پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2320
 • کل نظرات 9617
 • کل اعضا 1684
 • جدیدترین عضو aboo emad
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 3335

سوال ، اهل سنت از چه کسانی پیروی می کنند ؟اهل سنت از چه کسانی پیروی می کنند؟

۱_ از قرآن کریم ؟

۲_ سنت رسول الله ص ؟

۳_ خلفای رسول الله ؟

۴_ عموم صحابه ؟

۵_ ائمه چهارگانه ؟

۶_ علمای سلف و بزرگان دینی ؟

ما پاسخ سوال را به عهده قرآن کریم می گذاریم و برای استخراج پاسخ  به این کتاب عالی مرجع مراجعه می کنیم که آیا از دیدگاه کلام وحی پیروی از چه کسانی بر ما واجب قرار داده شده است تا تکلیف روشن گردد، چنانچه معمول اهل سنت است که هرگاه مسئله ای داشتند برای حل آن ابتدا به قرآن کریم مراجعه می کنند و چون قرآن روشنگر مسیر ما بوده و هست، ما هیچ زمان این روش را تغییر نخواهیم داد.

قرآن کریم در سوره مبارکه تغابن آیه ۱۲ می فرماید : وَأَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ فَإِن تَوَلَّیْتُمْ فَإِنَّمَا عَلَى رَسُولِنَا الْبَلَاغُ الْمُبِینُ

(فرمان الهی) از خدا و پیامبر او اطاعت نمایید و اگر( از طاعت ) روى بگردانید بر پیامبر ما فقط پیام‏ رسانى آشکار است.

  در سوره مبارکه انفال آیه ۴۶ می فرماید : وَأَطیعُوا اللَّهَ وَرَسولَهُ وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَتَذهَبَ ریحُکُم ۖ وَاصبِروا ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصّابِرینَ.

(فرمان الهی) و از خدا و پیامبرش اطاعت نمایید و نزاع نکنید، تا سست شوید، و شوکت شما از میان برود و صبر و استقامت کنید که خداوند با استقامت کنندگان است.

این دو فرمان الله تعالی برای اطاعت از خدا و رسول بودند و اطاعت از فرامین الهی واجب می باشد . پس دین اسلام به مجموعه فرامین خدا و رسول بدون مشارکت شخص یا اشخاص دیگر گفته می شود که شامل تمام امورات دینی و معنوی می باشد.

اما در آیه ۵۹ سوره مبارکه نساء که اولی الامر را پس از اطیعوالله و اطیعوالرسول ذکر می فرماید ، به دنبال اولی الامر کلمه (منکم) را نیز اضافه فرموده است که معنی آن می شود صاحبان امری که از خود شما باشند منظور کسانی هستند که بر منهج قرآن و سنت باشند و در اجرای فرامین الله و رسول از آنها اطاعت نمایید که شامل علمای اسلام و امرای مسلمان که بر منهج قرآن و سنت هستند/ امام ابن کثیر. و در مسیر اجرای فرامین الله و رسول قدم بر میدارند می شود مانند خلفای راشدین رضی الله عنهم و اگر مسیرآنها خارج از فرامین الله و رسول باشد شامل آیه نمی باشد و اطاعت از آنها واجب نیست .

لذا تمام عقاید اهل سنت از ایمانیات گرفته تا مسایل جزئی و فقهی از فرامین الله و رسول استنباط و استخراج شده اند و در هیچ مسئله ای عقیده ای خارج از فرامین الله و رسول ندارند و چنانچه موردی خلاف آن مشاهده شود مردود است. پس اهلسنت از قرآن کریم و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم پیروی می کنند که مرجع اصلی اخذ دین برای آنهاست نه از بزرگانی دیگر مانند خلفای راشدین، عموم صحابه وو… از طرفی در اهل سنت دینی جدا از قرآن و سنت برای خلفا و عموم صحابه و امامان چهارگانه و سایر اسلاف صالح وجود نداشته است و همه بر منهج کتاب الله و سنت رسول الله ص بوده اند که تنها یک شریعت می باشد.

هر چند وجود بدعت را در قرون اخیر نمی توان انکار کرد که پاسخ ما در قبال آن این است که هرعملی که از دیدگاه کتاب الله و سنت رسول الله  بدعت و یا خرافه بودن آن اثبات گردد مردود است.

آیا اهل سنت جز کتاب خدا و سنت پیامبر از کسی دیگر پیروی می کنند ؟

خیر ، همانطورکه یادآوری گردید اهل سنت فقط از کتاب خدا و سنت رسول الله ص پیروی می کنند چون قرآن و احادیث نبوی هر دو از منبع وحی الهی هستند؛ با این تفاوت که قرآن لفظا و معنا از جانب خداست، اما احادیث تنها از لحاظ معنایی مورد تایید الله تعالی هستند اما لفظ آن متعلق به پیامبر صلی الله علیه وسلم است و هر دو حجت هستند. و هر آنچه که معارض با این دو باشد آن را مردود می شمارند. باید گفت اسلام یک دین است نه دو دین هر چند فرق اسلامی تفسیر متفاوتی از آن برای خود دارند که برای هرفریق اعتقاداتش محترم است ، چرا که اسلام یک پیامبر و یک کتاب دارد و وحی فقط برای یک پیامبر نازل شده است لذا اهل سنت معتقد به وجود یک دین هستند .

 اهل سنت فقه شان را از چه کسی یا کسانی اخذ کردند ؟

اهل سنت فقه شان را از خود رسول الله صلی الله علیه وسلم اخذ کردند نه از شخصیتهای دیگری مانند حضرت ابوبکرصدیق، عمرفاروق، عثمان ذی النورین، و علی مرتضی رضی الله عنهم و نه از امام ابوحنیفه، امام مالک، امام احمد و امام شافعی رحمهم الله تعالی . لذا صحابه و ائمه چهارگانه علما و مجتهدین امت بودند که بر اساس اقوال و افعال رسول الله مسایل فقهی را پایه گذاری و تدوین کردند و در هیچ موردی این مجتهدین دیدگاهی از جانب خود وضع نکرده اند مگر اینکه آنجا سخنی از پیامبر یا فعلی  از پیامبر خدا وجود داشته است ، دلیل پیروی اهل سنت از امامان چهارگانه این است که آنها تمامی اقوال فقهی خودرا با سخنان و افعال رسول الله مستد ساختند که به این ترتیب پیروی از فقه تدوین شده آنها پیروی از آنحضرت به حساب می آید، و اگر چنانچه یکی از امامان چهارگانه اهل سنت موردی را بر خلاف سنت رسول الله وضع کرده باشند به اتفاق علمای اهل سنت قابل پذیرش نمی باشد چرا که برای ما اتباع از رسول الله اصل دین است.

در این باره :

امام مالک رحمه الله می گوید: سخن هر کس را می توان پذیرفت و یا رد کرد، به جز سخنان رسول الله که همه سخنانش را باید پذیرفت.

امام شافعی رحمه الله تصریح می کند: حدیث صحیح پیامبر مذهب من است. و نیز می فرماید؛ سخن هیچ کس به جز سخن رسول الله حجت نیست .

امام ابوحنیفه رحمه الله می فرماید: هر گاه حدیثی از پیامبر آمد، بر سر و دیده می گذارم  

چرا اهل سنت صحابه را دوست دارند ؟

برای پاسخ به این سوال دو دلیل وجود دارد . اول به دلیل اطاعت از خدا و رسول آنهارا دوست دارند . دوم بخاطر شایستگی که صحابه نزد الله و رسول کسب نمودند آنهارا بعنوان الگوی ایمان و عمل شایسته  دوست دارند . در پرتوی آیات قرآن و سنت، اصحاب رسول تا پایان عمر با عشق به خدا و رسول و دوری از هرگونه جاه طلبی وحب مال زندگی کردند و زندگس شان سراسر اخلاق نبوی بود و در دنیای فانی به سفارش مرشدشان رسول خدا ص مسافرگونه زیستند و خدا و رسول را بر جان مال و اولاد خویش ترجیح دادند و به خدا رسیدند چیزی که هر مسلمانی آرزوی آن را دارد ماهم به دلیلی اشتیاقی که به الله و رسول و اعمال حسنه داریم محب آنها شدیم .

لذا با افتخار می گوئیم در اعتقادات اهل سنت هیچگونه عنادی وجود ندارد حب صحابه عناد و جبهه گیری علیه کسی نیست بلکه حب صحابه دلیل حرص ما به روز معاد است  ما با تاسی ازدست پروردگان رسول الله ص بسوی قرب الی الله و پاکی ها در حرکتیم و آیه زیر به ما درس بندگی و زندگی داده است .

قُلْ إِنْ کَانَ آبَاؤُکُمْ وَأَبْنَاؤُکُمْ وَإِخْوَانُکُمْ وَأَزْوَاجُکُمْ وَعَشِیرَتُکُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَهٌ تَخْشَوْنَ کَسَادَهَا وَمَسَاکِنُ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَّ إِلَیْکُمْ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ وَجِهَادٍ فِی سَبِیلِهِ فَتَرَبَّصُوا حَتَّى یَأْتِیَ اللَّهُ بِأَمْرِهِ وَاللَّهُ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْفَاسِقِین/ سوربه توبه آیه ۲۴                              

 ترجمه : بگو اگر پدرانتان و فرزندانتان و برادران و همسران و طایفه شما و اموالی که بدست آورده اید و تجارتی که از کساد شدنش می ترسید و منازلی که مورد علاقه شما هست در نظرتان از الله و رسولش و جهاد در راه او محبوب تر است در انتظار باشید که الله کار خود را می کند(عذابش را فرو می فرستد) و الله قوم نافرمان را هدایت نمی کند.

علاوه بر صحابه هر کسی دیگر که ما اهل سنت را به حب خدا و روز آخرت برساند ما اورا سرور خود میدانیم  و به وجودش می بالیم . خداوند بر گفتار ما شاهد است همانگونه که بر اعمال ما شاهد است، والله علی ما نقول وکیل .

عقیده کامل اهل سنت را اینجا دانلود نمایید

منبع : پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

| ۱۶ آبان ۱۳۹۴
۲۶ پاسخ به “اهل سنت از چه کسانی پیروی می کنند ؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  وفا احمدی says:

  السلام علیکم ورحمه الله سایت عالی دارین. بسیاراستفاده میکنم جزاکم الله خیرا

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  شیعه says:

  سلام من هم یک شیعه هستم واهل سنت رو بردار خود میدانم وبه نظر من حفظ وحدت اسلامی واجب است

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  عبدالله says:

  این دیدگاه به دلیل بیهوده گویی حذف گردید.

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  داود says:

  یک مسئله دیگه هم وجود داره که عوام مردم چون علم لازم را ندارند سعی میکنند برای به کرسی نشاندن مذهب و عقیده خود دیگری را تحقیر کنند. این مسئله در میان عوام شیعیان هم هست. واقعا عده زیادی از مردم از عقاید واقعی اهل سنت خبر ندارند، اتهاماتی به اهل سنت می زنند و شروع می کنند به فحاشی. ما این حرکتها را قبول نداریم. البته در تحریک عوام به چنین فحاشی هایی برخی عالم نمایانی که از انگلیس پول میگیرند تا به اهل سنت فحاشی کنند، نیز بی تأثیر نیستند. من به جرأت و صریح میگویم این نسبتهایی که که جناب ام االمومنین عایشه از سوی برخی شیعه نمایان و علمای وابسته به حکومت انگلیس می دهند را عین کفر و توهین به رسول الله می دانیم. امیدوارم روزی بتونیم حقایق را به گوش مردم برسانیم و محبتها را بین خودمان گسترش دهیم.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   جباری says:

   با نظر فوق کاملاً موافق هستم و همیشه به دوستان عرض می کنم احترام به عقاید برادران اهل تسنن واجب است و آنها را در موردعایشه همسر گرامی حضرت رسول(ص) به تلاوت آیات ۱۱-۱۶ سوره مبارکه نور و تفسیر آن دعوت می کنم. تهمت به عایشه توطئه آن زمان منافقان بوده و الان نیز عالمان وابسته به انگلیس چنین حرفی را می زنند. در واقع همه بد بختی مسلمین بخاطر اجرای ترفندهای انگلیسی هاست تا وحدت بین ما را از بین ببرند تا خودشان به منافع ظالمانه شان در منطقه برسند.**********

  • وضعیت کاربر : مهمان
   کریم شهیاد says:

   باسلام متن بالا درمورداهل سنت ازچه کسانی پیروی میکنند راخواندم درست عقیده ما شیعیان نیز همین است اما مشکل اینجاست که حدیث صحیح ازپیامبر(ص)داریم وهمه مسلمانان نیزانرا صحیح میدانندوعملا نیز ثابت وعیان است که فرمودند پس از من امتم ۷۳فرقه میشوند که تنها یک فرقه ناجیه است وبقیه دراتش هستند این ۷۲ فرقه درنارکدامها هستند؟چه کسانی این فرقه هارابوجود اوردند؟پیروان این ۷۲فرقه درنار چه گناهی کرده اند؟جزپیروی ازکسانیکه خودشانراموجه نشان داده اند؟ چه کسانی باید نقاب ازچهره این گمراه کنندگان برمیدارد؟خودمانراگول نزنیم پیامبر(ص) یک فرم نماز خوانده ان فرم صحیح کدام است؟وسایراحکام دیگر هم همینطورپس همه مسلمانان باید تلاش کنند فرقه ناجیه را پیداکنندوازان فرقه تبعیت کننداین امر میسرنمیشود مگر باگفتگو ومناظره خدائی برای پیداکردن حقیقت نه پیروزی فرقه ائی به فرقه دیگر همه باید ازعلمای ومتخصصان وکارشناسان دینیمان بخواهیم این امرراپیگیری کنندوهرعالمی ازاین امرقصورکندودنبال ان نگرددبداندمامسلمانان ازانها پیش خداوندقهارشکایت خواهیم کرد وازباعثین این گمراهی ازاولین نفرواولین روز تاکنون برائت میجوئیم وازخداوندتقاضا داریم گمراهی مارا به گردن انها بگذاردوماببخشد

  • وضعیت کاربر : مهمان
   پاسخ says:

   فرق ناجیه در کلام پیامبر :
   ستَفْتَرِق أُمَّتِی عَلَی ثَلَاثٍ وَسَبْعِینَ فِرْقَهً کلها فِی النَّارِ إلا وَاحِدَه قالوا:مَنْ هی یَا رَسُولَ اللَّهِ قَالَ هی التی تکون علی ما انا علیه و اصحابی» حسنه الترمذی

   «امت من به زودی به هفتاد و سه فرقه تقسیم می شود و همه آن ها جز یک گروه در آتش هستند. اصحاب گفتند:ای رسول خدا آن ها چه کسانی هستند؟ فرمود: آن ها کسانی هستند که بر آن چه من و اصحاب من بر آن هستیم، باشند».
   منبع ترمذی

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  داود says:

  من یک روحانی شیعه هستم و در حدود ۲۵ سال است که در حوزه علمیه تحصیل می کنم. این عقایدی که به اهل سنت نسبت دادید، عینا عقاید شیعه هم هست. تنها اختلافی که وجود دارد در مصادیق است. شیعه کسانی را صحابی می داند و اهل سنت کسانی را. در اکثر مصادیق بازهم اختلافی نیست و اقلیتی مورد اختلاف هستند که هر کدام دلایل خود را دارند. بر این اساس نیازی به اختلاف و تفرقه نیست. من خودم متعلق به آذربایجان غربی هستم. ما سالیان سال با برادران اهل سنت در کنار هم زندگی کرده ایم، با هم رفت و آمد داشته ایم، از همدیگر زن می گیریم، با هم معامله می کنیم، در عزاداری امام حسین با هم شرکت میکنیم و پشت سر همدیگر نماز می خوانیم. روزهایی که من به مناطق سنی نشین جهت تبلیغ معارف الهی رفته بودم خیلی نسبت به من محبت میکردند هم علمایشان و هم عموم مردمشان. آنها به طیب خاطر پشت سر من نماز می خواندند و هیچ اختلافی وجود نداشت. اما امروزه دشمنان باعث شده اند، این محبت در منطقه سیستان و بلوچستان به کدورت تبدیل بشه و به همدیگر نسبتهایی بدهند که واقعا صحیح نیست. من ازعلمای اهل سنت سیستان و بلوچستان که اکثریت منطقه را تشکیل می دهند، خواهش می کنم مردم را نسبت به حقایق آشنا کنند. نیازی به ترک عقاید نیست؛ ما می توانیم برای پیشبرد اهداف اسلامی باهم همکاری کنیم. شما در عقایدتان به امامان ما که فرزندان و نوادگان پیامبر هستند احترام قائل هستید. ما در کتب اعتقادی و اخلاقی خودمان به راحتی از صحیح بخاری مسلم، سنن ابی داود، سنن ابن ماجه، سنن ترمذی و … فراوان روایت می آوریم.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   پاسخ روحانی بزرگوار says:

   روحانی عزیز سلام علیکم. من یک بلوچ وازاستان س وب هستم استان ما و علمای نمونه ی وحدت هستند موعظه گران و علمای ما نکته محوری شون حفظ برادری و اخوت بین شیعه و سنی است ، و هر آنچه که به شما از کدورت گفته شده کار همان کسانی است که به قول شما پول از انگلیس میگیرند مردم اینجا پشت سر رهبری و نظام هستن و اخوت شیعه و سنی بسیار عمیق است ، اینجا شیعه ها افتخارا دختر به پسر سنی میده واشتراکات در معاملات وغیره دارند و بسیار همدیگه رو دوست دارند واین دوستی تاریخی است یعنی قبل از نظام اسلامی بوده است وادامه خواهد داشت همه به برکت علمای بوده و هست اگر خود شما به این استان سفر نکردید می توانید از کسانی که اینجا زندگی کردند بپرسید.
   شما نکته جالبی فرمودید ترک عقاید وحدت نیست و پشت سر هم نماز خواندن یا نخواندن ربطی به وحدت ندارد همانطور که غیر مسلمانان با وجودی که دست شون یکی است ولی پشت سر یکدیگه عبادت نمی گذارند اینکه فقه سنی اجازه نمیده پشت سر غیر سنی نماز بخواند دلیل نبود وحدت نیست . عبادت رابطه ایست بین خدا و بنده ، و در عبادت راضی کردن خدا لازم و کافی است نماز وهر عبادت دیگر را بخاطر راضی کردن همسایه ها آدا نمی کنند اگر چنین کنند اون نماز باطل است که هیچ شرک است و گناه دارد مسلما دیدگاه شما هم همین است که کسی که عبادت بخاطر رضایت مخلوق کند گناه کرده است، وحدت برای ما است و عبادت برای خداوند،. توهین نکردن به عقاید دیگری وحدت است.
   خلاصه ؛ ما این وحدت رو داشتیم وخواهیم داشت و دشمنان رو مایوس کردیم و خواهیم کرد خداوند علمای مارو که دلسوز نظام و مردم هستند برای ما حفظ بفرماید.

  • وضعیت کاربر : مهمان
   مهدي says:

   با سلام. با تشکر از این دو بزرگوار که خیلی قشنگ نظرات خودشان را بیان کردند. هرکدام از ما خاطره ای از اخوت بین برادران شیعه و سنی داریم. مثلا زن عموی هم خدمتی من در شمال سنی بود و یا هزاران مثال دیگر…. فقط خواهشی که از برادران اهل سنت دارم این است که اگر کسی به مقدساتشان توهین کرد آن را به حساب همه شیعیان ننویسند. یک عده ای در جهت اختلاف حرکت می کنند. آنهایی که توهین نمی کنند نباید مثل اقلیت فحاش در نظر گرفته شوند. برادر اهل سنت ما خیلی قشنگ فرمود . حتی نیاز نیست الزاما پشت سر هم نماز بخوانیم. مگر کاتولیک ها و پروتستان ها در اروپا به یک کلیسا می روند؟ پروتستان ها اصلا پاپ را قبول ندارند. اما در کنار هم به خوبی زندگی می کنند و با هم ازدواج هم می کنند. ما که مسلمانیم. به جای اختلاف به اتحاد بپردازیم. به قبله و پیامبر و نماز و حج و روزه و … مشترکمان. به هم و مقدسات یکدیگر توهین نکنیم دیگر مشکلی باقی نمی ماند موارد مورد اختلاف بماند برای علما و مباحث علمی. ما برا دران یکدیگریم.

 6. وضعیت کاربر : مهمان
  دولت وملت سنگاپور says:

  با عرض سلام وادب واحترام در کشور سنگاپور مردم اعم از شیعه وسنی ومذاهب دیگر اسلامی وکاتولیکها وپروتستانها وارتدکسها وهندوها وبودایی ها وپیروان کنفسیوس وپیروان سایر ادیان با همزیستی با هم زندگی میکنند خداوند به دولت وملت سنگاپور خیر وبرکت عطا فرماید وسنگاپور را از تروریستهای داعش والقاعده محفوظ بدارد

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  مرتضی says:

  من خودم شیعه هستم و نصف دوستانم سنی ولی هیچ مشکلی با هم نداشتیم وحتی تو مراسمات هم نیز شرکت میکنیم بهتر از بقیه .بنده خودم برای نماز میت اونها دست بسته نماز خوندم واونها هم برای مراسمات من دست باز نماز خوندن .چی شد دنیا به اخر رسید نه خیر دوستی هایمان محکم تر شد .بزاریم کنار این تعصب هارو همه یک امت هستیم مسلمان تمام .به اعتقادات هم توهین نکنیم .احترام احترام احترام .نگاه کنین یه عده که خودشون رو مسلمان میدونن ما رو تو جهان خراب کردن تا اسم مسلمان میاد وحشت میکنن .بیاین ما با اتحاد و همدلی ثابت کنیم اسلام دین محبت و مهربانیه .

 8. وضعیت کاربر : مهمان
  بیانیه مهم says:

  سلام بخشی از علمای اهل سنت که در قطر گروهی بنام اتحادیه جهانی علمای مسلمین تشکیل دادند
  جنایت دیروز گروه تروریستی داعش در فرانسه را محکوم کردند متن این بیانیه
  الدوحه فی ۰۲ صفر ۱۴۳۷
  الموافق ۱۴ نوفمبر ۲۰۱۵م

  الاتحاد العالمی لعلماء المسلمین
  یدین بشده الهجمات والتفجیرات الإرهابیه فی باریس، ویصفها بالإجرامیه،
  ویؤکد أن هذه الأفعال المشینه لا یقرها دین، ولا خلق، ولا ضمیر،
  ویقدم التعازی والمواساه للجمهوریه الفرنسیه، ولأسر الضحایا الأبریاء.

  الحمد لله، والصلاه والسلام على رسول الله، وعلى آله وصحبه ومن والاه، وبعد …

  فإن الاتحاد العالمی لعلماء المسلمین قد استقبل ببالغ الحزن والأسى، نبأ وقوع أحداث إرهابیه إجرامیه فی العاصمه الفرنسیه باریس أمس الخمیس الموافق ۱۳ نوفمبر ۲۰۱۵م الأمر الذی أسفر عن مقتل وإصابه المئات. والاتحاد العالمی لعلماء المسلمین إزاء هذه الأعمال الإجرامیه، یؤکد على ما یلی:

  ۱- یدین الاتحاد بشده الأعمال الإجرامیه الإرهابیه التی وقعت أمس فی العاصمه الفرنسیه باریس، ویطالب بملاحقه مرتکبی الحادث أیاً کانوا، وتقدیمهم للعداله لنیل جزائهم جراء ما ارتکبوا من جریمه بشعه، وقد قال الله تعالى فی خطوره جریمه قتل النفس ” أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا ۚ وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَیِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ کَثِیرًا مِّنْهُم بَعْدَ ذَٰلِکَ فِی الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ” – سوره المائده آیه ۳۲

  ۲- یؤکد الاتحاد أن مثل هذه الأفعال الإرهابیه لا یقرها أی دین سماوی، ولا یقبلها ضمیر حی، ولا تقرها الأخلاق السویه، وإنما هی أفعال شاذه تعادی الإنسانیه.

  ۳- یقدم الاتحاد التعازی والمواساه للجمهوریه الفرنسیه شعباً وقیاده وحکومه ومنظمات، وکذلک أصدق المواساه لأسر ومحبی الضحایا الأبریاء.

  الأمین العام // رئیس الاتحاد
  أ. د. علی القره داغی // أ. د. یوسف القرضاوی

  • وضعیت کاربر : مهمان
   مهدي says:

   سلام. دوستان لطف کنند متن بیانیه اتحادیه جهانی علمای مسلمین در خصوص محکومیت انفجارهای لبنان را نیز اینجا قرار دهند. اگر اشتباه نکنم لبنان اسلامی تر از فرانسه هست

  • وضعیت کاربر : مهمان
   جواب آقا مهدی عزیز says:

   دان الشیخ الدکتور علی القره داغی – الأمین العام للاتحاد العالمی لعلماء المسلمین – تفجیری الضاحیه الجنوبیه لبیروت والذی وقع أمس الخمیس وأسفر عنه ما یزید عن ۴۰ قتیل و أکثر من ۲۰۰ مصاب ، معتبراً الحادث إجرامیاً أیاً کان من ارتکبه ، ولا یخدم سوى استمرار موجات العنف والعنف المضاد الذی ابتلیت به المنطقه العربیه والإسلامیه منذ سنوات ومستمر حتى الآن ، ویعمق من الفتن القائمه على مفهوم الطائفیه الذی تسبب فی إزهاق الأرواح وتدمیر البلاد .

   وطالب القره داغی الأمه الإسلامیه والعربیه بالوقوف على الأسباب الحقیقیه وراء کل أحداث العنف التی تحدث بالمنطقه ، من استمرار لظاهره التشدد والتطرف والتکفیر المقیت ، وکذلک من تدخلات على أسس مذهبیه فی شؤون البلاد والعباد الأمر الذی عمق مفهوم الطائفیه الذی یأتی على الأخضر والیابس حالیاً ، مؤکداً أنه ما لم یتم الوقوف على أسباب الصراعات الحالیه والعمل على حلها فلن یکتب لها الحل أبداً ، وستظل الأمه فی صراعات دامیه إلى أن یشاء الله عز وجل .

   کما دعا الشیخ القره داغی اللبنانیین جمیعاً إلى توحید الصفوف والعمل على سرعه ملء الفراغ السیاسی الحادث فی نظام الحکم .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   مهدي says:

   با سلام. ممنون از اطلاع رسانی تان. ای کاش خود این سایت شما این پیغام رو پخش می کرد. باز هم ممنون. این حرکت ها موجب اتحاد در جهان اسلام می گردد. ممنون از این اطلاع رسانی

  • وضعیت کاربر : مهمان
   جواب آقا مهدی عزیز says:

   با سلام خواهش میکنم کاری نکردم


 9. امان الله says:

  واقعا سایت وااسلاماه حرف نداره خیلی خوبه هرسوالی داشته باشید جوابش رامی تونیدپیداکنید مدیر دست شما درد نکند خیلی…میکشید الله شما ودوستان راجزای خیر بده اجروکم اندالله

 10. وضعیت کاربر : مهمان
  رضا says:

  جزاکم الله خیرا استفاده کردم


 11. خواهرمسلمان says:

  به موضوع مهمی پرداخته شده، براستی که مسلمانان عقایدشان را فقط از قرآن وسنت میگیرند ولاغیر.

 12. وضعیت کاربر : مهمان
  جعفر says:

  یا ایهاالمسلمون اتحدوا اتحدوا
  از اختلافات بپرهیزیم.

 13. وضعیت کاربر : مهمان
  محمد says:

  حقا که زیبا نوشتید و هر آنچه که لازم بود را نوشتید قبلا با من بحث کردن که صیغه کردن ثواب داره و از پیامبر اسلام ثابت شده و این عمر (رضی الله عنه ) بوده که آنرا تحریم کرده و مذهب شما را عمر تغییر داده و همچنین در مورد دست بستن سرنماز بهم می گفتن که این دستور عمر بوده بعد که خودم تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که خود پیامبرصیغه را تحریم کرده و دست بسته نماز خواندن از سنتهای پیامبره وبا دلیل واضح ثابت شده و اینجوری دارن اذیت می کنند. مطلب شما به دلم نشست .

 14. وضعیت کاربر : مهمان
  مجتبی says:

  چقدر دروغ گفتید خدا از سر تقصیرات شما بگذره

  • وضعیت کاربر : مهمان
   ياسين قاسمي بجد says:

   آقای مجتبی جواب شما اینه: همه را به کیش خود پندارد! چون ما … زنجیرزنی نمیکنیم و دوستدار اصحاب و یاران رسول الله هستیم دروغ میگیم؟! واضح و مبرهن هست که چه کسانی دروغگویان هستند! کسانی که فقط جز فحاشی و توهین و ناسزا به یاران پیامبر به همسران پیامبر و به رهروان پیامبر کاری بلد نیستند! کاملا مشخص است و نیازی به توضیح بیشتر هم نیست !

  • وضعیت کاربر : مهمان
   یکی از امت رسول الله says:

   آیا بهتر نیست که ما که همه مسلمان هستیم اختلافات رو کنار بذاریم و به فکر مقابله با دشمنان مشترکمان کنیم؟
   مگه آقا رسول الله نفرموده که یهودیان بزرگترین دشمن ما هستند؟
   ما هم داریم به جای اینکه با دشمن مشترکمون مقابله کنیم نشستیم داریم سر مسائل دیگر و البته جزئی تر با هم بحث می کنیم.در حالی این همه نقطه ی اشتراک با هم داریم؟
   الان یهودیان نشستند و دارن به ریش ما قاه قاه می خندند.
   من خودم سخنرانی یکی از این خاخام هارو دیدم که می گفت ببین چیکار کردیم؟مسلمانها به جای اینکه با ما دشمنی کنند دارند همدیگرو می کشند و روز به روز دشمن تر می شن.
   من خودم اعتقاد دارم اهل سنت برادران ما نیستند بلکه به گفته ی آیت الله سیستانی (انفسنا اهل سنت) جان های ما هستند.پس بیاین به جای اینکه به مقدسات همدیگه توهین کنیم یک مشت گره کرده بشیم علیه دشمن واحد.

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 39نفر
 • بازدید امروز 108186
 • بازدید دیروز 124750
 • بازید کل 100591623

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com