پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2330
  • کل نظرات 9698
  • کل اعضا 1695
  • جدیدترین عضو mohammad
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 1120

رمضان هر سال می آید تا شادی و امید را در دلهای مسلمانان گسترش دهد ، شادی با فرا رسیدن ماه پرخیر رمضان که در آن قرآن کریم این کتاب هدایت نازل شده است همراه است ، و امیدها با توبه نمودن و بخشش از جانب الله تعالی ، کسب حسنات و ثواب همراه است .
مسلمانان از فرصت این استفاده نموده و در کسب اعمال نیک اهتمام می ورزند تا به رضامندی پروردگار جهان نایل گردند، از جمله، تمام روز را روزه می گیرند فقط بخاطر اطاعت از الله تعالی چرا که روزه در اسلام فرض و یکی از ارکان آن می باشد و در تمام بلاد دنیا بدون هیچ اختلافی روزه را ادامه می دهند اما تنها اختلافی که وجود دارد اختلاف ساعات روزه داری در نقاط مختلف دنیاست .

دلیل اختلاف ساعات روزه داری در چیست ؟

کشورهای مختلف در دنیا شاهد اختلاف در ساعات روزه داری هستند بعضی ها فقط به مدت ده ساعت روزه می گیرند که خیلی کم است و بعضی ها ۲۰ ساعت روزه می گیرند که بالا است . و دلیل این اختلاف بخاطر اختلاف عرض جغرافیایی هر کشور و اختلاف فاصله آن با خط استوا است، هر کشوری که از خط استوا دورتر باشد ساعات روزه داری در آن بیشتر است چرا که خورشید در آن کشور با تاخیر زیادی غروب می کند.
کشورهایی که در شمال خط استوا قرار دارند ساعات روزه داری طولانی تری نسبت به کشورهایی دارند که در جنوب خط استوا قرار دارند همان تاثیری که فصل زمستان برمدت ساعات روز دارد که در آن روزها کوتاه و شبها طولانی می شوند.

ساعات روزه داری در کشورهای مختلف دنیا

شهر ریکیاویک پایتخت ایسلند رکوردار طولانی ترین ساعات روزه داری در جهان است که مدت آن ۲۲ ساعت و۳۴ دقیقه است ، و در مقابل شهر اوسوایا در آرژانتین کوتاه ترین ساعات روزه داری در جهان را دارد که مدت آن فقط ۸ ساعت و ۵۵ دقیقه است . همچنین در برخی شهرهای کشور سوید مانند شهر کیرونا روزه داری ۲۲ ساعت است و در شهر استکهلم ۲۰ ساعت است.
در استرالیا مدت روزه داری به ۱۲ ساعت می رسد و در مناطق جنوبی آن درتاسمانی کمتر از ۱۱ ساعت است ، و در شهر پیتسبورگ آمریکا بیشتر از ۲۱ ساعت است . در فرانسه ، آلمان و انگلستان مدت روزه داری به ۱۶ ساعت و ۳۰ دقیقه می رسد و در برخی شهرهای ایالات متحده امریکا ۱۵ ساعت است و در کشور چین، افغانستان و پاکستان تقریبا مدت روزه داری ۱۷ ساعت است.

ساعات روزه داری در کشورهای عربی

دمشق ۱۶٫۱۰ بیروت ۱۶٫۱۰ قاهره ۱۵٫۵۱ تونس ۱۶٫۳۳ الجزائر ۱۶٫۴۵ رّباط (مراکش) ۱۶٫۱۰ طرابلس ۱۶٫۱۲ قدس ۱۵٫۵۳ بغداد ۱۶٫۰۵ منامه ۱۵٫۲۱ کویت ۱۵٫۴۰ دّوحهه ۱۵٫۱۵ أبو ظبی ۱۵٫۱۱ مسقط ۱۵٫۰۶ صنعاء ۱۴٫۲۲ مقدیشو ۱۳٫۲۹ جیبوتی ۱۴٫۰۷ خرطوم ۱۴٫۳۱ نواکشوط ۱۴٫۳۵ مکّه المکرّمه ۱۴٫۵۵ رّیاض ۱۵٫۱۲ عمّان ۱۵٫۵۸

ترجمه :  وااسلاماه

images

| ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 41نفر
  • بازدید امروز 83596
  • بازدید دیروز 128139
  • بازید کل 104597712

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com