پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2332
 • کل نظرات 9706
 • کل اعضا 1698
 • جدیدترین عضو محمد رحمانی
خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 909

به گزارش سنی آنلاین، نشست مقدماتی مراسم بیست‌ و ششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان عصر دوشنبه ۴ اردیبهشت برگزار شد و سه شنبه ۵ اریبهشت رسما ادامه یافت .این مراسم با شکوه که هزاران مهمان از شهرستانها در آن شرکت داشتند با سخنرانی نماینده‌ی دانش‌آموختگان سال جاری شروع شد.

در این مراسم :

شیخ محمدحسین توانا از علما و سخنوران شهرستان بستک در جمع میهمانان بیست‌وششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان اظهار داشت:
خداوند متعال فرموده است «إنما المؤمنون إخوه»؛ مسلمانان باهم برادر هستند. نفرمود که مؤمنان «دوست» هستند؛ زیرا دوستی امکان دارد از بین برود، اما اخوت و برادری هیچگاه از بین نمی‌رود. پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم با ورود به مدینه در اولین گام پروژه اخوت و برادری را اجرا کردند.
مسلمانان به‌خاطر اخوت پیروز شدند. خیلی وقت‌ها برای اینکه وحدت حفظ شود، از خواهشات نفسانی خود بگذریم. از بعضی دیدگاه‌های خود چشم پوشی کنیم.

گروه سرود حضرت‌انس بن مالک سروده‌ای زیبا به یاد مولانا شهاب‌الدین شهیدی رحمه‌الله در بیست‌وششمین همایش اجرا کرد.
همچنین سروده‌ای در مدح پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم به زبان بلوچی در این مراسم باشکوه اجرا شد.

مولوی ایوب انصاری‌نیا از علمای بندر ترکمن:
صحابه ستارگان آسمان زمین ما و شاگردان مصلح‌ آخرالزمان صلی‌الله‌علیه‌وسلم هستند.
عجیب‌ترین انقلاب تاریخ، انقلابی بود که پیامبر علیه‌السلام به‌وجود آورد. این انقلاب در «سرعت»، «زیبایی» و «وضوح» نظیر نداشت.

شیخ محمدصالح خردنیا، از علمای اهل سنت جنوب کشور:
نیروی ایمان و محبت خدا و رسول، چنین جمعی را گردهم آورده است.
برخی عادی بودن گناه را توجیهی برای عمل به گناه مطرح می‌کنند. این در اثر ترک «امر به معروف و نهی از منکر» است. «همه انجام می‌دهند» مجوزی برای گناه نیست؛ گر خواهی نشوی رسوا همرنگ شریعت شو!
وجه تمایز منافق و مؤمن در سوره‌ی توبه «امر به معروف و نهی از منکر» بیان شده است.
در برخی جوامع، ضد ارزش «ارزش» شده است. «معروف» ضد ارزش و «منکر» ارزش تلقی می‌شود.

مولانا غلام‌نبی نعمتی، استاد برجسته‌ی حدیث انوارالعلوم خیرآباد تایباد:
بزرگترین امانت دین خداست و بزرگترین خیانت در دین، معصیت و نافرمانی خداست.
مصیبت‌ها نتیجه گناهان ما هستند. بر اثر نحوست گناهان ما، نقصان پیش می‌آید.
جای خوشحالی است که در قشر جوان ما انقلابی پدید آمده است. با وجود دام‌هایی که دشمنان برای جوانان پهن کرده‌اند، حضور آنان در مجالس دینی پررنگ است.

مولانا حافظ محمدکریم صالح، از فعالان جماعت دعوت‌وتبلیغ و مدیر مدرسه‌ی علوم دینی رحمه للعالمین سراوان:
همه‌ی جهانیان را به‌سوی سعادت آوردن، وظیفه این امت است.
این امت انسان‌ها را از تعصب‌های قومی و قبیله‌ای رهایی بخشید.
امت اسلامی آینده‌ی روشنی دارد، جوامع از جنگ و درگیری خسته شده‌اند. وقت آن رسیده است که ما به‌سوی آنها گام برداریم و دین اسلام را به آنها معرفی کنیم.
فقط ایمان برای نجات کافی نیست، به رسالت امربالمعروف و نهی عن‌المنکر باید پرداخت.
قرآن کتابی‌ست که تأثیرپذیر نیست، بلکه تأثیرگذار است.
زمانی که ما انسان را به یکتاپرستی دعوت دادیم، هیچ‌کس نمی‌توانست ما را به باطل دعوت دهد.
دعوت به زکات، بخل را از می‌برد، دعوت به علم جهل را ازبین می‌برد.

برنامه های رسمی، روز سه شنبه با شرکت گسترده ای از مردم خدا دوست آغاز گردید و تا ساعت ده شب ادامه داشت 

در این مراسم:

مولانا گل‌محمد مؤمن، استاد حدیث حوزه علمیه احناف خواف: با اشاره به جایگاه «حدیث» در شریعت اسلام، فهم قرآن را بدون آشنایی با حدیث «غیرممکن» دانست.
وی ابتدا به بیان فضیلت حفظ و نشر احادیث پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم پرداخت و گفت: رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم کسانی را که به حفظ احادیث آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم مشغول هستند به‌عنوان خلفای خودش معرفی می‌کند و در حق آنان دعای خیر می‌فرماید؛ «اللهم ارحم خلفائی الذین یحفظون احادیثی…»بارالها جانشینانم را که احادیثم را حفظ می کنند رحم فرما.

مولانا غلام‌حیدر فاروقی امام جمعه بیرجند: به بررسی اوضاع کنونی مسلمانان پرداخت و «دوری از قرآن» را مهمترین دلیل بحران‌های کنونی دانست.مولانا فاروقی اسلام را دین اخلاق نامید و اظهار داشت: اسلام دینی است که ملاک برتری انسان‌ها را تقوا قرار داده است. این دین شرافت و عزت زنان را به آنان برگرداند. اسلام دین اخلاق و رحمت است.

مولانا بهزاد فقهی، از علما و سخنوران برجسته استان خراسان رضوی: با اشاره به مجاهدت‌های صحابه برای پاسداری از دین اسلام، زنده شدن این صفات در عصر حاضر را برای برون‌رفت از بحران‌های موجود ضروری دانست.
ایشان با تشریح جایگاه صحابه گفتند، مولانا فقهی از صحابه به‌عنوان «اهل محبت» یاد کرد و اظهار داشت: محبت بین خداوند و صحابه دوطرفه بوده است. البته الله تعالی در این آیه محبت خودش را با صحابه مقدم کرده است. خداوند متعال کسانی را که با مرتدین مقابله کردند متواضع و فروتن در برابر مؤمنان معرفی می‌فرماید. صحابه اهل تکبر نبودند، کسی که محبت خدا در دلش باشد، هیچ‌گاه گرفتار تکبر و غرور نمی‌شود. چنین فردی دنبال ادای حقوق انسان‌هاست. در عصر صحابه، رعایت حقوق‌الله و حقوق‌الناس ملاک برتری و شناخت بود.

آیت‌الله مهدی احدی، از اساتید حوزه علمیه قم: با اشاره به تحولات جهانی بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، تربیت انسان‌های بزرگی مانند «صحابه» را از بارزترین نتایج بعثت دانست.

مهندس یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی: اهانت به مولانا عبدالحمید، توهین به جامعه اهل سنت است، ایشان در ادامه به «امنیت موجود در کشور عزیز» اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایط کنونی که منطقه به علت اختلافات مذهبی و سیاسی با جنگ و خونریزی و حوادث ناخوشایند مواجه است، ایران اسلامی تنها سرزمینی است که پرچمش به‌عنوان امن‌ترین کشور به اهتزاز درآمده است. وی خاطرنشان کرد: بعضی از تریبون‌های تکفیری(شبکه ولایت) لبه تیز اتهام و افترای خود را متوجه شخصیت اول اهل سنت کشور و عالِم وحدت‌طلب و دلسوز ملت ایران کرده‌اند و ایشان را با برچسب‌های واهی و خیالی در نهایت بی‌شرمی به باد انتقاد گرفته‌اند.

مهندس علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان‌وبلوچستان: سیستان‌وبلوچستان به “نماد وحدت” تبدیل شده است، در شرایط کنونی که منطقه در آتش اختلاف و درگیری می‌سوزد، بحمدالله کشور و استان ما در امنیت به‌سر می‌برد.

آیت‌الله اراکی، بیرکل مجمع تقریب مذاهب: همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان نماد وحدت جامعه ماست. جامعه‌ای که همه یکدل هستند جامعه ابراهیمی است. جامعه‌ای که به دنبال تفرقه و ستیز باشد اسلام‌اش اعرابی است. جامعه اسلامی ما جامعه واحدی است چون مبتنی بر «سمعنا و أطعنا» است.

دکتر جلیل رحیمی، نماینده حوزه انتخابیه تربت‌جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی: ضمن اظهار تاسف از اوضاع بحرانی جهان اسلام، بر لزوم «چاره‌اندیشی» در این زمینه تاکید کرد. ملت ایران برای عبور از گذرگاه‌های دشوار باید از اتحاد و مسیر واحد برخوردار باشد. ایران اسلامی را با تمام خوشی‌ها و ناخوشی‌هایش حفظ کنیم.

دکتر سید احمد هاشمی، از علمای برجسته استان فارس: به‌عنوان یک مسلمان افتخار می‌کنیم که دارای کتابی هستیم که در طول ۲۳ سال بر حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وسلم نازل شد؛ کتابی که در دنیا بی‌نظیر است و بیشترین خواننده را در جهان دارد.
هیچ کتابی به اندازه قرآن کریم حافظ ندارد. فقط تعداد حافظان قرآن در مصر و پاکستان بیشتر از تمام حافظان انجیل در جهان است. قرآن کریم تنها کتابی است که بیشترین آمار تحقیق و پژوهش را به‌خود اختصاص داده است، به‌طوری‌که صدها تفسیر، مقاله و پایان‌نامه در مورد آن نوشته شده است.
و قرآن تنها کتابی است که در تمام جهان با زبان اصلی خوانده می‌شود. هیچ‌کدام از اصطلاحات قرآن با تحقیقات علم روز تناقض ندارند.

مولوی محمدطیب ملازهی امام جمعه مسجد نور ایرانشهر: پیامبر اکرم نمونه کامل اخلاق حسنه است، پاسخ پیرزنی را که بر سر آن‌حضرت خاکستر می‌ریخت با لبخند می‌دهد و هنگامی‌که بیمار می‌شود به عیادتش می‌رود، امروز جامعه ما با مشکل کمبود اخلاق اسلامی مواجه است.

شیخ سید محمدشافی قریشی مدیر حوزه علمیه محمدیه اهل‌سنت شهرستان تالش: صحابه و اهل بیت بعد از انبیا بالاترین جایگاه را دارند و بر لزوم شناخت صحابه و اهل بیت از منابع قرآن و سیره تأکید کرد.

مولانا قاسمی مفتی دارالعلوم زاهدان: ایمان راستین زندگی را دگرگون می‌کند، ایشان ضمن تشویق حضار به تلاش و مجاهده در راه خدا، اظهار داشت: در دین حرج و سختی نیست و این دین را الله تعالی برای ما برگزیده است. چرا فرار از مسئولیت؟ چرا گناه؟ همه باید به وظایف خود عمل کنند. الله تعالی را رها نکنید؛ اگر ما به سوی او برگردیم، او بهترین مولی و کارساز است.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید: با اشاره به «عقب‌ماندگی» جهان امروزی در «عرصه‌ی خداشناسی و تزکیه»، خاطرنشان کردند: ما در عصر پیشرفت و بالندگی در عرصه‌های مادی زندگی می‌کنیم. دنیا به این پیشرفت می‌نازد و اروپائیان به امکانات پیشرفته‌ای که دارند، بر مسلمانان فخرفروشی می‌کنند. اگرچه اسلام نیز به پیشرفت‌های مادی توصیه می‌کند، اما جهان فقط در عرصه‌ی مادی رشد کرده و در عرصه‌ی خداشناسی، خداپرستی و اصلاح و تزکیه خود پیشرفتی نداشته است.
ایشان ادامه دادند: جامعه‌ی غربی با افت اخلاقی مواجه است، زیرا ایمان و محبت الله در دل افراد این جامعه نیست و حب مال و جاه دل‌های آنان را پر کرده است. رذایلل اخلاقی در قلب جهان امروزی موج می‌زند و از مکارم اخلاقی رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم بیگانه است. زیبایی دینی و ایمانی در چهره‌ها و جود ندارد.
مولانا عبدالحمید در ادامه به عوامل «ساخت» انسان و راه‌های رسیدن به الله متعال، ابراز داشتند: بزرگ‌ترین پیشرفت و ترقی آن است که انسان از لحاظ ایمان، اعتقاد، اخلاق و معرفت ساخته شود. ایمان، خداشناسی و اخلاق صحیح، بشر را به الله‌ تعالی می‌رساند.
ایشان ادامه دادند: سرمایه‌ی ایمان که به امت اسلامی عنایت شده است، در انسان انقلاب و تحول می‌آورد و ارتباطش را با الله‌ تعالی برقرار می‌کند. صحابه در صدر اسلام بهه برکت ایمان و اعتقاد صحیح متحول شدند و برکات معنوی بر سرزمین جزیره‌العرب حاکم شد.
ایشان «ایمان و تقوا» را «بزرگ‌ترین سرمایه» دانستند و تصریح کردند: قرآن کریم تأکید بسیار زیادی به ایمان و تقوا کرده و توصیه می‌کند با متقیان همراه باشید. ایمان و تقوا جامعه را به فرهیختگی و توسعه‌یافتگی می‌رساند و در انسان دید وسیع و سعه صدر ایجاد می‌کند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان تأکید کردند: اگر جهان امروز به پیشرفت‌های مادی خود افتخار می‌کند، امت اسلام به قرآن عظیم‌الشأن و علم شریعت اسلام افتخار می‌کند. علم شریعت انسان‌ها را به مقام خلافت الهی و بهشت می‌رساند.
ایشان در ادامه افزودند: ما علاوه بر نیاز به علوم روز و مادی، به علمی نیاز داریم که ما را به سعادت آخرت برساند و از عذاب دنیا و آخرت نجات دهد. بسیاری از انسان‌هایی که امروز ادعای برتری و قدرت می‌کنند، دشمنان الله تعالی هستند. الله تعالی این انسان‌ها را به چهارپایان تشبیه می‌دهد.
مولانا عبدالحمید «لباس تقوا» را بهترین لباس دانستند و ضمن تشویق حضار به رعایت «حقوق‌الله» و «حقوق‌الناس»، خاطرنشان کردند: قرآن کریم، سیرت سیدالمرسلین وو احکام شریعت اسلام سرمایه‌های اصلی ما هستند. آنحضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم همواره نگران آخرت و نجات امت از عذاب الهی بودند، اما من و شما نه‌تنها به فکر نجات دیگران نیستیم، بلکه از نجات خودمان هم غافل هستیم.
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، با بیان اینکه «متاسفانه با گذشت ۳۸ سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران هنوز فردی از اهل سنت در کابینه دولت حضور نداشته است»، استفاده از شایستگان اهل سنت در کابینه دولت بعدی را مهمترین خواسته جامعه اهل سنت ایران دانستند

دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان با اعلام اسامی دانش‌آموختگان برادر و خواهر (۲۱۰ مولوی و ۱۳۶ فاضله) این مرکز بزرگ علمی به پایان رسید.

سرودهای همایش سال ۹۶ طلاب دارالعلوم زاهدان

| ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
یک پاسخ به “گزارش بیست‌ و ششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  حمید says:

  س اگر کسی دختر دوست نداشته باشد و پس از سونوگرافی مشخص شود که بچه اش دختر است ان را سقط کند حکمش چیست اخه هیچ جوره نمیتونم خودمو راضی کنم که دختر داشته باشم و انرا در اخر شوهر بدهم و شوهرش پس از عمل نزدیکی با او صاحب فرزند شود شاید بتوان اسمش را غیرت بیش از حد گذاشت خواهشا من را قانع کنید.

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 23نفر
 • بازدید امروز 44717
 • بازدید دیروز 152833
 • بازید کل 104994550

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com