پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2321
 • کل نظرات 9622
 • کل اعضا 1684
 • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 37152

مولانا گرگیج در انتقاد از توهین به حضرت عثمان: ما وحدت واقعی میخواهیم نه هفته وحدت
مولانا محمد حسین گرگیج در بخشی از خطبه های جمعه این هفته ضمن انتقاد شدید از توهین به خلیفه سوم مسلمین حضرت عثمان (رض) از سوی مصباح یزدی آن را به شدت محکوم کردند.

خطیب جمعه اهلسنت آزادشهر تصریح کردند:ما هیچ وقت دوست نداریم از تریبون مقدس نمازجمعه مسائل اختلافی را عنوان کنیم.ما کدورتی با هیچ شخص و یا گروهی نداریم اما می بینیم هر هفته به مقدسات  مسلمین توهین می شود .نفرین خداوند و فرشتگان بر کسی که سخن تفرقه انگیز را  در جامعه ترویج می کند که موجب ایجاد بحران و تشطط در جامعه می شود

مولانا مطرح کردن مسائل اختلافی را بیهوده دانستند و خاطرنشان کردند: مردم ما از این توهین ها وحرف هایی که بر علیه آنان بیان می شود خسته شده اند. ۱۴۰۰ سال از صدر اسلام میگذرد واگر ما تا الان از مطرح کردن مسائل اختلافی چیزی عایدمان می شد تا الان به نتیجه ای میرسیدیم
ایشان در ادامه بیانات خود  ضمن اشاره به سخنان هاشمی رفسنجانی (رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام)در کنفرانس وحدت بیان داشتند: آقای هاشمی در کنفرانس بین المللی هفته وحدت  به نکته زیبایی اشاره کردند که اگر ما امروز بگوییم خلیفه اول ابوبکر است و خلیفه چهارم علی است چه چیزی به دین اضافه می شود و چه چیزی از دین کاسته می شود؟

مولانا احترام به حضرت علی از سوی جامعه اهلسنت را از واجبات  دینی دانست و گفت:ما حضرت علی(رض) را به عنوان خلیفه راشد و به عنوان داماد پیامبر(ص) و نورچشمانمان قبول داریم و اگر کوچکترین توهینی به ایشان بشود ما آنرا نمی پذیریم.
مدیر حوزه علمیه گالیکش وحدت را مختص یک هفته ندانستند و بر لزوم حفظ وحدت دائمی تاکید کردند وگفتند: هفته گذشته هفته وحدت بود اما ما نباید یک هفته را به عنوان هفته وحدت داشته باشیم و وحدت باید همیشگی و واقعی باشد. روز یکشنبه کنفرانس بین المللی وحدت برگزار شد و از آن طرف پنجشنبه همان هفته به حضرت عثمان توهین می شود حداقل می گذاشتید گرد و غبار هفته وحدت از بین می رفت .یکشنبه وحدت و پنجشنبه وحدت شکنی و توهین،آن هم از زبان مسئولان و افراد طراز اول کشور به حضرت عثمان.ما هرگز چنین توهیناتی را نمیپذیریم و نخواهیم پذیرفت.

مولانا در ادامه بیانات خود به فضایل حضرت عثمان(رض) اشاره کردند و ۱۰ مورد از فضایل برتر این خلیفه را عنوان کردند:
۱-حضرت عثمان جزو سابقون الاولون هستند
۲-جزو عشره مبشره هستند
۳-صاحب ۲ هجرت میباشد(ذوهجرتین): ۱- هجرت به طرف حبشه ۲-هجرت از حبشه به مدینه
۴- ذوالنورین:از ابتدای دنیا تا به امروز این فضیلت را نه صدیقی دارد، نه پیامبری و نه شهیدی که دو تا دختر پیامبریکی بعد از دیگری به نکاحش دربیاید این فضیلت را فقط حضرت عثمان دارد.آیا پیغمبر العیاذ بالله داماد بی دینی را انتخاب کرده اند؟ آن هم اینکه ۲ بار بخواهد او را داماد کند؟
۵- خرید چاه (بئر الرومه)و حل مشکل آب مسلمین  مدینه منوره توسط حضرت عثمان، که پیامبر به او بشارت بهشت داد.
۶-تجهیز جیش العسره در جنگ تبوک(۳۰۰ شتر تجهیز شده با تمام امکانات)
۷-نشر قرآن کریم در دنیای اسلام به صورت گسترده، پس اگر کسی که به اولین  منتشر کننده قرآن توهین بکند پس باید برای خودش قرآن دیگری بیاورد
۸- توسعه مسجد النبی(ص)
۹- وقتی حضرت عثمان به عنوان سفیر و نماینده پیامبر(ص) به مکه می روند در حالیکه عاشق خانه خدا بود اما  بدون حضرت رسول(ص) طواف نمی کند و با همان لباس احرام برمیگردد
۱۰- بیعه الرضوان  بیعتی که خود پیامبر دست راست خود را بجای حضرت عثمان و دست چپش را برای خود به عنوان بیعت بالا برد که در منابع شیعی و سنی ذکر شده است.

امام جمعه اهلسنت آزادشهر ضمن محکوم کردن توهین به حضرت عثمان(رض)،افزودند:آیا جایز است که به چنین شخصی که دارای این همه فضیلت است بگویند  دنیاگرا و قوم گرا بوده و او را فردی بی لیاقت جلوه بدهند و مدعی باشند که به خاطر داشتن چنین خصوصیاتی به قتل رسیده و شهادت را کشته شدن تعبیر کنند.
وی در ادامه به رابطه  صمیمی حضرت عثمان با حضرت علی و اهل بیتش اشاره کردند وخاطرنشان کردند: حضرت عثمان کسی است که حضرت علی (ع) حدود ۱۲ سال در کنارش بود و حضرت حسن و حسین به عنوان سرباز وی بودند آیا درست است او را شخص بدی تصور بکنیم؟

مولانا گرگیج در ادامه به نقل از نهج البلاغه  گفت:حضرت علی (رض)به  حضرت عثمان (رض)میگوید من چیز اضافه ای نسبت به شما ندارم اگر من با یک دختر پیامبر ازدواج کردم شما با دو دختر پیامبر ازدواج کردید.
مدیر محترم دارالعلوم فاروقیه گالیکش ضمن تقبیح شمردن از تشبیه وقایع این زمان به صدر اسلام  اظهار داشتند: اگر امروز فتنه ای است و مسایلی در دنیا رخ  دهد و برخی بیایند آن را با صدر اسلام تشبیه کنند و مقدسات را مثال بزنند و توهین کنند ما چگونه به دنبال وحدت باشیم؟.اگر ما وحدت میخواهیم اینها مقدسات ما هستند و نباید به آن ها توهین بشود.
خطیب جمعه آزادشهر ضمن انتقاد از سکوت برخی علمای اهل سنت در برخود با چنین مسائلی گفت: من این گلایه را از علمای اهل سنت  سراسر کشور دارم تا کی خود رابه خواب خرگوشی میزنند؟ با این فریب ها که اگر کسی از توهین کننده ها انتقاد کند و از مقدسات دفاع کند تکفیری می شود  خود را گول نزنید و ساکت ننشینید و ما هرکسی را که مدافع مقدسات را تکفیری بنامد،خودش را کافر میدانیم.آیا کسی که از حضرت عثمان دفاع کند تکفیری است؟ لذا نباید علماء در برخورد با چنین مسائلی سکوت کنند و فقط چند نفر واکنش نشان بدهند باید همه یک صدا باشند و این مسایل را در تریبون نمازجمعه ها مطرح کنند تا اعتراض آنان به گوش جهانیان برسد
ایشان در ادامه، دفاع از مقدسات را لازم و ضروری برشمردند و تصریح کردند: همه صدای من را بشنوند تا زمانیکه این زبان قدرت تکلم دارد هرکسی که در هر مقامی باشدوبخواهد به خلفاء، صحابه ،ازواج مطهرات و اهل بیت پیامبر توهین بکند صدای ما بلند می شود و ساکت نخواهیم ماند وجان خود را  برای دفاع از همه مقدسات در کف دست گذاشته ایم و فدای پیامبر،اهل بیت و یارانش می کنیم.
خطیب جمعه آزادشهر سخنان برخی افراد و مسئولان را  مخالف با شعار وحدت دانست و گفت: افراد باید شرمنده بشوند که هنوز هفته وحدت به اتمام نرسیده است،روز پنجشنبه همان هفته به حضرت عثمان(رض) توهین می کنند و هفته وحدت تبدیل به هفته وحشت می شود.تا زمانی که ما  باهم تعامل درست و صادقانه ای نداشته باشیم و فریب و حیله در کار باشد به جایی نمی رسیم.حداقل می گذاشتند وحدت هفته ای دوام بیاورد.
مولانا در پایان بر پایبندی جامعه اهل سنت به حفظ وحدت و پرهیز از ایجاد هرگونه بحران و ناامنی تاکید کردند: ما علت را بنگریم که چرا صدای اعتراض ما بلند میشود؟ خدا میداند که ما بدنبال ایجاد بحران نیستیم و دوست نداریم که جامعه دچار دودستگی و تفرقه شود ونمیخواهیم این مسائل از تریبون های  نماز جمعه بیان شوند اما چه کنیم وقتی مظلوم واقع می شویم ؟ وقتی که به مقدسات  نود در صد مسلمانان جهان توهین می شود ما بیاییم سکوت کنیم وآنرا توهین ندانیم که هرگز چنین چیزی امکان پذیر نیست.
منبع پایگاه اطلاع رسانی مولانا گرگیج

| ۵ بهمن ۱۳۹۲
۸ پاسخ به “انتقاد مولانا گرگیج از توهین مصباح یزدی به خلیفه سوم”

 1. عماد الدین says:

  این مطلب در کتاب کنزالعمال – چاپ موسسه الرساله – جلد ۲ – کتاب الاذکار من قسم الافعال – باب فی لواحق التفسیر منسوخ القرآن – صفحه ۵۸۱ – حدیث ۴۷۷۵ موجود می باشد.

  تصاویر زیر جلد کتاب و صفحه ۵۸۱ و حدیث ۴۷۷۵ کتاب کنزل العمال می باشد.

  ( توجه : برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی روی آنها کلیک نمایید )

  کنز-العمال.jpg کنز-العمال-۲٫jpg

  ترجمه حدیث : طبق فرمان “عثمان“ یک نسخه قرآن نوشته شد و سپس از روی آن نسخه هایی نگاشته شد و برای بلاد فرستاده شد. سپس “عثمان“ دستور داد تا غیر از آن قرآن، تمام قرآن های موجود – چه قرآن هایی که بر روی یک برگ نوشته شده بود، یا قرآن هایی که به صورت کتاب درآمده بود – جمع آوری و سوزانده شود.

  منابع بیشتر :

  الف- صحیح بخاری، جلد۶، صفحه۹۹، ناشر: دارالفکر للطباعه و النشر و التوزیع

  ب- فتح الباری، ابن حجر، جلد۹، صفحه۱۸، ناشر: دارالمعرفه للطباعه و النشر، بیروت، لبنان

  ج- تفسیر قرطبی، جلد۱، صفحه۵۲، ناشر: داراحیاء التراث العربی، بیروت، لبنان

  نتیجه : ۱ ـ آیا این عمل عثمان که قرآن ها را به آتش کشیده است مخالفت و دشمنی با خدا و رسول خدا نمی باشد؟

  ۲ ـ آیا این عمل عثمان دلیل بر اسلام اوست و یا دلیل بر کفر او؟

  ۳ ـ آیا پیروی از این شخص که قرآن را آتش زده است جایز می باشد؟

  برادران اهل تسنن لطفا عادلانه و عاقلانه قضاوت کنید


 2. حفصه says:

  حامد۱,
  مثل اینکه امام خمینی اینطورفکرنمیکردن چون اگه نظرشون این بودنمیگفتن اهل سنت برادرما .. حتی اگرمسلمان باشن


 3. راجی بفضل الله says:

  «اگر ما امروز بگوییم خلیفه اول ابوبکر است و خلیفه چهارم علی است چه چیزی به دین اضافه می شود و چه چیزی از دین کاسته می شود؟»
  اگر واقعا این جوری فکر می کنید، اگر ما هم بگوییم عثمان دنیاطلب بوده، چه چیزی به دین اضافه می شود و چه چیزی از دین کم می شود؟!

  پاسخ :
  نه به دین چیزی اضاف می شود ونه چیزی از دین کم می شود ولی افرادی مثل شما که به داماد رسول الله صلی الله علیه و سلم اهانت می کنند خودرا از نگاه الله می اندازند، و باعث علو درجات آن پروانگان بهشت می شوند .


 4. alkhalil says:

  بدانید ای مخالفین صحابه که همین شخص عظیم و شایسته امت و شاگرد رسول صلی الله علیه و سلم ، سیدنا عثمان رضی الله عنه که جانم فدایش باد در یک رکعت نماز خود تمام قرآن عظیم الشان را تلاوت می کرد آیا شما این فضیلت و استقامت را دارید؟ هرگز که ندارید و نداشته اید و نخواهید داشت…


  • برادر says:

   داداش اینکه شما گفتین داماد پیامبر در یک رکعت نماز کل قران رو میخوندن فکر نمیکنی یکم غیر منطقی باشه؟؟؟خودت حساب کن ما در۲۴ ساعت شبانه روز۱۴۴۰ دقیقه زمان داریم و قرآن هم حدود۶۰۰صفحه است…حال ااگرایشون در هر دقیقه یک صفحه از قرآن رو میخوندن با حساب حرف شما در هر روز نمیتونستن بیشتر از ۲ونیم رکعت نماز بخونن. مطمئنن با این اوصاف ایشان زمان لازم واسه خوندن نمازهای یومیه اش رو نداشتن…بهتر نیست ب باورامون با منطق بیشتری نگاه کنیم؟؟؟؟؟؟؟


 5. حامد1 says:

  این آخوند تندرو بداند ما شیعه و سنی باهام برداریم و کسانی که بر طبل دشمن بزند هیچ تاثیری برای ما ندارد ما با تاسی از مقام معظم رهبری وحدت مونو حفظ خواهیم کرد نظریات تندروها در ایران مشتری ندارد .


 6. sahar says:

  أحسنت به مولانا گرگیج ،،ما وحدت واقعی میخواهیم نه‌شعار،به نظر من مولانا گرگیج خیلی باجرأت هستند،خدا حفظشون کنه


 7. ramin says:

  واقعا حقیقته چرا علمایه ما … تا از عقایدمون دفاع کنند؟؟؟

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 40نفر
 • بازدید امروز 168181
 • بازدید دیروز 110002
 • بازید کل 100877775

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com