پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2321
  • کل نظرات 9625
  • کل اعضا 1684
  • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
الخلیل
| بازدیدها: 37411

8ب54 (5)

إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحاً مُّبِیناً [الفتح : ۱] لِیَغْفِرَ لَکَ اللَّهُ مَا تَقَدَّمَ مِن ذَنبِکَ وَمَا تَأَخَّرَ وَیُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَیْکَ وَیَهْدِیَکَ صِرَاطاً مُّسْتَقِیماً [الفتح : ۲] وَیَنصُرَکَ اللَّهُ نَصْراً عَزِیزاً [الفتح : ۳] هُوَ الَّذِی أَنزَلَ السَّکِینَهَ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لِیَزْدَادُوا إِیمَاناً مَّعَ إِیمَانِهِمْ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَکَانَ اللَّهُ عَلِیماً حَکِیماً [الفتح : ۴]   مولانا محمد عثمان (مدظله) امام جمعه مسجد جامع الخلیل شهرستان خاش در خطبه های نماز جمعه این هفته (۳۰ خرداد۹۳) به موضوع ایمان و عمل صالح پرداختند و بیان نمودند:

الحمدلله آگاهی همه مسلمانان در حد لازم است اما آنچه که برای همه مهم و اساسی است این است که باید در عرصه عمل قدم برداشته شود. الله ذوالجلال در قبال ایمان و عمل صالح وعده به بهشت داده است.

الله تعالی می فرماید:( إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ کَانَتْ لَهُمْ جَنَّاتُ الْفِرْدَوْسِ نُزُلاً) کسانی که ایمان آورده اند و عمل صالح انجام داده اند برای آنها بهشت فردوس به عنوان مهمان خانه و به عنوان پیش مقدمه است.

درحدیث آمده است که نبی کریم صلی الله علیه و سلم فرمودند: هرگاه شما از خداوند بهشت طلب می کنید بهشت فردوس را طلب کنید. الله تعالی همه ما و شما را بهشت فردوس نصیب بفرماید.

از ما دو چیز خواسته شده است: یک ایمان به وحدانیت الله تعالی و دوم اخلاص در عمل ، عملی که توأم با اخلاص باشد. در قبال این عمل الله تعالی نقداً جایزه داده است که به شما بهشت داده می شود.

چقدر معامله آسان است ایمان به وحدانیت الله تعالی که نه بهایی دارد ، نه هزینه ای دارد و نه مشکل است.الله تعالی ایمان من و شما را کامل و ایمان خالصی بگرداند. ایمانی که ما را از جمیع منکرات و از جمیع مفاسد باز دارد ایمانی که ما را برای جمیع طاعات و عبادات آماده کند.

ایمان بی خاصیت به درد نمی خورد ایمانی که بی رنگ و بی قوت باشد ایمان سرد است لذا ایمان پررنگ ، ایمان اثر گذار و ایمانی که در آن قوت باشد ایمان گرم است که ما را از تمام جمیع معاصی و گناه باز می دارد. ایمانی که از شرک ، کفر ، بدعات ، محرمات ، منکرات ، معاصی ، نافرمانی خد ا و فحشا و از جمیع منکرات باز دارد.

حضرت مولانا محمد عثمان در بخش دیگر سخنان خود اشاره ای به برخی نا امنی ها که در شهرستان خاش رخ می دهد نمود و افزود: گزارش می رسد که یک سری نا امنی های بسیار خطرناکی وجود دارد سرقت و دزدی به حدی فراوان شده است که خانه ها ، مغازه ها ، مزارع امنیت ندارند ، مواشی و حیوانات در صحرا امنیت ندراند. مغازه ها را با اطمینان کامل به بدترین شکل غارت می کنند و تمام اموال را به دزدی می برند. چوپان ها در صحرا در امان نیستند. فساد در بر و بهر راه افتاده است چوپان ها را در صحرا با اسلحه تهدید می کنند و وسایل او و گوسفندان را به غارت می برند.(سبحان الله) آیا این دزد می خواهد در شکم خود و در شکم زن  و فرزند خود مال دزدی بدهد؟ کسی که در دنیا آتش در شکمش وارد می کند این عاقبتش چه می شود؟ آیا در قبر فردای قیامت از او سوال و جواب نمی شود؟ حشر و نشری ندارد؟ میزان اعمال و ترازوی اعمال و پل صراطی ندارد؟

لذا از تمام مسئولین و نیروهای انتظامی و شورای تأمین شهرستان خاش و علما ، ریش سفیدان ، معتمدین محل و منطقه به طور جد تقاضا می شود هرچه سریعتر جلوی این همه نا امنی ها و دزدی ها را بگیرند و اینها را به سزای اعمالشان برسانند.

همه خود را باید اصلاح کنند و همه توبه کنیم و از گناه و معاصی دست بر داریم. در قرآن آمده است (وَاسْتَغْفِرْ لِذَنبِکَ) وقتی خطاب به سرور کائنات صلی الله علیه و سلم می شود الله می فرماید : ای پیغمبر تو هم استغفار کن.

آنحضرت صلی الله علیه و سلم در حدیثی فرمود: من هر روز ۱۰۰ مرتبه استغفار می خوانم. محدثین می گویند این عدد ۱۰۰ برای کثرت است و محدود نیست، آنحضرت از ۱۰۰ مرتبه هم بیشتر(اَستَغفِرُاللهَ رَبِّی مِن کُلِّ ذَنبٍ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ )می نمود.( ای خدا همه ما استغفار می کنیم و همه به سوی تو بر می گردیم خدایا ما از گناه و معصیت و منکرات و ظلم بر می گردیم)

(إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ) خداوند می فرماید: تا اعمال خود را شما تغییر ندهید من هم فیصله را تغییر نمی دهم اگر شما توبه کنید من عذاب ها را از شما بر می گردانم ولی اگر توبه نکنید آن عذابی که در قیامت و ثمره گناه است آن عذاب می آید و وقتی عذاب خدا بیاید هیچ مددکار و کمک کننده ای نیست که شما را نجات بدهد.

مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش در بخش پایانی سخنان خود به فرا رسیدن ماه عظیم و مهمان عظیم رب العالمین «ماه مبارک رمضان» تاکید بر آمادگی کامل مومنین نمود و افزود: ماه عظیمی و مهمان عظیمی در پیش است همه مردم آمادگی بگیرید و در خانه فرزندان خود را آماده کنید و با یک عشق و محبتی برای روزه گرفتن ماه مبارک رمضان که ماه تزکیه و اصلاح و تزکیه باطل و ظاهر است بروید خدا درون ما را می خواهد به وسیله این عبادت تزکیه و باز کند و ظاهر ما را هم پاک کند.

ایشان در ادامه از جوانان دیندار و غیور شهرستان خاش و اطراف درخواست نمود که جام تراویح را رونق دهند و در جام تراویح و روزه بر نهار و تروایح و ختم کلام الله مجید در مساجد پشت سر حفاظ بخوانند و کلام الهی را گوش دهند و به پای ختم های قرآن عظیم الشان بنشینند تا اینکه گناهان یک سالشان بخشیده شود و روزی که به نماز عید به عیدگاه می خواهند بروند گردنشان از آتش جهنم آزاد شده و بهشت برای آنها واجب شود.

وی تاکید نمود: جوانان باید جام فوتبال در رمضان که در زمان نماز تراویح و عشاء می باشد را تعطیل کنند و به جام تراویح در رمضان بشتابند چرا که این توطئه غربی ها است که در کشور ما این جامهای بی سود و نفع ایجاد شده است. جوانان باید هوشیار باشند که کلام الله مهم است گوش کردن کلام الله و رفتن به نماز تراویح برای شما در آخرت سود دارد نه جام فوتبال در رمضان.

عمر فاروق رضی الله تعالی عنه فرموده است که شما نماز را در مساجد جمع شوید و پشت سر امام و حافظ بخوانید و قرآن را در ۲۰ رکعت تراویح ختم کنید ، این سنت و این طرز جدید ، نظیر  و ارزشمند فاروق اعظم است که این را کاشته و این برای امت اسلام سرمایه و سود است.

لذا از دوستانی که در ۲۰ دقیقه نماز تراویح می خوانند عذرخواهی می شود و نکنید این روش را که صحیح نمی باشد. نماز را بازیچه قرار ندهید و تراویح و قرآن را بازیچه قرار ندهید. بیاید به پای قرآن تا پاهای شما خسته شوند و فردا بگویید ای خدا من روی پا ایستاده ام و قرآن را گوش کرده ام و پاهای من ورم کرده اند.

ام المومنین عایشه صدیقه رضی الله عنه می فرماید: نبی کریم صلی الله علیه و سلم در قیام شب اینقدر می ایستادند تا اینکه پاهای رسول الله ورم می کردند و حضرت عایشه می فرماید: ای رسول الله تو را خدا می فرماید: (لِیَغْفِرَ لَکَ اللَّهُ مَا تَقَدَّمَ مِن ذَنبِکَ وَمَا تَأَخَّرَ ) خداوند گناهان اول و آخر تو را بخشیده است شما چرا اینقدر قیام می کنید؟ رسول الله فرمود: (عبداً شکورا) ای عایشه من بنده شکرگذار رب نباشم ، من برای شکر خدا می ایستم، من برای تشکر بارگاه خدا می ایستم، من قرآن را می خوانم که از خدا تشکر کنم. خدایا تو احسان کردی خدایا تو بر ما منت کردی.

همان قرآنی که رسول الله می خواندند و قدم های رسول الله ورم کردند همان قرآن والله همین است که در دست شماست. شما هم بخوانید و گوش کنید تا پاهای شما ورم کند ، بترکد و شکاف بر دارد و فردای قیامت آنها گواهی بدهند که این پا ورم کرد این ترکید و شکاف شد چرکه خدایا قرآن تو را این بنده گوش کرده است. (الله اکبر)

منبع: الخلیل آنلاین

| ۳۰ خرداد ۱۳۹۳

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 40نفر
  • بازدید امروز 93937
  • بازدید دیروز 386809
  • بازید کل 101190340

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com