پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9765
 • کل اعضا 1708
 • جدیدترین عضو Shahram
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 70766

بررسی دعای گنج العرش از دیدگاه اهل سنت

کتاب مجموعه وظایف چیست ؟

آیا این کتاب حاوی دعاهای قرآنی و نبوی می باشد یا خیر ؟
آیا کتاب یاد شده با آموزه های قرآنی و نبوی همخوانی دارد و یا با آموزه های قرآنی متضاد می باشد ؟
عدم متضاد بودن مسائل دینی با قرآن و سنت حضرت رسول علیه السلام اصل سخن است چرا که قرآن و سنت منبع و ریشه ی دین اسلام هستند و لازم است که عبادات مورد تایید ریشه اصلی قرار گیرند . 
سخنان و نظریات بندگان الله و لو در حد بررگان دینی نمی توانند منبع برای اسلام باشند اسلام خود منبع معصوم دارد و هیچ بزرگواری نمی تواندجای قرآن و یا سنت باشد.
شرح سخن :
حکم خواندن کتاب مجموعه وظایف که شامل دعاهای گنج العرش، هفت هیکل، شش قفل، عهدنامه، سید الاستغفار و درود تاج می باشد.
این کتاب پر از شرکیات و بدعت می باشد و خواندن آن حرام است، و بطور کلی هر دعایی که در آن به انبیاء و یا اولیاء الهی وساطت شده باشد، شرک و حرام است و اگر به حرمت آنها توسل شده باشد باز حرام است و خواندن آنها موجب کفر و شرک است و باید از آن پرهیز نمود.
این دعاء و یا دعاهایی دیگر مانند گنج العرش و غیره، هیچ اصل و اساس و پایه ای شرعی ندارند، مثلا در دعای درود تاج آمده که پیامبر ( دافع البلاء … والم ) میباشد، این مقوله شرک میباشد و مخالف نص صریح قرآن میباشد، خداوند متعال در آیات زیادی در قرآن بیان کرده که فقط خداوند است که مشکل گشا و دافع و رافع مشکلات است، مثلا در این آیه میفرماید:
قل لا املک لنفسی نفعا و لا ضرا الا ما شاء الله” (سوره اعراف : ۱۸۸)، یعنی: “ای پیامبر (به مردم) بگو که من برای‌ خودم‌ اختیار سود و زیانی‌ ندارم مگر اینکه خداوند بخواهد”.
پس اگر پیامبر صلی الله علیه و سلم نتواند بدون اذن خداوند برای‌ خودش‌ اختیار سود و زیانی‌ داشته باشد پس چطور میتواند ضرر را از مردم دفع کند؟
لذا باید این دعاها ترک شوند و مردم را از بدعت و شرک بودن آنها آگاه سازند زیرا آنها فکر میکنند که با خواندن آنها ماجور میشوند در صورتیکه بجز گناه چیز دیگری نصیبشان نمیشود.
پیشنهاد ما اینست که از دعاهای قرآنی استفاده کنید، و یا دعاهایی را بخوانید که در سنت و احادیث صحیح وارد شده باشند. اما گاها برخی از کتابها دعاهایی را ذکر می کنند که مبنای آنها احادیث ضعیف یا دروغ هستند و یا دعاهایی را ذکر می کنند که اصلی در شریعت ندارند. لذا شما باید کتابهایی را مطالعه کنید که در آنها دعاهای قرآنی گردآوری شده اند.
پیشنهاد می شود کتابهای زیر را که شامل دعاهای قرآنی و دعاهای منقول از پیامبر اسلام می باشند دانلود کنید.
نام کتاب : اذکارصالحین        دانلود کنید
نام کتاب : اذکار شبانه روزی  دانلود کنید
images
| ۲۷ مهر ۱۳۹۶
۳۱ پاسخ به “آیا دعای گنج العرش اساس شرعی دارد؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  سعید says:

  به نام خدا
  دوستان من یک ایرانی و شیعه دوازده امامی هستم و از خدا عاجزانه خواهش دارم که اجازه و اذن دهد تا اهل بیت (ع) در آن روز سخت که شکی در آن نیست مرا شفاعت کنند که این خود عین فرموده خداوند راستگوست که هرکس را بخواهد در حق هرکس که خواهد اجازه شفاعت دهد … قطعا منه شیعه اول اهل سنت هستم و سلام میفرستم بر خلفای اهل سنت رضی الله که شدیدا این دوران عصر وحدت است و اتفاقا امروز روز میلاد نور و پیامبر رحمت محمد مصطفی (ص) که سلام خدا بر او و خاندان پاکش باد از ازل تا قیامت ، و هفته وحدت است ، دوستان عزیز برادران گل لطفا در راه وحدت مسلمین قدم بردارید و آنچه حضرت علی (ع) بنابر هر دلیلی قبول کرد ماهم به همان دلایل قبول کنیم و به اعتقادات برادران اهل سنت احترام بذاریم تا برادرانمان هم حرمت اعتقادات مارا نگه دارند ، امروز اصل اسلام بادشمنان قسم خورده روبرو است بیایید عامل تفرقه نباشیم و حرمت یاران و اصحاب و خاندان عصمت و طهارت را حفظ کنیم و پاس داریم ،…. برادر باشیم

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  یاسر says:

  با سلام بنده حنفی هستم وسوالاتی برایم پیش آمده لطفا کمکم کنید .اینکه فقط الله حلال مشکلات هست که شک و تردیدی نیست حال چرا باید پیش کسی دیگر رفت که در قید حیات باشد خوبه و اگر نباشه شرکه . اگر اساس طلب کردن غیر از خدا شرک هست پس رفتن پیش زنده ثالث هم شرک هست .دیگر اینکه از خدا به حرمت مقام رسول الله طلب کنیم که رحمت للعالمین هست و شفاعت ایشان مستلزم سعادت هست که اگر نباشد لیاقت اعمال بهترین ما جز دوزخ نیست ، شرک باشد چاره ای دیگر چه هست

  • وضعیت کاربر : مهمان
   پاسخ یاسر says:

   لزومی نداره خود را سنی حنفی بخوانید، عبارات شما نشان میده که سنی نیستید سنی در یه عالم دیگری زندگی می کنه و شما در یه عالم دیگری.

   بهترست صداقت داشته باشید دوست عزیز.

   برای حل مشکل و دعا خواستن، میتونی هیچ جا مراجعه نکنی و خودت از خدا بطور مستقیم حاجت خواهی کنی، این اصل ایمان است زیرا کسی که به خدا اعتقاد داره از خدا حاجتش را می خواهد و در این خصوص توصیه هم شده و خدا کسی رو که ازش حاجت می خواهد دوست داره.

   همچنین می تونی از شخص دیگری کمک بطلبی چون این کار موافق با قرآن است و نمیتونی از مرده کمک بخواهی چون مخالف با قران است.

   اساس خوب و بد رو قرآن مشخص می کنه نه ما . ما کاره ای نیستیم . باید عقاید رو مطابق با قرآن بسازیم و تطبیق بدیم.

   اعمال انسان ها زمانی که بدون ریا و سپس مطابق با سنت باشه نزد خداوند خیلی ارزش داره و بدون شک جزای آن بهشت است.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   یاسر says:

   با سلام بنده مفتخر هستم به مذهب سنت
   از آنجایی که سوال بنده بسار طولانی میشده با توجه به آیه ۶۴ سوره نسا سوال من این که همان اشخاص ظالم به نفسه حتما لازم بوده پیش پیامبر رفته و موارد مشابه دیگر .دوم اینکه در دعایی که دست به درگاه خدا بلند کردیم ومخاطب ما پرودگار است وگفته شود که خدا یا به حق رسول الله و …
   چگونه شرک هست لطفا راهنمایی کنید

  • وضعیت کاربر : مهمان
   پاسخ یاسر says:

   در سخنانت یاوه گویی هویدا است که در شان یک مسلمانی نیست.
   هر گنهکاری هم می تونه خودش از خدا مغفرت بخواد و هم می تونه به شخص دگری بگه براش استغفار کند.
   گفتن این جمله به حق رسول الله شرک نیست ولی جایز هم نیست به این دلیل جایز نیست که هیچ کس بر خدا حقی نداره حتی پیامبران، و خداست که بر همه بندگانش حق زیادی داره زیرا که هر نعمتی که بندگان و بردگان الله دارند از او دارند و بدون عنایات او ما هیچی نداریم. پس حقی بر خدا نداریم. پیامبرم که به پیامبری رسیده لطف خدا بوده و باید از خدا تشکر کند.

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد says:

  با سلام به همه مومنین و مسلمین
  تعجب میکنم از اینکه میفرمایید دعای گنج العرش شرکت است!!
  دعای گنج العرش تمام و کمال تسبیح پروردگار عالم است یک کلام یا جمله شرک آمیزشو برای من بیان کنید؟؟ اولش با بسم الله شروع میشه وآخرش هم با صلوات بر محمد و آل و اصحابه پایان می پذیرد.
  شما برداران اهل سنت خیلی تندرو هستید لطفا کمی آهسته تر قدم بردارید و با تحقیق , تهمت شرک و بدعت بزنید.
  ضرب المثلی هست که میگن هر گردی گردو نیست.
  انشالله در راه اسلام واقعی نه اسلام وهابیت , موفق و موید باشبد.

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  عبدالرحمن یکتا پرست says:

  جزاکم الله خیرا از این که امت اسلامی را به قرآن و سنت رسول الله ص دعوت میکنید
  هرچه پدران مان بگویند تنها زمانی صحیح خواهد بود که مطابق قرآن و حدیث صحیح باشد

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  عیسی says:

  با سلام به برادران اهل تسنن این آیه ای که آوردید نشان دهنده این است که پیامبر اکرم بدون اذن خداوند مالک نفع و ضرر خودش نیست نه این که خداوند به پیامبر اکرم اختیار نفع و ضرر خودش را نداده باشد بعد این که در تمامی ادعیه ای که سند صحیحی داشته باشند یعنی در کتب اربعه شیعه باشند نیامده که ائمه یا پیامبری بدون اذن خداوند شفاعت کنند یا کاری را بدون اذن خداوند انجام دهند

 6. وضعیت کاربر : مهمان
  عیسی سیفی says:

  با سلام
  خواهش میکنم که در بالای صفحه این را عنوان کنید که این سایت برادران اهل تسنن میباشد

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  رابعه says:

  سلام دوستان مجموعه وظایف بدعت نیست من راجع به ان تحقیق کردم از علمایی که خود از زندگی دیرینه داشته اند از کسانی که تمام زندگی خودراباعبادت خالصانه الله گذرانده اند هفت هیکل تمام ان از کلام پاک استخراج شده حرام است؟تلاوت ایه های الله تعالی!استغفرالله
  گنج العرش براساس نامهای پاک الله و..تلاوت کنید وازثواب ان خود را محروم نکنید.همه درد انحراف دردین و بدعت بعضی علمای خروجی جدیدست

  • وضعیت کاربر : مهمان
   محسن says:

   شما بزرگواری که می فرمائین تحقیق کردید و نوشتید که خودرا از ثواب آن محروم نکنید … لطفا تحقیق خودرا اعلام کنید پیامبر ص و صحابه این دعارا کجا خوانده اند ؟ یک حدیث و روایت صحیح بیاورید کافیه .
   اینکه نوشتید خودرا از ثواب آن محروم نکنید …. لطفا ثوابش را براساس احادیث و روایات ذکر کنید تا هم یاد بگیریم …. ما که تا حال در احادیث پیامبر ندیدیم که برای الفاظ و جملات بدعی و خرافی ثوابی ذکر شده باشه حال که شما دیده اید به ما هم یاد بدید . مرسی

  • وضعیت کاربر : مهمان
   امین says:

   با سلام خدمت دوستان عزیز.
   درست است انسان نه لزوما موجودی است آلوده به گناه که در این دنیا عادت کرده به خصوص ما ایرانی ها که برای اینکه کارمان راه بیفتد آشنای کلفتی پیدا می کنیم تا سفارشمان را بکند این کار هم از طرف من اشتباه است که پارتی جور میکنم و هم از طرف کسی که بجای انجام وظیفه اش و فرق نذاشتن بین مردم به سفارشات و نور چشمی ها میدان میدهد.
   خیلی سفارش شده که صلوات بفرستیم به روح پرفتوح نبی اسلام تا خدا هم دعاهامونو قبول کنه نه اینکه بگیم خدایا جون هرکی دوست داری فلان کن یا فلان نکن.
   اگر واقعا دوست دارید که حضرت محمد واسطه بشه تا دعاتون قبول بشه راهش فرستادن صلوات زیاد در روزمره و بیشتر قبل و بعد از دعاست.
   بخاطر اینکه صلوات خودش یک دعای مستجاب هستش و از جلال و جبروت خدا بدور است که دعایی را بین دو دعای مستجاب رد کند.
   حالا اینکه کی نشانه های استجابتشو به چشم ببینیم اون قضیش کلا فرق داره.
   اصلا خیالتونو راحت کنم : دعایی نیست که مستجاب نشه.همشون به عنوان نیکی در نامه اعمالتون نوشته میشه و در قیامت با دیدنشون افسوس میخوریدو میگید کاش در دنیا هیچ یک از دعاهام عملی نمشد و ثوابش میموند واسه قیامت.
   برمحمد و آل پاکش صلوات.محتاجیم به دعا

 8. وضعیت کاربر : مهمان
  ناصر says:

  همه اجازه دارند که با خدای خود راز ونیاز کنند حال ممکن است این راز ونیاز از حضرت رسول باشه یا یک شخص خداشناس که امروز رندگی میکند دعا محدود به قران وسنت واحادیث معتبر وصحیح نمی باشد فقط میتوان تایید کرد که این دعا ونیایش مورد تایید است که از پیامبر نقل شده حال اگر امروز یک نفر ازخدای خودش چیزی بخواهد وبا خدای خود نیایش داشته باشد وعارف به خدا باشد بدعت نیست

 9. وضعیت کاربر : مهمان
  احمد says:

  به نام خدا، در اینکه برخی از احادیث نقل شده از شیعه یا اهل سنت، مجعول است، شکی نیست. لیکن بنده یک سوال کلی دارم و آن اینکه اگر ما از آفتاب جهت گرم شدن یا رشد گیاهانمان بهره بریم، نشانه شرک ما است یا اینکه همه می دانیم آفتاب وسیله است و خود و اثرش به اذن و قدرت خداست.
  حال اگر ما از شمس وجود پیغمبر رحمت(ص) که اشرف مخلوقات و دارای برترین کمالات روحی بوده و است، بهره بریم نشانه شرکمان نیست زیرا می دانیم که ایشان و قدرتشان، به اذن و قدرت الهی است.
  اگر در قرآن آمده که حضرت عیسی(ع) به اذن خدا مرده را زنده می کرد و خود حضرت رسول اکرم(ص) نیز به اذن الله معجزات فراوانی داشتند، از قدرت روحی ایشان نشئت داشت و روح هم از بین نمی رود پس اگر کسی چه در حال حیات انبیاء و اهل بیت و اولیاء و بزرگواران اعصار(که بر همه ایشان درود باد) و یا پس از وفات ایشان از آن ارواح مقدس, مددی طلب کند و در این مدد گرفتن، نظرش استفاده از قدرتی باشد که خدا به ایشان داده، در حقیقت به خدای قدرت آفرین و نظمی که او قرار داده، متوسل شده است.
  ما باید در بهره گیری از قرآن، همه آیات را با هم ببینیم، متشابهات را به محکمات ارجاع دهیم و به دور از تعصبات، به دنبال آن چیزی باشیم که واقعا خدا از ما می خواهد که تلک امه قد خلت لها ما کسبت و لکم ما کسبتم و لا تسئلون عما کانوا یعملون.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   پاسخ says:

   جایی که خدا و قرآن قاضی است عقل تان را قاضی نکنید چون در عقل آدم ها جای شک وجود دارد و در قرآن جایی برای شک وجود ندارد، مدد جستن در حیات صحیح است و پس از وفات خلاف قرآن است . و بلکه خداوند کسی را که غیر خدا را به فریاد بخواند گمراه تر خوانده است .
   دوست عزیز دیدگاه را ابتدا بر قرآن عرضه کنید سپس بر عقل ومرحله سوم به دیگران .

   معجزات حضرت عیسی و تمامی پیامبران ع دلیلی برای عمل خلاف قرآنی نمی باشد.

 10. وضعیت کاربر : مهمان
  حسین says:

  سلام علیکم این سایت متعلق به برادران اهل تسنن ما است پس با تمام احترامی که به دوستان سنی خود قائل هستیم از برادران شیعه میخواهم که از منابع شیعی به دنبال جواب سوالات اعتقادی خودشون باشن

 11. وضعیت کاربر : مهمان
  نازنین says:

  خیلی عذر میخوام دعای گنج العرش به جز حمد تسبیح خدا چیز دیگه ای نداره ! درمورد درود تاج هم منظور از دفع کننده ی بلا این نیستش که پیامبر خودش دفع کنه بلکه پیامبر با پیام رسانی مردم رو به خدامرستی دعوت میکنه وبااین کار بلاهایی که قراره به سرشون بیاد رو جلوگیری میکنه ازش . لطفا دلایل قانع کننده بیارید برای رد این دعاهای خوب …

  • وضعیت کاربر : مهمان
   پاسخ says:

   برای مقبولیت موارد دینی وجود دو شرط الزامی است۱_ کلمات خرافی و شرکی نباشه یعنی مخالف عقیده خالص قرآنی نباشه ۲_ علاوه بر مورد اولی مغایر با سنت پیامبر هم نباشه، یعنی اگر کلمات مناسب باشه ولی بازم مورد تایید سنت پیامبر نباشه بازم پذیرفته نمیشود. اینکه پیامبر با تبلیغ دین بلاهارا که قراره به سرشون بیاد جلوگیری می کنه، اگه منظورتون این باشه که خود پیامبر جلوگیری از نزول بلا میکنه که این شرک به خداست و اگه منظورتون این باشه خدا بلاهارو جلوگیری میکنه باز نمی تونه توجیه گر کلمات شرکی و خرافی باشه.
   پیامبر می فرماید : من مالک نفع و ضرر کسی نیستم . و سپس می فرماید من علم غیب ندارم ، و این تصریح قرآن است پس هرمحتوایی که مغایر با سخن خدا و پیامبر باشه مردوداست.
   برای حل مشکل باورهای نادرست بجای عقل و برداشت شخصی بهترست با قرآن حل کنیم .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   نازنین says:

   اگه خدا نمیتونه جلو گیری کنه پس چه کسی اینکاررو انجام میده؟؟؟؟ خدا این عقل رو به ما داده تا بتونیم باهاش تصمیم بگیریم و فکر کنیم وگرنه فرق ما با حیوانات چیزی نیست . من حرفم اینه که پیامبر با رسوندن پیام الهی به انسانها باعث میشه که انسانها راه درست رو انتخاب کنن و از بدبختی و بلا نجات پیدا کنند . بنده هیچ شرک و کفری نمیبینم داخل این جملات . تمام این دعا ها اعم از گنج العرش عهد نامه شش قفل همه نام خدارو دارند وفقط تسبیح خدا در اونها بوده نه لعنت فرستادن به کسی و نه هیچی . بهر حال امیدوارم بجای تقلید کورکورانه از کسانیکه هیچ اطلاعی در مورد واقعیت وجودیشون نداریم کمی فکر و عقلمون رو بکار بندازیم. چون خدا این عقل رو داده برای استفاده کردن .اگه قرار بود همه راه یه عده رو پیروی کنیم و بقیه برای ما تصمیم بگیرن نیازی به عقل نبود .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   پاسخ says:

   لطفا ادب را رعایت کنید، پیروی از قرآن و پیامبر تقلیدکور کورانه نیست! هر چه می خواید بگید مودبانه بگویید . عقل سرجای خودش و شریعت سرجای خودش ، اگر از عقل هم بپرسید در جواب خواهد گفت که از خدا و پیامبرش اطاعت کن هیچگاه عقل نمیگه خلاف جهت قرآن برو . اگه قرار باشه هرکسی عقلش دینش باشه پس چرا خدا دین و آئین رو از آسمان فرستاد همون عقل کافی بود دیگه ! . اگه شما روایت صحیحی دارید که گنج العرش از پیامبر صحابه و اهل بیت نقل شده لطفا ارائه دهید تا ما هم از پیامبر صحابه و اهل بیت پیروی کنیم ، حال توجه کنید ما می خوایم از پیامبر صحابه و اهل بیت پیروی کنیم و شما از عقل شخصی خودتون قضاوت با دیگران . منتظرم
   چیزی که شما فرمودید خدا پیامبر رو فرستاد که با تبلیغ پیامش مردم نجات حاصل کنن ، ما میگیم در اطاعتش نجات حاصل میشه و نه در عصیانش. حال شما خواهرم ثابت کنید تا ما هم اطاعت کنیم .

 12. وضعیت کاربر : مهمان
  پویا says:

  باید به خدمت شما برادر گرامی عارض شوم اینکه شما میگویید که چون پیامبران و ائمه مرده اند و نمیشود با;آنها وساطت نمود کاملا از اساس اشتباه است و در رابطه ی دعای گنج العرش و دعای هفت هیکل و… باز هم نظر شما صحیح نمی باشد چون اگر این دعاها جعلی بودند دوازدهآمدند خوب اینها جلوی رواج این دعا را میگرفتنداگر هم مربوط به بعد از ائمه بود اینهمه مرجع تقلید و عالمان بزرگ شیعه آمدند پس جلوی ترویج این دعاها را میگرفتند

  پاسخ :
  ما دیدگاه اهل سنت را بر اساس قرآن و سنت پیامبر ص بیان می کنیم .


 13. احمد says:

  در پاسخ به خواهر مریم
  شما خواهر بزرگوار حدیثی از رسول الله ص بیاورید که این دعا را ثابت کند و یا خود آنحضرت ، یا خلفای راشدین آن را خوانده باشند و یا امامی از امامان چهارگانه اهل سنت این دعا را قبول داشته باشند، دین بدون سند که قابل قبول نیست . لطفا نگوئید که رسول خدا هواپیما سوار نشده ما چرا سوار می شویم چراکه ما دین با سند می خواهیم نه دنیای با سند در امور دنیوی کاری نداریم، حرف ما روی مسائل دینی است .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   محمدمهدی says:

   اولا دوست عزیز چرا نام امامان شیعه را نبردید که اهل بیت پیامبر هستند و در افضلیتشان بر غیرشان شکی نیست؟ چگونه نام ابوحنیفه را میبرید و نام امام صادق علیه السلام را نمیبرید؟
   ثانیا دعا یعنی سخن گفتن با خدا و هیچ اشکالی ندارد از پیامبر و ائمه نرسیده باشد. مگر شما به زبان فاذرسی با خدا حرف میزنید اشکالی دارد و حتما باید بزرگان در گذشته سخنان شما را به زبان رانده باشند؟


 14. حفصه says:

  بایدبه عرض کسیکه به برادراحمدتوهین کردبرسونم وظیفه ماپیروی ازقرآن وسنته نه ازبدعت.اگه قراره مادعایی بخونم بایدرجوع کنیم به سیره پیامبرص وببینیم که چه دعاهایی رومیخوندن وماهم همونهاروبخونیم ضمناواقعابرای چنین افرادی متاسفم که زحمات چنین اشخاصی روکه برای تبلیغ دین وآگاه کردن ماتلاش میکنندرونمیبینن.
  امیدوارم اهل بدعت هدایت بشن.


 15. رومیصا says:

  با سلام خدمت شما .شما مگید دعا گنج العرش شرک است دعای که پر از زکر خداوند است من این دعا رو خیلی خوندم ودر ان توسلی به فرد یا شخص خاصی ندیدم به جز حضور پاک خدا شما میگبد منبا درست ندارد چرا کشور پاکستان که مجل چاپ بزرگ ترین کتابهای دینی اهل سنت هست ان راچاپ می کند من با خو اندن این دعا که همش اسما خداست بیشتر یه نردیک می شوم این همه مردم را از خدا نترسانید لطفا خدا مهربانتر از قانون شماست

  پاسخ :
  فقط این را بدانید که هیچ کس از رسول الله صلی الله علیه وسلم بهتر نیست، اگر گنج العرشی برای مسلمانان مناسب بود خود آنحضرت اولی تر بودند که آن را تحویل امت بدهند_ آیا پیامبر این را نمیدانست ؟ یا ناقص عمل کرد نعوذباالله _ و ما مسلمانان باید پیروی آنحضرت باشیم نه افراد دیگر که خلاف آنحضرت رفتند _ همچنین دوست داشتن آنحضرت باید در حد عمل باشد و نه شعار _ بسیاری از علمای بزرگوار و صالح در ایران گنج العرش را خارج از سنت می دانند _
  چاپخانه های پاکستان تائید محتوا نیستند، آنها کتابهای مسیحی و غیرمسلمانان را هم چاپ می کنند .
  حق خدا این است که از خدا باید بترسیم، ترس از خدا دستور قرآن است، کسی که از خدا نترسد نشانه بی ایمانی اوست .

  شما که ادعا دارید با گنج العرش به خدا نزدیکتر شدید چطوری می فرمائید از خدا نترسیم !
  پس مطمئن باشید با خرافات و اعمال ضد سنت نبوی ص کسی به خدا نزدیک نخواهد شد .
  قانون ما همان قانون الهی است، اگر شما جایی را بر خلاف قانون الهی مشاهده کردید لطفا با مدرک قرآنی نشان دهید تا اصلاح گردد .
  با تشکر از شما


 16. یک ایرانی says:

  من از شما دو سوال دارم خواهشمندم جواب دهید از دو تن از طلاب مدینه در سفرم به حجاز پرسیدم جواب درستی به من ندادند:اول چرا پیامبر ص در روز غدیرخم مردم را در آن گرما به آن مشقت انداخت و نگه داشت تا فقط بگوید علی دوست من است و شما نیز با او دوست باشید؟! دوم چرا دخت رسول خدا ص فاطمه زهرا س در اواخر عمر از ابوبکر و عمر خشمگین بود؟ و سوم چرا قبر دخت گرامی رسول خدا ص مخفیه؟! منتظر پاسختان در عموم هستم متشکرم.

  پاسخ :
  طلاب مدینه را بگذارید ما شاهدش نبودیم یا شاید طلاب مدینه چون عرب زبان هستند شما متوجه لهجه عربی شان نشده اید .

  پاسخ اول شما :
  ابتدا بر شما لازم است که خوب مطالعه بکنید تا مطمئن شوید که در روز غدیر خم هوا گرم بود یا زمستان بود ، بعد شبهه بپرسید ۱؟

  پاسخ دوم شما :
  کجا فاطمه از ابوبکر و عمر خشمگین بود و چرا خشمگین بود ؟! متن عربی با سند معتبر لطفا

  پاسخ سوم شما :
  مسئول مخفی ماندن قبر حضرت فاطمه کسی است که اورا دفن کرده اند یعنی شوهر و فرزندان او . راستی واگر قبرش مخفی نمی ماند چه مشکلاتی از عالم اسلامی را حل می کرد ؟!


 17. شرکت داتیس says:

  شرکت تحلیل گران اطلاعات و نو اورانr


 18. احمد says:

  ali.alabd,
  سلام علیکم
  واقعا مطمئن هستید که ما فقط فکر می کنیم یعنی علم ما در حد فکر و خیال است که پیامبر مرده است ؟!
  هیچ منبعی به طور حتمی نگفته پیامبر مرده مطمئن هستید ؟!
  از قرآن کریم منبع بالاتری سراغ نداریم قرآن به طور حتمی گفته تو می میری و آنها نیز می میرند، ( إنک میت وإنهم میتون ( ۳۰ ) سوره زمر
  ظاهرا شما اطلاعات وقعی از دین ندارید .
  گفتید احتمال شهادت پیامبر وجود دارد؟! از شما بعیدم نیست چنین تصوراتی در دین ایجاد کنید .
  شهداء زنده هستند در عالم برزخ هستند نه در عالم ما و هیچ خبری از حال ما ندارند. آیات قرآن به کثرت دال بر این موضوع هستند .
  شما ابتداء لطف کنید اشتباهات املائی خود تان را اصلاح کنید بعد در باره دین نظر دهید .


 19. احمد says:

  سمیه م,
  خواهر گرامی شما کی می خواهید بفهمید ؟ یا واقعا خودرا به تجاهل و بچگی می زنید ! این آیه در مورد توسل به زنده است توسل به پیامبر در زمان حیاتش می باشد ما هم می گوئیم توسل به زنده ها شرک نیست اما باید بفهمید که توسل به زنده ها با مرده ها یکی نیست و نباید همیشه این را یکی به حساب آورید .


 20. سمیه م says:

  مگر خداوند در قران نفرموده که:
  وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوکَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَحِیمًا
  میفرماید اگر پیامبر برای انها طلب مغفرت کند خدا می پذیرد.
  یعنی چه؟!
  یعنی درخواست پیامبر مثل واسطه شدن برای ماست و خدا وساطت رسول را می پذیرد…
  پس وساطت پیامبر کجایش شرک است؟!
  toutia.blogfa.com وب منه! اگه خواستین جواب بدین!


 21. علیرضا says:

  شما این را گفته اید:
  این کتاب پر از شرکیات و بدعت می باشد و خواندن آن حرام است، و بطور کلی هر دعایی که در آن به انبیاء و یا اولیاء الهی وساطت شده باشد، شرک و حرام است و اگر به حرمت آنها توسل شده باشد باز حرام است و خواندن آنها موجب کفر و شرک است و باید از آن پرهیز نمود.

  در حالیکه خدای متعال در کتابش این را نگفته
  در سوره ی مائده آیه ی ۳۵ آمده:
  «یَأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ اتَّقُواْ اللَّهَ وَ ابْتَغُواْ إِلَیْهِ الْوَسِیلَهَ وَ جَاهِدُواْ فىِ سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ»
  "

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 36نفر
 • بازدید امروز 4539
 • بازدید دیروز 84411
 • بازید کل 107769950

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com