پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
آمار کلی سایت
  • کل مطالب 2335
  • کل نظرات 9760
  • کل اعضا 1708
  • جدیدترین عضو Shahram
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 36482

اسم قبل از اسلام: رودلیو فرناندو

اسم بعد از اسلام: ذوالفقار

شغل: آشپز

ملیت: فیلیپینی

دین سابق: مسیحی- مذهب کاتولیک

سن: ۲۸ سال

محل کار: هتل میریدیان کویت

دلیل اسلام آوردن: کتاب «آیا انجیل کلام خدا است؟» نوشته ی شیخ احمد دیدات

قوم مورو در فیلیپین از آن جا این اسم را دریافت نمودند که در جدال با مسلمانان در مغرب (موراکو) اسپانیایی ها بدانجا پناه بردند و این اسم روی آن ها گذاشته شد. تاجران عرب این اسن را در فیلیپین یافته و بواسطه ی آن ها در همه جای جهان پخش گردید. برای همین بیشتر مردم در فیلیپین گمان می کنند که همه ی مسلمانان نشأت گرفته از قوم موروی مشهور و موجود در فیلیپین می باشند.

– انجیل :

– یا «انجیلیان» واژه ای در اصل یونانی است که وارد عربی شده و معنی آن مژده یا خبر شادی بخش می باشد.

– در نهایت اختصار: می گوییم که انجیل کتاب مقدسی است که شامل «سیره ی حضرت مسیح در روی زمین و گفته های او می باشد که بیش از یکی از شاگردان و حواریون حضرت عیسی علیه السلام تمام آنچه دیده و شنیده را نوشته است.

بنابراین انجیل در شکل و قالب یکسان پدید نیامده است هرچند مطالب موثق آن در اصل و در مضمون یکی می باشند، تناقض موجود در لابه لای آن ها قابل اغماض نیست. این تناقض چه از جنبه ی عقاید و چه از منظر حوادث و سختی های پیش آمده می باشد. همچنین در رابطه با تبیین شخصیت حضرت مسیح در انجیل های چهارگانه ی معتمد که کلیسای جامع بدان استناد کرده و متون دیگر را مردود می داند، و این انجیل ها نوشته ی هر یک از حواریون چهارگانه متی، مرقس، لوقا و یوحنا، همگی را به دور از شک و تردید دانسته و بدان منقاد بوده و بر پایه ی آن عمل می کنند چون بیانگر روایت و گواه حواریون از زندگی و تعالیم حضرت عیسی می باشد.

«از کتاب موسوعه الأدیان»

– وقتی گفتگو با وی را آغاز کرده و از او پرسیدم که چگونه به دین اسلام روی آورد؟

– اندکی مکث کرد، چشمانش را به زمین دوخت… سپس سرش را بلند کرد… و مشاهده کردم که اشک از چشمانش سرازیر است… و به ناگاه با صدایی بغض آلود و که حزن و اندوه در آن موج می زد… فریاد زد!

شما کجایید ای مسلمانان؟!

– صدایش در گوشم بازتاب یافت و احساساتم را برانگیخت. در مقابل او حس می کردم که دارم خفه می شوم، و به شدت به خارج ساختن خود از این تنگنای که من را در آن قرار داده است، دارم… چیزی نگفتم… او هم منتظر پاسخ من نماند و سخنانش مانند سیل سد را شکسته و جاری شده و گفت:

– ما در فیلیپین می پنداریم که اسلام دین افراط گرایی، دین زور و ترور است و تصویر مسلمانان در ذهن من چنین بود که انسان های سرکشی هستند که مانند حیوانات درنده در کوه های زندگی می کنند و به بی گناهان حمله می کنند و مردم را بی دلیل و از روی خشونت به قتل می رسانند و از نسل قوم «مورو» می باشند. این تمام آن چیزی است که ما از مسلمانان می دانیم و نه از اسلام. آنگونه که رسانه های مسیحی و اغلب برنامه هایی که از رادیو و تلویزیون فیلیپین پخش می شود به تصویر می کشند.

شروع آشنایی من با دین اسلام و جستجو به دنبال معایب و ایرادهای آن

– ما به عنوان یک خانواده ی مسیحی به طور کامل به کلیسا وایسته می باشیم بدون آنکه هیچگونه پایبندی به تعالیم آن داشته باشیم. پندار نادرست من در مورد مسلمانان باعث شد درباره ی دین آن ها مطالعه نموده و تحقیق کنم تا شاید عیب ها و نواقصات آن را کشف کنم.

– بعد از تلاش بسیار کتاب «شیخ احمد دیدات با عنوان: «آیا انجیل کلام خدا است؟!» به دستم افتاد.

– این کتاب توجه من را به خود جلب کرد و شگفتی و تعجب من را برانگیخت… انجیل کلام خدا است!

– قلبم تپیدن گرفت… چگونه چنین چیزی ممکن است؟

– خدایا: آیا سؤال و شکی در این هست که انجیل کلام خدا می باشد؟

– اما این عنوان کتاب بود!

– شروع کردم به خواندن آن تا بلکه بتوانم از دین مسیحیت دفاع نمایم… نه اینکه آن را بپذیرم… می گفتم هرکس به دین من حمله کند می توانم به او پاسخ دهم، ولی منزه است خدایی که تغییر می هد و تغییر نمی پذیرد. هر چه آن را ورق زده و بیشتر مطالعه می کردم، بیشتر به خواندنش واداشته می شدم و قلبم از حمله و هجوم به دین اسلام به سمت علاقمند شدن بدان و کشیدن به سویش متحول می گشت و می خواستم بیشتر درباره اش مطالعه نمایم.

– به مقایسه ی بین ادیان مسیحیت و اسلام پرداختم، و بواسطه ی این کتاب فهمیدم که اسلام دین عقیده ای یکپارچه بوده و قرآن کریم کتاب خداوند می باشد و همه جا و نزد همگان نام آن قرآن بوده و خداوند یکتا و بی شریک است.

– اما دین مسیحیت دارای مذاهب متعدد و جدای از هم می باشد: کاتولیک، پروتستان و غیره… که هر یک مذهب و شیوه ی خاص خود را برای زندگانی دینی دارا بوده و بدانچه دارند خرسندند و باور دارند که همان اصلح و بهترین است…

ادامه دارد…
ترجمه: مسعود
مببع:‌ سایت مهتدین

| ۲۳ آبان ۱۳۹۱

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
  • کاربران آنلاین 23نفر
  • بازدید امروز 36145
  • بازدید دیروز 18366
  • بازید کل 107717145

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com