پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9754
 • کل اعضا 1707
 • جدیدترین عضو MEHDI7
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 7564

آیا اسلام اجازه زنا با زن غیر مسلمان را میدهد ؟

پاسخ :

زنا حرام و از بزرگترین گناهان کبیره است:

خداوند متعال می‌فرماید :

وَلاَتَقرَبُوا الزِّنَا إنَّهُ کَانَ فَاحِشَهً وَ سَاءَ سَبِیلاً (اسراء : ۳۲)

«و (با انجام مراحل و انگیزه‌های زنا) به زنا نزدیک نشوید که زنا گناه بسیار زشت و راه و روشی بد است».

از عبدالله بن مسعود رضی الله عنه روایت است : از پیامبر صلی الله علیه وسلم سؤال کردم کدامین گناه بزرگتر است؟ فرمود : (أن تجعل لله ندا و هو خلقک) «اینکه برای خدا شریک قرار دهی در حالی که او تو را آفریده است» گفتم : بعد از آن چی؟ فرمود : (أن تقتل ولدک مخافه أن یطعم معک) «فرزندت را از ترس اینکه با تو غذا بخورد بکشی» گفتم بعد از آن چی؟ فرمود : (أن تزنی بحلیله جارک) «با زن همسایه‌ات زنا کنی». متفق علیه

و خداوند متعال می‌فرماید :

وَالَّذِین لاَیَدْعُونَ مَعَ اللَّهِ إلَهاً آخَرَ وَ لاَیَقْتُلُونَ النَّفْسَ الَّتِی حَرَّمَ اللَّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ وَ لاَیَزْنُونَ وَ مَنْ یَفْعَلْ ذَلِکَ یَلْقَ أَثَامًا. یُضَاعَفْ لَهُ الْعذَابُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ وَیَخْلُدْ فِیهِ مُهَاناً. إِلاَّ مَنْ تَابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صَالِحاً فَأُوْلَئِکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ (فرقان : ۶۸ – ۷۰)

«و کسانی که با خدا معبود دیگری را به فریاد نمی‌خوانند وعبادت نمی‌کنند و انسانی که الله خونش را حرام کرده به قتل نمی‌رسانند مگر به حق و زنا نمی‌کنند، چرا که هر کس این (کارهای ناشایست) را انجام دهد،کیفر آنرا می‌بیند و در روز قیامت عذابش مضاعف می‌شود و برای ابد در جهنم به ذلیلی می‌ماند مگر کسی که توبه کند و ایمان آورد و عمل صالح انجام دهد که خداوند بدیها و گناهان ایشان را به خوبیها ونیکی‌ها تبدیل می‌کند».

و فرقی نمی کند که زنا با مسلمانی صورت گیرد یا با کافر.

و عقوبت آن در دنیا حد است:

۱- چنانچه شخص زانی مجرد باشد یکصد ضربه شلاق بر وی جاری می شود:

خداوند متعال می‌فرماید :

الزَّانِیَهُ وَالزَّانِی فَاجْلِدُوا کُلَّ وَاحِدٍ مِنْهُمَا مِائَهَ جَلْدَهٍ وَ لاَتَأخُذُکُمْ بِهِمَا رَأَفَهٌ فِی دِینِ اللَّهِ إِنْ کُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَلْیَشْهَدْ عَذَابَهُمَا طَائِفَهٌ مِنْ الْمُؤْمِنِین (نور : ۲)

«هر یک از زن و مرد زناکار (ازدواج نکرده) را صد تازیانه بزنید و در (اجرای قوانین) دین خدا رأفت نسبت بدیشان نداشته باشید، اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید، و باید گروهی از مؤمنان بر اجرای حد بر ایشان حاضر باشند».

از زید بن خالد جهنی روایت است : (سمعت النبی صلی الله علیه وسلم یأمر فیمن زنی و لم یحصن جلدمائه و تغریب عام) «شنیدم پیامبر دستور داد فرد غیرمحصنی که مرتکب زنا شده بود را صد تازیانه بزنند و یکسال تبعید کنند».بخاری (۶۸۳۱)

۲- و اگر زنا کننده متاهل و دارای زن یا شوهر باشد رجم می گردد:

از جابر بن عبدالله انصاری روایت است : (أن رجلا من أسلم، أتی رسول الله صلی الله علیه وسلم فحدثه أنه قد زنی، فشهد علی نفسه أربع شهادات، فأمر به رسول اللهr فرجم، و کان قد أحصن) «مردی از قبیله اسلم نزد پیامبر صلی الله علیه وسلم آمد و به او گفت : زنا کرده‌ام، چهار بار اقرار کرد و گفت : زنا کرده‌ام، پیامبر صلی الله علیه وسلمدستور داد تا رجم شود، آن مرد محصن (ازدواج کرده) بود». ترمذی (۱۴۵۴)

و در این جریمه و حدود نیز تفاوتی بین مسلمان و کافر وجود ندارد. بنابراین هرگونه زنا حرام و از بزرگترین گناهان است حال چه با مسلمان صورت گیرد و چه با کافر و لازمست بر هر دو حدود آن جاری گردد.

و باید توجه داشت که جریمه ی زنا محدود به دنیا نمی شود بلکه در قیامت نیز در معرض عقاب خواهند بود.

در حدیث طولانی‌ای که سمره بن جندب درباره رؤیای پیامبر صلی الله علیه وسلم روایت کرده آمده که پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمود : (فانطلقنا فأتینا علی مثل التنور، قال : وأحسب أنه کان یقول : فإذا فیه لغط و أصوات، قال : فاطلعنا فیه، فإذا رجال و نساء عراه، و إذا هم یأتیهم لهب ن أسفل منهم، فإذا أتاهم ذلک اللهب ضوضوا، قال : قلت لهما : ما هؤلاء، قالا : و أما الرجالو النساء العراه الذین فی مثل التنور فهم الزناه والزوانی) «رفتیم تا به (چاهی) مانند تنور رسیدیم، (راوی) گوید : گمان می‌کنم پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمود : که از آن سروصداهایی به گوش می‌رسید، فرمود به آن نگاه کردیم، زنان و مردان عریانی را دیدیم که شعله‌های آتش از زیر آنها بلند می‌شد و وقتی که به آنها می‌رسید، داد و فریاد می‌زدند. پیامبر به آندو (فرشته همراه) گفت : اینان چه کسانی هستند؟ جواب دادند : مردان و زنان عریانی که در چاه تنور مانند بودند، زنان و مردان زناکار هستند». بخاری (۷۰۴۷)

بنابراین بر زناکار واجب است که توبه ی نصوحی نماید تا شاید الله تعالی وی را ببخشاید.

موضوع:, فقه و احکام
| ۲۳ فروردین ۱۳۹۴
۶ پاسخ به “آیا اسلام اجازه زنا با زن غیر مسلمان را میدهد ؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  مراوغ says:

  پس با این تفاسیر بگوئید دین اسلام با حقوق بشر و انسانیت متمدن زاویه شدیدی دارد و در جاهلیت عربی مانده است.

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  ابراهیم says:

  سلام
  زنا برای مرد متاهلی که در خارج از کشور بسر میبرد با زن غیر مسلمان چه حکمی دارد
  دور از همسر شرعی خودش بوده

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  حمید says:

  اگر شخصی بصورت اجبار با کسی زنا کند (تجاوز)حکم برای زن چیست ؟

  پاسخ :
  به زنی که با زور به وی تجاوز شده شرعا زناکار محسوب می شود ولی حد شرعی ندارد و مورد مجازات قرار نمیگیرد فقط متجاوز را دوبار مجازات می کنند

  پرسش هارا اینجا بپرسید

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  ع says:

  ای دوستان گرانقدر کمی با احتیاط نظر دهید
  شیعه در قبال متعه یا صیغه بسیار محتاط است و شیعیان مذهبی و ملتزم این کار را انجام نمیدهند
  پس نمیتوان شیعه محکوم به شهوترانی نمود چرا که شهوترانان در هر دین و دسته ای حتی اهل سنت هم موجودند

 5. وضعیت کاربر : مهمان
  محمود says:

  با سلام

  پس این افرادی که فتوای جهاد نکاه ، جهاد لواط و… میدهند چه کسانی هستند ، اگر مسلمان نیستند ، بگن ، خیال ما رو هم راحت کنن و اینقدر زیر چتر اسلام ، آ بروی مسلمونا رو جلوی کفار نبرن و با توجه به اینکه ایشان خود را از اهل سنت میدانند ، ما این مساله را چطور توجیح کنیم و این مساله سوال های زیادی به وجود می آورد به هر حال هیچ وقت از مذاهب مختلف شیعه این مسائل مطرح نشده و این طور فتواها از بین افرادی به وجود امده که خود را اهل سنت میدانند.  

  پاسخ :
  دوست گرامی روش بیان شما نشان میدهد که از زندگی خود رنج می برید و آثار رنج و تالم در کلام تان هویداست که توصیه می کنم بیشتر در فکر باشید .
  جهاد نکاح وو . دروغی است که یک عده غافل از خداوند و روز قیامت به اهل سنت بستند که ما از خداوند هدایت شان را قبل از موت می خواهیم . اگر اهل سنت اینقدر پر اشتها بودند صیغه را جایز اعلام می کردند ، خواهشمند است خودتان را نگران نکنید .

  • وضعیت کاربر : مهمان
   کریم شهیاد says:

   باسلام برادرم صیغه کردن برای پر اشتهائی نیست؟چرا به حکم خداوند اهانت میکنید ایا داشتن چهار زن برای پر اشتهائی است؟ ویاداشتن کنیزان برای پر اشتهائی بود؟شما لطفا اول موضوع ازدواج موقت وفلسفه واحکام انرا یادبگیر بعدا حکم خدارا پراشتهائی بنام.شما درباره ازدواج موقت چه میدانیدوچه تصوری ازان درذهنتان است.؟شما فکرمیکنید چند نفر ازاین حکم سوئ استفاده کرده ومیکنند؟یک پژوهشی دراین مورد بکنید بعدا قضاوت کنید

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 32نفر
 • بازدید امروز 72900
 • بازدید دیروز 137987
 • بازید کل 107559109

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com