پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2321
  • کل نظرات 9625
  • کل اعضا 1684
  • جدیدترین عضو اسحق
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 605

0,,17554489_303,00شهر مونهایم در کنار رود راین دو قطعه ‌زمین به ارزش ۸۵۰ هزار یورو را مجانی در اختیار دو انجمن اسلامی قرار می‌دهد تا در ‌آنها مسجد بنا کنند. درباره یکی از انجمن‌ها مناقشاتی وجود دارد.

به گزارش وااسلاماه به نقل از حبرگزاری ها شهر مونهایم در اقدامی سخاوتمندانه قصد دارد دو قطعه زمین را به منظور ساخت مسجد به صورت رایگان در اختیار دو انجمن اسلامی قرار دهد.

دانیل تسیمرمان، شهردار مونهایم گفت، این زمین‌ها که حدود ۸۵۰ هزار یورو ارزش دارند، اهدا نمی‌شود تا این دو انجمن هر کاری که می‌خواهند در آن بکنند، بلکه این زمین‌ها واگذار می‌شوند به این شرط که در آن‌ها مسجد ساخته شود.

تسیمرمان که نمایندگی محلی حزب پتو (به لاتین به معنای “من حمایت می‌کنم”) را بر عهده دارد در زمانی که دانش‌آموز بود این حزب را بنا نهاد. عضو ۳۳ ساله این حزب متعلق به دانش‌آموزان و دانشجویان از سال ۲۰۰۹ شهرداری مونهایم را بر عهده دارد.

تسیمرمان با اشاره به سخنان ایلزه یونکرمان، اسقف کلیسای پروتستان می‌گوید، هدف این بود که دو انجمن یادشده از فعالیت مخفیانه بیرون آمده، به سوی فعالیت‌های شفاف و علنی سوق داده شوند.

ایلزه یونکرمان در ماه مه خواسته بود تا سازمان‌های مسلمانان نیز مانند کلیساها به منظور شفافیت بیشتر سازماندهی شوند.

مخالفت با ساخت مساجد

ساخت مساجد در دیگر مناطق آلمان مورد مناقشه قرار دارد. چندی پیش حدود ۷۰۰ تن از هواداران حزب “آلترناتیو برای آلمان” (AfD) در ارفورت علیه ساخت مساجد دست به راهپیمایی زدند.

از جمله شرایط ساخت مسجد در دو قطعه اهدایی این است که گلدسته‌های آنها نباید بلندتر از ۲۰ متر باشند. به علاوه این قطعات نباید بدون اجازه شهرداری به شخص ثالث واگذار شوند. همچنین هر دو انجمن یادشده باید به قانون اساسی آلمان و اصل رواداری (تولرانس) وفادار بمانند. اگر این دو انجمن این شرایط را رعایت نکنند هر دو قطعه پس گرفته خواهد شد.

مسلمانان مونهایم مسئولیت ساخت مساجد و مراکز انجمن‌ها را خود به عهده گرفته‌اند. یکی از این مساجد که به انجمن اسلامی دیتیب (Ditib) اهدا می‌شود قرار است در همسایگی دو کلیسای کاتولیک و پروتستان بنا شود.

تسیمرمان، شهردار مونهایم گفت، هر دو انجمن برای شهرداری آشنا هستند و از اواسط سال‌های دهه ۱۹۸۰ در این شهر فعالیت دارند.

رأی‌گیری نمایشی

انجمن دیتیب از جانب برخی از چهره‌ها مورد مناقشه قرار دارد. آیدان اوزوز از حزب سوسیال‌دموکرات در گفت‌وگو با اشپیگل از این انجمن به شدت انتقاد کرده می‌گوید: «دیتیب به جای این که به روشنی تهدیدها و ارعاب‌ها را رد کند در صفوف خود برای افراد افراطی جا باز می‌‌کند.»

مونهایم به لحاظ مالی مشکلی برای ارائه این زمین‌ها ندارد. این شهر که بین دوسلدورف و کلن واقع شده، بودجه‌ای ۱۲۰ میلیون یورویی در اختیار دارد.

قرار است که واگذاری زمین‌ها در ۶ ژوئیه در شورای شهر به رأی گذاشته شود. اما این رأی‌گیری نمایشی خواهد بود چرا که فراکسیون تسیمرمان ۲۶ کرسی از ۴۰ کرسی این شورا را در اختیار دارد.

| ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 36نفر
  • بازدید امروز 79310
  • بازدید دیروز 386809
  • بازید کل 101175713

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com