پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2333
 • کل نظرات 9707
 • کل اعضا 1699
 • جدیدترین عضو سروش
خبرنامه
عبدالرحمن
| بازدیدها: 2857

بسم الله الرحمن الرحیم و الصلاه و السلام علی سیدنا محمد و اله و صحبه

دلایل کشته شدن مرتد:

مدتی است که ملحدین و اسلام ستیزان شبهات زیادی را مبنی بر کشتن مرتد و عدم آزادی دراسلام ارایه می کنند، این بنده حقیر دوست داشتم تا مطلبی هر چند کوتاه ولی مفید در بیان و رد شبهه این امر داشته باشم

تعریف آزادی چیست؟

در هر کشوری قوانینی وجود دارد که آن کشور را نسبت به سایر کشورها جدا می کند. برای مثال، در کشور امریکا مجازات اعدام وجود دارد ولی در بعضی ایالات دیگر حبس ابد ویا برای دزدی زندانی شدن یا جریمه مالی و یا تبعید و …

هیچ انسان عاقلی نمی‌آید و بگوید همه آزاد هستند قاتل آزاد است دزد آزاد است کلاهبردار و اختلاس‌گر آزاد است، چون برای جامعه و حتی دولت ضرر وجود دارد.

در اسلام نیز چنین است، با این تفاوت که در تعریف بعضی آزادیها اختلاف وجود دارد.

برای مثال همه دنیا بر گرفتاری دزد و قاتل اتفاق دارند ولی آیا همجنسگرایی یا لواط هم آزادی است یا این هم مثل دزدی جرم است؟

اینجا اسلام با توجه ضرر انسان فاسد به جامعه و خانواده که بنیان اصلی اجتماع است وارد کار میشود ولی در جوامع بی دین برایشان این امر مهم نیست. با این که میدانند بنیان خانواده شان به هم ریخته و انسان ولد الزنا(با عرض معذرت) بسیار زیاد هستن و نظام خانواده به سستی گراییده ولی به خاطر گرفتاری در انواع شهوات اهمیتی به این موضوع نمی دهند.

فقط کافی است مقدار خودکشیهای کشورهای کافر را که افرادی غیر مشروع هستند را بشمرید. چرا این جوانان افسردگی میگیرند؟؟

چرا خودکشی میکنند؟؟

طبیعتا به دلیل فسادی است که در رابطه نامشروع وجود دارد، پس اسلام که بعضی عوامل را جلویش میگیرد به دلیل ضرری است که جلوتر اتفاق می افتد و خداوند حکیم با علم و قدرتش یعنی با حکمت و تسلطش بر موضوعات آنها را از طریق شرع خنثی می کند.

مرتد هم از این قاعده مستثنی نیست کسی که عقیده خود را مخفی نگه میدارد کسی با او کاری ندارد ولی وقتی از دین بر می گردد و آن را علنی میکند فسادهایی به دنبال دارد که جلوتر منجر به فساد جامعه میشود. که در زیر فساد برگشتن از دین را از طریق نقل و عقل شرح میدهیم.

۱-از بین رفتن برکت در جامعه

زمانی که مرتد در جامعه زیاد شود طبیعتا خشکسالی ، بیچارگی، ترس ، کشتاری شبیه داعش بر ما مسلط خواهد شد، یعنی به سبب این فاسدین همه مردم دچار بلا و مصیبت می شوند ولی وقتی مرتد از بین می رود با خود شرارت را هم به گور می برد  برای مثال از هر قومی میراثی برای ما به جا مانده است

۱- لواط

۲- زنا

۳- تکذیب انبیاء

۴- دزدی و کم کردن ترازو

۵- و …

هر یک از میراثها بلای مخصوص به خود دارد، یکی با طوفان یکی با سیل یکی با سنگباران شدن از بین می روند پس اگر در جامعه ای مرتد باشد بلای طبیعی هم شدت میگیرد پس این مرتد کشته می شود شرش و بلای احتمالی از سر مسلمانان ساقط می شود.

خداوند در آیه ۱۱۷ سوره هود می فرماید:

وَمَا کَانَ رَبُّکَ لِیُهْلِکَ الْقُرَى بِظُلْمٍ وَأَهْلُهَا مُصْلِحُونَ (۱۱۷)

ترجمه: و پروردگار تو [هرگز] بر آن نبوده است که شهرهایى را که مردمش اصلاحگرند، به ستم هلاک کند.

پس وجود مرتد هلاکت در جامعه را به دنبال دارد پس یکی از دلایل کشته شدن مرتد از بین رفتن بلا و مصیبت از سر مردم است.

۲-سرایت این مرض

چنانچه مرتد به کار خود ادامه دهد سعی در بی دین کردن بقیه مردم دارد در غیر اینصورت ارتداد خود را علنی نمی کرد با این کار دل مسلمین را سست گردانیده و آنها را از دین برگردانده و در جهنم سوق می دهد، با کشته شدن مرتد عقیده مسلمانان هم سالم میماند و از سرایت این مرض به دیگران جلوگیری می شود.

۳-به شک انداختن مسلمانان

وقتی کسی مرتد میشود مردم می گویند چرا فلانی مرتد شده حتما چیزی دیده یا شنیده وگرنه اینکار را نمی کرد با این کار آنها نیز به شک می افتند.

خداوند در آیه ۷۲ سوره آل عمران می فرماید:

وَقَالَتْ طَائِفَهٌ مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ آمِنُوا بِالَّذِی أُنْزِلَ عَلَى الَّذِینَ آمَنُوا وَجْهَ النَّهَارِ وَاکْفُرُوا آخِرَهُ لَعَلَّهُمْ یَرْجِعُونَ آل عمران-۷۲

ترجمه: و جماعتى از اهل کتاب گفتند: «در آغاز روز به آنچه بر مؤمنان نازل شد، ایمان بیاورید، و در پایان [روز] انکار کنید؛ شاید آنان [از اسلام‌] برگردند.»

همانطور که به وضوح مشاهده میکنید هدف آنها برگرداندن مسلمانان از عقیده خود و انداختن در آتش جهنم است.

در غیر اینصورت اگر کسی احیانا شبهه ای میداشت یا مساله ای برایش روشن نبود به محکمه شرعی فراخوانده میشد و شبهاتش با وجود علمای بزرگ رفع میشد ولی هدف اینها از این کار تبیین حقیقت نیست بلکه منظور پوشاندن حقیقت و بی دین کردن مردم است و مردم را از بهشتی که پهنایش به اندازه آسمان و زمین است دور کرده و در آتشی سوزان می اندازند که روده های انسان را تکه تکه میکند.

آیا کسی که چنین کاری با مسلمانان میکند و آنان را از نعمت و آسایش دور کرده و او را گرفتار مصیبتی بزرگ میکند مستحق مرگ نیست؟!

آیا کسی که در سعی در بردن مردم به جهنم دارد، خداوند به خاطر بندگان صالحش از آنان نباید انتقام بگیرد؟

بلا تشبیه اگر کسی که فرزند شما را به مواد مخدر بکشاند او را به خاک سیاه نمی نشانید؟

خداوند نیز بندگان خود را دوست دارد و نمی خواهد مسلمانان به وسیله همچنین کسانی گمراه شوند.

ممکن است بپرسید خوب مسلمانان باید خودشان آنقدر ایمان قوی داشته باشند که گول آنان را نخورند؟

این درست است ولی آیا همه مسلمانان سواد شرعی بالایی دارند؟

قطعا جواب مثبت نیست خیلی ها تازه مسلمان هستند خیلیها سواد شرعی پایینی دارند و ممکن است گول این دجالان را بخورند و اسلام هر گونه خطر احتمالی را دفع می کند.

البته این را هم خاطر نشان می شویم که مرتد بلافاصله کشته نمی شود، بلکه او را نصیحیت میکنند و برای او شرع را بیان می کنند سپس او را مهلت می دهند تا توبه کند اگر همه اینها را قبول نکرد به عنوان حد شرعی کشته می شود چرا که هدفش تفرقه و فتنه بین مسلمانان است.

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرماید:

“لا یحل دم امرئ مسلم یشهد أن لا إله إلا الله وأنی رسول الله إلا بإحدى ثلاث: الثیب الزانی، والنفس بالنفس، والتارک لدینه المفارق للجماعه”

خون هیچ کسی که مسلمان باشد و  شهادت می دهد که هیچ خدایی به جز الله وجود ندارد و من رسول خدا هستم حلال نیست مگر به سه دلیل:

۱- زنای محصن(کسی که زن داشته باشد زنا کند یا زنی که شوهر داشته باشد زنا کند، که رجم می‌شوند)

۲- قصاص

۳- کسی که دینش را ترک کند و جماعت مسلمین را ترک کند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که چرا یهود و نصاری کشته نمی شوند در حالی که آنان نیز کافر هستند؟!

دلیل بسیار مهمش این است که آنها تا زمانی که عبادات خود بر اساس عقیده خود را انجام دهند و بر علیه دول اسلامی دست به سلاح نبرند کشته نمی شوند چونکه سبب تفرقه بین امت و به شک انداختن دل مسلمین نمی شوند و مرتدین تمام این مصبتها را شامل میشوند پس باید مثل یک میوه خراب شده در بین میوه های سالم دور انداخته شوند.

اما این شبهه مطرح میشود که قرآن فرموده است که لا اکراه فی الدین یعنی در دین اجباری نیست!

پاسخ شبهه:

این آیه اشاره نفرموده که هر کسی هر کاری کرد آزاد است بلکه مفهوم آیه این است که کسی را به زور نباید مسلمان کرد شخصی که مرتد میشود خودش خواسته و مسلمان شده بعد جماعت مسلمین را متفرق کرده است. پس آیه به این معنی است که نباید به زور کسی را مسلمان کرد ولی وقتی شخصی میاید و بر اساس میل خودش مسلمان میشود قوانین اسلامی را قبول می کند و میداند در صورت ارتداد چه عاقبتی در کار دارد. هر کسی بیاید و عشقش بکشد مسلمان شود فردا کافر شود این که نمی شود یا مسلمان نشود یا میشوی قوانین اسلام را هم باید بپذیری

و من الله التوفیق

در باره اسلام بیشتر بخوانید :

آیا اسلام با زور شمشیر به ایران آمد؟

چرا سپاه اسلام در زمان امیرالمومنین عمررض به ایران حمله کرد ؟

آیا ادیان دیگر جز اسلام پذیرفته می شوند ؟

حقوق غیر مسلمانان در اسلام

احکام کسی که به خدا، رسول و شرع اسلام تمسخر کند

آیا اسلام اجازه زنا با زن غیر مسلمان را میدهد ؟

آیا خشونت و تند روی یک پدیده ی اسلامی است؟

منبع : پایگاه وااسلاماه

images

| ۷ فروردین ۱۳۹۶
۳ پاسخ به “اگر در اسلام آزادی است چرا باید مرتد کشته شود؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  علی says:

  با سلام
  اینکه مرتد کشته شود رو من قبول ندارم همین سوال بارها و بارها از اشخاص بزرگی مانند دکتر ذاکر نایک پرسیده شده ک به صراحت تمام جواب دادن هرکس در انتخاب دین ازاد است و هیچکس حق ندارد در انتخاب یک شخص دخالت کند در صورتی ک شما میگین باید کشته شود ک این باعث بد جلو نمودن اسلام میشود بنظر من هرکس در انتخاب ازاد است امیدوارم ما با کارهای و حرفاهای که از اسلام نیست باعث بد جلو نمودن اسلام جلوگیری کنیم ن اینکه با کافران در این راه همسو شویم
  اسلام زور نیست یک انتخاب ازاد بسوی الله است کما اینکه یک مسلمان کافر شود ک بارها این اتفاق افتاده.

  پاسخ

  مهم این است که اسلام قبول داشته باشد، قبول داشتن و قبول نداشتن دیگران تاثیری در رستگاری مردم ندارد، اسلام آن دینی است که احکامات آن بر اساس قرآن و سنت باشند این بدان معنی است که مورد تایید الله و رسول باشد آنگاه عقیده صحیح خواهد بود نه اینکه اسلام را مردم باید تایید کنند مردم نمایندگان خدا در تشریع نیستند ، اگر چنین پنداشته شود بعید نیست که بطور مثال، هزار نفر هزار دیدگاه مورد علاقه خود را در اسلام داخل نمایند و در آن زمان است که از اسلام چیزی باقی نمی ماند درست مانند دین یهود و نصرانی.
  اساس امر این است که اگر اسلام بگوید مرتد کشته شود با نظر مخالف ما تغییر نمی کند همانطور که اگر اسلام بگوید مرتد کشته نشود با نظر مخالف ما تغییر نمی کند نظر ما بایستی نظر خدا و رسول باشد اعمال نمودن نظرات شخصی و ترجیح دادنش معصیتی بیش نیست که باید از آن پرهیز شود.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   علی says:

   من حرف شما رو قبول ندارم اینو شما میگین من از چندین بزرگترین شخصیت ها شنیدم ک برخالف نظر شما گفتن هرکس در انتخابش ازاد است.

   پاسخ :
   سلام بر شما ، شما می توانید سخن شخص ما را نپذیرید الزام شرعی در پذیرفتن سخن هیچ شخصی برای جنابعالی وجود ندارد ( در پاسخ قبلی توضیح دادم ظاهرا دقت نفرمودید) اما اگر سخن از الله و رسول باشد نه شما و نه هیچ شخصیت بزرگ یا کوچکی نمی تواند سخنی از الله و رسول را نپذیرد .
   قتل مرتد سخن ما نیست امر رسول الله صلی الله علیه و سلم است ، در صحیح بخاری آمده است (من بدل دینه فاقتلوه) آنحضرت ص فرمود، هر مسلمانی دینش را تغییر داد (مرتد شد) وی را بکشید.

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  بهمن says:

  سلام میخواستم بپرسم که آیا کسی که دعا نویسی و جادو گری میکند از نظر اسلام چه حکمی دارد. چون به خیلی از علما روجوع کردم گفتند که یه همچنین آدمی مرتد و کافر هست به شبکه کلمه رجوع کردم و علما دیگر جنوب ایران گفتند که همینطور هست و هر کسی این عمل را تحسین کنند اون هم مثل جادوگر محکوم هست آیا از نظر اسلام و حدیث حضرت محمد صلی الله علیه وسلم کافر هست یا نه ممنون از سایت شما التماس دعا دارم
  لطفاً پاسخ را برام ایمیل کنید.

  پاسخ :
  لطفا به لینک های زیر مراجعه کنید
  درمان شرعی جادو و سحر
  جادو و جادوگری
  درمان بیماری‌های جسمی و روحی با قرآن

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 38نفر
 • بازدید امروز 122101
 • بازدید دیروز 133026
 • بازید کل 105204960

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com