پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9754
 • کل اعضا 1707
 • جدیدترین عضو MEHDI7
خبرنامه
خواهرمسلمان
| بازدیدها: 38199

ای قلم بنویس! از مادرمان حضرت عایشه رضی الله تعالی عنه

می خواهم از بانویی سخن بگویم که پروردگار جهانیان او را محکی برای جدا کردن«صالح»از«نا صالح»  قرار داده و آیاتی از کلام نورانی اش را به واقعه زندگی او اختصاص داده است. آری! منظورم مادر مؤمنان همسر پاک و جانفدای پیامبربزرگوار اسلام حضرت محمد صلی الله علیه وسلم محبوبه وشاگرد ممتازایشان، معلم و مربی زنان عصر نبوت حضرت عایشه صدیقه رضی الله تعالی عنهاـــ می باشد. پس باید بنوسیم و به قلم بگویم که بنویس!

ای قلم! بنویس! از مادرم بنویس از توحید، از عرفان و اخلاصش. ای قلم بنویس! از مهر، صفا،صداقت،عطوفت و رشادت مادر مهربانم. قلم بنویس! از شجاعت و دلیری و سیاست آن نور چشمانم. قلم بنویس! چرا توقف کرده ای؟از زهد،تقوای مادر دلسوزم بنویس. نکند توقفت بخاطر ناجوانمردی ما فرزندان است! نکند توقفت از بی لیاقتی و بی مهری ما بیچارگان است! نکند توقفت بخاطر بی توجهی ما از مادرمان است! نکند توقفت بخاطر دفاع نکردن و آرام نشستن ما در مقابل توهین های دشمنان به آن محبوبه پیامبر است! اما باز هم بنویس!بنویس از علم و فقاهت،پارسایی و دانایی مادر مهربان و دلسوزی که در کنار شمع نبوت شب و روز پر می زد. قلم بنویس! از بی مهری و بی توجهی فرزندان که نه تنها اوصاف نیکوی مادرشان را نمی دانند بلکه در مقابل توهین و فحش وناسزای مخالفان آرام نشسته اند! بنویس! تا این فرزندان ناخلف،مادرشان را بشناسند یا حداقل از شیوه ی زندگانی اش خبری بیابند. بنویس که ما نیازمندیم! بنویس حقیقت را و به ما بنمایان! شاید که پند گیریم،شاید که هدایت شویم،شاید توبه ای کنیم و قدر مادر مهربانمان را بدانیم. راستی هیچ می دانی که این مادر مهربان چه دَینی بر گردن ما دارد؟ ما چقدر نسبت به ایشان کوتاهی کرده ایم؟ آیا فرزندانمان را با اخلاق،رفتار،اعمال و حتی با نام مبارکش آشنا کرده ایم؟! . . . اما از خداوند سبحان امید عفو و بخشش داریم و امیدواریم ما را از دعاهای این مادر مهربان بهره مند بگرداند و به مادران و زنان و دختران و خواهران ما توفیق دهد تا رهرو خوبی برای آن بانوی بزرگوار باشند.

| ۳۰ مرداد ۱۳۹۳
۱۷ پاسخ به “ای قلم بنویس! از مادرمان حضرت عایشه رضی الله تعالی عنها”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  real1998 says:

  با سلام اول اینکه به نظر شما از بین زنان پیامبر مقام خدیجه بالاتر هست یا عایشه؟ و دوم اینکه در زمان خلافت ابوبکر و عمر و عثمان هیچ جنگ داخلی رخ نداد ولی در زمان امام علی(ع) جنگ داخلی رخ داد و افرادی مثل طللحه و زبیر با کمک عایشه جنگ جمل را راه انداختند این نتایج نشان میدهد که عدل علی به بعضی از اصحاب فشار وارد کرده و اسلام نوپا را ول کرده به جای خویشتن داری شروع به ایجاد جنگ وادعای پیراهن عثمان عرصه را بر امام علی تنگ کردند.

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  شیعه says:

  سوالی که دارم اینه که آیا زمان نزول این آیه حضرت خدیجه در قید حیات بودند یا نه چون اگر بعد از رحلت ایشان بوده پس حضرت خدیجه با اون همه سابقه عظیم شامل این آیه نمیشه

  • وضعیت کاربر : مهمان
   یوسف says:

   لطفا بیشتر توضیح بدید

  • وضعیت کاربر : مهمان
   قاسم says:

   دوستان این فتنه ایست ازجانب انگلیس که به حتاکان به حرمت زنان پیامبر پناه داده بله درسته مریدان (سید کاذب شیرازی) که سردسته آنها یاسر الحبیب ملعونه وگرنه قبل از او به یاد ندارم کسی به. ام المومنین عایشه فحاشی کرده باشه بهتره نگذاریم بین امت پیابر دو دستگیبوجود بیاد
   فتوای رهبر عزیز انقلاب رو همیشه به یاد داشته باشید

   اهانت به نمادها و شخصیت­های اسلامی برادران اهل تسنن ما حرام است و بطریق اولی هر چیزی که موجب اخلال در شرافت و هر گونه اتهام به همسر نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) باشد، حرام است .
   بلکه این اقدام نسبت به همسران انبیاء ممنوع است و بویژه نسبت به سرور ایشان حضرت رسول اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم).

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  مهدي says:

  ای کسی که به مقدسات برادرانمان فحش میدهی، هدفت چیست؟ تو شیعه نیستی. کجای تاریخ با فحش دادن راه حق پیدا شده است؟ این سایت یک سایت برای بحث علمی هست. جای فحش نیست. خدا را شکر که هرگونه فحش و ناسزا به مقدسات اهل سنت حرام اعلام گردید. همین فحش ها را میدهید ک گروهی مثل داعش شیعیان را می کشد. فحش و ناسزا چیزی به جز تفرقه نیست. ادله بیار و بحث کن و با حش بی سوادی خود را عیان نکن. چه بسا سکوت بهتر از هزاران حرف باشد.

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  ابوبکر بکرانی says:

  بسم الله
  برادران مسلمان شیعه! اگر کمی هم در عمر خود قرآن بخوانید والله بد نیست!ما اهل سنت از خود یا اجتهاد شخصی خود چیزی نمیگوییم هر چه هست از قرآن است و سنت نبی(ص).آیه ۶سوره احزاب همسران پیامبر را مادر ما میخواند حال آنکه عایشه(رضی الله تعالی عنها) مادر همه ماست.
  مگر شما پیرو و سینه چاک علی نیستید؟چرا ذره ای از او در شما دیده نمیشود؟
  …..
  آیا با دشنام دادن و گفتن هرچیزی اختلافات حل خواهد شد؟خیر بلکه شکافی عظیم میان درهای مسلمانان ایجاد میکند.
  الحمد لله اولا و آخرا

  • وضعیت کاربر : مهمان
   قاسم says:

   نشان شیعه پیرو بودن اوست
   ما هم به یاد نداریم حضرت علی علیه اسلام به کسی دشنام داده باشه


 5. محمد متاله says:

  با سلام
  برادر اهل سنتم من شیعیان علی نیز بر قرآن و سنت پیامبر که همان سنت مولایانمان است هستیم.مادر مسلمانان حضرت فاطمه هستند که خداوند سوره ای را در وصف ایشان ظاهر کرده است

  پاسخ :
  دیدگاه شخصی شما به تصریح قرآن کریم مردود است !


 6. احمد says:

  سلام حضرت عایشه رضی الله علیه خیلی بزرگترازاین است که مادرباره اش نظربدیم مادرمسلمانان است حضرت عمررضی الله علیه خیلی بزرگتراست که درباره اش حرف بزنیدجانم ومالم فدایشان.وحق نداریدبه مقدسات توهین کنید.


  • زهرا says:

   جناب آقای احمد سلام علیکم
   من از شما میپرسم خدمات عایشه به اسلام چه بود که ایشون رو مادر مسلمانان میخوانید؟؟؟

   پاسخ :
   ما نمی خوانیم، خداوند عایشه و سایر همسران پیامبر را مادر مومنان خوانده است ، ما عقاید مان را از قرآن کریم و یا از سنت رسول الله میگیریم .


 7. عبد says:

  آقایی که نظر میدی برچه مبنایی داری همچین نظرهایی رو مینویسی؟!


 8. Banoo says:

  هرکه لب به ناسزا و لعنت و نفرین بگشاید بزدلی بیش نیست،خداوند بر زبان و قلب مسمومش آتش بیافکند.آمین


 9. لعنه الله علی من عاداک یاعلی علیه السلام says:

  جمع کنید خودتونو…یه مشت حرامزاده ی عمری.


  • علی حقجو says:

   منهم یه شیعه هستم . تویی که فحش میدی به مقدسات برادرانمون بدون که نه شیعه هستی نه مسلمون . چون هم برخلاف نظر اهل بیت پیامبر علیهم السلام رفتار نمودی و هم بر خلاف قرآن . تو جاهلانه یا عامدانه در دام صهیونیست اسیر شدی که در راه آنها قدم نهاده ای و ساز تفرقه کوک میکنی. اینو بدون که شیعه تکفیری هم مساوی سنی تکفیریه و جفتشون از یک آبشخور تناول میکنند . مدیر نشرش بده جان من


  • زهرا says:

   شیعه عزیز (لعنه الله علی من عاداک یاعلی علیه السلام)
   من خودم شیعه هستم، شیعه ولایت علی بن ابی طالب.ولی اینطور حرف زدن در شان هیچکس نیست نه ما و نه اهل سنت.
   ما باید با حرف زدن و مباحثه شیعه بودنمون رو اثبات کنیم نه توهین.البته اگر توهین بشه ما هم اینکارو میکنیم ولی الان درست نیست. ببخشید که حرفام مثل نصیحت شد ولی لازمه وقتی دارن با همین ابزار ما رو متهم میکنن. لعنه الله علی من عاداک یا علی…اجرتون با سیدالشهدا
   السلام علی من اتبع الهدی

  • در سوره نور خداوند از عایشه دفاع میکند و بدانید هر کس به ام المومنین عایشه اهانت کند …. می باشد زیرا در سوره احزاب آیه ۶ خداوند می فرماید زنان پیغمبر مادران شما هستند و اینکه نام دختر امام رضا عایشه می باشد


  • عبد says:

   لطفا بهمدیگر توهین نکنید.بلکه مثل این سایت وسایتهای مشابه مثلbbc ,manoto ,…به صورت غیرملموس احادیث وروایات راجعل یابسازید تاهمه پسند شود.(یعنی سوره کوثر را ندیدید که دم از یک آیه دیگر میزنید).با تشکر ویژه از کشورهای استعماری غرب که با شعار “تفرقه بیانداز وحکومت کن” آتش افروزی میکنند.

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 42نفر
 • بازدید امروز 62296
 • بازدید دیروز 137987
 • بازید کل 107548505

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com