشت زن‏

خوشبخت ترین زن دنیا چه کسی است؟ 

راه های ایجاد عشق و محبت میان زن و شوهر 

بانوان صحابه الگوهای شایسته 

احکام کامل ویژه بانوان

کتاب حجاب زن مسلمان

| ۷ آبان ۱۳۹۴
۷ پاسخ به “جایگاه زن در فرهنگ غرب (تصویری)”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  محمود says:

  آزادی کشور های غربی آزادی جنسی و فرهنگ آن ها فرهنگ برهنگی است و غرب جایی است که در آن اساتید دانشگاه را به خاطر سوال پرسیدن در مورد هلوکاست زندانی میکنند

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  مصطفی says:

  بسیار عالی بود خسته نباشید


 3. خواهرمسلمان says:

  اولین نوشنده ی آب زمزم، زن است
  اولین سعی کننده ی میان صفا ومروه، زن است
  اولین کسی که قلبش برای اسلام تپید، زن است
  اولین کسی که در راه اسلام شهید شد، زن است
  اولین سازمان دهنده ی هجرت، زن است
  براستی که نه تنها زن، بلکه همه با آمدن اسلام به ارزش والا و جایگاه حقیقیشان رسیدند
  خواهرم ای مطیع فرمان خدا:
  “مبادا تلخی نگاه ها و زخم زبان ها محبت حجاب را در دلت سرد کند”
  مطلب وتصاویر جامع وتاثیر گذاری بود “جزاکم الله خیرا”

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد رضا says:

  حجاب آنست که خدا اونو حجاب بدونه و بعنوان حجاب از ما بپذیره نه اونی که باعث دو چند شدن گناه ما بشه حجاب برای حفاظت از گناست نه برای تشدید گناه و حجابی که توجه هارو جلب کنه حجاب نیست.

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  فاطی says:

  راستی ببخشین مطالب عالی بود مرسی

 6. وضعیت کاربر : مهمان
  فاطی says:

  سلام زنان ایرانی هرچه باشن حجاب شونو دارن ….

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد رضا says:

  ممنون از مطلب مفید تون اگه این رو هم اضافه می کردین که حجاب زنای ایرانی که در مسیر رفتن به اداره و محل کار چادر می پوشن ضمنا آرایش هم می کنن وقتی به محل کار رسیدن چادر رو میزارن کنار و سینه به سینه با مردان ملایم حرف می زنن لبخند می زنند و بعد از ظهرها وقتی همین زنان بازار میرون از لباس مخصوص بی حجابی و آرایش استفاده می کنن لباسی که خیلی اندام هاشون رو برجسته و مفتضح نشون میده شما بگید آیا این هم پوشش اسلامی است؟! این مطلبو باید اضافه می کردین کاملتر می شد

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 16نفر
 • بازدید امروز 41652
 • بازدید دیروز 84411
 • بازید کل 107807063

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com