پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9754
 • کل اعضا 1707
 • جدیدترین عضو MEHDI7
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 39673

امروزه برخی افراد بی اطلاع از دین اسلام چنین ادعاء می کنند که دین اسلام برای عرب ها نازل شده وپیامبرش حضرت محمد ص عرب بوده و متعلق به عربها می باشد. و یا برخی دیگر از عجم ها مدعی برتری بر عربها هستند.
اما واقعیت چیز دیگر است، کسانی که اسلام را محدود به عرب ها می دانند قرآن را نخواندند که الله متعال اسلام را دین جهانی اعلام کرده است . همچنین کسانی که برخی احکام شریعت را مربوط به زمان رسول خدا ص ودر شرایط زمانی عرب های صدر اسلام می دانند، این گروه لائیک و بی دین هستند . زیرا الله بزرگ می فرماید قرآن هدایتی است برای آنانی که ایمان به غیب دارند ایمان به عالم برزخ، ایمان به بهشت و جهنم و حساب و کتاب آن روز و ایمان به پیامبران دارند، وبی درنگ تمام احکام الهی را باید پزیرفت واظهار نظر این افراد بر خلاف ایمان است ، و قرآن عظیم الشان رحمت برای جهانیان است و تا ابد می ماند وغیر قابل تغییر می باشد .
عجم بر عرب بر تری ندارد فارس، ترک، کرد آلمانی و فرانسوی بر یک دیگر برتری ندارند، در اسلام برتر آنست که با تقوا تر است. سیاه وسفید باهم مساوی هستند . فقیر وغنی مساوی هستند. شاه و رعیت مساوی هستند اما کسی که گناه کمتر می کند نزد الله برتر وعزیز است .
عده ای معتقدند کافر کسی است که معتقد به هیچ دینی نباشد لذا یهود ونصاری کافر نیستند، ارمنی ها و کلیمی ها کافر نیستند . ولی در تعریف ما از اسلام همه اینها بدون تردید کافرهستند. زیرا ایمان به آخرین پیامبرکه از اصول دین است، واعتقاد به توحید و یگانگی الله که از اصول دین است ندارند هم توحید شان مشکل دارد و هم به آخرین رسول ایمان ندارند
پیامبر ما پیامبر جهانی است
حضرت رسول خدا در دعوت علنی خودش فرمود.إنّی رسولُ اللهِ إلیکم خاصهً و إلی الناسِ کافهً
من رسول خدا به سوی شما هستم مخصوصاً و به سوی همه مردم عموماً و این، دلالت دارد بر اینکه اسلام، دینی است که از اولین لحظه برای تمام بشر آمده و هرگز پیامبر آن را به عنوان یک دین عربی عرضه نکرده است بلکه آن را دین جهانی و برای تمام بشر توصیف نموده است و در حدیث دیگر بر این مسأله تأکید کرده و میفرماید : :
بخاری آن (و کان النبیُّ یُبعثُ الی قومه خاصهً و بُعثتُ الی الناسِ کافهً) را در جاهای متعددی روایت کرده برای نمونه کتاب تصمیم را نگاه کن
پیامبرانی بودند که فقط برای قوم خود مبعوث شدند اما : من برای تمام مردم فرستاده شدهام.

 کسی که آیات قرآن را بررسی کند برایش آشکار میشود که قرآن مردم را – تمام مردم را – به دین خدا فرا میخواند و این صفت جهان شمولی دین اسلام، در آیات متعددی که در مکه قبل از هجرت نازل شدهاند مانند؛ خورشید، عیان و آشکار است. آنجا که میفرماید :
و ما ارسلناک إلّا رحمهً للعالمین (الانبیاء / ۱۰۷)
ما تو را نفرستادیم مگر اینکه برای عالمیان رحمت باشی. یا همچون سوره فاتحه که سورهی آغازین قرآن است و خود سوره نیز آغاز میگردد به :
(الحمدلله رب العالمین)
سپاس و ستایش برای پروردگار عالمیان. این سوره در مکه، قبل از هجرت نبوی و قبل از اینکه مسلمانان در مدینه حکومت تشکیل دهند، نازل شده است.
 از آنچه گذشت، معلوم میگردد که هیچ تغییری در خط مشی پیامبر (ص) صورت نگرفته است. اما پیشرفت در تشریع، قدم به قدم و تدریجی بوده است و این امری کاملاً طبیعی و منطقی است چون معقول، یا حتی ممکن نیست که تمام آنچه را که مردم به آن عادت کرده اند در ظرف یک شبانه روز، بی اساس و بی اعتبار اعلام کرد. عاداتی که در نفس انسان ریشه میدواند کندش بسیار سخت است.
اسلام در ابتدا بر محکم کردن عقیده در دلها و تثبیت آن در فکر و اندیشه تأکید کرد؛ تا اساسی محکم درست شود که بتوان تشریعات را بر روی آن بنا نهاد و تا قاعده نهاده شود که براساس آن، تغییر آنچه که مردم به آن خو گرفتهاند، ممکن گردد. اسلام در بسیاری از تشریعات خود مانند؛ تحریم شراب و ربا و لغو بردگی و غیره از همین روش تدریجی استفاده کرده است. دوره مکی دوره تثبیت عقیده بود و به همین خاطر بناء دوره مدنی بر آن، به آسانی صورت گرفت.

منبع : پایگاه وااسلاماه

| ۱۰ بهمن ۱۳۹۱
۱۴ پاسخ به “آیا حضرت محمد پیامبر عربها فقط بوده است ؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  محمدامين says:

  با توجه به آیه ی ٩٢سوره ی انعام هدف نزول قرآن انذار مردم مکه و حواشی آن است ((لتنذر ام القری و من حولها)) و نه چیز دیگر!طبق این آیه و فهم من ،صریحاً قرآن کریم می فرماید اسلام متعلق به اعراب است ولا غیر.بنده فردی متدین هستم اما این شبهه مدت هاست آزارم می دهد لطفاً مرا راهنمایی کنید.

  پاسخ :
  در آیه کریمه (ولاغیر) وجود ندارد و این برداشت شماست . آیه بیانگر این است که نقطه ی آغازین انذار پیامبر مکه و اطراف بود ، همینطور قرآن کریم ابتدا برای همین مردم بود که بنابر مناسبتها برای آنها آیه نازل می شد اما هیچ حکمی از خداوند مخصوص کسی نیست بلکه جهانی است همانطور که این آیه کریمه به معنی بیان محدودیت مکانی نیست .
  از طرفی قرآن با قرآن تفسیر می شود و خود قرآن پاسخ میدهد که پیامبر فقط برای عربهاست یا جهانیان چنانچه می فرماید ؟ (و ما ارسلناک إلّا رحمهً للعالمین) ما تو را نفرستادیم مگر اینکه برای عالمیان رحمت باشی . شما باید معنی و تفسیر (لتنذر ام القری و من حولها) را ابتدا در قرآن بیابید و اگر پیدا نکردید در سنت بیابید که تفسیر دوم برای قرآن است . سنت وضعیت رسالت آنحضرت را چنین تفسیر می کند : و کان النبیُّ یُبعثُ الی قومه خاصهً و بُعثتُ الی الناسِ کافهً. پیامبران دیگر فقط برای قوم خودشان مبعوث شدند و من برای تمام مردم فرستاده شده ام.

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  فائزه says:

  اقا من از زبون عربی و عربا بدم میاد… جای امام و پیامبراش رو چشمام اما دوسندارم نماز و قرآنم و ب زبون عربی بخونم

  پاسخ :
  توصیه ما آنست که به اخلاق اسلامی بازگردید و بجای نفرت از قوم و نژادی از گناهان خود نفرت داشته باشید .


 3. مازی says:

  با نهایت احترام به همی نطرات لطفا سوره الشعرا آیات ۱۹۵ تا ۱۹۸ و سوره شورا آیه ۷ رو بخونید بعد بگید اسلام مال اعراب هست یا کل جهلن همچنین سوره یس آیه ۳۸ که فقط برای اعراب جاهل پذیرفتنیه


 4. عبد1 says:

  یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَىٰ وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّـهِ أَتْقَاکُمْ ۚ إِنَّ اللَّـهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ ﴿۱۳﴾

  ای مردم! یقینًا ما شما را از مرد و زنی آفریدیم و شما را ملت هائی و قبیله هائی قرار داده ایم، تا همدیگر را بشناسید! یقینًا در نزد الله، گرامی ترین شما پرهیزکار ترین شما است. یقینًا الله (به طور مطلق) دانا و آگاه، مطلع و باخبر است.

  تَنزِیلٌ مِّنَ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِیمِ ﴿۲﴾ کِتَابٌ فُصِّلَتْ آیَاتُهُ قُرْآنًا عَرَبِیًّا لِّقَوْمٍ یَعْلَمُونَ ﴿۳﴾ بَشِیرًا وَنَذِیرًا فَأَعْرَضَ أَکْثَرُهُمْ فَهُمْ لَا یَسْمَعُونَ ﴿۴﴾

  فرو فرستادن (وحی) (بِسْمِ الله) از « الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ » کتابی است که آیاتش (در درونش) شرح و بیان شده است. خواندنی عربی، بشارت دهنده و اعلام خطر کننده، برای قومی که بدانند. پس، اکثرشان اعراض کرده اند. پس، ایشان نمی شنوند.

  ۲٫ « تَنزِیلٌ مِّنَ (بِسْمِ الله) الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ » اعلامی است که وحی سر به مهر، با امضاء و با شرح و تفصیل و بیان انحصاری الله (ولاغیر) طبق آیات « رحمن : ۱-۴، قیامت : ۱۹ » و به شهادت الله در آیات « زمر : ۲۸، کهف : ۱ » بدون هیچ عوجی، به زبان عربی قوم مکه تا ابد پایدار است « زمر : ۲۳ »، و تفسیر، سخن و دخالت احدی در آن محلی از گفتگو ندارد. « نور : ۳۵ » و پیغمبر و حواریون و از پی آنان ملحقین به ایمان به قرآن تا ابد (فقط به معرفی در روز داوری) با اجرای دقیق فرامین الله، به بهترین تفسیر و ترتیل و احسن و اقوم قول در متن نیکوترین خواندنی جهان، مستقل از زبان، ملیت، قومیت، فرهنگ و مکان جغرافیائی، بر مطالعه قرآن دست یابند « اسراء : ۹ واقعه : ۷۹»
  (آیات ۱-۴ توضیح آیه مدثر : ۳۱ است) به ترتیبی که :
  الف- به خواست الله « تکویر :۲۹، مدثر : ۵۶، و با ترس از الله « احزاب : ۷۰ و ۷۱ » و با الگوی اسوه حسنه « احزاب : ۳۱ » بر فرمان « مزمل : ۱–۸» و جهادی کبیر « فرقان : ۵۲ » پایدار و مستقیم تا پایان عمر (مانند نماز در ۵ وقت به تعلیم الله) با غور، مطالعه و تفقه در فهم قرآن، فقط با تبیین الله، بدون دخالت سخن احدی.
  ب – مطهر، خالص و حنیف بی واسطه به هیچ شرکی و مستقیم نسبت به کلام الله و تذکر گیرنده در مطالب ساده قرآن با رعایت شروط « عصر، اسراء : ۱۹، بقره : ۱۲۹ و جمعه : ۲ »
  ج- پرهیز از مجادله در آیات قرآن « انعام : ۱۹ ، عنکبوت : ۴۶ »
  د- مراعات مطلق امانت در ترجمه دقیق به زبان عربی یا به هر زبانی مطابق اصل آن « نساء : ۵۸ »
  ۳٫ برعکس، اکثریت گفتگو کنندگان به زبان قرآن مثال آیات « علق : ۹ و ۱۰ و مدثر : ۲۵، قلم : ۸-۱۵ و ابی لهب، بقره : ۸، محمد : ۱۶» و یا هر آشنای کامل به زبان عربی از هر قوم و ملتی که الله فهم قرآن را برای آنان نخواسته باشد (مثال اکثریت قوم مکه « فصلت : ۵ ») و مورد اشاره آیات « انعام : ۶۵ و ۱۵۹، روم : ۳۲ » با ترجمه ای که در آن رنگ نظر اشخاص و هوای نفس و میل و دلخواه، هویدا است و حتی طبق آیه زمر : ۴۵ مشمئز از شنیدن اسم « الله وحده شوری : ۱۳ » با انحراف « انعام : ۷۱، ذاریات : ۹ » و بر پشت کردن به کلام الله، شبیه اعمال مشرکان زمان پیغمبر « فصلت : ۲۶ » فقط با صدائی از دور و نامفهوم و توأم با هیاهو بشنوند و بهره ای برای آخرت نبرند. « نساء : ۱۴۰ و ۱۴۸، لقمان : ۱۸ و ۱۹، اسراء : ۴۷، یونس : ۴۲، فصلت : ۴۴، بقره : ۱۷۱ »


 5. sahar says:

  جزاکم الله خیرا.اتفاقا مدتی پیش برادرم همین حرفو میزد واینکه دین اسلام مختص به عربهاست،من هم الحمد لله دلایلی مشابه این مقاله براشون ارایه دادم.خداوند همه ی عالمیان را بر دین اسلام استوار گرداند واسلام را بر تمام ادیان پیروز گرداند.باسپاس


 6. مهران م says:

  باسلام احمد عزیزبنده کتابی ارسال کردم که شما ودوستان اهل سنت که توان علمی دارند درهمین سایت خوب شما به شبهات وارده دران پاسخ دهید وقبل از اینکه چنین کتابهایی افکارجوانان ماراتخریب کند مجهز باشندوجوابی برای شبهات داشته با شند .متاسفانه به علت کمی وقت (به گفته خودتان )به این امرخداپسندانه تاکنون پرداخته نشده .یکی ازشبهات آن کتاب همین است(آیامحمد ص فقط پیامبر عربهاست)که جواب دادیدانتظار می رود کتاب رامطالعه وباطرح شبهات درسایت به آنها جواب دهید .موفق باشید


 7. فاطمه مسلمی says:

  باسلام ممنون که چنین وبلاکی درست کردین اجرتون باخدا باشد۰


 8. حامد says:

  سلام وبلاگ زیبایی داری ۲ باره یه روز شدیم .www.emaamzamaan.blogfa.com


 9. محمدعلی says:

  بنام خداباعرض سلام وخسته نباشید خدمت شمابرادرعزیز برادرعزیز وبلاگ الحور رابا آدرس ‏http//www.alhor.blogfa.com
  لینک کنید وبه وبلاگ ماهم نظربدهیدتاباچه نامی وآدرس انگلیسی وبلاگ خودرادرقسمت نظرات وبلاگ الحور واردکنید مارابانام الحورویدیوهای مکه ومدینه لینک کنیدباتشکرمدیروبلاگ الحور


 10. محمد says:

  بنام خدا . یکی از فتنه ها ئی که استعمار به ان دامن می زند فتنه قومی وقبیله ای می باشد نازیدن به قومیت عرب وعجم وکرد بلوچ که تو از فلان تباری وقدر خودت رابدان انها برنامه دارند تامسلمانان را دسته دسته وشاخه شاخه کنندوبعد یکی یکی انهارا ازمیان بردارند به اسانی . بله برادر بهوش باش دشمنان اسلام ازچند شاخه بزرگ تشکیل شده اند یک یهود ۲ مسیحیت وسوم مجوس البته فکر نکنید که خدای ناکرده بی ادبی به برادران شیعه می کنم خیر انها در جنگ نه شیعه می شناسن ونه سنی انهاهمه چیزرامی خواهندبد بختانه این مجوس ها که افکارشان به ایران پرستی ملی گراها می رسد معتقدن که باید ایران از دست مسلمانان پاک شود وحکومتی مثل داریوش وکورش بپا کنیم ودراین میان خودشان را نخست وزیر کورش می پندارن همراه با ایده ای سرشار از خوشی وکامرانی بله انها ملی گرای هستند وبا اسلام کاری ندارند بد بختانه هرکجا باشندبرای تخریب اسلام ازمردم انجا استفاده می کنند اگر درشهر شیعه نشین باشند بدترین اهانت هارا به عزیزترین وبزرگان اهلسنت روا می دارند بنام شیعه واگر در شهر سنی باشن بدترین شعار هارا علیه شیعه سرمی دهندومردم را تشجیع به کشتن شیعیان می کنند مسلمان باید هشیار باشد با هر نهیبی حرکت نکند دشمن درمیان ماست انهارابشناسیم انها که ازما هم بهتر شعارمی دهند. روز روز وحدت است بخاطر خدا ونصرمسلماناندرهمه عالم از تفرقه بپرهیزیم وبه ریسمان الهی چنگ زنیم تا انشا الله همیشه قوی ومقتدر بمانیم


 11. گل says:

  هزاران درود و سلام به اندازه قطرات آب دریا به روح محمد مصطفی و بر یارانش باد


 12. امير says:

  از شما بسیار متشکرم


 13. naser says:

  خداوند شمارو از شر روزگار حفظ بفرماید


 14. ليدا says:

  سلام
  این سخنان رو افرادی که واقعا از نظر دینی خیلی پائین هستن حتی میشه گفت صفر هستن مطرح می کنن بیشتر در کشورهای اروپایی و آمریکائی زندگی می کنن البته کم هم نیستن که در ایران ما این عقاید رو دارن با اسلام ارتباط ندارن وفقط اسما مسلمانن
  ممنون بابت این مطلب

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 41نفر
 • بازدید امروز 67602
 • بازدید دیروز 137987
 • بازید کل 107553812

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com