پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2319
 • کل نظرات 9617
 • کل اعضا 1683
 • جدیدترین عضو علی
خبرنامه
اسلام
| بازدیدها: 824

منبع خبر : سنی آنلاینmovahedi-320x228

 متاسفانه یک‌بار دیگر مقدسات اهل‌سنت، این بار در مراسم نماز جمعه تهران، مورد اهانت قرار گرفت و به ساحت مقدس صحابه پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم توهین روا داشته شد.
“آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی”، امام جمعه موقت تهران، در مراسم نماز جمعه تهران (۳ اردیبهشت ۱۳۹۵)، به حضرات «طلحه» و «زبیر» توهین کرد و آنان را با تعابیر نامناسبی توصیف نمود، این درحالی‌ست که حضرات طلحه و زبیر رضی‌الله‌عنهما به اجماع اهل‌سنت از اکابر صحابه و جزو «عشرۀ مبشره» هستند که پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم به آنها بشارت بهشت داده است.
ایراد چنین اظهاراتی از تریبون نماز جمعه تهران، که از آن به‌عنوان «أم‌القرای جهان اسلام» یاد می‌شود، بسیار جای تأسف دارد. اهانت به مقدسات مذاهب نه‌تنها به نفع هیچ‌کسی نیست، بلکه به‌طور قطع در سطح جهانی بازتاب منفی در پی دارد و با شعار «وحدت امت اسلامی» در تضاد آشکار است.
به راستی آیا طرح چنین مسایلی از منبر نماز جمعه تهران، که از تریبون‌های رسمی کشور محسوب می‌شود و انعکاس جهانی دارد، در شرایط کنونی که جهان اسلام از توطئه‌ها و طرح‌های اختلاف‌افکنانه دشمنان رنج می‌برد، به صلاح امت اسلامی است؟ از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب نیز بارها در خصوص بیان مسایل اختلافی و اهانت به مقدسات مذاهب هشدار داده‌اند و آن را از نقشه‌های دشمنان اسلام و صهیونیسم بین‌الملل دانسته‌اند.
لذا در کنار توجه به اوضاع بحرانی جهان اسلام، اخلاق اسلامی و فرهنگ احترام به عقاید و باورهای دیگران نیز می‌طلبد که سخنوران و نویسندگان بیش از پیش مراقب سخنان و نوشته‌های خود باشند تا خدای‌ناکرده ناخواسته در مسیر تحقق برنامه‌های دشمنان گام برندارند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین .

در باره حضرت طلحه رضی الله عنه بخوانید

در باره حضرت زبیر رضی الله عنه بخوانید

در باره جنگ جمل بخوانید

| ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
۱۱ پاسخ به “اهانت به مقدسات اهل‌سنت در نماز جمعه تهران”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  محمدامین says:

  بیایید به سمت کلمه ای که بین همه ما یکی است روی بیاوریم اینکه فقط الله را عبادت کنیم و بنده هیچ کس نباشیم. و بعضی را به جای الله، ارباب خود قرار ندهیم. اگر مشکل اسلام با توهین نکردن به صحابه حل می شود چرا توهین را ترک نکنیم! اگر مشکل اسلام با شفا نخواستن از ائمه اطهار سلام الله عیلهم حل می شود، چرا این کار را ترک نکنیم و فقط به زیارت ائمه و طلب دعا از ایشان در پیشگاه خدا بسنده نکنیم! اگر مشکل اسلام با تکفیر اهل تشیع صد چندان می شود چرا این شیعه را تکفیر کنیم!!!

  قرآن می فرماید:
  بگو: ای اهل کتاب، بیایید از آن کلمه حق که میان ما و شما یکسان است پیروی کنیم که به جز خدای یکتا را نپرستیم، و چیزی را با او شریک قرار ندهیم، و برخی از ما برخی را به جای خدا ارباب نگیریم. پس اگر از حق روی گردانند بگویید: شما گواه باشید که ما تسلیم فرمان خداوندیم. آل عمران ۶۴

  آگاه باشید که لعنت کردن همدیگر خصوصیت جهنمیان در جهنم است!!!
  کلما دخلت امه لعنت اختها! اعراف ۳۸
  اشهد ان علیا ولی الله

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  محمدامین says:

  علی مع الحق و الحق مع علی! هر کس با علی به جنگ ایستاد ناحق است!!!
  اما به حرمت برادران اهل سنتی که کل شیعه را مشرک نمی دانند و به شیعه و امامانش احترام می گذارند، از توهین به برخی از صحابه می پرهیزیم. البته به غیر از معاویه و یزید!
  به ام المومنین عایشه هم احترام میگذاریم و با احترام ایشان را نقد می کنیم!
  خواهشمندم اصل برادری در اسلام را فراموش نکنید و با توهین به یکدیگر آن را سخت نکنید. به احترام سنی های منطقی که با ما برادرانه رفتار می کنند، به خلفاء اهل سنت لعنت نکنیم! امیدوارم فرقه ای از اهل تسنن که زیاد به بحث و جدال می پردازند هم دست از این کار بردارند تا اهل تشیع منطق خود را از دست ندهند و به خلفاء و اصحاب پیامبر توهین نکنند!!!
  من به شخصه تا زمانی که در کنار برادران سنی ام هستم و از آنها منطق و اخلاق بدون بحث و جدال ببینم، به خلفاء ایشان توهین نمی کنم.

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  محمود says:

  درنگی در عدالت صحابی در روایات صحیح
  ۱٫ حدیث حوض: صحیح البخاری، کتاب الرقاق، باب۵۳، حدیث الحوض، ح۶۴۵۸٫
  «عَنْ أَبِی هُرَیْرَهَ عَنْ النَّبِیِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ قَالَ بَیْنَا أَنَا قَائِمٌ إِذَا زُمْرَهٌ حَتَّى إِذَا عَرَفْتُهُمْ خَرَجَ رَجُلٌ مِنْ بَیْنِی وَبَیْنِهِمْ فَقَالَ هَلُمَّ فَقُلْتُ أَیْنَ قَالَ إِلَى النَّارِ وَاللَّهِ قُلْتُ وَمَا شَأْنُهُمْ قَالَ إِنَّهُمْ ارْتَدُّوا بَعْدَکَ عَلَى أَدْبَارِهِمْ الْقَهْقَرَى ثُمَّ إِذَا زُمْرَهٌ حَتَّى إِذَا عَرَفْتُهُمْ خَرَجَ رَجُلٌ مِنْ بَیْنِی وَبَیْنِهِمْ فَقَالَ هَلُمَّ قُلْتُ أَیْنَ قَالَ إِلَى النَّارِ وَاللَّهِ قُلْتُ مَا شَأْنُهُمْ قَالَ إِنَّهُمْ ارْتَدُّوا بَعْدَکَ عَلَى أَدْبَارِهِمْ الْقَهْقَرَى فَلَا أُرَاهُ یَخْلُصُ مِنْهُمْ إِلَّا مِثْلُ هَمَلِ النَّعَمِ»؛ از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم (در مورد قیامت ) نقل شده است که فرمودند : در این هنگام که من ایستاده ام ، عده ای ( را می آورند) وقتی ایشان را می شناسم شخصی بین من و ایشان آمده پس می گوید بیایید . پس می گویم به کجا؟پس می گوید قسم به خداوند به سوی آتش . می گویم ایشان را چه شده است؟ می گوید ایشان بعد از تو به سوی گذشتگانشان به عقب بازگشتند. سپس گروه دیگری را می آورند… (به همین شکل)، پس نمی بینم از ایشان کسی نجات یابد مگر مانند شترانی که رها شده اند ( بسیار کم).

  ۲٫ همان، ح۶۴۵۴: «سهل بن سعد» می گوید، پیامبر صلی الله علیه وآله فرمودند:
  «إنّى أفرطُکم عَلى الحَوضِ مَنْ وَرَدَ، شَرِبَ وَمَنْ لَمْ یَظْمأ أبداً،ولْیَردنّ علىّ أقوامُ أعرفُهُم ویَعرفوننى ثمّ یُحالُ بینى وبینَهُم فأقول إِنّهُم مِنّى فَیُقال لا تَدرى ما أحدَثُوا بَعدکَ فأقُول سُحقاً لمن بدّل بعدى»؛ من پیشتاز شما به سوى حوض هستم، هر کس بر آن وارد شد، از آن می نوشد، و آن کس که نوشید هرگز تشنه نمی شود. در آنجا، گروهى بر من وارد می شوند که من آنان را می شناسم و آنان نیز مرا می شناسند، ولى آنان را از من دور می کنند…، من می گویم: آنان از من هستند. گفته می شود: نمى دانى بعد از تو چه بدعتهایى را به وجود آوردند. در این موقع مى گویم، نابودى بر آنان که پس از من، آیین مرا دگرگون کردند.

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  محمود says:

  با سلام و عرض ادب
  البته شکی در وجوب وحدت مسلمانان مخصوصا برادران شیعه و سنی در ایران نمی باشد.
  ولی در خصوص این موضوع حقیقتا این امر جای سوال دارد که چگونه می توان قائل به بهشتی بودن همه اصحاب از جمله عشره مبشره شد؟
  اگر تنها بحث مخالفت نظر بود شاید می توانستیم محملی برای آن توجیه نمود؛ ولی سخن از جنگ برخی با برخی دیگر و کشته شدن مسلمانان در این میان است. به راستی چه کسی مقصر جنگ جمل و صفین بوده است؟
  ایا امام علی(علیه السلام) مقصربوده که حاکم واجب الاطاعه است؟ یا افرادی که علیه او قیام نمودند؟
  در جنگ رده برخی از اصحاب همچون (مالک بن نویره) بواسطه ی مخالفت با خلیفه و عدم پرداخت زکات تکفیر شدند، (خالدبن ولید) با زن وی زنا نمود و…حال که (مالک) اعلان جنگ با خلیفه ننمود ولی طلحه و زبیر و دیگران با امام علی(علیه السلام) که معیار و میزان شناخت حق از باطل بود جنگیدند.
  آیا واقعا این امور جای سوال ندارد؟

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  عبدالحیدرالکرار says:

  اللهم العن کل عدوی العلی من طلحه و الزبیر الی معاویه العین

 6. وضعیت کاربر : مهمان
  mehran says:

  فرهنگ یعنی به عقاید دیگران احترام گذاشتن
  متاسفانه توهین به مقدسات نشانه سواد پایین هست

 7. وضعیت کاربر : مهمان
  شیعه علی says:

  من کاملا در مورد این کار این اقایان با شما موافقم چون اینها هم فاسد و دنبا له روی همان طلحه وزبیر هستنذ شعار دین میدهند اما عمل نمیکنند ما از علی جز سادگی و عدالت و خوبی نشنیدیم جه از دوست چه از شما دشمنان او و اهل بیتش اری دشمن چون شیعه واقعی میدونه چه بر سر مولا علی و اهل بیت امده و کیا این بلارو اوردن ان بشارت بهشت هم زمانی بود که انها گاو نه من شیر نشدند مطمئن باشید هردوی انها الان مسافر اتش جهنم هستند و با مولاهای شما و خلفای فاسد ۳ گانه محشور میشوند ان شاالله
  خدا لعنت کند اولین ظلم کننده به اهل بیت رسول خاتم تا اخر

  • وضعیت کاربر : مهمان
   عبدالرحمن says:

   دوست عزیز شما اصلا تو عمرتون اصلا سیره رو نخوندید چرا که اگر می خوندید می فهمیدید طلحه و زبیر چه کسانی بودند اینان از مهاجرین و انصار و عشره مبشره هستند یعنیجزو ده نفر بهشتی.ایشان از کسانی بودند که در جنگ ها جان خود را فدای پیامبر می کردند و در دین خدا را با دعوت و جهاد به شرق و غرب زمین منتقل کردند بعدهم علی یکی از مسلمانان بود اگر مسلمانان دیگر نبودن آیا هلی می تونست نفس بکشه جلوی کفار زحمت یه سری مسلمان و یه عده جان بر کف بود که امروز اسلام رو به ما رسونده نه فقط علی رضی الله عنه و بعد هم اینها هیچ بلایی سر علی نیاوردن این از اکاذیب شما و همفکران شما هست که مغز مردم رو چیز خور کردید چون نمی گذارید اهل سنت جواب بدن برای همین همیشه توهم می زنید که برنده مناظره هستید انسان همیشه تنها به میدان جنگ بره شیر بر می گرده شرط اینه که شما علمای اهل سنت رو بیاید تا جوابتون رو بدن سی ساله جرات ندارید یک شبکه مستقل به اهل سنت بدید تا شب و روز هم در لباس وهابت اهل همه عقاید اهل سنت رو می کوبید. واقعا در این موندم که این ابوبکر و عمر و عثمان چه کردن که خداوند این همه پاداش بهشون میده حتی بعد از وفات و شهاد اینا بازهم با فحش ها شما ثواب به حسابشون میاد واالله اینا کارشون از باقیات الصالحات هم گذشته .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   علی says:

   برادر من خیلی ساده و منطقی است.علی و طلحه و زبیر در جنگی تمام عیار رودرروی هم جنگیده اند.نمیتوان طرفدار هر دو بود.ضمنا احادیث را نیز ذکر کنید.

 8. وضعیت کاربر : مهمان
  شیعه علی says:

  خخخخخخخ حضرت طلحه وزبیر چقدر شوخی جالبی بود از کی تا حالا کسی که به امام عصر خودش بخاطر جاه و مقام ندادن خیانت میکنه میشه والا و بزرگ؟ در رسوایی زبیر همان بس که پسرش از بزرگترین دشمنان شبعه بود و خواهرش سرامد همه فتنه ها وقتی محمد ابابکر بزرگ شده مولا علی بین خاله و پدر مولا و حق رو انتخاب میکنه باطل بودن ان فتنه ها قطعیست شاید این چرتها رو شما برای مردم خودتون که از تحقیق منع هستند و اون چیزایی که به خوردشون میدین میدونن قابل قبوله اما برای شیعه که هزار هزار تاریخ حتی نمیتونه خدچه به مولا و اهل بیتش بزنه شما از شروع اسلام با حق خوری بزرگترین موجود بشر و مولود کعبه و خلافت سوریه خلفای فاسدتان زمینه نابود اسلام را فراهم اوردین واگر نبود عاشورا و امام حسین و شهادت او الان هم اسلام محمد و قران و عترتش در حد همان باورهای غلط شما ان داعشیان بیشتر نبود سردمدارنتان که ادعای اسلام دارند و مدعی ان هستند هم پیمان دشمنان اصلی اسلام اسراییل و امریکا هستنند و بعد ۱۵۰۰ سال هنوز هم میراث دار همان خلفایی هستند که برای جاه مقام و پول به دختر نبی هم رحم نمیکنند

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 10نفر
 • بازدید امروز 35520
 • بازدید دیروز 123256
 • بازید کل 100279951

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com