پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2319
  • کل نظرات 9617
  • کل اعضا 1683
  • جدیدترین عضو علی
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 1092

سنی آن‌لاین/ گزیده‌ی بیانات شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در جمع هزاران شهروند اهل‌سنت کشور که برای شرکت در بیست‌وپنجمین همایش دانش‌آموختگی طلاب 6دارالعلوم زاهدان در محل برگزاری نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان گردهم آمده‌اند:

قبل از هر سخنی شکر خدا را به‌جای می‌آوریم که الطاف و نعمت‌های فراوانش شامل حال ما شده است. از مهمانان، علمای بزرگوار و فرهیختگان تشکر می‌کنیم. از برادران و خواهران که از داخل و خارج استان سیستان‌وبلوچستان برای شرکت در این مراسم و گوش فرا دادن به سخنان علما و اندیشمندان خود تشریف آورده‌اند و زحمت‌های زیادی متقبل شده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.
خداوند نعمت بسیار بزرگی به ما عطا فرموده است که دیگر ملت‌ها از آن محروم هستند. اگر آمریکا، چین و روسیه و دیگر کشورهای شرقی و غربی بر پیشرفت‌های مادی خود می‌بالند و یا ادیان باطله بر آموزه‌های تحریف‌شده‌ی خود ناز می‌کنند و فخر می‌فروشند، مسلمانان مفتخر به داشتن معجزه‌ای ماندگار هستند که در هر زمان پاسخگوی نیازهای بشر است. قرآن در هر زمان و مکانی نیازهای جامعه بشری را رفع کرده است اگر انسان‌ها به تعلمیات آن عمل کنند.
قرآن راه سعادت بشر را بیان داشته است. نه تنها راه نجات و سعادت دین اسلام است که در دنیا و آخرت می‌درخشد. تمدن، فرهنگ و باورهای شما بی‌نظیر است. اینها نعمت‌های ماندگار و پایدار هستند. شما مسلمانان سنت‌های حبیب صلی‌الله‌علیه‌وسلم را دارید. فقط ملت مسلمان توانسته کاملا آموزه‌های پیامبرش را ثبت و ضبط کند. این ویژگی امت مسلمان است.
قتی فکر می‌کنیم چرا مسلمانان با مشکلات و بحران‌ها مواجه هستند، چرا علما و اندیشمندان با بن‌بست مواجه شده‌اند؟ چرا قضیه فلسطین حل نمی‌شود؟ به این نتیجه می‌رسیم که از قرآن کریم دور شده‌ایم و آموزه‌های نبی کریم صلی‌الله‌علیه‌وسلم را رها کرده‌ایم. بیشتر مسلمانان، حتی بسیاری از اهل علم فرصت تلاوت قرآن را ندارند. ما در میدان عمل کم آورده‌ایم و از احکام فاصله گرفته‌ایم.
متاسفانه در مورد حقوق خدا و بندگانش غفلت وجود دارد. عمل به احکام و عبادات سرسری و بدون حضور قلبی است. اعمال نیک ما عموما روح ندارند الا ماشاءالله. حقوق مردم رعایت نمی‌شود. والدین از دست فرزندان، همسایگان از دست همسایه‌ها، شرکا از دست شریکان و رعیت از حاکم و حاکم از رعیت می‌نالند و شکایت دارند.
راه نجات ما فقط در اسلام است. اسلام دینی‌ست که حضرت ابراهیم علیه‌السلام بر آن عمل کرد. حضرت ابراهیم تسلیم احکام خدا بود. اسلام نیز از ما اطاعت و فرمانبرداری می‌خواهد. حل مشکلات ما در فرمانبرداری است.
رمز پیروزی مسلمانان در غزوه بدر اطاعت و فرمانبرداری بود و علت شکست جزئی آنان در احد نیز عدم اطاعت بود. وقتی قوم موسی علیه‌السلام از اطاعت الله سرپیچی کردند، خداوند آنها را تا چهل سال سرگردان کرد و حضرت موسی نیز پریشان شد.
تنها هدف مسلمانان باید کسب رضای الله تعالی باشد. همه چیز برای الله باشد و فقط او را بندگی کنیم. رمز پیروزی اولیا و صلحا همین امر بوده است. رمز پیروزی مولانا عبدالعزیز رحمه‌الله که بانی این خیر بودند، اخلاص و اطاعت بود. او شب‌ها را در عبادت و یاد الله می‌گذارند و اشک می‌ریخت.
پیام این مراسم به خواهران این است که خدا را از یاد نبرند. عزت دنیا و آخرت خواهران و مادران در پیروی از راه حضرت عایشه، فاطمه و همه صحابیات است. مدهای جدید، طلا و جواهرات و دنیا برای خواهران و مادران عزت نمی‌آورد. این چیزها آنان را و یادشان را ماندگار نمی‌کند.
امروزه جوانان و بانوان ما مورد حمله و تهاجم هستند. شبکه‌های ماهواره‌ای با تبلیغات و یورش فرهنگی می‌خواهند زنان و جوانان را از عفت دور سازند.
هیچ ملتی با مادیت و پست و مقام در دنیا ماندگار نشده است. رمز ماندگاری نام صحابه و اهل‌بیت اخلاص و للهیت و طاعت است. مردم عزیز ایران! ما زمانی می‌توانیم در جهان بدرخشیم که گناهان را ترک کنیم. انقلاب شما مسمّی به اسلام است، پس باید گناهان را تعطیل کنیم. این همایش برای تجلیل از علم و قرآن کریم است تا غفلت از ما دور شود.
الحمدلله ما از افراط‌گرایی و تکفیر مسلمانان دور هستیم. با تلاش علما اعتدال و میانه‌روی در جامعه اهل‌سنت کشور حاکم است. نباید اهل‌سنت فکر کند اهل‌تشیع برای آن خطرناک است و نباید اهل‌تشیع از اهل‌سنت احساس خطر کنند و آنها را دشمن خود بدانند. نباید فرقه‌ای فکر کنیم. امروزه اصل اسلام با خطر مواجه است. خطر اصلی استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌الملل است.
ما به مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور محترم اطمینان می‌دهیم که ما دست رد به سینه کسانی می‌زنیم که می‌‌خواهند تفرقه ایجاد کنند. ما نمی‌‌خواهیم کشورمان مثل سوریه، عراق و یمن بشود.
بدون شک مردم ایران اعم از شیعه و سنی مشکلاتی دارند و انتظار داریم درها بیشتر برای ما گشوده شود. توقع داریم به مشکلات ما بیشتر توجه شود. از آقای دکتر روحانی تشکر می‌کنم که برای حل مشکلات اقوام و مذاهب تلاش دارد. در بعضی مناطق نیاز به توجه بیشتر است. انتظار داریم به آزادی‌های ما بیشتر توجه شود، مخصوصا در تهران مشکلی برای اهل‌سنت نباشد.
هرچه ما دغدغه کمتر داشته باشیم،‌ این مایه عزت و اعتلای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. ما تفاوتی بین شیعه و سنی قایل نیستیم و الحمدلله در استان ما تعامل وجود دارد. اگر برادران شیعه ما مورد هجوم قرار گرفته‌اند، ما آن را ملامت کرده‌ایم.
پیام ما به کشورهای اسلامی و حکام مسلمان از این مراسم این است که به منافع همه‌ی مسلمانان بیندیشند. کشورهای اسلامی و گروه‌های درگیر به‌خاطر منافع خودشان و مسلمانان با یکدیگر بنشینند و با گفتمان مشکلات خودشان را حل کنند. حقوق اقلیت‌های دینی، مذهبی و قومی رعایت شود.
رهبران کشورهای آسیای میانه با تامین آزادی‌های مشروع مردم با افراط‌گرایی مبارزه کنند. بهترین راه مبارزه با افراط‌گرایی و تروریزم اجرای عدالت و تامین حقوق مردم است.
متاسفانه در بعضی کشورهای آسیای میانه برای مردم مشکلاتی ایجاد می‌شود. ریش مردان تراشیده می‌شود و زنان محجبه با مشکلاتی مواجه می‌شوند. این امر علاوه بر اینکه خطرناک است و می‌تواند غضب الهی را به دنبال داشته باشد، باعث ترویج خشونت و افراط‌گرایی می‌شود. پیام جامعه اهل‌سنت ایران به رهبران کشورهای آسیای میانه آن است که مردم را آزاد بگذارند و برای کسی مشکل ایجاد نکنند. هر کس می‌خواهد بر سنت عمل کند و حجاب را رعایت کند، نباید با مشکلات مواجه شود.
از همه ارگان‌ها اعم از نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، فرمانداری و استانداری تشکر می‌کنیم که همکاری لازم را داشته‌اند. امیدواریم حاج آقای سلیمانی که نماینده ولی فقیه هستند و در مجلس ما حضور دارند، در آینده بیشتر همکاری داشته باشند تا شاهد مهمانان داخلی و خارجی بیشتری در این همایش باشیم. این امر برای تقویت وحدت مسلمین بسیار مفید خواهد بود و تجربه نیز این را ثابت کرده است.
از جوانان زحمت‌کش انتظامات مسجد مکی و همه کسانی در امر برگزاری مراسم دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان با ما همکاری کرده‌اند،‌ تشکر می‌کنیم و برای آنان دعای خیر می‌کنیم. جا دارد از مردم عزیز زاهدان تشکر ویژه داشته باشیم که هزینه‌های میزبانی مهمانان همایش را به عهده گرفتند و برای خدمت مهمانان تلاش کردند. برخی افراد بیمار در مورد هزینه‌های همایش شایعه‌پراکنی کردند، در حالی‌که ما از هیچ جای دیگری کمک نگرفته‌ایم و حتی مقروض هم هستیم. تقاضا داریم مردم عزیز مدارس را بیشتر مورد توجه قرار دهند.
پایان

پس از پایان سخنرانی روح‌انگیز و نصایح پدرانه حضرت شیخ‌الاسلام، مراسم همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان با دعای خاشعانه حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ادامه یافت. 

| ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 12نفر
  • بازدید امروز 38390
  • بازدید دیروز 123256
  • بازید کل 100282821

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com