پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2331
 • کل نظرات 9704
 • کل اعضا 1697
 • جدیدترین عضو majidhami
خبرنامه
اسلام
| بازدیدها: 1017

حج یکی از ۵ رکن در اسلام است که فرضیت آن در قرآن برای افراد بالغ که توانایی مالی رفت و برگشت را به حرمین دارند تصریح شده است و هیچ امامی و عالم دینی نمی تواند مانع این فرض مهم اسلام شود چرا که این فریضه مهم از اختیارات انحصاری خدا و رسول هستند و بس . ۵ رکن اسلام عبارتند از: ۱_ پذیرفتن یگانگی خداوند ۲_ نمازخواندن ۳_ روزه گرفتن ۴_ حج کردن ۵_ پرداخت زکات . ارکانی که هیچ کس در جایگاه ممانعت برای پیروان دین مبین اسلام نمی تواند قرار بگیرد . کسانی که توانایی مالی دارند و به حج نروند مانند این است که نماز یا روزه را ترک کرده و گناه عظیمی را مرتکب می شوند و هیچ عبادت دیگری نمی تواند جایگزین آن شود و کسانی که به حج رفته و مناسک حج را بطور صحیح انجام دهند طبق فرموده رسول الله صلی الله علیه و سلم مانند نوزادی است که تازه از مادر متولد شده است و تمام گناهان او مورد آمرزش الهی قرار میگیرند
حال ببینید حکومت بی خرد تاجیکستان در اقدامی جاهلانه و با بهانه های پوچ خودرا در جایگاه شارع اسلام قرار میدهد و آن را برای مسلمانان ممنوع اعلام می نماید، گفتنی است ممنوعیت حج برای مسلمانان زیر ۴۰ سال تاجیکستان در ادامه مبارزات بر گرایشات دینی مردم این کشور صورت میگیرد ، قبل ازاین رژیم جوانان را از مسجد منع کرده بود ، و سپس به تبدیل کردن مساجد در شهر پنجکنت به کتابخانه و بنگاه روی آورد، کاری که از رژیم شوروی برای امامعلی رحمانف به ارث مانده بود. بازداشتهای گسترده ی رهبران نهضت اسلامی تاجیکستان و سرکوب آنها و سرانجام ممنوع اعلام کردن این حزب که تنها حزب اسلامی در کشور تاجیکستان بود از اقدامات اخیر رژیم بود و به این بسنده نکرده و نوبت به حج رسید و سپس نوبت روزه رمضان خواهد بود !
متن خبر ممنوعیت حج :
دولت تاجیکستان سفر حج را برای شهروندان زیر ۴۰ سال خود ممنوع کرده است. در بهار گذشته مقامات کمیته دین تاجیکستان اعلام کرده بودند که تنها افراد بالای ۳۵ سال اجازه زیارت اماکن مقدس مسلمانان را دارند.
منتقدان دولت اعمال محدودیت سنی برای سفر حج را نقض حقوق شهروندان می‌دانند. اما دولت تاجیکستان می‌گوید هدف از این اقدام فراهم کردن امکان زیارت خانه خدا برای داوطلبان کهنسال‌تری است که سال‌های طولانی در انتظار رسیدن فرصت سفر حج نوبت هستند.
در سال گذشته میلادی بیش از شش هزار نفر از اتباع تاجیکستان حج کردند. به گفته افشین مقیم، سخنگوی کمیته دین تاجیکستان، امسال نیز شمار زائران حج همین تعداد باقی خواهد ماند. این در حالی است که تعداد متقاضیان انجام سفر حج در تاجیکستان پیوسته در حال افزایش است. این امر باعث شده که دولت به اعمال محدودیت تازه سنی در انجام سفر حج دست بزند.

یک پاسخ به “اقدام جدید دولت تاجیکستان در ممنوع کردن حج خانه خدا !”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  ملکوتی says:

  من شیعه هستم اما اگر خدا هم بگوید عاشورا قمه بزن نخواهم زد گرچه خدا تنها موجودی است که می تواند بگوید شووخواهد شد.
  چند سئوال فنی ازعلمای اهل نسنن دارم
  ۱-درعربستان چگونه ثابت می کنند کسی جادوگراست وگردنش را می زنند مگر دراین کشور کسی ازعلوم فیزیک وشیمی وریاضی چیزی نمی داند هر چه فکر می کنم نمی توانم بپذیرم که یک نفر بتواند با جادو بر شخص یا اجسام دیگر تاثیر بگذارد اگر حقیقت است مایل هستم تاثیر جادو را بر خودم ببینم تا باور کنم وگرنه سخن بیهوده ای است .
  ۲- چشم زخم را نمی توانم باور کنم اگر واقعیت دارد شما مثلا دشمن خودت ویا دشمنان اسلام را چشم زخم بزن و نابود کن
  ۳- اینکه قرآن می فرماید لااکراه فی الدین اما اگر کسی مرتد شود گردنش را می زنند پی معنای لااکراه فی الدین چیست ؟
  ۴- درمورد مردم ژاپن وغرب اروپا که دین اسلام درقدیم به آنها نرسیده و یاقبول نکرده اند آیا می توان گفت همگی جهنمی هستند درحالی که این همه خدمت به بشریت کرده اند وما مسلمانان فقط جنگ وخونریزی داشته ایم وبس
  ۵-شما می فرمایید عبدالله و ابوطالب وعبدامطلب مشرک بوده اند اما عبدالمطلب در جواب کسی که از وی می پرسد چرا ازخانه خدا درمقابل ابرهه دفاع نمی کنی می گوید کعبه صاحب دارد با این وجود آیا ایشان مشرک بوده است؟ ودیگر اینکه چرا پیامبربا آن همه اعجازی که داشته است چرا نتوانسته ابوطالب را مسلمان نماید ( درصورت مشرک بودن وی )؟
  متشکرم موفق باشید قصدم فقط اگاهی است نه مناقشه .

  پاسخ :

  ۱_ در مورد سوال اول ما اطلاعی نداریم .
  ۲_ چشم زخم حق است چونکه پیامبر خدا ص فرموده است حق است و در کلام شان لغو وجود ندارد. چشم زخم ناخواسته و یا غیر عمدی اتفاق می افتد و نمی توان از آن بعنوان سلاح استفاده نمود.
  ۳_ در باره مرتد دستور اسلام است که باید کشته شود اما نه باراول ، رافت اسلامی این است که حکومت اسلامی اورا مهلت دهد تا به اسلام برگردد و اگر نپذیرفت کشته می شود.
  ۴_ خدمت مردم ژاپن و غرب جای ایمان و اعمال صالحه ی برگرفته از قرآن را نخواهند گرفت و بشر با هدف پرستش خالق خلق شده است، و دعوت اسلامی برای همه در نقاط مختلف جهان رسیده است در صورت نپذیرفتن اسلام وبا مرگ بدون ایمان و اسلام بدون شک جهنمی خواهند شد. اسلام دین خونریزی نیست .
  ۵_ ما حق نداریم در مورد اشخاص معینی نظر بدهیم که جهنمی است و یا بهشتی چون وظیفه ی ما نیست و علم غیب هم نداریم اما طبق گواهی آیات قرآن می گوئیم کسانی که بدون ایمان و بر شرک و کفر از دنیا بروند مستحق عذاب جهنم خواهند بود.

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 20نفر
 • بازدید امروز 44652
 • بازدید دیروز 141237
 • بازید کل 104700005

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com