پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2333
 • کل نظرات 9707
 • کل اعضا 1699
 • جدیدترین عضو سروش
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 1327

به گزارش سنی آنلاین؛ چند روزی‌ست اهل سنت ایران و ارادتمندان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در ایران و کشورهای همجوار از توهین‌های بی‌شرمانه‌ی یک «کارشناس شبکه‌ی ولایت» به خشم آمده‌اند. بیانیه‌های محکومیت از سوی اقشار مختلف و برخی مراکز علمی و فرهنگی، سیل پیام‌های محکومیت‌آمیز دوست‌داران مولانا عبدالحمید از داخل و خارج کشور و همچنین ابراز تأسف تعداد اندکی از فرهیختگان شیعه- تا این لحظه- و نشان از التهابی‌ست که بی‌درایتی مسئولین شبکه‌ی “ولایت” به‌وجود آورده‌ است.
با توجه به انتساب تنها شبکه‌ی خصوصی ماهواره‌ای که از داخل کشور مدیریت و برنامه تولید و پخش می‌کند به برخی علمای بزرگوار قم، پخش سخنان سخیف و رکیکی نسبت به شخصیتی همچون مولانا عبدالحمید بسیار نگران‌کننده و غیرقابل توجیه است. شخصیت اعتدالی و منش وحدت‌طلبانه‌ی امام جمعه اهل سنت بر هیچ دانای عاقلی پوشیده نیست. اتهامات به‌اصطلاح «کارشناس» شبکه‌ی ولایت چنان بی‌اساس و دور از واقعیت است که مگر فردی سبک‌مغز همچون خود آن کارشناس هتاک بتواند به حقیقت چنین سخنانی باور داشته باشد.
بدون شک کارشناس شبکه‌ی مذکور وقاحت را به اوج رسانده و به تعبیر تکراری خودش این وقاحت «تعارف‌بردار هم نیست»، اما سؤال اینجاست که این فرد چگونه جرأت کرده چنین راحت در مورد یکی از شخصیت‌های بسیار محبوب و مورد احترام میلیون‌ها هم‌وطنش زبان‌درازی کند؟! چند نکته در این باره قابل تأمل است؛‌ نخست اینکه اگر با دقت به “زبان بدن” کارشناس بنگریم، آثار تعصبات درونی و اوج عصبانیت او هویداست. «رنگ رخسار خبر می‌دهد از سرّ درون» و البته در این مورد خاص، علاوه بر رنگ رخسار، کلام سخیفش هم از «سرّ درون» این مترسک خبر می‌دهد.

نکته‌ی دیگر اینکه یا جایگاه حضرت شیخ‌الاسلام از دید این کارشناس نابلد مخفی بوده یا محبوبیت و جایگاه والای شخصیتی همچون مولانا عبدالحمید برای این روحانی متعصب و خشک‌مزاج قابل تحمل نیست؛ که البته احتمال گزینه دوم بیشتر است و این حداقل کاری بود که او توانست برای «تخلیه دورنی» خود انجام دهد. سخنان توأم با استرس او نشان از عصبانیت و خشم او از رشد یک جامعه و رهبری آن داشت.
روان‌شناسان معتقدند افرادی که به توهین و تهدید روی می‌آورند «کمبود» دارند و به‌همین دلیل دوست دارند خودشان را قدرتمندتر از دیگران جلوه بدهند تا به این طریق بر تزلزل شخصیتی خود غلبه کنند. افرادی که سعی در تحقیر دیگران دارند، با این کار فقط ناراحتی و عصبانیت، نرسیدن به موفقیت و بی‌هدفی خود را در زندگی به نمایش می‌گذارند. قضیه وقتی حاد می‌شود که این طیف از بیماران، آرامش یک جامعه و وحدت و امنیت میلیون‌ها انسان را هدف قرار می‌دهند.

بنابراین، علاوه بر مسئولین قضایی که باید با گردانندگان این شبکه تفرقه‌افکن برخوردی مناسب داشته باشند، اندیشمندان محترم مسئولیت دارند موضع‌گیری‌های هوشمندانه‌ای در مقابل این نوع هتاکی‌ها داشته باشند و روان‌پزشکان عزیز نیز راهکارهای مناسبی برای درمان این قبیل افراد بیمار ارائه دهند. باشد که جامعه ما از تنش‌آفرینی مغرضان در امان بماند.

—————————————————-

حمایت همه‌جانبه از شیخ «بصیرت» و «اعتدال»؛
جامعه‌ی اهل سنت، اظهارات کارشناس هتّاک را محکوم کرد

اظهارات ناروای کارشناس افراطی شبکه‌ی «ولایت» علیه شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، عالم مطرح اهل سنت ایران در برنامه‌ی زنده‌ی «دفاع از ثقلین» که پنج‌شنبه (۱۷ فروردین ۱۳۹۶) از این شبکه پخش شد، با واکنش و محکومیت شدید جامعه‌ی اهل سنت ایران و منطقه مواجه شد.
به گزارش سرویس خبر و گزارش «سنی‌آنلاین»، پخش این اظهارات علیه شخصیت تقریبی مولانا عبدالحمید در شبکه‌ای که مجوز رسمی فعالیت در جمهوری اسلامی ایران را دارد، مایه‌ی نگرانی دلسوزان شیعه و سنی کشور و منطقه شد. علما و شخصیت‌های علمی، امامان جمعه، چهره‌های سیاسی، مجامع و مراکز علمی و فرهنگی با صدور بیانیه‌های جداگانه از این اقدام موهن، اظهار تأسف کردند و خواستار مجازات عوامل تولید و پخش این برنامه‌ی وحدت‌شکن شدند.

? واکنش علما و شخصیت‌های دینی

مولانا سید محمد فاضلی موحد، رئیس شورای علمای اهل سنت تایباد با انتشار بیانیه‌ای از مولانا عبدالحمید به‌عنوان «شخصیت وحدت طلب، تقریبی، دلسوز جامعه ایرانی و شخصیت اول اهل سنت» یاد کرده و ضمن محکومیت اهانت به حضرت شیخ‌الاسلام نوشته است: «این عمل وقیحانه را محکوم و تأکید می‌کنم که توهین به شخص شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید (زید مجده) توهین به جامعه‌ی اهل سنت می‌باشد.» ایشان در ادامه تأکید کرده است: «از مسئولین مربوطه خواهان برخورد قاطع با این شخص اختلاف‌انگیز و هتاک می‌باشیم».

استاد کاک حسن امینی حاکم شرع مردم کردستان با ارسال نامه‌ای به مولانا عبدالحمید پس از تبریک این اقدام به مولانا عبدالحمید، نوشته است: «بابت بی‌ادبی‌های اخیر حاقدین نسبت به جناب‌عالی به شما تبریک عرض می‌کنم؛ زیرا در معرض توهین و بی‌ادبی و اذیت و آزار قرار گرفتن به خاطر عقیده‌ی توحیدی و دفاع از آن و نیز دفاع از مؤمنان و مظلومان سهم انبیا و داعیان همیشه‌ی تاریخ بوده است.»
مدیر مدرسه علوم دینی امام بخاری سنندج در فرازی دیگر از نامه‌ی سرگشاده‌ی خود نوشته‌ است: «مولانا عبدالحمید، محبوبِ دلبند و جای امید همه‌ی اهل سنّت راستین ایران است، همچنین مورداحترام قاطبه‌ی اهل تشیّع فهیم و صلح‌طلب و آرامش‌خواه. لذا توهین و بی‌ادبی به مقام ایشان، توهین و طرفیت با اهل سنّت شمرده خواهد شد.»

مولانا محمدگل خاشی مدیریت حوزه علمیه‌ی مخزن‌العلوم خاش طی بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدیداللحن این اقدام، از شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به‌عنوان «مجدد بلامنازع عصر حاضر» یاد کرده و نوشته است: «ما جامعه روحانیت، مدرسین حوزه‌های علمیه و عموم مردم شهرستان خاش ضمن محکومیت این حرکت ناشایست، حمایت همه‌جانبه و بی‌دریغانه‌ی خویش را نثار ساحت پاک حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید -سلمه‌الله‌تعالی و رعاه- می‌نماییم.»

همچنین مولانا حبیب‌الرحمن مطهری مدیر محترم حوزه علمیه احناف خواف، با انتشار بیانیه‌ای از مولانا عبدالحمید به‌عنوان «چهره شاخص اهل سنت در کشور که اعتدال گرا، منادی وحدت، خیرخواه، محب وطن و کشور است» یاد کرده و نوشته است: «این‌جانب ضمن محکوم نمودن سخنان مغرضانه فرد مذکور [حجت‌الاسلام ابوالقاسمی]، مردم را به حفظ وحدت و آرامش دعوت نموده و از مسئولین مربوطه تقاضا داریم، اجازه ندهند افرادی، این‌چنین بی‌مهابا در کشور به علمای اهل سنت توهین کنند.»

مولانا عبدالمجید مرادزهی از محققان و پژوهشگران اهل سنت در بیانیه‌ای از این اهانت به‌عنوان «اهانت بی‌شرمانه» و «تهمت ناروا» یاد کرده و چنین افرادی را «عوامل صهیونیسم» نام ‌برده است. ایشان نوشته‌ است: «جای بسی تأسف و گلایه از مسئولان امنیتی و قضایی است که با چنین افراد ضد وحدت و درواقع ضد نظام اسلامی و همسو با داعش، اقدامی انجام نمی‌دهند!»

واکنش مراکز علمی و فرهنگی

مکتب قرآن کردستان از مراکز علمی و فرهنگی کردستان با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت و همبستگی خود با مولانا عبدالحمید نوشته است: «این اهانت صریح و سخیف به ساحت این عالم برجسته‌ی اهل سنت را شدیداً محکوم نموده و از مسئولین قضایی و امنیتی و سایر نهادهای مسئول انتظار برخورد قضایی قاطع و عادلانه با توهین‌کنندگان به این دانشمند فرزانه‌ی کشورمان را داریم.»

جامعه مدرسین و طلاب مدرسه علوم دینی مولانا عبدالعزیز– رحمه‌الله- زاهدان با انتشار بیانیه‌ای اهانت شبکه‌ی ولایت را به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید «موجب رنجش و جریحه‌دار شدن قلوب اهل سنت» دانست. در فرازی دیگر از این بیانیه آمده است: «مولانا عبدالحمید شخصیتی بی‌نظیر و بی‌همتا در عصر ماست؛ کسی که تمام عملکردش فرامذهبی و فراقومی بوده و دلسوز و خیرخواه همه مسلمین، نظام و ملت ایران می‌باشند. ایشان محبوب دل‌های شیعه و سنی هستند.»

با توجه به محبوبیت فرامرزی شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، موج این اعتراضات به کشورهای همسایه به‌ویژه افغانستان نیز کشانده شد، علما و مراکز فرهنگی این کشور در بیانیه‌های مختلف این عمل ناشایست را محکوم کردند.
اساتید و طلاب حوزه علمیه دارالعلوم عالی انصار هرات، مجمع مدارس سراسری و نهادهای دینی افغانستان در بیانیه‌های جداگانه با حمایت از مولانا عبدالحمید، اهانت به ساحت پاک ایشان را محکوم کردند.

? واکنش امامان جمعه اهل سنت

دامنه‌ی اعتراض به اقدام نسنجیده‌ی شبکه‌ی «ولایت» به خطبه‌های جمعه (۲۵ فروردین ۱۳۹۶) کشید و امامان جمعه اهل سنت در مناطق مختلف کشور با اظهار تعجب از اهانت به امام‌جمعه‌ی اهل سنت زاهدان، این اقدام را محکوم کردند.

شیخ‌التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج امام‌جمعه اهل سنت آزادشهر در خطبه‌های جمعه با اظهار تأسف از این اقدام موهن خاطرنشان کرد: «باید جلوی افراد بی مسئولی که از شبکه‌های ماهواره‌ای در مورد مولانا عبدالحمید افترا و دروغ می‌گویند گرفته شود».

مولانا غلام حیدر فاروقی مدیریت حوزه علمیه «الصدیق» و امام‌جمعه محترم اهل سنت بیرجند در خطبه‌های این هفته، فرد موهن به ساحت حضرت شیخ‌الاسلام را «شیعه‌ی انگلیسی» توصیف و افزود: ما مسلمانان این اهانت و توهین را به‌شدت محکوم می‌کنیم و از همه‌ی مسئولین تقاضا داریم طبق قوانینی که در مملکت اسلامی است، کسی را که خواسته باشد بین مسلمانان تفرقه ایجاد کند محاکمه کنند.»

مولانا محمدحسن برفی امام‌جمعه شهر «طبس مسینا» در خطبه‌های این هفته از مولانا عبدالحمید به‌عنوان یک «شخصیت جهانی» یاد کرد و افزود: ایشان در کشورهای خارجی نیز مورد اعتماد و احترام‌اند، دنیا ایشان را به‌عنوان یک شخصیت مصلح، معتدل، صلح‌جو و وحدت طلب می‌شناسد. ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: «نباید مسئولین اجازه بدهند، افراد مغرض و افراطی به ایشان توهین و بی‌حرمتی کنند، توهین به مولانا عبدالحمید، توهین به تمام جامعه اهل سنت است و ما این را نمی‌پذیریم. هرکس در هر لباسی بخواهد توهین، بی‌حرمتی و بی‌احترامی کند، برای ما قابل‌تحمل نیست و ما آن را به‌شدت محکوم می‌کنیم.»

مولانا عبدالصمد ساداتی امام‌جمعه اهل سنت سراوان با انتقاد شدید از اهانت به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، سخنان «سخیف،‌ هتاک و نابخردانه‌« کارشناس «یک شبکه جهانی داخلی آن‌هم در شهر علمی و مذهبی کشور» را برخلاف منویات و نصایح مقام معظم رهبری و نیز نقض منشور مجمع جهانی تقریب بین مذاهب دانست. ایشان از مولانا عبدالحمید به‌عنوان «یک شخصیت داعیِ وحدت و تقریب بین امت اسلامی» یاد کرد.

مولانا فضل‌الرحمن کوهی امام‌جمعه پشامگ سرباز با محکومیت شدید اهانت کارشناس شبکه‌ی ولایت به مولانا عبدالحمید، اظهارداشت: شیخ‌الاسلام خط قرمز ماست. اگر من هزار فرزند داشته باشم، حاضرم همه‌ی آنها را فدای حضرت شیخ‌الاسلام کنم. ایشان از شیخ‌الاسلام به‌عنوان «سپری در برابر مخالفان نظام» یادکرد و بر لزوم قدرشناسی ایشان تأکید کردند.

مولوی فضل‌الرحمن حقانی امام‌جمعه موقت مسجد جامع «الخلیل» شهرستان خاش با تأکید بر لزوم اتحاد و همبستگی مسلمانان، ابراز داشت: به مخاطره انداختن امنیت به هر صورتی که باشد کار نادرستی است، اگر کسی همچنین تفکری داشته باشد از هر تریبون و شبکه‌ای که باشد محکوم است. شخصیت‌های ملی و مردمی کشور انسان‌های ارزشمندی هستند و هرگونه اهانت به این افراد نادرست و نابجاست.

همچنین بنابر گزارش منابع محلی امامان جمعه‌ی بعضی دیگر از مناطق سنی‌نشین نیز در خطبه‌های جمعه با انتقاد از این مسئله خواستار برخورد جدی با عاملان این حرمت‌شکنی شده‌اند، اما تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش خطبه‌های شان به سنی‌آنلاین مخابره نشده است.

واکنش چهره‌های سیاسی و مدنی

دکتر جلال جلالی‌زاده استاد دانشگاه و از چهره‌های سیاسی اهل سنت در بیانیه‌ی خود مولانا عبدالحمید را چهره‌ای «وحدت‌طلب» توصیف کرده و افتراها و گستاخی‌های شبکه‌ی ولایت را وابسته به جریانی دانسته است که همیشه با پیام‌های وحدت‌بخش مقام رهبری زاویه‌دارند و همیشه در مواقع حساس به وحدت ملی و مذهبی ایرانیان خدشه وارد می‌کنند.

خانم سعیده خاشی از فعالان سیاسی-مدنی بلوچ در یادداشتی با اظهار تأسف از اهانت به مولانا عبدالحمید نوشته است: ‌«شیخ‌الاسلام تنها یک روحانی نیستند، پناه ما در روزهای سخت و شیرین‌مان هستند، فقط تلاش کنیم قدرش را بیشتر بدانیم.» خانم خاشی در فرازی دیگر از یادداشت خود افزوده است: «خوشحالیم که رهبر اهل سنت ما سال‌های سال است که از تریبون مردمی‌اش ندای اتحاد سر می‌دهد و همسوی منافع کشورش گام برداشته و در سخت‌ترین روزهایی که بر ما گذشته جز برای مردم و مصلحتشان، به چیز دیگری نیندیشیده است، او با مشی اعتدالی و گفتمان صلح مدارش اکنون رهبری محبوب برای اهل سنت و شخصیتی برجسته برای جهان اسلام و مصلحی خیرخواه برای هم‌وطنان ایرانی‌اش است.»

? واکنش نویسندگان و روزنامه‌نگاران اهل سنت

مولوی عبدالحکیم سیدزاده پژوهشگر اهل سنت و از اساتید برجسته‌ی عین‌العلوم گشت سراوان، در کانال تلگرامی خود در طی پیامی انتقادی نوشت: «از آنان‌که همسران پیامبر و شخصیات نخست و برتر اسلام را نجس می‌دانند و به آنان تهمت می‌زنند، انتظار نمی‌رود که مولانا عبدالحمید را پاک بفهمند. وما نقموا منه الا انه یومن بالله العزیز الحمید.»

همچنین جمعی از نویسندگان و روزنامه‌نگاران اهل سنت ازجمله مولویان عبدالرحمن حسن‌زهی، عبدالحکیم شه‌بخش، یعقوب شه‌بخش، ولی‌الله رفیعی، حسین‌ سلیمان‌پور در یادداشت‌های انتقادی جداگانه با اعلام بیزاری از اهانت به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، بر لزوم هوشیاری مسئولین و جلوگیری از فعالیت‌های جریان‌های افراطی-شیعی تأکید کردند.

علاوه‌بر این، رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری و کاربران شبکه‌های اجتماعی با واکنش نسبت به این قضیه، به هتّاکی‌های این کارشناس افراطی پاسخ دادند.

نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی

فراکسیون اهل سنت مجلس در واکنش به اهانت شبکه «ولایت» به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، با نوشتن نامه‌ای شدیداللحن به دکتر لاریجانی، این شبکه را «تفرقه‌افکن» و «انگلیسی‌مآب»‌ توصیف کرد و از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست «از طریق مقامات مسئول قضائی و امنیتی برخورد مناسب» را با گردانندگان شبکه ولایت انجام دهد.

آیت‌الله مکارم شیرازی به گردانندگان شبکه ولایت پس از توهین به شیخ‌الاسلام

تأکید کرده‌ام اگر یک بار دیگر برنامه تفرقه‌انگیزى اجرا کنند، براى همیشه حمایت خود را از آن‌ها بر مى‌دارم. 

————————————–

کلیپ از مولانا عبدالحمید، برای دانلود کردن لطفا روی لینک های زیر کلیک بفرمایید:

کلیپ دعا و تضرع مولانا عبدالحمید در مراسم ختم قرآن کریم

دانلود دعای شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید

شعر بلوچی در باره مولانا عبدالحمید

مجموعه سخنرانی های تاثیر گذار شیخ السلام مولانا عبدالحمید

سخنرانی شماره یک (حضرت فاطمه) شماره ۶ (حضرت عمر)

لینک منبع : http://sunnionline.us/farsi/2017/04/9521

images

| ۲۴ فروردین ۱۳۹۶
۵ پاسخ به “«تعصب» و «کمبود شخصیتی»عوامل اهانت به دلسوزان جامعه(واکنش اهلسنت)”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  عادل says:

  با عرض سلام
  بنده شیعه هستم و بعضی از برنامه ها و مناظرات شبکه ولایت از جمله سخنان و مناظرات جناب ابوالقاسمی رو دیده و شنیده ام. متاسفانه در بعضی موارد از انصاف دور می شوند یا مواقعی که پاسخ قانع کننده ای ندارند از بحث فرار کرده و راه توجیح و فلسفه بافی و توهین را پیش می گیرند.
  به شخصه به افرادی مانند ایشان اهمیت نمی دهم چون عادلانه و منطقی صحبت نمی کنند و در بسیاری از موارد به دنبال توجیح هستند.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   کریم شهیاد says:

   باسلام به اقای عادل منهم خوشبختانه برنامه های ایشان رامیدیدم خیلی هم استفاده میکردم اقای عزیزتند رفتید یکی ازبی انصافی ایشان را نام ببریدویا به کدام سوال جواب منطقی نداده بیان بفرمادید.اینکه دیمی وفله ائی حرف بزنید که منطقی نیست .اگردر برنامه ائی خلافی حرف زده جوسازی لازم نداشت بادرخواست ازشبکه ولایت درهمان برنامه بعدی جواب ایشان رامیدادند ومردم هم قضاوت میکردند.جواب حرف حرف است نه کلوخ .کسانیکه جواب منطقی داشته باشند نیازی به کلوخ نیست. شما به ایشان اهمیت نمیدهید ولی بنده به شخصه ایشانرا استادمیدانم واحترامش راواجب

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  ملکه مسلمان says:

  جانم فدای رهبرم
  ان وارث پیغمبرم
  _____________________
  و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین
  این اولین بار و مسلما اخرین بارشون نیست که به مقدسات و خط قرمز های ما اهلسنت بی حرمتی میشه ولی الحمدلله که دارن خودشون رو رسوای عالم میکنند
  چونکه دریا با اب دهان سگ نجس نمیشه.
  خداوند بهترین مددکار است
  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولا و نعم النصیر
  .

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد says:

  خدا همه بیماران رو شفا بده ، دروغ بی ادبی و اهانت ازخواص بعضی افراد است که قادر به ترکش نیستند .

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  کریم شهیاد says:

  باسلام خداوند همه راهدایت فرمایند انشاالله .برنامه دفاع ازثقلین که توسط استادابوالقاسمی عرضه میشود واقعا اموزنده است حالا حرفهائی که دراخرین برنامه شان ۱۷/۱/۹۶ وکلیبهایشان کفتندوارائه کردند ازدوحال خارج نیست یادرست هستندویا دروغ حالاتکلیف چی است ؟نوشتن این متن است؟اینکه همانهاراکه درموردایشان دراین متن نوشتید شامل شما هم میشود ..اگر گفته های ایشان راست است باید خودمانرا اصلاح کنیم واز ایشان بخاطر اینه بودن ونمود کاستیهایمان تشکر کنیم ویااگر دروغ باشد شما باید درهمان برنامه طبق قانون مطبوعات دروغهایشان راافشا کنیدواب پاکی روی دستشان بریزید ودروغگوئیشان راثابت ومجبورشان کنید عذرخواهی نمایند نه اینکه جو سازی کنید

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 47نفر
 • بازدید امروز 121738
 • بازدید دیروز 133026
 • بازید کل 105204597

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com